Προς το περιεχόμενο

Earphones for ipod/iphone (remote+mic)


Freakster

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις έλαβα τα Apple in Ear.

Είναι τα γνήσια σε Bulk συσκευασία.

Τα έβαλα στο iPhone και βέβαια άκουσα την διάφορα Αλλα είναι σαν να μην Έχει καθόλου μπάσο δεν ξέρω Γιατί; Μηπος πρέπει να κάνω καμία ρύθμιση στο iPhone για το μπάσο; Ή είναι προβληματικά;

Και κάτι άλλο τα ακουστικά μου πέφτουν θέλω κάτι πιο μικρό απο Small.

 

Edit: Αφού άκουσα 3τραγουδια κατάλαβα ότι είναι θέμα σηνηθειας. Και τα έβαλα πιο βαθειά. Οκ.

Τα Small μου είναι γάντι!!

ΟΛΑ Οκ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 293
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν θέλω να σε κάνω να ανησηχεις απλός σε ρωτάω.

>Βίντεο: http://www.youtube.com/watch?v=zoE4sbJMMFU
http://www.youtube.com/watch?v=z4gHYxLEfZg&NR=1

Αυτά είναι πολύ αναλυτικά! Δες αν είναι τα γνήσια και πες μου!

Και αν ο Seller είναι το Amazon μην το δεις καθόλου το βίντεο. Είναι Σίγουρα τα γνήσια.

Από το κουτί και τη γενικότερη συσκευασία πρέπει να είναι τα αυθεντικά.

Όπως λένε και στα δύο βίντεο, είναι πολύ δύσκολο να τα ξεχωρίσεις αν δεν τα έχεις δίπλα-δίπλα.

Ο πωλητής ήταν το ίδιο το Amazon.co.uk.

Για τον ήχο δεν έχω βγάλει ακόμα τα τελικά μου συμπεράσματα, μιας και έχω αλλάξει 3 earbuds μέχρις στιγμής

για να δω ποιο μου κάθεται καλύτερα και δεν μου πέφτουν και τα ακουστικά από τα αυτιά!

Εντύπωση μου έχει κάνει η απομόνωση από το περιβάλλον που σου δίνουν. Επίσης την ένταση την βρίσκω πιο χαμηλή,

ίσως όμως επειδή είχα συνηθίσει στην παλιά(με τα "μαμά" Apple) που έπρεπε να το έχεις στο full..

 

----------------

Now playing on iTunes: Pearl Jam - Hitchhiker

via FoxyTunes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Σκέφτομαι να πάρω αυτά εδώ: http://www.amazon.co.uk/Apple--Ear-Headphones-Remote-MA850G/dp/B001MY6ISG/ref=sr_1_3?s=electronics&ie=UTF8&qid=1294853415&sr=1-3 Δεν έχω ξαναγοράσει μέσω Amazone γι' αυτό όποιος ξέρει παρακαλώ ας βοηθήσει στις παρακάτω ερωτήσεις:

Που βλέπω αν στέλενι Ελλάδα,

αν είναι αυθεντικά-καινούργια,

πόσο κάνουν με τα έξοδα αποστολής,

αν είναι αξιόπιστος ο πωλητής

και αν δέχεται paypal.

 

Ευχαριστώ!

 

Υ.Γ.: kpartsi βλεπω ότι και τα δικά σου απο Amazone τα αγόρασες. Αν μπορείς σε παρακαλώ λύσε μου τις απορίες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Σκέφτομαι να πάρω αυτά εδώ: http://www.amazon.co.uk/Apple--Ear-Headphones-Remote-MA850G/dp/B001MY6ISG/ref=sr_1_3?s=electronics&ie=UTF8&qid=1294853415&sr=1-3 Δεν έχω ξαναγοράσει μέσω Amazone γι' αυτό όποιος ξέρει παρακαλώ ας βοηθήσει στις παρακάτω ερωτήσεις:

Που βλέπω αν στέλενι Ελλάδα,

αν είναι αυθεντικά-καινούργια,

πόσο κάνουν με τα έξοδα αποστολής,

αν είναι αξιόπιστος ο πωλητής

και αν δέχεται paypal.

 

Ευχαριστώ!

 

Υ.Γ.: kpartsi βλεπω ότι και τα δικά σου απο Amazone τα αγόρασες. Αν μπορείς σε παρακαλώ λύσε μου τις απορίες...

 

Το amazon πουλάει απευθείας το ίδιο αλλά επιπλέον φιλοξενεί στις σελίδες του και εξωτερικούς πωλητές. Ποιος είναι ο πωλητής το βλέπεις στην περιγραφή του προϊόντος. Στο link που δίνεις γράφει καθαρά Dispatched and sold by Star e-Shop, οπότε ο πωλητής δεν είναι το amazon αλλά το Star e-Shop (έχει και το σήμα του αριστερά πάνω από την φωτό του προϊόντος). Μιλώντας γενικά, αν πωλητής είναι το amazon τα προϊόντα είναι σίγουρα γνήσια, αν πωλητής είναι κάποια εξωτερική εταιρία, μπορεί να κάτσει και στραβή (έχω διαβάσει σε φόρα τέτοιες περιπτώσεις). Επιπλέον το amazon στέλνει σίγουρα Ελλάδα ότι κι αν αγοράσεις, οι εξωτερικοί πωλητές δεν στέλνουν πάντα. Μπορείς με e-mail να ζητήσεις, πριν προβείς στην αγορά, αν γίνεται η αποστολή Ελλάδα. Όσον αφορά τις πληρωμές, το amazon δέχεται paypal και οι εξωτερικοί πωλητές (τουλάχιστον αυτοί που έχω αγοράσει εγώ). Επειδή η διαδικασία πληρωμής είναι η ίδια, οποιοσδήποτε και να είναι ο πωλητής, πιστεύω ότι οτιδήποτε αγοράζεις στο amazon μπορείς να πληρώσεις με paypal.

Στο δικό σου παράδειγμα, αν κλικάρεις στο link του Star e-shop σε μεταφέρει στη σελίδα του, όπου μπορείς αν δεις διάφορες πληροφορίες που αφορούν τον πωλητή, όπως τα feedback των αγοραστών, τις χώρες που πραγματοποιεί αποστολή, τα έξοδα αποστολής κτλ. Η Ελλάδα ανήκει στο Europe Zone 2 και βλέπω ότι αναγράφει κανονικά τις λεπτομέρειες για την αποστολή. Καλό όμως είναι πριν προβείς σε κίνηση αγοράς να επικοινωνήσεις με τους ίδιους και να επιβεβαιώσεις ότι στέλνουν Ελλάδα και ότι άλλο σε ενδιαφέρει να γνωρίζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το amazon πουλάει απευθείας το ίδιο αλλά επιπλέον φιλοξενεί στις σελίδες του και εξωτερικούς πωλητές. Ποιος είναι ο πωλητής το βλέπεις στην περιγραφή του προϊόντος. Στο link που δίνεις γράφει καθαρά Dispatched and sold by Star e-Shop, οπότε ο πωλητής δεν είναι το amazon αλλά το Star e-Shop (έχει και το σήμα του αριστερά πάνω από την φωτό του προϊόντος). Μιλώντας γενικά, αν πωλητής είναι το amazon τα προϊόντα είναι σίγουρα γνήσια, αν πωλητής είναι κάποια εξωτερική εταιρία, μπορεί να κάτσει και στραβή (έχω διαβάσει σε φόρα τέτοιες περιπτώσεις). Επιπλέον το amazon στέλνει σίγουρα Ελλάδα ότι κι αν αγοράσεις, οι εξωτερικοί πωλητές δεν στέλνουν πάντα. Μπορείς με e-mail να ζητήσεις, πριν προβείς στην αγορά, αν γίνεται η αποστολή Ελλάδα. Όσον αφορά τις πληρωμές, το amazon δέχεται paypal και οι εξωτερικοί πωλητές (τουλάχιστον αυτοί που έχω αγοράσει εγώ). Επειδή η διαδικασία πληρωμής είναι η ίδια, οποιοσδήποτε και να είναι ο πωλητής, πιστεύω ότι οτιδήποτε αγοράζεις στο amazon μπορείς να πληρώσεις με paypal.

Στο δικό σου παράδειγμα, αν κλικάρεις στο link του Star e-shop σε μεταφέρει στη σελίδα του, όπου μπορείς αν δεις διάφορες πληροφορίες που αφορούν τον πωλητή, όπως τα feedback των αγοραστών, τις χώρες που πραγματοποιεί αποστολή, τα έξοδα αποστολής κτλ. Η Ελλάδα ανήκει στο Europe Zone 2 και βλέπω ότι αναγράφει κανονικά τις λεπτομέρειες για την αποστολή. Καλό όμως είναι πριν προβείς σε κίνηση αγοράς να επικοινωνήσεις με τους ίδιους και να επιβεβαιώσεις ότι στέλνουν Ελλάδα και ότι άλλο σε ενδιαφέρει να γνωρίζεις.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου-βοήθεια! Αρχίζω και καταλαβαίνω! Ότι χρειαστώ εδώ είσαι... :P Καλό βράδυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά τις πληρωμές, το amazon δέχεται paypal και οι εξωτερικοί πωλητές (τουλάχιστον αυτοί που έχω αγοράσει εγώ). Επειδή η διαδικασία πληρωμής είναι η ίδια, οποιοσδήποτε και να είναι ο πωλητής, πιστεύω ότι οτιδήποτε αγοράζεις στο amazon μπορείς να πληρώσεις με paypal.

 

Απο ποτε ισχυει αυτο? Γιατι παντα ειχα την εντυπωση οτι δεν παιζει paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ποτε ισχυει αυτο? Γιατι παντα ειχα την εντυπωση οτι δεν παιζει paypal.

 

Κι όμως έχεις δίκιο. Διαβάζω ότι δεν δέχεται paypal κι όμως το έχω χρησιμοποιήσει πολλές φορές! :confused: Μήπως το άλλαξαν τώρα;

 

edit.

Ψάχνοντας το θέμα περισσότερο και κοιτάζοντας τα e-mail μου από τις αγορές μου από το amazon, όντως δεν δέχεται πληρωμή paypal. Το μπέρδεμα έγινε διότι εγώ χρησιμοποιώ μια debit card Paypal και όταν την χρησιμοποίησα στο amazon την είδε ως debit card και όχι ως paypal account, όπως νόμιζα εγώ. Βέβαια για μένα είναι το ίδιο αφού τα χρήματα φεύγουν από τον ίδιο λογαριασμό paypal. Sorry για το μπέρδεμα και για την λάθος ενημέρωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A ok, πες το έτσι. Πρόσφατα διάβασα πως όντως μπορείς να εκδόσεις χρεωστικη paypal, αλλά όχι ότι δέχεται απευθείας paypal.

 

Εκδίδεται γρήγορα; Απο το εξωτερικό την στέλνουν; Τα λεφτά τα τραβάει απότομα balance ή και από τις άλλες χρεωστικες που έχεις δηλωμενες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A ok, πες το έτσι. Πρόσφατα διάβασα πως όντως μπορείς να εκδόσεις χρεωστικη paypal, αλλά όχι ότι δέχεται απευθείας paypal.

 

Εκδίδεται γρήγορα; Απο το εξωτερικό την στέλνουν; Τα λεφτά τα τραβάει απότομα balance ή και από τις άλλες χρεωστικες που έχεις δηλωμενες;

 

Μου είχε φτάσει e-mail από το Paypal για αυτές τις καινούργιες κάρτες, συμπλήρωσα τα στοιχεία μου και σε 2-3 εβδομάδες μου έφτασε. Τα χρήματα τα τραβάει από το λογαριασμό paypal, δεν ξέρω για άλλες χρεωστικές, δεν έχω δηλωμένες.

 

edit. Να προσθέσω ότι στην Ελλάδα δεν βρήκα τρόπο να βάλω χρήματα παρά μόνο από τις πωλήσεις μου στο ebay. Στο εξωτερικό όμως το paypal συνεργάζεται με ταχυδρομεία, πρακτορεία Λόττο κτλ. όπου μπορεί η χρεωστική να ''φορτωθεί'' με χρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! mdr21 και basilis222 σκέφτομαι να αγοράσω αυτά τα ακουστικά: http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=330442256449&ssPageName=STRK:MEWAX:IT#ht_3624wt_1141

Λίγες ερωτήσεις μόνο.

 

1ον) Τα αγοράσατε και οι 2 απο τον ίδιο πωλητή. Σωστά?

2ον) Αν και έχετε γράψει τις εντυπώσεις έχετε μετά απο καιρό χρήσης να επισημάνετε κάτι αρνητικό?

3ον) Πόσο καιρό κάνανε να σας έρθουν? (Μένω Αθήνα)

4ον) Μια διευκρίνιση. Αν αφήσετε την ένταση ίδια ποια ακούγονται δυνατότερα, τα κλασικά ακουστικά της Apple που δίνει με το iPhone, iPod ή τα παραπάνω Apple In Ear?

5ον) Τα μεταλλικά ανταλλακτικά που έχουν πότε τα αλλάζω?

 

Σας ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε πάλι τα Apple In-Ear off. 1 εξάμηνο αυτή τη φορά, dead το 1 ακουστικό.

Τι σκατά τους κάνω ήθελα να ξερα.

 

Τηλέφωνο την Apple, τα βάζουν στο 1 έτος εγγύησης του iPhone 4 που πήρα πριν 2 μήνες και μου στέλνουν άλλα αρκεί να επιστρέψω τα παλιά.

Αν ισχύσει ότι και την προηγούμενη φορά, θα πάω και ear buds μαζί. Οπότε έχω 1 pair medium και 3 pair large για όποιον έχει small please.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες large tr3quart1sta να μου στείλεις medium? :D

Την ίδια πατέντα κάναμε και με kpartsi.

 

Ψέματα, τώρα που το σκέφτομαι small χρειάζομαι, άρα έχω 1 pair medium.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...