Προς το περιεχόμενο

Call Of Duty: Black Ops


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Άπειρα...είναι survival. Btw προσπαθώ να βρώ σωστή τακτική αλλά δεν θέλω να τσεκάρω utube..όποιος ψήνεται για zombies και είναι και έμπειρος από το προηγούμενο call of duty 5 ας με κάνει add sto steam: butcher745

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια βοηθεια. Εχθες μπηκα να παιξω με ενα φιλο και με εβαζε κανονικα το steam ενω εκεινον οχι. Η μονη διαφορα μας ηταν οτι εγω ειχα στο steam αποθηκευμενους τους κωδικους και εκεινος οχι. Μετα μου λεει να προσπαθησω να μπω στο account του απο το pc μου μπας και....! Αυτο ηταν δεν με εβαλε και μετα με τον κωδικο μου ελεγε προβλημα με τους server του steam. Και ουτε το site δεν ανοιγει ακομα και τωρα 10 ωρες μετα. Τι να κανω, τι εχει παθει το steam? Κανει updates? Στο site του μπορειτε να μπειτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρά μπαίνω, δε υπάρχει πρόβλημα. δοκίμασε reinstall αλλά πρόσεξε να κρατήσεις τον φάκελο του call of duty από το Steam\steamapps\common

 

Και εγω οταν ειχα τον κωδικο αποθηκευμενο εμπαινε. Μετα αφου προσπαθησα να μπω με το account του φιλου μου δεν μπορεσα να ξαναμπω. Αλλα ουτε στο site δεν μπορω. Εσυ μπορεις και στο site? (steampowered.com) please πες μου!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω οταν ειχα τον κωδικο αποθηκευμενο εμπαινε. Μετα αφου προσπαθησα να μπω με το account του φιλου μου δεν μπορεσα να ξαναμπω. Αλλα ουτε στο site δεν μπορω. Εσυ μπορεις και στο site? (steampowered.com) please πες μου!!!

 

ναι και στο site μια χαρά μπαίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες να φαγαμε κανα ban για ρωσσικο? αχαχα. Για πες μου πως το κανω uninstall?

 

---------- Προσθήκη στις 14:12 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 13:56 ----------

 

Το εκανα uninstall, κρατησα ολο το φακελο steamapps και παλι δεν μπαινει στο steam για να το κατεβασω και να το κανω install. Απλα τα νευρα μου (αχαχ). Θα το βρω απο αλλου το install να δω!

 

Το εκανα install, αλλα και παλι τα ιδια δυστυχως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες να φαγαμε κανα ban για ρωσσικο? αχαχα. Για πες μου πως το κανω uninstall?

 

---------- Προσθήκη στις 14:12 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 13:56 ----------

 

Το εκανα uninstall, κρατησα ολο το φακελο steamapps και παλι δεν μπαινει στο steam για να το κατεβασω και να το κανω install. Απλα τα νευρα μου (αχαχ). Θα το βρω απο αλλου το install να δω!

 

Το εκανα install, αλλα και παλι τα ιδια δυστυχως!

 

έλα το ανέβασα στο rapidshare. δε νομίζω να είναι ban,δοκίμασε και κανένα restart το router

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανω και ενα restart να δουμε. Να σαι καλα!

 

---------- Προσθήκη στις 14:35 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 14:26 ----------

 

Κλειστο το antivirus, χωρις firewall το ρουτερ παντα το εχω και χωρις windows defender και εχοντας κανει και restart στο ρουτερ, παλι τιποτα.

 

---------- Προσθήκη στις 14:38 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 14:35 ----------

 

Παταω στο steam, retrieve a lost account, μου ζηταει να βαλω το ονομα του account μου και ψαχνοντας μου λεει δεν βρεθηκε account. Το ιδιο μου λεει κανοντας τα ιδια και ψαχνοντας και το account του φιλου μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμενα το Call of duty BO ειναι καλυτερο απο το COD 3-6 και μιλαω για το single player και κραταω τα εξεις!

- Η περιοδος ειναι πολυ καλη που επελεξαν!

- Η ατμοσφαιρα της περιοδου περναει μεσα στο παιχνιδι εξισου καλα!

- Το σεναριο ειναι καλο!

- Τα voices των χαρακτηρων ειναι για Oscar!

- Το κεντρικο μενου ειναι το καλυτερο στο ειδος του λογο ατμοσφαιρας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Steam is having trouble connecting to steam servers. Δοκίμασα ότι πατέντα περασε απο το μυαλό μου αλλα παπάρια. Ούτε καν στο site τους δεν μπορώ να μπω. Πως γένεν; Το έχει κανεις άλλος αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Steam is having trouble connecting to steam servers. Δοκίμασα ότι πατέντα περασε απο το μυαλό μου αλλα παπάρια. Ούτε καν στο site τους δεν μπορώ να μπω. Πως γένεν; Το έχει κανεις άλλος αυτό;

 

Τα ίδια μου έκανε πριν λίγη ώρα, τώρα έφτιαξε.

edit: Άκυρο, ξεκίνησε να πετάει errors μέσα στον client (Failed to load web page (unknown error).-118) και η σελίδα μια ανοίγει μια όχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από ξένο φόρουμ:

After playing the first few levels of Call of Duty: Black Ops I realized that the game did not have proper Sound EQ. The volume levels for the CGI, Reel-type Briefings and Gameplay were not properly adjusted to provide equal settings for different sections of the game. I spent about 4 hours determining the cause of the problems and finding the best levels.

 

1.) Briefings are encoded at roughly 30% lower volume than CGI or Gameplay and are controlled by the Cinematics Volume

 

2.) Individual Settings for Voice, Music and SFX control the sound levels for CGI and Gameplay, but NOT Briefings

 

3.) Master Volume changes ALL sound levels (Briefings, CGI and Gameplay) equally, and keeps the same 30% volume difference between CGI/Gameplay and Briefings

 

4.) Master Volume and Cinematics Volume must be kept at MAX, and Individual Settings must be tweaked to bring CGI/Gameplay within the same volume level as Briefings

 

Voices for your teammates are easily overpowered by both the music and SFX in the game. In addition, SFX must not be turned down too much to still convey realistic sounds and surround effects.

 

These are the sound levels I found best for a surround sound experience with volumes mixed at equal levels

 

Voice – 7/10

 

Music – 6/10

 

SFX – 6.5/10

 

Master – 10/10

 

Cinematics – 10/10

 

Listening Level - Loud (to utilize a greater dynamic range where quiet scenes are quiet and loud scenes are loud)

 

Speaker Setup – Surround Headphones for headphones, Theatre for AV receivers/speakers (to use dolby digital surround sound in the most realistic manner)

 

Please note I found these settings using the Astro Mixamp with Audio Technica headphones. These settings should work best for anyone using a dolby digital setup (headphones or speakers). After putting in these settings, adjust the overall volume level with either your AV Receiver, tv volume or Headphone amp.

 

Hope these helps anyone who was initially as annoyed as myself to enjoy the game!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...