Προς το περιεχόμενο

Apple iPad


ApoelAndreas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να ρωτήσω κάτι... Μπορούμε να παραγγείλουμε κάτι από ένα online Apple Store εντός Ευρωπαϊκής Ένωσης, και να ζητήσουμε να αποσταλεί σε μια άλλη χώρα [Ελλάδα];

 

Αν ναι, με ποιες προϋποθέσεις;

 

Π.χ. αν δεν έχεις κανένα γνωστό σε αυτή τη χώρα, και αν δεν υπάρχει περίπτωση να επισκεφτείς ένα local Apple Store. Γίνεται κάτι τέτοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 files προσπαθησα να παιξω

ουτε ενα δεν ετρεξε...

 

Εγώ ότι του έβαλα (3-4 videoclips) το έπαιξε... Με καταπληκτική ρευστότητα..

Πάντως για αυτό που λες παραπονέθηκαν πολλοί και μάλλον είναι θέμα codec.

Μακάρι να λυθεί το πρόβλημα σε μία επόμενη ενημέρωση διότι είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί από άποψης player!

 

edit. Επίσης διαβάζω ότι μερικά αρχεία .avi δεν εμφανίζονται καν στην λίστα...

Επεξ/σία από kpartsi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτελους την Παρασκευη μου το εφερε ο φιλος μου απο Αμερικα και ολο το σ/κ το ελιωσα.

 

Εχω μεινει αφωνος με την αισθηση του , την βολικοτητα του , την ομορφια του , την γρηγορη και απροβληματιστη λειτουργια του. Για να σερφαρεις στο ιντερνετ πιστευω ειναι οτι καλυτερο υπαρχει.

Εντυπωσιακα επισης τα comics apps και τα ibooks.

 

Στην αρχη μου φανηκε πιο βαρυ απ οτι το περιμενα , αλλα γρηγορα το συνηθιζεις και σου φαινεται ελαφρυ.

Αν και ηδη νοιωθω να με πνιγουν τα 16GB του ευτυχως τελικα που μου εφερε το 3G γιατι σε μια τετοια συσκευη ειναι απαραιτητο.

Αν και εκοψα παραπανω απ οτι επρεπε την sim σε σημειο να κολυμπαει στην υποδοχη του ipad μια χαρα λειτουργει και με ιδιαιτερα ευχαριστη εκπληξη πιανω καλο 3G wind σημα στο εξοχικο μου , την ιδια ωρα που με την βοδαφονε/κοσμοτε στο κινητο μου εχω οριακο σημα για να μιλησω.

 

Ξενερωσα μονο που το χρωμα του ειναι ασημι , οπως τα iphone 2G αλλα σε ολα τα las vegas applestore ετσι ηταν. (οσα ipad προλαβαινες να δεις δηλαδη γιατι επι 4 μερες που πηγαινε για να μου το βρει εξαφανιζοντουσαν αμεσα)

 

Συνοπτικα αυτα που μπορει να κανει η συσκευη , τα κανει σωστα και οπως θα επρεπε να γινονται , αποκομιζοντας μαλιστα και μια sci-fi αισθηση.

 

Για καποιον που δεν εχει λαπτοπ ή δεν του ειναι ιδιαιτερα φορητο και θελει μια συσκευη για να σερφαρει ανετα , να βλεπει καμια ταινιουλα σε κανα ταξιδι , να χαζευει στο utube , να δειχνει τις photos του , να παιζει κανα εθιστικο παιχνιδακι , να διαβαζει βιβλια/κομικς και ολα αυτα με 2 κλικ και με μια ξαπλωτη βολτα στο appstore τοτε η συσκευη ειναι must.

 

Απλα οπωσδηποτε 3G και 32GB για να μην πω 64. Αμα ξεφυγεις απο την λογικη να το συγκρινεις με λαπτοπ ή netbook (γιατι δεν ειναι) η τιμη του ειναι μια χαρα. Ιδιως αν σκεφτουμε οτι οι περισσοτεροι δινουμε 600-700Ε για κινητο τηλεφωνο.

 

 

 

Ηδη σκεφτομαι το επομενο iPad οταν βγει που λογικα φανταζομαι θα εχει καλυτερη οθονη , καμερα, καλυτερο hardware κλπ και ανυπομωνω...

 

 

ΥΓ Η 7' εκδοση του iPad που λενε οτι θα βγει τα Χριστουγεννα , δεν θεωρω οτι εχει νοημα , αφου το πλεονεκτημα του ειναι η μεγαλη του οθονη χωρις να θυσιαζει φορητοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξενερωσα μονο που το χρωμα του ειναι ασημι , οπως τα iphone 2G αλλα σε ολα τα las vegas applestore ετσι ηταν.

Όχι μόνο στο Las Vegas, σε όλο τον κόσμο έτσι είναι. Η Apple δεν βγάζει iPad σε άλλο χρώμα.

 

ΥΓ Η 7' εκδοση του iPad που λενε οτι θα βγει τα Χριστουγεννα , δεν θεωρω οτι εχει νοημα , αφου το πλεονεκτημα του ειναι η μεγαλη του οθονη χωρις να θυσιαζει φορητοτητα.

Δεν πρόκειται να βγει νέο μοντέλο τα Χριστούγεννα. Όπως και τα iPod και iPhone, θα βγαίνει νέο μοντέλο κάθε περίπου 12 μήνες. Άρα να περιμένεις το νέο μοντέλο γύρω στον Απρίλιο (τότε δεν πρωτοκυκλοφόρησε στην Αμερική; δε θυμάμαι τώρα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι μόνο στο Las Vegas, σε όλο τον κόσμο έτσι είναι. Η Apple δεν βγάζει iPad σε άλλο χρώμα.

 

Εδω στις photos στο gallery φαινεται λευκο!! Με μπερδεψε και η προσοψη και νομιζα οτι βγαινει σε λευκο και μαυρο αλα iphone. :o:lol::lol:

 

Το 7' δεν λενε οτι θα ειναι νεο μοντελο , το ιδιο θα ειναι αλλα με μικροτερη οθονη.

Τεσπα θα δειξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι μόνο στο Las Vegas, σε όλο τον κόσμο έτσι είναι. Η Apple δεν βγάζει iPad σε άλλο χρώμα.

 

 

Δεν πρόκειται να βγει νέο μοντέλο τα Χριστούγεννα. Όπως και τα iPod και iPhone, θα βγαίνει νέο μοντέλο κάθε περίπου 12 μήνες. Άρα να περιμένεις το νέο μοντέλο γύρω στον Απρίλιο (τότε δεν πρωτοκυκλοφόρησε στην Αμερική; δε θυμάμαι τώρα).

 

το θεμα ειναι οτι δεν ειναι καινουριο καινουριο ... ειναι απλα μια μικροτερη εκδοση αυτου που ηδη υπαρχει δλδ δεν νομιζω να δουμε διαφορετικα specs κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ισχύουν τα rumors, θα δούμε μάλλον και OLED οθόνη με την έλευση των νέων iPad. Επίσης για καποιους οι οποίοι δεν ήταν διατεθιμενοι να δώσουν 500€ για το κανονικό iPad, τα μικροτερα θα τους φανούν μια πιο προσιτή λύση από οικονομικης απόψεως και ετσι η apple θα ανταγωνιστεί αποτελεσματικότερα τα ebooks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ισχύουν τα rumors, θα δούμε μάλλον και OLED οθόνη με την έλευση των νέων iPad. Επίσης για καποιους οι οποίοι δεν ήταν διατεθιμενοι να δώσουν 500€ για το κανονικό iPad, τα μικροτερα θα τους φανούν μια πιο προσιτή λύση από οικονομικης απόψεως και ετσι η apple θα ανταγωνιστεί αποτελεσματικότερα τα ebooks.

 

δε νομιζω να ειναι πολυ φθηνοτερα.... αφου την ξερετε τωρα την apple :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...