Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls Online


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μέσω αγοράς μόνο ή αν γραφτείς συνδρομητής. Περιστασιακά ίσως δώσουν κανένα δωράκι από Crowns στους παίκτες στα πλαίσια κανενός εορταστικού event πχ αλλά μην περιμένεις πολλά πράγματα.

Το πώς να ξεκινήσεις επαφίεται καθαρά στα δικά σου γούστα, από πλευράς race και faction δηλαδή. Τα τελευταία χρόνια αναίρεσαν τον περιορισμό στο ποιες περιοχές μπορεί να επισκεφθεί το μέλος κάθε faction, οπότε θεωρητικά αν σου τη βαρέσει παρατάς τελείως το questline του faction σου και ξεκινάς κάποιου άλλου.

Το ίδιο ισχύει και για το τι χαρακτήρα να φτιάξεις - θα έλεγα προσωπικά να μην κοιτάς οδηγούς που λένε πχ "α, αν κάνεις Khajit Thief έχεις 0,05% bonus στο τάδε Skill αλλά αν κάνεις Argonian έχεις -0,0006% λιγότερο άρα πρέπει να κάνεις Khajit για να παίξεις σωστά" και άλλα τέτοια χαζά. Απλά μπες και παίξε το παιχνίδι όπως γουστάρεις και όπως σου έρθει, μια χαρά θα περάσεις.

Guild ίσως βρεις στην πορεία, αν έχει κανένας από εδώ μέσα κάποιο στημένο και ενεργό μπορεί να σου προτείνει κιόλας. Αλλά η συμμετοχή σε Guild δεν θεωρώ πως είναι απαραίτητη για να απολαύσεις το γκεημ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά. Από Ping πώς πάτε στο παιχνίδι; 120-180 είναι καλά; Δεν έχω καμιά τρελή σύνδεση καθώς μένω σε απομακρυσμένη περιοχή αλλά μου αρέσει το παιχνίδι και σκεφτόμουν να πάρω τα dlcs εφόσον έχω ένα λογικό Ping. Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

free trial δεν έχει όπως έχει το wow, απλά κάποιες φορές το βγάζουν free για λίγες μέρες στο steam για να το δοκιμάσουν οι παίκτες και παράλληλα εκείνο το διάστημα συνήθως το δίνουνε και σε προσφορά. Εγώ προσωπικά το αγόρασα με μια προσφορά από steam -67%(δηλαδή η τιμή του από 60 ευρώ ήτανε στα 20 εκείνο το διάστημα) και ήτανε το base game, το Morrowind, το Summerset και το Elsweyr, που γενικά τόσο content για 20 ευρώ πιστεύω άξιζε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα, 

ειχα αγορασει το morrowind expansion πριν απο περιπου εναμιση χρονο. Εχω εναν χαρακτηρα 12 lvl και σκοπευω να το ξαναρχισω αμεσα. Θα κανω οτι εχω σε περιεχομενο και αν ειμαι ευχαριστημενος θα προχωρησω σε αγορα και των υπολοιπων.

 

Αν ενδιαφερεται καποιος για να παιξουμε παρεα, καλοδεχουμενος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 hours ago, akarthis said:

Καλησπερα, 

ειχα αγορασει το morrowind expansion πριν απο περιπου εναμιση χρονο. Εχω εναν χαρακτηρα 12 lvl και σκοπευω να το ξαναρχισω αμεσα. Θα κανω οτι εχω σε περιεχομενο και αν ειμαι ευχαριστημενος θα προχωρησω σε αγορα και των υπολοιπων.

Αν ενδιαφερεται καποιος για να παιξουμε παρεα, καλοδεχουμενος. 

το αγόρασα και εγω προ ημερών, Dreamdope ο χαρακτήρας μου αλλα δεν με τραβάει ιδιαίτερα 😕

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/1/2020 στις 7:44 ΠΜ, seithan είπε

το αγόρασα και εγω προ ημερών, Dreamdope ο χαρακτήρας μου αλλα δεν με τραβάει ιδιαίτερα 😕

Καλημερα. Σε καταλαβαινω για το οτι δε σε τραβαει. Το ιδιο εγινε και με εμενα. Απλα, θεωρω οτι με παρεα το παιχνιδι θα ειναι πιο ενδιαφερον. Το ελπιζω, δηλαδη. Θα σε κανω add και το βλεπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βλέπω σε έκπτωση στο steam με 19,79 ευρώ το βασικό παιχνίδι συν Elsywer, Morrowind και Summerset Isles. Είμαι fan των TES αλλά δεν έχω παίξει το παιχνίδι καθόλου και βλέπω ότι και solo μπορείς να το απολαύσεις αφού λόγω χρόνου δεν μπορώ να ασχοληθώ με κάποιο σοβαρό progression και δεν θα ήθελα να επιστρέψω στο Wow. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα φώτα σας φίλοι μου!!! Αν προπαραγγειλω το καινούργιο expansion είμαι οκ που δεν έχω το Elsweyr ή πρέπει να πάρω και αυτό? 

Επεξ/σία από dalan2007
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα και από μένα. Ίσως έχει ξαναρωτηθεί αυτό και ζητώ συγνώμη αν δεν τα βρήκα όλα μαζεμένα κάπου. Σκέφτομαι να μπω στον κόσμο του elder scrolls online αλλά έχασα τον μπούσουλα με τους τίτλους. morrowind, elsweyr, tamriel unlimited, summerset, χαμός. Το Gold edition τα περιλαμβάνει όλα αυτά η είναι έξτρα? Ευχαριστώ πολύ και συγνώμη αν εχει ερωτηθεί ήδη

Επεξ/σία από pressure
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή την στιγμή το τελευταίο που υπάρχει είναι το Elsweyr το οποίο αν αγοράσεις θα έχεις και όλα τα προηγούμενα κεφάλαια Morrowind,Summerset και το βασικό game Tamriel Unlimited.Τα dlc τα αγοράζεις ξεχωριστά.

Η Gold Edition που αναφέρεις, είναι κάποια έκδοση που είχαν βγάλει παλαιότερα και περιείχε το βασικό παιχνίδι και όσα dlc είχαν βγει μέχρι τότε.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Άρα στην ουσία αγοράζω το elsweyr για να έχω όλα τα προηγούμενα και τα dlc τα αγοράζω online? Και είναι τα dlc του gold edition η και αυτά είναι έξτρα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, pressure είπε

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Άρα στην ουσία αγοράζω το elsweyr για να έχω όλα τα προηγούμενα και τα dlc τα αγοράζω online? Και είναι τα dlc του gold edition η και αυτά είναι έξτρα? 

Το περιεχόμενο του ESO έχει ως εξής:

Αποτελείτε από τα chapters Morrowind , Summerset και Elsweyr τα οποία έβγαλε η Zenimax τα τελευταία χρόνια και προσθέτουν περιοχές στο βασικό χάρτη του παιχνιδιού και επεκτείνουν την βασική ιστορία.Όποιος αγόρασε για πρώτη φορά το παιχνίδι παίρνοντας μόνο κάποιο από τα chapters είχε μαζί και το βασικό περιεχόμενο Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited (μετονομασία του παιχνιδιού το 2015) συν κάποιο από τα chapters π.χ αν πάρω το Elsweyr θα έχω και τα παλαιότερα Morrowind και Summerset.Να σημειώσω την πονηριά που κάνουν από πέρσι και θα την ακολουθήσουν και με το νέο chapter Dark Heart of Skyrim.Αγοράζοντας το Elsweyr στο χάρτη ξεκλειδώνει μόνο το Nothern Elsweyr και για να παίξεις στο Southern Elsweyr θα πρέπει να αγοράσεις το dlc.

Τα DLC χωρίζονται σε: Imperial City - Orsinium - Thieves Guild - Dark Brotherhood (τα οποία περιείχε η Gold Edition που αναφέρεις) - Clockwork City - Murkmire - Dragonhold (το Southern Elsweyr) τα οποία προσθέτουν περιοχές στο χάρτη, quest και διάφορα στοιχεία πάνω στην βασική ιστορία.Αγοράζονται από το in game shop, αναφέρονται ως dlc και ανα περιόδους τα έχουν σε προσφορά ή τα δίνουν free.

Τα DLC, τα οποία έχουν ως περιεχόμενο μόνο dungeons και είναι: Shadows of the Hist - Horns of the Reach - Dragon Bones - Wolfhunter - Wrathstone - Scalebreaker - Harrowstorm.

Όλα τα dlc και τα παλαιότερα του Elsweyr chapters αγοράζονται μόνο από το in game shop.

Τώρα αν εσύ αγοράσεις την Gold Edition θα πρέπει να πάρεις επίσης, την έκδοση που αναφέρεται ως Elsweyr Digital Upgrade ώστε να αναβαθμιστεί ο λογαριασμός σου και έτσι να έχεις και τα παλαιότερα chapters.

Το περιεχόμενο όπως βλέπεις είναι πολύ,ακόμα και αν δεν αγοράσεις άμεσα τα dlc έχεις πολλές ώρες να ασχοληθείς.Επίσης όλα τα dlc σου δίνεται η δυνατότητα με την μηνιαία συνδρομή να τα παίξεις χωρίς να μπεις στην διαδικασία αγοράς.

Ελπίζω ότι είναι λίγο πιο ξεκάθαρο τώρα.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...