Προς το περιεχόμενο

Earphones for ipod/iphone (remote+mic)


Freakster

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα έχω βρει στο ebay 60$ με τα μεταφορικά. Είμαι ετοιμος να τα πάρω... Τι λέτε;

 

http://cgi.ebay.com/NEW-Original-Apple-In-Ear-Headphones-Remote-Mic-/330442256449?pt=Other_MP3_Player_Accessories&hash=item4cefe4b041

 

WoW!!

Γιατι τοσο φτηνα ομως??

Τελωνειο δεν περνανε ετσι λογω τιμης (<100) ??

 

Αυτουνου ειναι μαϊμου?

http://cgi.ebay.com/NEW-Apple-MA850G-A-in-ear-Headphone-Remote-and-Mic-/180576537748?pt=Other_MP3_Player_Accessories&hash=item2a0b334c94

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 293
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ρε Παιδιά (sorry κιόλας) αλλα πάτε καλά; Τι είναι αυτα; 100€ για ψυρες ακουστικά; Εγω Προσπαθώ να μαζέψω 100€ για να πάρω τα headsets της corsair και εσείς πέρνετε της ψυρες; Τι διάφορα έχουν με τα ακουστικά της apple; Εγω αυτα Έχω για τον δρόμο και τα προσέχω σαν τα ματιά μου (λόγο ότι έχουν 40€). Μπορει κάποιος να με πείσει ότι αξίζουν τα 100€;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα το τι ακούει και πως ο καθένας είναι θέμα γούστου, αλλά τα ακουστικά μεταξύ τους έχουν τραγικές διαφορές, ειδικά όταν υπάρχουν και τέτοια άλματα στις τιμές. Τα ακουστικά της apple είναι basic στην καλύτερη περίπτωση, οπότε αν θέλεις κάτι καλό πας πιο πάνω. Βέβαια, αν η μουσική που έχει κάποιος στο iphone ipod - οποιοδήποτε άλλο Player, είναι mp3 128kbps είτε έχει ακουστικά maxell των 3€ είτε b&o των 300€, είναι ένα και το αυτό. Όταν όμως κάθεσαι και rippareis ότι CD έχεις και δεν έχεις σε lossless με συνέπεια ένα album να πιάνει 500-700mb, τότε θέλεις όλος αυτός ο χώρος να μη πηγαίνει χαμένος, οπότε τα στάζεις για ακουστικά.

 

Εσύ για παράδειγμα θα μπορούσες να αποφύγεις το headset Corsair και να πάρεις ακουστικά Sennheiser και ένα μικρόφωνο creative με 10€, η διαφορά στον ήχο θα είναι αντιληπτή με το παραμικρό.

 

Εν ολίγοις ότι δίνεις (σχεδόν) παίρνεις και ακούς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από ένα ΣΚ με τα Monster Beats in-ear μπορώ να πω ότι είναι τα καλύτερα ακουστικά που έχω δοκιμάσει! Συνδυάζουν την ευκρίνεια των Apple in-ear με τα μπάσα των Skullcandy! Η πολυτελής συσκευασία-κασετίνα περιέχει μια πολύ χρήσιμη θήκη για να τα βάζουμε όταν δεν τα χρησιμοποιούμε και πλήθος από taps για να ταιριάζουν και στα πιο περίεργα... αυτιά! Είναι προσεγμένα στη λεπτομέρεια, από το jack ειδικά σχεδιασμένο για να μην τραβιέται το καλώδιο μέχρι ειδικά κλιπάκια που μπαίνουν-βγαίνουν ώστε να κρατούν σταθερό το καλώδιο... Το πλακέ καλώδιο δεν στραβώνει ούτε μπερδεύεται, το remote (play/pause, επόμενο-προηγούμενο κομμάτι, μπρος-πίσω μέσα στο ίδιο το κομμάτι, ένταση + - )δουλεύει κανονικότατα και στο iPhone 4 και στο iPod nano. Επίσης από το κεντρικό κουμπί του remote μπορούμε να απαντήσουμε/αρνηθούμε ένα τηλεφώνημα και το ενσωματωμένο μικρόφωνο δουλεύει μια χαρά! Η τσουχτερή τιμή τους πιστεύω ότι δικαιολογείται από την ποιότητα ήχου και υλικών που προσφέρουν.

 

98739682.jpg

 

Ψαχνω κα εγω ακουστικα για ipod/pmp και τα συγκεκριμενα μου αρεσουν. Δεν με απασχολει το μικροφωνο, αλλα το γεγονος οτι ειναι μπασατα και εχουν και πρακτικο καλωδιο μετραει. Αν και βρισκω την τιμη τους τσιμπημενη (παροτι κατεχω και πιο ακριβα ακουστικα).

 

Θα ηθελα να ρωτησω τα εξης.

 

-Εφαρμοζουν ευκολα τα μαξιλαρακια?

-Το μπασο απενεργοποιειται σε περιπτωση που θελω να το χρησιμοποιησω σε ταινιες?

-Αλλα ακουστικα με τετοιο καλωδιο γνωριζουμε? Καθως οτι ακουστικο εχω χρισιμοποιησει ολο τσακιζει και τσαλακωνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Αλλα ακουστικα με τετοιο καλωδιο γνωριζουμε? Καθως οτι ακουστικο εχω χρισιμοποιησει ολο τσακιζει και τσαλακωνεται.

 

εγω εχω ωραια θηκουλα και δεν τσαλακωνονται... :-D

 

aieh.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με ποια συσκευη? μεχρι τωρα μονο το iPad μου προσφερει ικανοποιητικα δυνατο ηχο!! :-D

 

Έχω απενεργοποιήσει το όριο προστασίας! :P Πάντως ποτέ δεν φτάνω στο τέρμα, μέγιστο 80-90% της μέγιστης ισχύς. Με το iPhone 4 συνήθως μένω στο 50%, έχει ενισχυμένη έξοδο ήχου! :-)

 

Ψαχνω κα εγω ακουστικα για ipod/pmp και τα συγκεκριμενα μου αρεσουν. Δεν με απασχολει το μικροφωνο, αλλα το γεγονος οτι ειναι μπασατα και εχουν και πρακτικο καλωδιο μετραει. Αν και βρισκω την τιμη τους τσιμπημενη (παροτι κατεχω και πιο ακριβα ακουστικα).

 

Θα ηθελα να ρωτησω τα εξης.

 

-Εφαρμοζουν ευκολα τα μαξιλαρακια?

-Το μπασο απενεργοποιειται σε περιπτωση που θελω να το χρησιμοποιησω σε ταινιες?

-Αλλα ακουστικα με τετοιο καλωδιο γνωριζουμε? Καθως οτι ακουστικο εχω χρισιμοποιησει ολο τσακιζει και τσαλακωνεται.

 

Το μπάσο δεν απενεργοποιείται. Μπορείς εσύ να το κάνεις ρυθμίζοντας το equalizer μέσα από την εφαρμογή/συσκευή που χρησιμοποιείς. Μαξιλαράκια υπάρχουν πολλά, με μεγάλη ποικιλία σε μέγεθος και σχήμα. Σίγουρα θα βρεις αυτό που θα σου ταιριάζει!

 

εγω εχω ωραια θηκουλα και δεν τσαλακωνονται... :-D

 

aieh.jpg

 

Ωραία θηκούλα! Κάτι μου θυμίζει.... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά κοιταξτε τι βρήκα http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rt=nc&nma=true&item=190464457869&si=%252BglolUE3AXqgU2PxId%252BOqtFWNs8%253D&viewitem=&sspagename=STRK%3AMEWNX%3AIT#ht_500wt_922

40$ και τα χτύπησα!!!

Έχει αλλα 2 Οποίος προλάβει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά κοιταξτε τι βρήκα http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rt=nc&nma=true&item=190464457869&si=%252BglolUE3AXqgU2PxId%252BOqtFWNs8%253D&viewitem=&sspagename=STRK%3AMEWNX%3AIT#ht_500wt_922

40$ και τα χτύπησα!!!

Έχει αλλα 2 Οποίος προλάβει!

 

Αφού λέει/έλεγε

>Ships to:	United States 

ο.Ο

 

----------------

Now playing on iTunes: Saxon - Strong Arm Of The Law (Live)

via FoxyTunes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρίξτε και μια ματιά στα βιντεάκια στο youtube στις συγκρίσεις μεταξύ αυθεντικών και απομιμήσεων για να ξέρετε τι κυκλοφορεί (ιδιαίτερα στο ebay) και τι αγοράζετε.

 

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=zoE4sbJMMFU[/ame]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρίξτε και μια ματιά στα βιντεάκια στο youtube στις συγκρίσεις μεταξύ αυθεντικών και απομιμήσεων για να ξέρετε τι κυκλοφορεί και τι αγοράζετε.

 

Ηδα το feedback του και όλοι είναι ευχαριστημένοι.

Με τα ίδια ακουστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Ηδα το feedback του και όλοι είναι ευχαριστημένοι.

Με τα ίδια ακουστικά.

 

Δεν αντιλέγω ότι δεν είναι ευχαριστημένοι. Απλώς λέω ότι πιθανόν αγόρασες fake. Δεν είμαι αντίθετος σε αυτό απλώς είναι σωστό να γνωρίζουμε τι αγοράζουμε από την στιγμή που το προτείνουμε και σε άλλους. Και δεν είναι και τόσο ευκαιρία αφού το e-bay είναι γεμάτο από dr. dre των 40-50 $. Δύο σελίδες πίσω σε αυτό το thread ξανακάνουμε αυτή την συζήτηση σε παρόμοια αγγελία του ebay.

 

Αυτά είδα κ εγώ ρε γμτο κ διστάζω. Δεν είναι λίγα τα λεφτά αν είναι μούφες...

Πάντως καλά κάνατε κ πήρατε ΚΑΛΑ ακουστικά, αλλά ρε παιδιά 150€ (πάνω-κάτω) είναι πολλά λεφτά για ακουστικά, που εγώ προσωπικά τα φθείρω αρκετά κ πολλές φορές τα χάνω.

Από την άλλη έχω βαρεθεί τον απαράδεκτο ήχο των ακουστικών της σειράς...

 

Αν είναι αυθεντικά είναι φτηνά! Αν είναι όμως fake (όπως μάλλον είναι, θα το διαπιστώσεις κι εσύ αν κάνεις ένα γύρο στο youtube και ψάξεις για βίντεο με παρόμοιες αγορές από ebay) είναι πανάκριβα και σίγουρα δεν θα σου δώσουν την ποιότητα ήχου που ψάχνεις.

Καταλυτικός παράγοντας για να τα αγοράσω ήταν η τριετής εγγύηση που δίνουν! Τουλάχιστον ξέρω ότι πληρώνω κάτι και είμαι εντάξει για τρία χρόνια! Πάντως και τα Apple in-ear αποτελούν εξαιρετική πρόταση στη μισή τιμή των Monster beats!

Επεξ/σία από kpartsi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...