Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls Online


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα, σκεφτομαι να επιστρεψω μετα απο 2 χρονια απουσιας και θα ηθελα να ρωτήσω σε τι φαση ειναι το  game. Εννοω απο θεμα πληθυσμου, bugs κτλ... Γενικα αξίζει κατά την γνώμη σας η επιστροφή? Ειμαι σε  pc-eu σερβερ. Ευχαριστώ πολύ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 24/12/2020 στις 10:19 ΠΜ, xaikman είπε

Καλημερα, σκεφτομαι να επιστρεψω μετα απο 2 χρονια απουσιας και θα ηθελα να ρωτήσω σε τι φαση ειναι το  game. Εννοω απο θεμα πληθυσμου, bugs κτλ... Γενικα αξίζει κατά την γνώμη σας η επιστροφή? Ειμαι σε  pc-eu σερβερ. Ευχαριστώ πολύ 

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Κόσμο έχει και ειδικά αυτές τις μέρες ακόμη περισσότερο.Από bugs και διάφορα άλλα προβλήματα δεν έχει κάτι ιδιαίτερο που θα σου χαλάσει την εμπειρία. Αν αξίζει θα το κρίνεις μόνο σου αλλά αφού έχεις το παιχνίδι δοκίμασε το.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Για όσους ενδιαφέρονται αυτή τη στιγμή υπάρχει για preorder το Blackwood expansion στο cdkeys στα 18 ευρώ η standard και 25 η collectors (για upgrade).

Επειδή αγόρασα, στέλνουν κλειδί άμεσα για να πάρεις και τα preorder bonuses που δίνει αυτή τη στιγμή η Zenimax.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αγορασα το τελευταιο expansion στο λογαριασμο μου στην bethesda.θα το βλεπει η εκδοση που εχω στο steam ή πρεπει να το παρω και εκει??εχω κανει linked το λογαριασμο...

Επεξ/σία από dalan2007
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, dalan2007 είπε

αγορασα το τελευταιο expansion στο λογαριασμο μου στην bethesda.θα το βλεπει η εκδοση που εχω στο steam ή πρεπει να το παρω και εκει??εχω κανει linked το λογαριασμο...

Το αρχικό παιχνίδι που το έχεις αγοράσει; Στο steam ή στο site της Bethesda;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Tecton είπε

Το αρχικό παιχνίδι που το έχεις αγοράσει; Στο steam ή στο site της Bethesda;

και στα 2..αλλα στο στιμ ειχα αγορασει το greymoor...

Untitled.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το σωστό είναι να αγοράζεις από το ίδιο κατάστημα το upgrade πχ εγώ έχω το παιχνίδι στον launcher της Bethesda οπότε η αγορά έγινε από το site του ESO και όχι μέσα από το steam.

Μέσα στο παιχνίδι όταν μπεις κάνε έναν έλεγχο στο shop στην κατηγορία chapters , δες αν εμφανίζει το Blackwood με χρυσά τικ, επίσης δες και στα mount αν έχεις το Nagahide Welwa Ravager.

Θα πρέπει να ελέγξεις και τους δύο λογαριασμούς σου.

Επεξ/σία από Tecton
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αξίζει να κάνω upgrade την αρχική/vanilla έκδοση που έχω με αυτή εδώ Τhe Elder Scrolls Online Collection: Blackwood ? Στα 22.40€.

Πώς είναι από κόσμο το παιχνίδι;; Και γενικά πως είναι το παιχνίδι; Έχω να ασχοληθώ από το 2014 που βγήκε.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Αξίζει να κάνω upgrade την αρχική/vanilla έκδοση που έχω με αυτή εδώ Τhe Elder Scrolls Online Collection: Blackwood ? Στα 22.40€.

Πώς είναι από κόσμο το παιχνίδι;; Και γενικά πως είναι το παιχνίδι; Έχω να ασχοληθώ από το 2014 που βγήκε.

Η τιμή της έκδοσης που βρήκες είναι μια χαρά, θα πάρεις μαζί και τα προηγούμενα chapters οπότε από περιεχόμενο έχεις μπόλικο να ασχοληθείς και σίγουρα μετά από τόσα χρόνια έχει αλλάξει πολύ το παιχνίδι.

Από κόσμο, μπήκα για λίγο με το hallowen event, είχε αρκετό αν και είδα λίγο μουρμούρα για το pvp ότι δεν είχε κίνηση λόγω New World αλλά αν σε ενδιαφαίρει το pve νομίζω ότι δεν θα έχεις θέμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Tecton είπε

Η τιμή της έκδοσης που βρήκες είναι μια χαρά, θα πάρεις μαζί και τα προηγούμενα chapters οπότε από περιεχόμενο έχεις μπόλικο να ασχοληθείς και σίγουρα μετά από τόσα χρόνια έχει αλλάξει πολύ το παιχνίδι.

Από κόσμο, μπήκα για λίγο με το hallowen event, είχε αρκετό αν και είδα λίγο μουρμούρα για το pvp ότι δεν είχε κίνηση λόγω New World αλλά αν σε ενδιαφαίρει το pve νομίζω ότι δεν θα έχεις θέμα.

Μέχρι να φτάσω να παίζω pvp θα πάρει καιρό. Αλλά κόσμο να κάνω dungeons και missions έχει έτσι?

Εντάξει το new world αδειάζει σιγά σιγά, θα επιστρέψει ο κόσμος εκεί που έπαιζε, δεν είναι θέμα αυτό 😝.

Θενξ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@xtrmsnprΔεν νομίζω ότι θα έχεις πρόβλημα, σίγουρα αν παίζεις μόνο dps από το group finder θα αργεί να σου βρεί, αλλά στο chat σίγουρα θα βρεις.

Επίσης μη σου φανεί περίεργο να κάνεις normal dungeon και το tank ή o healer να είναι dps, είναι πολύ συνηθισμένο να συμβαίνει.

Θα σου πρότεινα να μπεις στο παιχνίδι πριν αγοράσεις το upgrade να δεις μόνος σου πως είναι, ότι και να σου γράψω εγώ μπορεί σύμφωνα με τα δικά σου γούστα να μην ταιριάζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Tecton είπε

@xtrmsnprΔεν νομίζω ότι θα έχεις πρόβλημα, σίγουρα αν παίζεις μόνο dps από το group finder θα αργεί να σου βρεί, αλλά στο chat σίγουρα θα βρεις.

Επίσης μη σου φανεί περίεργο να κάνεις normal dungeon και το tank ή o healer να είναι dps, είναι πολύ συνηθισμένο να συμβαίνει.

Θα σου πρότεινα να μπεις στο παιχνίδι πριν αγοράσεις το upgrade να δεις μόνος σου πως είναι, ότι και να σου γράψω εγώ μπορεί σύμφωνα με τα δικά σου γούστα να μην ταιριάζει.

ευχαριστώ για τις πληροφορίες. (πχ το είχα παρατήσει γιατί μου φαινόταν τρομερά αργό σα gameplay τότε το 2014)
Πόσο επαναλαμβανόμενα είναι τα quests?

 

λες να περιμένω μέχρι black friday μήπως το βάλουν πιο φθηνά το πακέτο αυτό τα κλειδάδικα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@xtrmsnpr Για την μείωση τιμής δεν μπορώ να σου πω, ίσως και να παίξει χαμηλότερα.

Το gameplay δεν έχει αλλάξει από το 2014, αν σου φαινόταν αργό τότε και τώρα το ίδιο θα σου φανεί, αλλά μπορείς σε παρακαλώ να μου εξηγήσεις τι εννοείς αργό;

Τα quest είναι στο στυλ που θα συναντήσεις σε κάθε mmo αλλά πάντα μέσα από μια ιστορία, άλλες φορές καλή άλλες φορές χωρίς κάποιο ενδιαφέρον. Π.χ. υπάρχουν τα public dungeon (Delve) πάντα την πρώτη φορά υπάρχει ένα quest να κάνεις, έχασε κάποιος κάτι και βρίσκεται μέσα, κάποιος χρειάζεται βοήθεια μέσα,κλασικά πράγματα, το κείμενο/διάλογο που θα διαβάσεις το κάνει πιο ενδιαφέρον.Σε άλλα μπορεί να χρειαστεί stealth για να το ολοκληρώσεις ή το Dark Brotherhood dlc με τα συμβόλαια θανάτου, αν δεν ασχολείσαι με τον διάλογο είναι όπως όλα τα άλλα, απλά τα περιβάλλοντα αλλάζουν κάθε φορά.

Όλα αυτά είναι καθαρά θέμα γούστου και φυσικά πάντα διάθεσης την συγκεκριμένη στιγμή που θες να παίξεις αν σε καλύπτει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/11/2021 στις 2:34 ΜΜ, Tecton είπε

@xtrmsnpr Για την μείωση τιμής δεν μπορώ να σου πω, ίσως και να παίξει χαμηλότερα.

Το gameplay δεν έχει αλλάξει από το 2014, αν σου φαινόταν αργό τότε και τώρα το ίδιο θα σου φανεί, αλλά μπορείς σε παρακαλώ να μου εξηγήσεις τι εννοείς αργό;

Τα quest είναι στο στυλ που θα συναντήσεις σε κάθε mmo αλλά πάντα μέσα από μια ιστορία, άλλες φορές καλή άλλες φορές χωρίς κάποιο ενδιαφέρον. Π.χ. υπάρχουν τα public dungeon (Delve) πάντα την πρώτη φορά υπάρχει ένα quest να κάνεις, έχασε κάποιος κάτι και βρίσκεται μέσα, κάποιος χρειάζεται βοήθεια μέσα,κλασικά πράγματα, το κείμενο/διάλογο που θα διαβάσεις το κάνει πιο ενδιαφέρον.Σε άλλα μπορεί να χρειαστεί stealth για να το ολοκληρώσεις ή το Dark Brotherhood dlc με τα συμβόλαια θανάτου, αν δεν ασχολείσαι με τον διάλογο είναι όπως όλα τα άλλα, απλά τα περιβάλλοντα αλλάζουν κάθε φορά.

Όλα αυτά είναι καθαρά θέμα γούστου και φυσικά πάντα διάθεσης την συγκεκριμένη στιγμή που θες να παίξεις αν σε καλύπτει. 

Στα single player TES μου φαίνεται πιο γρήγορη η κίνηση των χαρακτήρων, αυτό μου κάνει ένα κλικ πιο κάτω..αυτό εννοούσα.

Περιμένω την bF να δω τι τιμή θα παίξει, αν και πολλά μαγαζιά ξεκινάνε πιο νωρίς τις εκπτώσεις τους. Βλέποντας και κάνοντας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...