Προς το περιεχόμενο

Apple iPad


ApoelAndreas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οκ φίλε μου σε ευχαριστώ... αν πάνε όλα καλά θα κεράσω καφέ στα εγκαίνια...

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia.app

 

---------- Προσθήκη στις 19:33 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 19:19 ----------

 

Ερώτηση:

 

Μπορώ να κάνω revert σε 3.2 αν έχω την 3.2.1;

 

Τί αλλάζει από την μία έκδοση στην άλλη, είναι κάτι σημαντικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Οκ φίλε μου σε ευχαριστώ... αν πάνε όλα καλά θα κεράσω καφέ στα εγκαίνια...

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia.app

 

---------- Προσθήκη στις 19:33 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 19:19 ----------

 

Ερώτηση:

 

Μπορώ να κάνω revert σε 3.2 αν έχω την 3.2.1;

 

Τί αλλάζει από την μία έκδοση στην άλλη, είναι κάτι σημαντικό;

 

Αυτό σου λέω... Πιθανόν να γίνει το downgrade χωρίς πρόβλημα αλλά σε κάθε περίπτωση είναι ρίσκο... Η 3.2 έχει κάποια προβληματάκια στο wifi και μπορεί που και που να χαθεί η σύνδεση με το ασύρματο router... Σε αυτή την περίπτωση κλείνεις το wifi και το ξανανάβεις για να μπορείς να ξανασυνδεθείς στο router. Η 3.2.1 λύνει κυρίως αυτό το πρόβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ, τί άλλο πια...

 

Κατέβασα τα firmware, αλλά μετά κάνει connect στην Apple και μου βγάζει error και δεν με αφήνει να κάνω restore από την κατεβασμένη έκδοση...

 

Μήπως πρέπει να αλλάξω το filename; Θα το προσπαθήσω τώρα... Επίσης, το folder που το έχω μπορεί να είναι οποιοδήποτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ, τί άλλο πια...

 

Κατέβασα τα firmware, αλλά μετά κάνει connect στην Apple και μου βγάζει error και δεν με αφήνει να κάνω restore από την κατεβασμένη έκδοση...

 

Μήπως πρέπει να αλλάξω το filename; Θα το προσπαθήσω τώρα... Επίσης, το folder που το έχω μπορεί να είναι οποιοδήποτε;

 

Μπορείς να το αποθηκεύσεις σε οποιοδήποτε φάκελο και δεν χρειάζεται να αλλάξεις το filename! Πατάς Shift+Restore και του δίνεις το firmware που κατέβασες! Τι σημαίνει επικοινωνεί με την Apple; Δεν κάνει κανένα connect!!!!! Το λάθος, αν σου το βγάζει, θα είναι κατά το firmware update....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορεις να κανεις downgrade, γιατι δεν αφηνει η apple και υατο το καταλαβαινει οταν επικοινωνει με την apple λιγο πριν αρχισει το περασμα του firmware.

 

Αν ειχες κανει jailbreak στην 3.2 και ειχες σωσει το ECCID με το cydia , τοτε μπορεις να κανεις downgrade αλλαζοντας το hosts αρχειο των windows.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Δεν μπορεις να κανεις downgrade, γιατι δεν αφηνει η apple και υατο το καταλαβαινει οταν επικοινωνει με την apple λιγο πριν αρχισει το περασμα του firmware.

 

Αν ειχες κανει jailbreak στην 3.2 και ειχες σωσει το ECCID με το cydia , τοτε μπορεις να κανεις downgrade αλλαζοντας το hosts αρχειο των windows.

 

Στο 3.2.1 το έβαλαν να επικοινωνεί; Το λέω γιατί έχω κάνει restore στο 3.2 (όχι όμως downgrade) ακόμα και χωρίς να είμαι συνδεδεμένος....

 

edit. Τώρα που το έψαξα έχεις απόλυτο δίκιο. Ευτυχώς εγώ στο 3.2 όταν του έκανα jailbreak σημείωσα το ECDID αλλά και το αποθήκευσα στον server του Saurik μέσω Cydia.

 

@DimAslan. Αναγκαστικά περιμένεις την ενημέρωση του Appsync (ή installous) για την 3.2.1 ή την αναβάθμιση στο iOS4 και το jailbreak του..

Επεξ/σία από kpartsi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση...

Τα αρχεία .epub που βλέπω ότι κατεβάζουν μερικοί, μπορούν να περαστούν αν δεν έχει σπάσει το iPad;

Υπάρχει κάποιος καλός comic book reader που μπορώ να βάλω;

Έχω περασμένο της Marvel και της DC κι έχω κατεβάσει αρκετά, αλλά βρήκα και μερικά σε torrents και θέλω να το δοκιμάσω...

 

Στω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο 3.2.1 το έβαλαν να επικοινωνεί; Το λέω γιατί έχω κάνει restore στο 3.2 (όχι όμως downgrade) ακόμα και χωρίς να είμαι συνδεδεμένος....

 

edit. Τώρα που το έψαξα έχεις απόλυτο δίκιο. Ευτυχώς εγώ στο 3.2 όταν του έκανα jailbreak σημείωσα το ECDID αλλά και το αποθήκευσα στον server του Saurik μέσω Cydia.

 

@DimAslan. Αναγκαστικά περιμένεις την ενημέρωση του Appsync (ή installous) για την 3.2.1 ή την αναβάθμιση στο iOS4 και το jailbreak του..

Ναι, από τις 19/8/2010 και μετά, η Apple έπαψε να κάνει "sign" τα SHSH strings για εκδόσεις παλιότερες από την 3.2.2 (για το iPad) και την 4.0.2 (για τα iPhone). :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σούπερ... έβαλα μπόλικα δωρεάν βιβλία στο iBooks, τώρα απλά περιμένω να βγει νέα έκδοση του installus μπας και μπορέσω να περάσω και τις υπόλοιπες εφαρμογές που έχω κατεβάσει...

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα γράψει παλιότερα ότι το Backup έκανε πάρα πολλές ώρες να γίνει. Τελικώς βρήκα την λύση στο άσχετο διαβαζοντας σε κάποιο ξένο φόρουμ. Έπρεπε να βάλω το καλώδιο usb σε θύρα ενσωματωμένη στην μητρική και όχι σε κάποια μπροστινή. Δεν το πολυπίστευα, το δοκίμασα όμως και έκανε Backup σε λιγότερο απο μια ώρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε να προτείνετε κάποιο τρόπο να βλέπω τις ταινίες που έχω στο PC μου από το iPad;

Streaming προφανώς, που να παίζει όμως από Win 7 γιατί θυμάμαι ότι είχα δει κάτι αλλά από Mac...

Θα βόλευε πολύ, ειδικά για τις σειρές...

Προφανώς θα πρέπει να παίζει .mkv και υπότιτλους. Δεν με πειράζει αν δεν είναι δωρεάν, απλά να είναι καλό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...