Προς το περιεχόμενο

Ξεκλείδωμα Mio Moov/Navman


FFighter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικά από χθές είμαι και εγώ ένας χαρούμενος κάτοχος του s505. Οπότε αν μπορείς να μου στείλεις για αυτό τελικά και όχι για το μικρό 200αράκι. Φαντάζομαι αυτό φοράει miomap2009...

 

oχι αυτον φοραει το spirit με χαρτη της GI, οτι καλυτερο για τον ελλαδικο χωρο.

για εξωτερικο τους πληρωνεις τους χαρτες καπου στα 79 ευρω το σετ.

 

μια λυση ειναι το ξεκλειδωσεις και να βαλεις χαρτη αγγλιας σε αλλο προγραμμα.

 

αποφασισετο και εδω ειμαστε...

 

καλοριζικο !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 411
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

φίλε ffighter σε ευχαριστώ πολύ, τώρα δουλεύουν όλα.

Απλώς είχα κάτι προβληματάκια όπως

1)το destinator χρειαζόταν αλλαγή το com σε 2 και το baudrate σε 4800, αν και δοκίμασα σε 115200 και δουλεύει άψογα

2)στην εκκίνηση του destinator μου έβγαζε μια προειδοποίηση ότι tahoma fonts not found και έβαλα στα windows του mio s505 tahoma γραμματοσειρά και είναι οκ

3)όταν ανοίγω το πρόγραμμα του mio (SmartST) από το εικονίδιο της επιφάνειας εργασίας το πρόγραμμα ανοίγει αλλά δεν έχει σήμα το GPS,

όταν όμως το ανοίγω από το Start -SmartST έχω και σήμα.

Ενα τελευταίο οι χάρτες πού έχω βάλει είναι:MapBuildID=116 Greece

Version 2008.Q4.116

υπάρχουν πιο νέοι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά σήμερα μπήκα στην παρέα σας για να ξεκλειδώσω το mio moov μου s505.....

Όλα δουλεύουν κομπλέ αλλά όταν βάζω μια φωτό για το desktop και κάνω restart πάντα το χάνει.. με αρχίζει μετά με την κλασσική μπλε οθόνη για επιφάνεια εργασίας....!!!!

Γιατί το κάνει αυτό ξέρει κανένας????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΠΑΜΠΗ εχει βγαλει η navteq νεο χαρτη..

triggy και μενα δε το κραταει,καποιος ειπε οτι υπαρχει τροπος να το κρατησει,αλλα δε θυμαμαι σε ποιο φορουμ:mrgreen::mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά σήμερα μπήκα στην παρέα σας για να ξεκλειδώσω το mio moov μου s505.....

Όλα δουλεύουν κομπλέ αλλά όταν βάζω μια φωτό για το desktop και κάνω restart πάντα το χάνει.. με αρχίζει μετά με την κλασσική μπλε οθόνη για επιφάνεια εργασίας....!!!!

Γιατί το κάνει αυτό ξέρει κανένας????

μια συνοπτικη απαντηση θα ηταν οτι, εan to exeis ksekleidwsei me ton tropo tou ffighter , tote prepei na vreis to arxeio i.bpm na vreis kai tin foto pu 8es esy kai na metonomaseis tin foto pu 8es gia fonto se i.bpm diagrafontas to arxiko arxeio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το περασμενο σαββατοκυριακο ανεβηκα αθηνα και κινηθηκα με τον συγκεκριμενο χαρτη.

οι εντυπωσεις που απεκομισα ηταν θετικοτατες.

κινηθηκα σε δυσκολες κατα τη γνωμη μου περιοχες οπως ν.σμυρνη, αγιος Δημητριος, δαφνη,κορυδαλλος νικαια.

σε καμια περιπτωση δεν παρουσιαστηκε προβλημα με τις μονοδρομησεις.

οι οδηγιες λιγες και σωστες

τα γραφικα αρκετα ομορφα.

καπου κοντα στη δαφνη εμφανιστηκαν και κατι 3d "κουτια" τα οποια δεν προσφερουν τιποτα .

αυτο που ηθελα ηταν μια πιο γρηγορη επεξεργασια των δεδομενων της πλοηγησης(οχι σε επαναυπολογισμο),κατι βεβαια που ισως και να οφειλεται στο οτι η συσκευη μου ηταν το s-505 με ελευθερο χαρτη.

γενικα μπορω να πω οτι για αθηνα ειναι πολυ καλος!!!

14wujuu.jpg

 

2isdvs4.jpg

 

2mceycz.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

εχθες παρελαβα ενα καινουργιο S-505 απο το pc1, το οποιο αντικατεστησε το S-505 που ειχε αγορασθει το Δεκεμβριο.

αφου το ξεκλειδωσα και περασα τα προγραμματα και τις εφαρμογες που ηθελα με περιμενε μια ευχαριστη εκπληξη...

η ευαισθησια της οθονης ειναι εκπληκτικη!!!!

ετρεξα ολα τα προγραμματα και τις εφαρμογες απλα με αγγιγμα της συσκευης.

αν θελετε οι νεοι κατοχοι ας μας πουν εντυπωσεις επι του θεματος για να δουμε αν υπαρχει καποια επεμβαση της mio στο μεχρι σημερα υπαρκτο προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ερώτηση:

 

Μόλις αγόρασα κι εγώ το s-505 και θα ήθελα να ρωτήσω το εξής:

 

Εάν ακολουθήσω τις οδηγίες και κάνω hard reset κρατώντας παράλληλα και backup του προγράμματος spirit που από τη μαμά έχει το mio τότε εάν κάποια στιγμή θελήσω να το περάσω θα μπορέσω και πώς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ερώτηση:

 

Μόλις αγόρασα κι εγώ το s-505 και θα ήθελα να ρωτήσω το εξής:

 

Εάν ακολουθήσω τις οδηγίες και κάνω hard reset κρατώντας παράλληλα και backup του προγράμματος spirit που από τη μαμά έχει το mio τότε εάν κάποια στιγμή θελήσω να το περάσω θα μπορέσω και πώς?

 

reset κανεις με το κουμπακι επι της συσκευης:-)

μηπως εννοεις εαν ξεκλειδωσεις τη συσκευη?

σαυτη τη περιπτωση, το spirit παραμενει και εκτελειται απο σχετικο εικονιδιο στην επιφανεια εργασιας.

οσο δε για πληρη επαναφορα της συσκευης στην πρωτερα κατασταση, δεν εχεις παρα να διαγραψεις το φακελο unlock...:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ρε παιδια τρεχω τα οσα αναγραφετε στον οδηγο και η εφαρμογη κολλαει και μου λεει not responding συνεχεια μεχρι που κανει time out error.Εχω windows 7.Τι κανω λαθος???

Mio Moov S505

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε ξερω τι κανεις λαθος,οπως δε ξερω αν υπαρχει ασυμβατοτητα με τα 7αρια.

δοκιμασε σε Η/Υ με vista και βλεπουμε.

-συνδεουμε με τον Η/Υ

-τρεχουμε το setup

-παταμε στο unlock device

-ασφαλη καταργηση

-hard reset

πριν απο ολα παιρνουμε backup και αφου εχεις κανει τη πρωτη προσπαθεια διεγραφεις το φακελο unlock που ειναι μεσα στον program file πριν επιχζειρησεις τη δευτερη προσπαθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Unlock device δεν βλεπω πουθενα.Παταω install desktop λογικα και περιμενω μεχρι να βγαλει καποιο sucessfull???Hard reset πως γινεται???

 

---------- Προσθήκη στις 15:32 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 15:21 ----------

 

Ολα καλα φιλε thanx.Εγινε τελικα unlock.

 

Tip:Αργει να τελειωσει η εφαρμογη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα ήθελα να ευχαριστήσω όλους όσους έχουν γράψει για το συγκεκριμένο θέμα και τη βοήθεια που μου παρείχατε.Ιδιαίτερα συγχαρητήρια βεβαίως ανήκουν στον FFighter.

 

Συγκεκριμένα σήμερα 8/4/2010 ξεκλείδωσα το Mio Moov Spirit V505 TV εύκολα και γρήγορα.Παράλληλα με το "μανίσιο" Miomap,εγκατέστησα και το αγαπημένο μου IGO8 το οποίο δουλεύει άψογα.

 

Να είστε καλά.

Επεξ/σία από Bersekeros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να ευχαριστήσω όλους όσους έχουν γράψει για το συγκεκριμένο θέμα και τη βοήθεια που μου παρείχατε.Ιδιαίτερα συγχαρητήρια βεβαίως ανήκουν στον FFighter.

 

Συγκεκριμένα σήμερα 8/4/2010 ξεκλείδωσα το Mio Moov Spirit V505 TV εύκολα και γρήγορα.Παράλληλα με το "μανίσιο" Miomap,εγκατέστησα και το αγαπημένο μου IGO8 το οποίο δουλεύει άψογα.

 

Να είστε καλά.

 

και σε σενα ευχομεθα χρονια πολλα με υγεια!!!

 

μη ξεχασετε φιλοι κατοχοι του s-505 να περασετε το νεο χαρτη για ΝΑVIGON Q2 2010

αν καποιος θελει βοηθεια για το χαρτη...μηνυματακι:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...