Προς το περιεχόμενο

Ποια διαιτα που κανατε σας βοηθησε πραγματικα?


benign

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διαβασα τα μυνηματα,εχετε πολυ χιουμορ.

 

Λοιπον μαγκες ο πλεον ανωδυνος τροπος ειναι to warrior diet.

 

http://www.warriordiet.com/

 

Αλλα πρεπει να ξερετε Αγγλικα.Επισης εχετε υποψη σας πως μερικες φορες το site δεν φορτωνει.

 

Εχει σιγουρα αποτελεσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 156
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Παραφράζοντας. ''Η δίαιτα είναι πανεύκολη υπόθεση , το έχω κάνει χιλιάδες φορές.''

 

Πάντως για φέτες κοιλιακούς πρέπει να λιώσεις στο τρέξιμο και την διατροφή. Γενικότερα ένα τρέξιμο ή έντονο περπάτημα για πάνω από 20 λεπτά είναι απαραίτητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαζεις στοχο. πρωτον χρονικο. πχ εγω αυτη την στιγμη θελω να φτασω 60 κιλα (πριν μια εβδομαδα που αρχισα ημουν 65 και κατι και τωρα ειμαι 63,5) και σε ενα γαματο παραλληλο συμπαν θελω να ειμαι 58. λοιπον πρωτα απ ολα το πηρα αποφαση. τα ρουχα μου δεν μου κανουν/με στενευουν εστω, κοιταζομαι στον καθρεφτη με εσωρουχα και λεω δεν ειναι κωλος αυτο ειναι αεροδρομιο. καθε φορα που στα σκεφτομαι αυτα παιρνω κουραγιο. επισης εβαλα ενα μεγαλο χρονικο οριο για να χασω τα κιλα αλλα με την προυποθεση οτι δεν θα σπασω την διαιτα μεσα σε αυτον το διαστημα....2,5 μηνες ετσι να εχουμε δλδ. βραδινα κομμενα. φαι απ εξω κομμενο. αλκοολ κομενο, τυρια κανονικα κομενα μονο λαιτ. γλυκα/πατατακια μαλακιες πιτσες σουβλακια ουτε που το συζητω. προσπαθω να τρωω κρεας που σε χορτενει. φρουτα για τις λιγουριτσες αντε κανα μικρο σνακ αλλα μικρο στυλ παιδικα. αμα χρειαστει να φαω απ εξω πχ στο πανεπιστημιο θα παρω το vegeterian πιατο η του πουστη μια σουπα και σαλατα ισα μου κοψουν την πεινα. αντε να δουμε

 

μια χαρα ειναι ο κωλος σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερω ατομο που το ειχε βαλει πεισμα να κανει κοιλιακους φετες.Ηταν ηδη σε καλη σωματικη κατασταση.Μετα απο 6 μηνες που στερηθηκε καθημερινες τροφες οπως το γαλα που μαζευει υγρα και καλυπτει τους κοιλιακους τα καταφερε.Αφεθηκε για μια βδομαδα να φαει λιγο πιο ελευθερα και αρχισαν να καλυπτονται παλι.Θελει μια ζωη στερησεις,δεν ξερω αν αξιζει τελικα τον κοπο.

 

Απο την αλλη εχω εναν μαθητη ,στα 18,που δεν γυμναζεται εντατικα,απλα μπαλιτσα παιζει και ειναι αδυνατος.Αλλα οι κοιλιακοι του ειναι μαξιλαρακια χοντρα και πολυ ευδιακριτοι.Μου ειπε οτι το κληρονομησε απο τον πατερα του που ειναι και αυτος ετσι.Ειναι θεμα γονιδιακο νομιζω και οσοι δεν ειναι τυχεροι πρεπει να εχουν ενα πολυ αυστηρο διατροφολογιο σαν μονιμο στυλ ζωης για να τους διατηρουν ευδιακριτους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου αρεσει η διαιτα της παπιας , αυτην ακολουθω εδω και χρονια και ειμαι κομπλε..

 

Τρωω τα παντα και κανω την παπια :-D

 

Καλο!!!ΧΑΧΑΧΑ!!!

 

---------- Προσθήκη στις 11:14 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 11:13 ----------

 

Εχει και ο απιθανος Jim Carrey κατι να μας πει για γυμναστικη και διατροφη...

 

[ame]

[/ame]
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά δοκίμασε να φας και 2 μήλα ενώ ο διπλανός σου τρώει 2 πίτσες.

Και αν δεν σκάσεις (απο το κακό σου) να μην με λένε Sellers.

 

Αυτήν την πειθαρχεία χρειάζεσαι όμως για να φτάσεις στο στόχο σου.

 

Ή να τον πλακώσεις στις μπουνιές χωρίς κουβέντα ενώ τρώει.:P Θα έχει την πειθαρχία αυτός μετά. Έπρεπε να με δείς σε χορτοφαγική περίοδο διαίτας τη μέρα του πάσχα. Έβγαζαν όλοι ένα τέτοιο κόμπλεξ απο μέσα τους που ήθελα να τους σπάσω τα μούτρα. Το επόμενο πάσχα πήγα αγόρασα σουβλάκια να μοσχομυρίζουν την μ. παρασκευή. Γελάει καλύτερα ο τελευταίος. :P Γενικότερα όταν είσαι αντικομφορμιστής στη διατροφή σου, μην περιμένεις κανέναν ελληνάρα να σεβαστεί τις συνήθειές σου. Για αυτό τους σπάς τον τσαμπουκά με τις δικιές τους συνήθειες κ πίστεψέ με δεν τους αρέσει καθόλου. Μετά από δύο-τρια περιστατικά περιγραφής του Grey's anatomy και του Earthlings ενώ σαβουρώνουν και αν σε δουν αυστηρό κ πειθαρχημένο σταματάνε να σου τη λένε. Όπως επιλέγετε να τρώτε σ#@τα έτσι κι εγώ επιλέγω να μη το κάνω. Γενικότερα περισσότερη προσπάθεια θέλει ο περίγυρος παρά ο εαυτός μας. Πυγμή θέλει το θέμα.

 

Βέβαια το θέμα είναι "Η ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΝΑ ΦΑΩ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ" είναι μεγάλη παγίδα.Ξαναπέφτεις εύκολα στη λούπα του ντελίβερυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβασα τα μυνηματα,εχετε πολυ χιουμορ.

 

Λοιπον μαγκες ο πλεον ανωδυνος τροπος ειναι to warrior diet.

 

http://www.warriordiet.com/

 

Αλλα πρεπει να ξερετε Αγγλικα.Επισης εχετε υποψη σας πως μερικες φορες το site δεν φορτωνει.

 

Εχει σιγουρα αποτελεσματα.

 

Το ερώτημα είναι τι θα συμβεί όταν σταματήσεις αυτήν τη "θαυματουργή" δίαιτα... Υπάρχει και μια ακόμα "θαυματουργή" δίαιτα...κόψε το φαγητό. Εκεί και αν θα δεις δραματικά αποτελέσματα. Απ'ότι βλέπω στο site αυτοί θέλουν να σου πουλήσουν βιβλία και συμπληρώματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη η διαιτα ειναι τροπος ζωης,δηλαδη για παντα.Καθαρη τροφη,γυμναστικη,τιποτε μεχρι το πρωι,αποτοξινωση και το βραδυ ενα γευμα,αλλα καθαρης τροφης,χωρις λιπαρα.Το εξυπνο κολπο του ειναι η ψυχολογικη επιδραση.Στην αρχη που εισαι αλλιως συνηθισμενος λες στο εαυτο σου, ''υπομονη θα φαω το βραδυ''.

 

Τις πρωτες μερες,υπερτρως φυσικα,αλλα μετα αρχιζεις και μαλωνεις τον εαυτο σου και λες ''το διαολο,υποφερω ολη μερα για να τα σκατωσω το βραδυ?'', σιγα σιγα πειθαρχεις,και μερα με την μερα ,αφου περασουν οι πρωτες μερες ,καταφερνεις να φας πιο λιγο και εντελως καθαρα.

 

Υστερα απο 2 βδομαδες το στομαχι σου και το νευρικο σου συστημα εχει προσαρμοστει και δεν πεινας ολη μερα.Εγω τωρα ουσιαστικα το βραδυ εχω εντελως ελεγχομενη πεινα και θα μπορουσα να μην φαω και καθολου μερικες μερες.Αλλα τρωω για να κρατησω την μυικοτητα μου και για να αποδωσω στη γυμναστηριο την επομενη μερα το πρωι.

 

Επισης κατι που διαπιστωσα ειναι πως μετα απο τοσες πολλες ωρες αφαγιας το βραδυ που τρωω,υστερα απο 1-2 ωρες παω κατευθειαν τουαλετα,το πεπτικο μου λειτουργει σε turbo mode.

 

Να ξεκαθαρισω οτι απλα περιγραφω την αντιδραση του δικου μου οργανισμου δεν κανω τον ειδικο.

 

Συμπληρωματα χρειζεται να παιρνει κανεις γιατι η ποιοτητα διατροφης μας εχει πεσει πολυ οπως και η ποιοτητα των τροφων γι αυτο και πλεον υπαρχουν σε ολα τα φαρμακεια,μαζι με πρωτεινη whey.Οι πολυβιταμινες π.χ. ειναι αντιοξειδωτικες και τις συνιστουν και οι γιατροι ακομη.Αλλα να ξεκαθαρισουμε και το εξης.Αλλο ''συμπληρωνω'' και τρεφομαι υγιεινα και γυμναζομαι,και αλλο ''κανω καταχρηση'' οπως κανουν μερικα παιδια γιατι ειναι ηλιθιοι.

 

---------- Προσθήκη στις 13:11 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 13:08 ----------

 

 

 

Ιδου και ο κυριος Ori Hofmekler που εγραψε για την σχετικη διαιτα σε ηλικα 50 στην φωτο,νυν καλλιτεχνης και συγγραφεας και πρων μελος των ειδικων δυναμεων του Ισραηλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπρεπε να με δείς σε χορτοφαγική περίοδο διαίτας τη μέρα του πάσχα. Έβγαζαν όλοι ένα τέτοιο κόμπλεξ απο μέσα τους που ήθελα να τους σπάσω τα μούτρα. Το επόμενο πάσχα πήγα αγόρασα σουβλάκια να μοσχομυρίζουν την μ. παρασκευή. Γελάει καλύτερα ο τελευταίος. :P Γενικότερα όταν είσαι αντικομφορμιστής στη διατροφή σου, μην περιμένεις κανέναν ελληνάρα να σεβαστεί τις συνήθειές σου. Για αυτό τους σπάς τον τσαμπουκά με τις δικιές τους συνήθειες κ πίστεψέ με δεν τους αρέσει καθόλου. Μετά από δύο-τρια περιστατικά περιγραφής του Grey's anatomy και του Earthlings ενώ σαβουρώνουν και αν σε δουν αυστηρό κ πειθαρχημένο σταματάνε να σου τη λένε. Όπως επιλέγετε να τρώτε σ#@τα έτσι κι εγώ επιλέγω να μη το κάνω. Γενικότερα περισσότερη προσπάθεια θέλει ο περίγυρος παρά ο εαυτός μας. Πυγμή θέλει το θέμα.

Ή απλά δεν ασχολείσαι μαζί τους. Η μεγαλύτερη παγίδα είναι να έχεις τέτοιο μεταβολισμό ώστε να μην παχαίνεις. Πολλοί εξισώνουν το "αδύνατος" με το "υγιής". Μεγάλο λάθος. Μια αιματολογική τα δείχνει όλα.

 

Βέβαια το θέμα είναι "Η ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΝΑ ΦΑΩ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ" είναι μεγάλη παγίδα.Ξαναπέφτεις εύκολα στη λούπα του ντελίβερυ.

Σωστά. Εκτός κιαν βάλεις στο πρόγραμμά σου μια μέρα free (εγώ πχ έχω την Κυριακή) και μπορείς μόνο εκείνη τη μέρα να "αμαρτήσεις". Αν είναι μέρος του προγράμματος και της πειθαρχείας σου, δεν την πατάς.

 

Συμπληρωματα χρειζεται να παιρνει κανεις γιατι η ποιοτητα διατροφης μας εχει πεσει πολυ οπως και η ποιοτητα των τροφων γι αυτο και πλεον υπαρχουν σε ολα τα φαρμακεια,μαζι με πρωτεινη whey.Οι πολυβιταμινες π.χ. ειναι αντιοξειδωτικες και τις συνιστουν και οι γιατροι ακομη.Αλλα να ξεκαθαρισουμε και το εξης.Αλλο ''συμπληρωνω'' και τρεφομαι υγιεινα και γυμναζομαι,και αλλο ''κανω καταχρηση'' οπως κανουν μερικα παιδια γιατι ειναι ηλιθιοι.

 

Εχμ bening οκ και εγώ παίρνω κατα καιρούς πρωτεΐνη (και κρεατίνη παλιότερα) αλλά δεν θα έλεγα πως αποτελούν βασικό κομμάτι μιας υγιεινής διατροφής. Θα έλεγα μάλιστα οτι δεν αποτελούν μέρος της. Βιομηχανοποιημένα και χημικώς επεξεργασμένα συμπληρώματα είναι αυτά που σε βοηθάνε μεν στο γυμναστήριο αλλά το πως επηρεάζουν τα εσωτερικά σου όργανα είναι ένα άλλο θέμα. Αν δύνασαι να λαμβάνεις τα συστατικά που έχουν οι σκόνες και τα χάπια, απο φυσική τροφή, κάντο. Το οτι υπάρχουν στα φαρμακεία δεν λέει τ ί π ο τ α.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά. Εκτός κιαν βάλεις στο πρόγραμμά σου μια μέρα free (εγώ πχ έχω την Κυριακή) και μπορείς μόνο εκείνη τη μέρα να "αμαρτήσεις". Αν είναι μέρος του προγράμματος και της πειθαρχείας σου, δεν την πατάς.

αυτό ισχύει για περιόδους μη δίαιτας. μια συγκεκριμένη μέρα τις εβδομάδας πχ κάθε κυριακή. έχεις δικαίωμα να φας κάθε μαλακια που θες. εντάξει όχι σε αστρονομικές ποσότητες και δεν παχαίνεις. το έκανα αυτό όταν έκανα ενόργανη και μου το είχε πει η γυμνάστρια μου

 

---------- Προσθήκη στις 13:31 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 13:30 ----------

 

μια χαρα ειναι ο κωλος σου

 

you know nothing about ass:-D:-D:-D:-D

 

Χμμμ, μήπως δε χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες στο μήνυμα σας ; Υπενθυμίζουμε ότι απαγορεύεται η χρήση greeklish

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

panagos

 

Εχμ....οτι τρως φιλε απο γιαουρτι μεχρι οτιδηποτε ειναι βιομηχανικα επεξεργασμενο.Δεν σημαινει πως οτι ειναι ετσι, η χημικο,οτι ειναι δηλητηριο η κανει κακο στον οργανισμο μας.Και το στομαχι μας ειναι χημικο εργαστηριο αν θες να μαθεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι benign όλα επεξεργασμένα είναι. Άλλα λιγότερο και άλλα περισσότερο όμως. Μην τα βάζεις όλα στο ίδιο τσουβάλι. Εμπορικότατο το "health foods" όταν αναφέρεται σε συμπληρώματα - παρόλα αυτά δεν είναι πιο υγιεινά απο τη φυσική τροφή. Γιαυτό σου πρότεινα, αν μπορείς, να φας ένα φιλέτο αντί να πιείς whey. Φάε 2 πορτοκάλια αντί να πάρεις πολυβιταμίνη. Από κει και πέρα έχεις την ευθύνη και φυσικά το δικαίωμα να επιλέξεις για τον εαυτό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιδου και ο κυριος Ori Hofmekler που εγραψε για την σχετικη διαιτα σε ηλικα 50 στην φωτο,νυν καλλιτεχνης και συγγραφεας και πρων μελος των ειδικων δυναμεων του Ισραηλ.

 

Απάτη, αρπαχτή, μην τον ακούτε, μπουυυυ, φιιιιιι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχμ bening οκ και εγώ παίρνω κατα καιρούς πρωτεΐνη (και κρεατίνη παλιότερα) αλλά δεν θα έλεγα πως αποτελούν βασικό κομμάτι μιας υγιεινής διατροφής. Θα έλεγα μάλιστα οτι δεν αποτελούν μέρος της. Βιομηχανοποιημένα και χημικώς επεξεργασμένα συμπληρώματα είναι αυτά που σε βοηθάνε μεν στο γυμναστήριο αλλά το πως επηρεάζουν τα εσωτερικά σου όργανα είναι ένα άλλο θέμα. Αν δύνασαι να λαμβάνεις τα συστατικά που έχουν οι σκόνες και τα χάπια, απο φυσική τροφή, κάντο. Το οτι υπάρχουν στα φαρμακεία δεν λέει τ ί π ο τ α.

 

Kαι μερικα εξωτερικα θα συμπληρωνα...! :devil:

 

---------- Προσθήκη στις 16:51 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 16:49 ----------

 

btw χτες στο γυμναστηριο εριξα πολυ γελιο μ ενα τυπα που ηταν 1,60 καμια 100κιλα και, οντας πραγματικα τπτ παραπανω απο ενα παραφουσκωμενο γιουβαρλακι, θεωρουσε πως ειχε ΤΗΝ σωματαρα και μας* την ελεγε που δεν καναμε 3423952059 κιλα στη μπαρα..

 

*μας = εμενα και ενος επαγγελματια παικτη μπασκετ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...