Προς το περιεχόμενο

Apple iPad


ApoelAndreas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ το έδωσα το 16άρι wifi και πάω για παραγγελία 3G! Αν και σκέφτομαι να περιμένω λίγο να δω και τις προτάσεις των άλλων εταιριών...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγώ παίδες πήγα και έκανα ένα data συμβολαιο στη Voda με 5GB και πηρα το MiFi τσαμπουά. €30 το μήνα.

 

ΥΓ: Βεβαια δε πληρωνω κινητο εχω εταιρικο οποτε με παιρνει και δε νιωθω και μαλακας να πληρωνω 2 παγια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στη μορφή που είναι, είναι σούπερ άχρηστη συσκευή γιατί δε μπορείς να κάνεις τίποτα, παρά να διαβάζεις.

 

ράδιο να ακούσεις και να κάνεις browsing δε μπορείς.

 

ανοίγεις 2-3 tab στο σαφάρι και πες ότι έχεις στο πρώτο το facebook, και μετά ανοίγεις τα άλλα για να δεις κάτι, ξαναγυρνάς στο facebook και επειδή δεν έχει μνήμη λογικά σε έχει πετάξει έξω και ξαναφορτώνει τη σελιδά. αντε πες αυτό είναι λογικό.

 

σε αυτή τη συσκευή έπρεπε να έχει multitasking. και μια αναζήτηση στον όπερα δε θα έβλαπτε. είπαμε δεν το παίρνεις για να κάνεις δουλειά, αλλά και οι γκόμενες πλέον κάνουν ένα ctrl-f σε μια ιστοσελίδα για να βρουν γρήγορα αυτό που θέλουν.

 

το ipad δεν είναι μικρό σε μέγεθος και δεν είναι κινητο για να λες δεν πειράζουν οι ελλείψεις που έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στη μορφή που είναι, είναι σούπερ άχρηστη συσκευή γιατί δε μπορείς να κάνεις τίποτα, παρά να διαβάζεις.

 

ράδιο να ακούσεις και να κάνεις browsing δε μπορείς.

 

ανοίγεις 2-3 tab στο σαφάρι και πες ότι έχεις στο πρώτο το facebook, και μετά ανοίγεις τα άλλα για να δεις κάτι, ξαναγυρνάς στο facebook και επειδή δεν έχει μνήμη λογικά σε έχει πετάξει έξω και ξαναφορτώνει τη σελιδά. αντε πες αυτό είναι λογικό.

 

σε αυτή τη συσκευή έπρεπε να έχει multitasking. και μια αναζήτηση στον όπερα δε θα έβλαπτε. είπαμε δεν το παίρνεις για να κάνεις δουλειά, αλλά και οι γκόμενες πλέον κάνουν ένα ctrl-f σε μια ιστοσελίδα για να βρουν γρήγορα αυτό που θέλουν.

 

το ipad δεν είναι μικρό σε μέγεθος και δεν είναι κινητο για να λες δεν πειράζουν οι ελλείψεις που έχει.

 

Κάθε άνθρωπος, που έχει διαμορφώσει άποψη για το κόσμο που ζούμε, καταλαβαίνει ότι πέρα από ελάχιστες αντικειμενικά αποδεκτές επιστημονικές αλήθειες, η ζωή μας είναι γεμάτη από υποκειμενικές απόψεις.

Θίγεις ένα θέμα το οποίο έχει αναλυθεί και συζητηθεί σε εκατοντάδες χιλιάδες blogs-forums σε ολόκληρο το κόσμο...Καλώς ή κακώς, για σένα δε λειτουργούν κάποια προιόντα της Apple με το τρόπο που επιθυμείς....δεκτό.....πιστεψέ με, όμως, υπάρχουν εκατομμύρια ανθρωποι στο κόσμο που κανουν τη δουλειά τους με τα ίδια προιόντα...το μυστήριο της ανθρώπινης διαφορετικότητας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε larryf13 τα προβλήματα που αναφέρεις δεν υφίστανται. Κατέβασε τον atomic browser και ολα τα προβλήματα σου θα χαθούν! Όσο για γενικό multitasking έρχεται σε κανά μήνα με το ios4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ήρθε και το δικό μουουουου...

 

Το σπάσαμε κιόλας και να δω τώρα πώς θα τα ρίξω όλα μέσα...

 

BTW, κάρτα-κλώνο από Cosmote μπορώ να βγάλω γιατί έχω 350 μέγα δωρεάν σε 3G;

 

Ευχαριστώ...

 

---------- Προσθήκη στις 15:36 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 14:30 ----------

 

Από Aramex έχει αγοράσει κανείς iPad; Έχω τα mailboxes σε Αγγλία και Αμερική, και, ψάχνοντας λίγο, είδα ότι από Αγγλία μου βγαίνει το 16άρι 3G περίπου 100 ευρώ πιο ακριβά από ότι από Αμερική...

Έχετε ιδέα από μεταφορικά και χρόνους αναμονής τί γίνεται;

Τί προτείνετε; Γενικά δεν είναι για μένα, είναι για συνάδελφο, που θέλει όσο γίνεται φθηνότερα...

 

Ευχαριστώ...

Επεξ/σία από DimAslan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που δεν μπόρεσα αν το χρησιμοποιήσω ήταν στο δωρεάν wifi του Ελευθέριος Βενιζέλος. Απο ότι διάβασα αργότερα, δεν είναι συμαβτό με τα idevices. Άλλη μια παγκόσμια πρωτιά της Ελλάδας

 

Εγώ έχω μπει με iphone. Το πρόβλημα είναι το flash intro που πρέπει να περάσεις. Μετά λειτουργεί. Το είχα περάσει κοιτώντας το URL του main site από το laptop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα κάποιος καλός άνθρωπος που θα παει στο αεροδρόμιο πρέπει να μας στείλει το URL να το έχουμε σε bookmark στον safari οπότε τύχει και βρεθουμε πάλι να το πατάμε και να μπαίνουμε..

 

Έλα, ποιος ταξιδεύει σύντομα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιός θα μου πει γιατί δεν μου συγχρονίζει τα κατεβασμένα apps; Είναι jailbroken και έχει την 3.2.1.

Μου βγάζει κάποιο error αλλά δεν λέει ακριβώς τί είναι...

 

To jailbreak δεν το έκανα εγώ, το έκαναν πριν μου το δώσουν. Πρέπει να κάνω κάτι άλλο μετά; Από ό,τι θυμάμαι, απλά κάνεις drag & drop τα αρχεία .ipa των εφαρμογών στο section applications του iTunes, και μετά τα τσεκάρεις στο iPhone/iPad για να περάσουν...

 

Κάνω κάτι λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιός θα μου πει γιατί δεν μου συγχρονίζει τα κατεβασμένα apps; Είναι jailbroken και έχει την 3.2.1.

Μου βγάζει κάποιο error αλλά δεν λέει ακριβώς τί είναι...

 

To jailbreak δεν το έκανα εγώ, το έκαναν πριν μου το δώσουν. Πρέπει να κάνω κάτι άλλο μετά; Από ό,τι θυμάμαι, απλά κάνεις drag & drop τα αρχεία .ipa των εφαρμογών στο section applications του iTunes, και μετά τα τσεκάρεις στο iPhone/iPad για να περάσουν...

 

Κάνω κάτι λάθος;

 

Μπες cydia, κάνε add το source http(δύο τελείες)//cydia(τελεία)hackulo(τελεία)us και μετά κάνε εγκατάσταση (πάντα μέσα από το cydia) το πρόγραμμα appsync. Στον πρώτο συγχρονισμό να είσαι σίγουρος ότι υπάρχει μία επίσημη εφαρμογή iTunes... Ακόμα και δωρεάν εφαρμογή να είναι, δεν πειράζει! Φτάνει να είναι επίσημη κατεβασμένη από το iTunes!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έκανα, αλλά δεν μου το βγάζει, ούτε το repo ούτε το άλλο...

 

---------- Προσθήκη στις 17:14 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 17:07 ----------

 

Άκυρο, μου πέρασε το hackulo.us , αλλά δεν με αφήνει να περάσω το installus γιατί προφανώς θέλει το 3.2 ενώ εγώ έχω το 3.2.1.

Τί να κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έκανα, αλλά δεν μου το βγάζει, ούτε το repo ούτε το άλλο...

 

---------- Προσθήκη στις 17:14 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 17:07 ----------

 

Άκυρο, μου πέρασε το hackulo.us , αλλά δεν με αφήνει να περάσω το installus γιατί προφανώς θέλει το 3.2 ενώ εγώ έχω το 3.2.1.

Τί να κάνω;

 

Φίλε μου διάβασε πάλι αυτό που έγραψα και θα δεις ότι δεν μιλάω για installus.... Το installus είναι για να στέλνεις μέσω wifi τις εφαρμογές στο κινητό και να τις κάνεις εγκατάσταση μέσα από το κινητό!!!! Δεν είναι για sync με το iTunes!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοκίμασα... Δεν με αφήνει γιατί θέλει firmware 3.2 κι εγώ έχω το 3.2.1.

To θέμα είναι ότι έτσι πρέπει να ήρθε το iPad (δεν το πήρα εγώ, μου το έφεραν ήδη jailbroken) και δεν ξέρω τί έχει γίνει.

Πάω να κάνω restore μήπως το ξεπεράσει, αλλά μου λέει ότι θα περάσει το 3.2.2...

 

Τί να κάνω; Έχω πάρα πολλές εφαρμογές να περάσω και δεν μπορώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοκίμασα... Δεν με αφήνει γιατί θέλει firmware 3.2 κι εγώ έχω το 3.2.1.

To θέμα είναι ότι έτσι πρέπει να ήρθε το iPad (δεν το πήρα εγώ, μου το έφεραν ήδη jailbroken) και δεν ξέρω τί έχει γίνει.

Πάω να κάνω restore μήπως το ξεπεράσει, αλλά μου λέει ότι θα περάσει το 3.2.2...

 

Τί να κάνω; Έχω πάρα πολλές εφαρμογές να περάσω και δεν μπορώ...

 

 

Κατέβασε από εδώ το firmware που χρειάζεσαι και αποθήκευσέ το στον σκληρό. Την στιγμή που στο iTunes θα πατήσεις restore θα έχεις ήδη πατημένο το Alt/Option σε Mac ή το shift σε Windows (δεν ξέρω τι υπολογιστή έχεις αν και βλέπω pc στην υπογραφή σου) και όταν θα σου ζητήσει το firmware, θα του δώσεις εκείνο που μόλις κατέβασες και αποθήκευσες. Δεν ξέρω αν θα λειτουργήσει και αν θα γίνει σωστά το downgrade.... Στην χειρότερη να χρειαστεί να κάνεις restore στην 3.2.2 για να το επαναφέρεις έτσι και σου κολλήσει.... Και σ'αυτή την περίπτωση θα χάσεις το jailbreak, αν και τώρα που το έχεις ήδη, έτσι όπως είναι η κατάσταση, λίγο σου χρησιμεύει... Σκέψου το και αποφάσισε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...