Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls Online


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οκ πήραμε την blackwood collection και ξεκινήσαμε το παιχνίδι. Μένω έκπληκτος με τον πόσο κόσμο έχει σε σχέση με κάτι καινούριες παπατζιές που βγήκαν τελευταιά, ονόματα δε λέμε, οικογένειες δε θίγουμε.

Παράτησα τον χαρακτήρα που είχα από το '14, το μόνο που έκανα ήταν να πουλήσω όλα τα αντικείμενα του και να μεταφέρω όλο το gold στο bank και να τα πάρω με τον νέο χαρακτήρα.
Ebonheart Pact-->Khajit-->Nightblade

Είχα ένα γράμμα invitation για το Morrowind,όμως ξεκίνησα από την περιοχή του Blackwood.

Δυσκολεύομαι λίγο με το level up, γιατί μου φαίνεται χαοτικό. Δηλαδή και της παρέας της φαίνεται χαοτικό.
Θα φτιάξω αυτό το build, έχω και τον οδηγό αυτόν για αρχαρίους :P .

Για συνδρομές eso plus είναι νωρίς να μιλάμε πιστεύω.
Αλλά τα mounts που παίρνεις με κορώνες είναι καλύτερα από το άλογο που αγοράζεις με χρυσό;

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

30 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Οκ πήραμε την blackwood collection και ξεκινήσαμε το παιχνίδι. Μένω έκπληκτος με τον πόσο κόσμο έχει σε σχέση με κάτι καινούριες παπατζιές που βγήκαν τελευταιά, ονόματα δε λέμε, οικογένειες δε θίγουμε.

Παράτησα τον χαρακτήρα που είχα από το '14, το μόνο που έκανα ήταν να πουλήσω όλα τα αντικείμενα του και να μεταφέρω όλο το gold στο bank και να τα πάρω με τον νέο χαρακτήρα.
Ebonheart Pact-->Khajit-->Nightblade

Είχα ένα γράμμα invitation για το Morrowind,όμως ξεκίνησα από την περιοχή του Blackwood.

Δυσκολεύομαι λίγο με το level up, γιατί μου φαίνεται χαοτικό. Δηλαδή και της παρέας της φαίνεται χαοτικό.
Θα φτιάξω αυτό το build, έχω και τον οδηγό αυτόν για αρχαρίους :P .

Για συνδρομές eso plus είναι νωρίς να μιλάμε πιστεύω.
Αλλά τα mounts που παίρνεις με κορώνες είναι καλύτερα από το άλογο που αγοράζεις με χρυσό;

Να με περιμένεις άμεσα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Οκ πήραμε την blackwood collection και ξεκινήσαμε το παιχνίδι. Μένω έκπληκτος με τον πόσο κόσμο έχει σε σχέση με κάτι καινούριες παπατζιές που βγήκαν τελευταιά, ονόματα δε λέμε, οικογένειες δε θίγουμε.

Παράτησα τον χαρακτήρα που είχα από το '14, το μόνο που έκανα ήταν να πουλήσω όλα τα αντικείμενα του και να μεταφέρω όλο το gold στο bank και να τα πάρω με τον νέο χαρακτήρα.
Ebonheart Pact-->Khajit-->Nightblade

Είχα ένα γράμμα invitation για το Morrowind,όμως ξεκίνησα από την περιοχή του Blackwood.

Δυσκολεύομαι λίγο με το level up, γιατί μου φαίνεται χαοτικό. Δηλαδή και της παρέας της φαίνεται χαοτικό.
Θα φτιάξω αυτό το build, έχω και τον οδηγό αυτόν για αρχαρίους :P .

Για συνδρομές eso plus είναι νωρίς να μιλάμε πιστεύω.
Αλλά τα mounts που παίρνεις με κορώνες είναι καλύτερα από το άλογο που αγοράζεις με χρυσό;

Μην φτιαχνεις stamina character για pve γιατι τα περισσοτερα dlc dungeon(που εχουν και το μεγαλυτερο ενδιαφερον αλλα και βαθμο δυσκολιας) δεν ειναι stamina friendly,συνηθως δεν μπορεις να εισαι κοντα στο boss για να κανεις damage λογω mechanics, καλυτερα magicka πηγαινε.Το καλο με τους Khajit ειναι οτι μπορεις να πας ειτε stamina ειτε magicka. 

Δες εδω: https://deltiasgaming.com/builds/eso-magicka-nightblade-pve-build/

Για να κανεις πιο γρηγορα level up φτιαξε training gear medium και light. Ηeavy μονο τα tank χρειαζονται.

Εγω κανω γρηγορα level up με random normal dungeon, δινει καλο exp boost καθως και skill points. Κανε και λιγο απο το main quest καθως επισης δινει skill points.Επισης κανε level up μονο τα skill lines που χρειαζεσαι, δηλαδη Sword and shield δεν χρειαζεσαι καθως τα skills του ειναι χρησιμα για tank(η pvp). Ανεβασε destruction staff για magicka και βαλε 1 skill απο καθε skill line που θελεις να ανεβασεις στην bar σου, προφανως 1 skill και απο τις τρεις skill lines του Nightblade.

Αν θελεις βοηθεια στειλε pm να σου πω το ονομα μου μεσα στο παιχνιδι, παιζω σχεδον καθε βραδυ. 

Επεξ/σία από KNSM
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Αλλά τα mounts που παίρνεις με κορώνες είναι καλύτερα από το άλογο που αγοράζεις με χρυσό;

αν δεν κάνω λάθος παίζει άλογο στο λβλ10 δωρεάν, μετά πρέπει να το κάνεις train κάθε μέρα, για τσέκαρε μη ξοδεύεις τσάμπα χρήμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@xtrmsnpr όλα τα mounts είναι ίδια, μόνο η εμφάνιση αλλάζει σε αυτά που αγοράζεις από crown store.

Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι κάθε μέρα train στον stable master το stamina και να βάλεις ένα πόντο στο skill tree στην κατηγορία assault war - assault - (passive) continuous attack το οποίο σου δίνει 30% speed με το mount.Θα πρέπει να παίξεις κάνα battleground για να το ξεκλειδώσεις.

Σου δίνει ένα mount free οπότε μην αγοράσεις ακόμη.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, KNSM είπε

Μην φτιαχνεις stamina character για pve γιατι τα περισσοτερα dlc dungeon(που εχουν και το μεγαλυτερο ενδιαφερον αλλα και βαθμο δυσκολιας) δεν ειναι stamina friendly,συνηθως δεν μπορεις να εισαι κοντα στο boss για να κανεις damage λογω mechanics, καλυτερα magicka πηγαινε.Το καλο με τους Khajit ειναι οτι μπορεις να πας ειτε stamina ειτε magicka. 

Δες εδω: https://deltiasgaming.com/builds/eso-magicka-nightblade-pve-build/

Για να κανεις πιο γρηγορα level up φτιαξε training gear medium και light. Ηeavy μονο τα tank χρειαζονται.

Εγω κανω γρηγορα level up με random normal dungeon, δινει καλο exp boost καθως και skill points. Κανε και λιγο απο το main quest καθως επισης δινει skill points.Επισης κανε level up μονο τα skill lines που χρειαζεσαι, δηλαδη Sword and shield δεν χρειαζεσαι καθως τα skills του ειναι χρησιμα για tank(η pvp). Ανεβασε destruction staff για magicka και βαλε 1 skill απο καθε skill line που θελεις να ανεβασεις στην bar σου, προφανως 1 skill και απο τις τρεις skill lines του Nightblade.

Αν θελεις βοηθεια στειλε pm να σου πω το ονομα μου μεσα στο παιχνιδι, παιζω σχεδον καθε βραδυ. 

θα με βρείς ως Bilbo Napkins.
Η αλήθεια είναι ότι δε θέλω να παίξω καθόλου με magicka,δηλαδή την λιγότερη δυνατή χρήση να κάνω και είμαι καλά!
Οπότε θα μείνω στο stamina.
Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες.
Ναι παίζω μόνο daggers, οπότε δεν ανεβάζω κάτι άλλο.

3 ώρες πριν, spirit)earth)aflame είπε

αν δεν κάνω λάθος παίζει άλογο στο λβλ10 δωρεάν, μετά πρέπει να το κάνεις train κάθε μέρα, για τσέκαρε μη ξοδεύεις τσάμπα χρήμα

Noted, thx! Δεν παίρνω κάτι. Μόλις έφτασα lvl 10 κιόλας.

3 ώρες πριν, Tecton είπε

@xtrmsnpr όλα τα mounts είναι ίδια, μόνο η εμφάνιση αλλάζει σε αυτά που αγοράζεις από crown store.

Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι κάθε μέρα train στον stable master το stamina και να βάλεις ένα πόντο στο skill tree στην κατηγορία assault war - assault - (passive) continuous attack το οποίο σου δίνει 30% speed με το mount.Θα πρέπει να παίξεις κάνα battleground για να το ξεκλειδώσεις.

Σου δίνει ένα mount free οπότε μην αγοράσεις ακόμη.

 

Τότε μην το μιλάμε καν, στα @@ τα skins!
Ωραιά άρα μόλις πάρω το mount πρέπει να το κάνω train. Πως το κάνω το battleground?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

θα με βρείς ως Bilbo Napkins.
Η αλήθεια είναι ότι δε θέλω να παίξω καθόλου με magicka,δηλαδή την λιγότερη δυνατή χρήση να κάνω και είμαι καλά!
Οπότε θα μείνω στο stamina.
Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες.
Ναι παίζω μόνο daggers, οπότε δεν ανεβάζω κάτι άλλο.

Noted, thx! Δεν παίρνω κάτι. Μόλις έφτασα lvl 10 κιόλας.

Τότε μην το μιλάμε καν, στα @@ τα skins!
Ωραιά άρα μόλις πάρω το mount πρέπει να το κάνω train. Πως το κάνω το battleground?

Πατα P και θα δεις καρτελα Battlegrounds, ειναι πιο κατω απο την καρτελα Dungeon Finder

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/11/2021 στις 2:43 ΠΜ, xtrmsnpr είπε

θα με βρείς ως Bilbo Napkins.
Η αλήθεια είναι ότι δε θέλω να παίξω καθόλου με magicka,δηλαδή την λιγότερη δυνατή χρήση να κάνω και είμαι καλά!
Οπότε θα μείνω στο stamina.
Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες.
Ναι παίζω μόνο daggers, οπότε δεν ανεβάζω κάτι άλλο.

Noted, thx! Δεν παίρνω κάτι. Μόλις έφτασα lvl 10 κιόλας.

Τότε μην το μιλάμε καν, στα @@ τα skins!
Ωραιά άρα μόλις πάρω το mount πρέπει να το κάνω train. Πως το κάνω το battleground?

Βαλε και bow στο backbar, θα το χρειαστεις. Εχει καλα debuffs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
1 ώρα πριν, demmian είπε

παιδια αξιζει το eso για σουπερ ντουπερ casual παικτη?

η να δω κανενα αλλο? gw2 επαιζα παλια αλλα δεν μου αρεσε κ πολυ.

Αξίζει για casual, δεν ξέρω όμως πως είναι από κόσμο τώρα, πολύ κόσμος θέλει να δοκιμάσει το Lost Ark.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/2/2022 στις 6:13 ΜΜ, demmian είπε

παιδια αξιζει το eso για σουπερ ντουπερ casual παικτη?

η να δω κανενα αλλο? gw2 επαιζα παλια αλλα δεν μου αρεσε κ πολυ.

αξιζει ναι. Αν θες ακομα πιο προσβάσιμο, μπορεις να δεις και το Swtor που ειναι 100% προσβάσιμο για νέο παιχτη αλλα και για κάποιον που θέλει να παιξει μονο solo game και να χαθει στην ιστορια.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξεκίνησα λίγο το ESO  κ έφτασα 14 lvl. Πιο πολύ κάνα dungeon k bg ή arena αλά wow ψάχνω, η μάχη οπως είδα το ESO δεν με ενθουσίασε αλλά ίσως είναι αρχή ακόμα 

Για το swotr έχω ακούσει καλά λόγια αλλά δεν είμαι καθόλου fan 

 

Υπάρχει καμμια casual guild ελληνική;

Επεξ/σία από demmian
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, demmian said:

Ξεκίνησα λίγο το ESO  κ έφτασα 14 lvl. Πιο πολύ κάνα dungeon k bg ή arena αλά wow ψάχνω, η μάχη οπως είδα το ESO δεν με ενθουσίασε αλλά ίσως είναι αρχή ακόμα 

Για το swotr έχω ακούσει καλά λόγια αλλά δεν είμαι καθόλου fan 

 

Υπάρχει καμμια casual guild ελληνική;

Εάν δεν σου έκανε κλίκ η μάχη ακόμα, δεν θα σου κάνει ούτε κ μετά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, seithan είπε

Εάν δεν σου έκανε κλίκ η μάχη ακόμα, δεν θα σου κάνει ούτε κ μετά :)

εμείς γι' αυτό το αφήσαμε εν τέλει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...