Προς το περιεχόμενο

Earphones for ipod/iphone (remote+mic)


Freakster

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 293
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα! mdr21 και basilis222 σκέφτομαι να αγοράσω αυτά τα ακουστικά: http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=330442256449&ssPageName=STRK:MEWAX:IT#ht_3624wt_1141

Λίγες ερωτήσεις μόνο.

 

1ον) Τα αγοράσατε και οι 2 απο τον ίδιο πωλητή. Σωστά?

2ον) Αν και έχετε γράψει τις εντυπώσεις έχετε μετά απο καιρό χρήσης να επισημάνετε κάτι αρνητικό?

3ον) Πόσο καιρό κάνανε να σας έρθουν? (Μένω Αθήνα)

4ον) Μια διευκρίνιση. Αν αφήσετε την ένταση ίδια ποια ακούγονται δυνατότερα, τα κλασικά ακουστικά της Apple που δίνει με το iPhone, iPod ή τα παραπάνω Apple In Ear?

5ον) Τα μεταλλικά ανταλλακτικά που έχουν πότε τα αλλάζω?

 

Σας ευχαριστώ!

 

1) ναι!

2)όχι

3) 10-12 μέρες

4) δεν πέζει σημασία αυτό! Τα κλασικά είναι πιο δυνατά (λόγο ότι δεν είναι μέσα στο αυτί) τα in-ear μπενουν δίπλα ακριβός απο το "τυμπανο" του αυτιού οπότε έχεις τέλειο, καθαρό, δυνατό ήχο και απομόνοση απο τους "έξω" ήχους.

5) τα μεταλλικά τα αλλάζεις όταν έχει μπει "κερί" και έχει φραξει το ακουστικό! Για αυτό πρόσεχε!

Ελπίζω να βοήθησα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! mdr21 και basilis222 σκέφτομαι να αγοράσω αυτά τα ακουστικά: http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=330442256449&ssPageName=STRK:MEWAX:IT#ht_3624wt_1141

Λίγες ερωτήσεις μόνο.

 

1ον) Τα αγοράσατε και οι 2 απο τον ίδιο πωλητή. Σωστά?

2ον) Αν και έχετε γράψει τις εντυπώσεις έχετε μετά απο καιρό χρήσης να επισημάνετε κάτι αρνητικό?

3ον) Πόσο καιρό κάνανε να σας έρθουν? (Μένω Αθήνα)

4ον) Μια διευκρίνιση. Αν αφήσετε την ένταση ίδια ποια ακούγονται δυνατότερα, τα κλασικά ακουστικά της Apple που δίνει με το iPhone, iPod ή τα παραπάνω Apple In Ear?

5ον) Τα μεταλλικά ανταλλακτικά που έχουν πότε τα αλλάζω?

 

Σας ευχαριστώ!

 

1)ναι

2) μου φαινεται οτι εχει πεσει λιγο η ενταση τους , αλλα δεν μπορω να καταλαβω αν ειναι η ιδεα μου.

3) 10μερες

5) δεν ξερω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ψήνομαι κι εγώ να πάρω τα in-ear της Apple μιας και τα altec lansing μας τελείωσαν. Μπορούν όμως να αντέξουν σε συνθήκες γυμναστικής με ιδρώτα κλπ?

 

Τα απλά της apple μου την ψιλοάκουσαν.

 

Τα χρησιμοποιεί κανείς στο γυμναστήριο?

Επεξ/σία από Panahs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χρησιμοποιεί κανείς στο γυμναστήριο?

Bασικά χρησιμοποιώ εγώ τα κλασικά της Apple στο gym. Πέρα από το γεγονός ότι έχει ξεφλουδίσει το λαστιχάκι περιμετρικά του ακουστικού, αντέχουν ακόμα. Αν και τελευταία έχω υποψίες για πεσμένο volume...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αναμεσα στα Monster Beat By Dr Drew...(και)....στα Apple In Ear ποια προτεινεται για ποιο ποιοτικη και δυνατη μουσικη σε ενταση και ποιοτητα..για ενα Ipod Classic 160Gb που εχω??Μιλαω για καλυτερη ποιοτητα σε σχεση με τα μαμα ακουστικα που εχει το Ipod μεσα στην αρχικη συσκευασια ετσι??Αs απαντησει καποιοs που εχει κανει δοκιμη και των δυο να μου δωσει μια αξιοπιστη απαντηση για να κανω με σιγουρια την αγορα μου...μην με παρει στον λαιμο του??Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά παρήγγειλα κι εγώ τα apple in ear από τον συνήθη ύποπτο:

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=330442256449&ssPageName=STRK:MEWAX:IT#ht_3624wt_1141

 

Βαρέθηκα να ψάχνω για άλλα. Κρατάω αυτά μέχρι να χαλάσουν (λαμβάνεται ως δεδομένο :rolleyes: ) και μετά βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αναμεσα στα Monster Beat By Dr Drew...(και)....στα Apple In Ear ποια προτεινεται για ποιο ποιοτικη και δυνατη μουσικη σε ενταση και ποιοτητα..για ενα Ipod Classic 160Gb που εχω??Μιλαω για καλυτερη ποιοτητα σε σχεση με τα μαμα ακουστικα που εχει το Ipod μεσα στην αρχικη συσκευασια ετσι??Αs απαντησει καποιοs που εχει κανει δοκιμη και των δυο να μου δωσει μια αξιοπιστη απαντηση για να κανω με σιγουρια την αγορα μου...μην με παρει στον λαιμο του??Ευχαριστω!

 

Dr. Drew? Heh, ωραίος! ; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αναμεσα στα Monster Beat By Dr Drew...(και)....στα Apple In Ear ποια προτεινεται για ποιο ποιοτικη και δυνατη μουσικη σε ενταση και ποιοτητα..για ενα Ipod Classic 160Gb που εχω??Μιλαω για καλυτερη ποιοτητα σε σχεση με τα μαμα ακουστικα που εχει το Ipod μεσα στην αρχικη συσκευασια ετσι??Αs απαντησει καποιοs που εχει κανει δοκιμη και των δυο να μου δωσει μια αξιοπιστη απαντηση για να κανω με σιγουρια την αγορα μου...μην με παρει στον λαιμο του??Ευχαριστω!

 

 

Φίλε επειδή και εγώ την έψαχνα κατέληξα στα MEElectronics M11P+. (Λόγο +mic)

 

Βασικά πες μας για τι μουσική τα θέλεις.

Τα Dr.Dre διάβασα οτι έχουν πολύ μπάσο και είναι αρκετά ακριβά. Τα Apple είναι αρκετά καλά για τα χρήματα τους αλλά χάνουν λίγο στα πρίμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα δικά μου ορίτζιναλ μετά από περίπου 6 μήνες έχασαν πάνω από το 50% της έντασής τους και στην ουσία αχρηστεύτηκαν. Έχεις την αίσθηση ότι ακούγονται μόνο από τις τρύπες στην επάνω πλευρά. Έτσι χρησιμοποιώ μόνο για ακρόαση μουσικής ακουστικά SONY και το μικρόφωνο της συσκευής για να μιλάω αν δεχτώ κλήση την ώρα αυτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα ρε παιδια..Techno κλαπατσιμπανα ακουω..Ηλεκτρονικεs μουσικεs γενικα..αλλα και ροκ και γενικα απο ολα τα ειδη πλεον..!Δυνατεs μουσικεs παντωs...με τα μπασα μαs τα πριμα μαs..ολα μαs!

 

Κοιταχτε να δειτε..μεροκαματιαριδεs ανθρωποι ειμαστε ετσι?Δεν μαs περισσευον!Την Ταβλα μου θελω να κανω και να ακουω δυνατα και ποιοτικα τα κλαπατσιμπανα που ακουω!Δουλευουμε και τρεχουμε απο το πρωι μεχρι το βραδυ..τωρα ειχα σκαλωσει στα Dr.Dre λογω οτι γουσταρω το design τουs..ξερω ειναι ακριβα κοπανανε τα ατιμα λογω φιρμαs..τωρα απο ενταση..ποιοτητα δεν ξερω τι ρολο βαρανε!!Τωρα αλλα δοκιμασμενα..να φυγουμε απο τα μαμα Apple του Ipod Classic??Ακουω τα παιδια..με ποια εχουνε μεινει ικανοποιημενοι??!

 

Tresher..σχετικα με τα M11P+???Για πεσ μου??Τα ειδα μοθ αρεσουνε!Ικανοποιημενοs???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Tresher..σχετικα με τα M11P+???Για πεσ μου??Τα ειδα μοθ αρεσουνε!Ικανοποιημενοs???

 

 

Πολύ καλή ποιότητα για την μουσική που τα θέλεις αν και θα ήθελα λίγο περισσότερο ένταση αλλά λόγο οτι είναι In Ear δεν κάνει.... :eek:

 

Εγω ακούω Vocal trance και Sci Fi και είμαι πολύ ικανοποιημένος.

Έχει και αρκετά "λαστιχάκια" για όλα τα αυτιά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα και πάλι,

σήμερα μου ήρθαν τα Apple in ear headphones που είχα παραγγείλει στις 6 Φεβρουαρίου απο εδώ: http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=330442256449&ssPageName=STRK:MEWAX:IT#ht_3824wt_1141 . Παραθέτω τις εντυπώσεις μου:

 

Θετικά

1) Πολύ γρήγορη παραλαβή (Μένω Αθήνα)

2) Το κάθε τι μέσα σε σακουλάκια όπως ανέφερε ποιό πίσω και ο " mdr21". Φενότανε όντως καινούργια αλλά για τη γνησιότητα θα αναφερθώ παρακάτω μιας και δεν είμαι σίγουρος αν είναι αυθεντικά...

3) Περιλαμβάνει ότι αναφέρει ο πωλητής

4) Το remote control λειτουργεί κανονικά όλα. (Αυξομείωση ήχου, μηκρόφωνο, ολα) Δοκιμασμένο σε iPhone 3GS

5) Πολύ καλός ήχος στις ψηλές νότες

6) Πολύ καλή ηχομόνωση.

7) Στέκονται επιτέλους στα αυτιά μου ακόμα και στο κρεβάτι. Με τα default της Apple είχα μεγάλο πρόβλημα...

 

Αρνητικά

1) Δεν έχουν σχεδόν καθόλου μπάσο όπως προανέφερε ο "basilis222" συγκρίνοντάς τα με τα default της apple. Πείραξα και τα equalizer προσθέτοντας μπάσο αλλά μάταια.

2) Η ένταση σε σχέση με τα default ακουστικά είναι αρκετά χαμηλότερη. Πάνω σε αυτό βέβαια ίσως συμβαίνει γιατί είναι in ear και μπαίνουν πολύ μέσα στο αυτί.

 

Αυθεντικά ή Οχι?

Απο κάτι βιντεάκια που είδα στο youtube ίσως είναι η ιδέα μου η τριγωνική θήκη και το "χάπι" στα original μου φάνηκαν ποιο άσπρα στο χρώμα. Τα δικά μου σαν να είναι λίγο ποιο κιτρινωπά. Επάνω στο θέμα του μπάσο σωστότερη άποψη θα μπορούσα να πώ στα σίγουρα αν είχα και τα 100% αυθεντικά και άκουγα και τα 2. Πάντως σαν ποιότητα κατασκευής δείχνουν αθυεντικά. Για να επανέλθω λίγο στην ένταση και στο μπάσο ίσως να είναι έτσι τα ακουστικά όντως. Κάποιος που έχει τα 100% original αν θέλει ας μας πεί...

Γνώμη μου μάλλον είναι τα αυθεντικά.

 

Τελική γνώμη

Δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα αλλά για τα λεφτά που τα αγόρασα καλά είναι. Αν βέβαια τα αγόραζα κοντά 90€ που κάνουν Ελλάδα θα "έκλαιγα" τα λεφτά μου. Με δυσαρεστεί πολύ το μπάσο κυρίως.

 

Αυτά απο εμένα ελπίζω να βοήθησα όποιους ενδιαφέρονται.

 

Καλή σας μέρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...