Προς το περιεχόμενο

Apple iPad


ApoelAndreas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το χρησιμοποίησα εγώ με απόλυτη επιτυχία χάρις στις οδηγίες του kgian :D

Εμένα προσωπικά ο Backgrounder με έχει σώσει, οπότε ναι, αξίζει να το κάνεις jailbreak.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόνο και μόνο για το ελληνικό πληκτρολόγιο αξίζει το jailbreak.

Επίσης το multitasking καλό είναι. Εγώ τέλος χρησιμοποιώ οπωσδήποτε το sbsettings και το browser changer.

 

Άσχετο, μόλις χτες ανακάλυψα το street view στο google maps στο iPad και έπαθα την Πλάκα μου με την ταχύτητα του!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω εντός Αθηνών, αντάπτορα ρεύματος για τον ''αμερικάνικου'' τύπου φορτιστή του Ipad?

 

Σε οποιοδήποτε κατάστημα με ηλεκτρικά (όχι αλυσίδα).

 

Ράδιο Κατουμά σίγουρα έχει.

 

Με τίποτα δεν δίνεις πάνω από 2€!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω εντός Αθηνών, αντάπτορα ρεύματος για τον ''αμερικάνικου'' τύπου φορτιστή του Ipad?

 

Σε οποιοδήποτε κατάστημα με ηλεκτρικά (όχι αλυσίδα).

 

Ράδιο Κατουμά σίγουρα έχει.

 

Με τίποτα δεν δίνεις πάνω από 2€!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτές γύρισα απο 12 ημέρες διακοπές στην Γαλλία με το ipad, χωρίς καθόλου laptop. Εκεί που έμενα είχα wifi, αλλά και να μην είχα δεν θα χρησιμοποιούσα 3G (η χρέωση τσούζει!)

 

Φυσικά το laptop δεν μου έλειψε πουθενά, χρησιμοποιούσα το Ipad για browsing, τουριστικούς οδηγούς σε pdf, comics και κανένα παιχνιδάκι. Στα αεροδρόμια και στο αεροπλανο ήταν απόλαυση.

 

Το μόνο που δεν μπόρεσα αν το χρησιμοποιήσω ήταν στο δωρεάν wifi του Ελευθέριος Βενιζέλος. Απο ότι διάβασα αργότερα, δεν είναι συμαβτό με τα idevices. Άλλη μια παγκόσμια πρωτιά της Ελλάδας!

 

ΥΓ. Το street view στο maps του ipad ολα τα λεφτα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτές γύρισα απο 12 ημέρες διακοπές στην Γαλλία με το ipad, χωρίς καθόλου laptop. Εκεί που έμενα είχα wifi, αλλά και να μην είχα δεν θα χρησιμοποιούσα 3G (η χρέωση τσούζει!)

 

Φυσικά το laptop δεν μου έλειψε πουθενά, χρησιμοποιούσα το Ipad για browsing, τουριστικούς οδηγούς σε pdf, comics και κανένα παιχνιδάκι. Στα αεροδρόμια και στο αεροπλανο ήταν απόλαυση.

 

Το μόνο που δεν μπόρεσα αν το χρησιμοποιήσω ήταν στο δωρεάν wifi του Ελευθέριος Βενιζέλος. Απο ότι διάβασα αργότερα, δεν είναι συμαβτό με τα idevices. Άλλη μια παγκόσμια πρωτιά της Ελλάδας!

 

ΥΓ. Το street view στο maps του ipad ολα τα λεφτα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τέτοια χρήση και πολλούς χάρτες {φαντάζομαι}, κάθε πότε το φόρτιζες; :o

 

Το fact με το Ελ.Βενιζελ, είναι απλά τραγικό. :lol: Έλεος με την Ελλάδα του αύριο. :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τέτοια χρήση και πολλούς χάρτες {φαντάζομαι}, κάθε πότε το φόρτιζες; :o

 

Το fact με το Ελ.Βενιζελ, είναι απλά τραγικό. :lol: Έλεος με την Ελλάδα του αύριο. :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε οποιοδήποτε κατάστημα με ηλεκτρικά (όχι αλυσίδα).

 

Ράδιο Κατουμά σίγουρα έχει.

 

Με τίποτα δεν δίνεις πάνω από 2€!!!

 

A, τέλεια. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε οποιοδήποτε κατάστημα με ηλεκτρικά (όχι αλυσίδα).

 

Ράδιο Κατουμά σίγουρα έχει.

 

Με τίποτα δεν δίνεις πάνω από 2€!!!

 

A, τέλεια. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας και από εμένα. Ευτυχής κάτοχος ipad εδώ και ένα μήνα και γενικά κατάπληκτος από την ευχρηστία και τη λειτουργικότητά του. Εχει υποκαταστήσει πλήρως το ΙΒΜ Χ60 στις διακοπές. Πέρα από την ανάγνωση βιβλίων που είναι εκπληκτική (δύσκολα θα επιστρέψω σε ανάγνωση pdf ακόμη και στην 26άρα που έχω στη δουλειά) εφαρμογές όπως το flipboard πραγματικά αναδεικνύουν τις δυνατότητές του ως media consuming device.

 

Θήκη έχω αγοράσει μια Gecko Glove (καλύπτει ημιδιάφανα το πίσω μέρος της συσκευής). Ισως στην πορεία αγοράσω και κάποια αντίστοιχη με την επίσης της apple καθώς με λύση τύπου glove χρειάζεσαι και μια άλλη θήκη-τσάντα για τη μεταφορά του.

 

Spirit σε 3.2, αναμένω (Σεπτέμβριο?) την 4.1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...