Προς το περιεχόμενο

Call Of Duty: Black Ops


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδια εβαλα το παιχνιδι και οταν παω να το παιξω κολαει ολο το pc !!!!!

επιλεγω campain, το βαζω στο επιπεδο δικολιας που θελω, ξεκιναει να παιζει το βιντεο, μπαινει στο παιχνιδι εκει που ειναι δεμενος και εχει τηλεορασεις γυρο του και μολις παει να μπει στο story κολλαει ολοκλιρος ο υπολογιστης!

pc: cpu q6600, gva ati HD3870, 2gb ram, win xp32bit pro.

αλλαξα και drivers (10.10) και d3d dx9.

και απ οτι ειδα στο read me του παιχνιδου οσο αναφορα για τις απετισεις που ζιταει εχω τις εχω.

 

εχω ακριβως το ιδιο προβλημα φιλε μου, απ'οτι ειπανε θα βγει δευτερο πατς (γιατι το πρωτο δεν εκανε τιποτα) που θα το φτιαχνει αυτο μεσα στο Σ.Κ. η λιγο πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψηνομαι να το παρω αλλα εχω μερικες αμφιβολιες.. το θελω για pc και κυριως θελω να παιζω multiplayer. αξιζει στον υπολογιστη το multiplayer του παιχνιδιου? μπορω να παιξω χωρις lag? (συνδεση και υπολογιστης ειναι super σε κανενα παιχνιδι δεν εχω lag ουτε προβλημα στα γραφικα μου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πωωω... μόλις έπαιξα τον πρώτο μου γύρο με sniper... εντάξει, δεν υπάρχει... θα βάλω τα κλάματα :-) :-) όσοι λέτε οτι ο sniper πρέπει να είναι και camper πρέπει να παίξετε λίγο γιατι πολύ απλά είναι υπεραπλουστευμένο το sniping ... θα γίνει χαμοοοοοοοςςςςς :-) :-) :-D :-D :-D :-) :-)

 

 

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=PBlIueDrbXk[/ame]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια εβαλα το παιχνιδι και οταν παω να το παιξω κολαει ολο το pc !!!!!

επιλεγω campain, το βαζω στο επιπεδο δικολιας που θελω, ξεκιναει να παιζει το βιντεο, μπαινει στο παιχνιδι εκει που ειναι δεμενος και εχει τηλεορασεις γυρο του και μολις παει να μπει στο story κολλαει ολοκλιρος ο υπολογιστης!

pc: cpu q6600, gva ati HD3870, 2gb ram, win xp32bit pro.

αλλαξα και drivers (10.10) και d3d dx9.

και απ οτι ειδα στο read me του παιχνιδου οσο αναφορα για τις απετισεις που ζιταει εχω τις εχω.

 

Κι εμένα μου κολλάει στο πρώτο βίντεο. Κάποιες φορές απλά κολλάει και δεν αποκρίνεται, άλλες πετάει και ένα μήνυμα: DirectX Encountered an unrecoverable error...

Έχω δοκιμάσει τα πάντα, δεν ξεκολάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμένα μου κολλάει στο πρώτο βίντεο. Κάποιες φορές απλά κολλάει και δεν αποκρίνεται, άλλες πετάει και ένα μήνυμα: DirectX Encountered an unrecoverable error...

Έχω δοκιμάσει τα πάντα, δεν ξεκολάει.

ελα και εσυ στο club. περιμενουμε πατς μεχρι την αλλη εβδομαδα που απ'οτι λενε οι δημιουργοι θα λυσει το προβλημα. ελπιζω οχι οπως το ελυσε το πρωτο πατς...:devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμένα μου κολλάει στο πρώτο βίντεο. Κάποιες φορές απλά κολλάει και δεν αποκρίνεται, άλλες πετάει και ένα μήνυμα: DirectX Encountered an unrecoverable error...

Έχω δοκιμάσει τα πάντα, δεν ξεκολάει.

 

ελα και εσυ στο club. περιμενουμε πατς μεχρι την αλλη εβδομαδα που απ'οτι λενε οι δημιουργοι θα λυσει το προβλημα. ελπιζω οχι οπως το ελυσε το πρωτο πατς...:devil:

 

Τι εννοειται?? Εχω ψηθει και εχω σκοπο να το αγορασω αυριο (το ειχα ξαναπει οτι θα το αγορασω αλλα χθες το δοκιμασα πρωτη φορα απο θειο και τα σπαγε οποτε λεω να το αγορασω αυριο!!!) αλλα βλεπω και λετε για προβληματα και με αγχωσατε :fear:

ειναι μηπως καποιο συγκεκριμενο προβλημα με καποιο συγκεκριμενο hardware και χρειαζεται patch για να φτιαξει η ειναι γενικο προβλημα??? :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To έχω κανονικλά το παιχνίδι αγορασμένο, δεν έχω κανένα πρόβλημα μετά από το πρώτο πατς δεν ξέρω τι γίνεται στους συμφορουμιτες εδω παντος αμα παιζεις κανονικα το παιχνιδι απο τον θειο παρτο δεν θα εχεις προβλημα....

 

---------- Προσθήκη στις 21:20 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 21:16 ----------

 

πωωω... μόλις έπαιξα τον πρώτο μου γύρο με sniper... εντάξει, δεν υπάρχει... θα βάλω τα κλάματα :-) :-) όσοι λέτε οτι ο sniper πρέπει να είναι και camper πρέπει να παίξετε λίγο γιατι πολύ απλά είναι υπεραπλουστευμένο το sniping ... θα γίνει χαμοοοοοοοςςςςς :-) :-) :-D :-D :-D :-) :-)

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=PBlIueDrbXk

 

Χαχα να κιλλ πεφτουν βροχη και προς θεου γιατι λεγονται πολλα περι Camping και στο βιντεακι παιζει κανονικα,όμως σίγουρα θα βρούμε και εδώ πολλούς που εξασκούν το άθλημα :mrgreen:.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Here are some questions and answers on twitter do a PC DEV @ Treyarch. Most of the community questions are answered.

 

Q: Will we get the /connect and /reconnect commands in the next patch?

 

Treyarch

A: /connect is coming back. maybe not next patch but I promise it is coming back.

 

Q: Will the last killcam (End of the round) lag too fixed if the patch comes out?

 

Treyarch

A: TBH I’m not sure yet what is causing killcam choppiness, but we see it too. Will fix.

 

Q: Not asking specifics, but now that the game is launched, are mod tools ideas being kicked around yet? and congrats on the game!

 

Treyarch

A: Thanks, man. mod tool dev started already. no bandwidth to discuss until after some patches though.

 

Q: Will it be possible at some point to have servers with lower max player counts? 18 players in FFA games for example = too chaotic!

 

Treyarch

A: Will add 12 player playlists.

 

Q: Will it be possible to put reserved slots for my friends and me on my own ranked server again?

 

Treyarch

A: We removed the feature because it was abused. will fix.

 

Q: Are you aware of the bug where theater mode replays are only being saved on some servers? Mostly treyarch servers seem to work

 

Treyarch

A: Film recording should be fixed – this was a backend config problem for rented ranked servers only

 

Q: Have you thought about allowing editing of classes in a server?

 

Treyarch

A: We tried this but had a lot of problems due to the way the data is secured. had to bench the feature for future review.

 

Q: Hi, if i go into the server browser, sometimes i click on a server nothing happens, its not full etc but its just that nothing happen

 

Treyarch

A: This is a bug – highlight another server then double-click the one you want to join.

 

Q: Are there any engine optimisations coming I am above the min spec but still get awful fps in lowest settings, not lag related.

 

Treyarch

A: We have some nice optimizations for better FPS going into QA tomorrow.

 

Q: Awesome, will the next patch be in the next couple days you think?

 

Treyarch

A: Trying to release patch before the weekend. will go into QA tomorrow.

 

Source: http://blackopscallofduty.net/call-o...xes-on-pc/1789

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοειται?? Εχω ψηθει και εχω σκοπο να το αγορασω αυριο (το ειχα ξαναπει οτι θα το αγορασω αλλα χθες το δοκιμασα πρωτη φορα απο θειο και τα σπαγε οποτε λεω να το αγορασω αυριο!!!) αλλα βλεπω και λετε για προβληματα και με αγχωσατε :fear:

ειναι μηπως καποιο συγκεκριμενο προβλημα με καποιο συγκεκριμενο hardware και χρειαζεται patch για να φτιαξει η ειναι γενικο προβλημα??? :fear:

 

 

Αφού σου ξεκινάει και είναι μια χαρά, τότε πάρ' το. Σε εμένα δεν περνάει ποτέ το βίντεο της πρώτης αποστολής.

 

Τσέκαρε κι εδώ να δεις τι γίνεται.

 

Βλέπω πάντως πως οι περισσότεροι που έχουν αυτό το πρόβλημα έχουν AVG στον υπολογιστή τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα να κιλλ πεφτουν βροχη και προς θεου γιατι λεγονται πολλα περι Camping και στο βιντεακι παιζει κανονικα,όμως σίγουρα θα βρούμε και εδώ πολλούς που εξασκούν το άθλημα :mrgreen:.....[/font][/size]

 

εγώ παίζω :P αλλα είναι νωρίς ακόμα... :-) :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αντιμετωπιζω το εξης προβλημα.Αν και εχω στο Steam το δικο μου ονομα,οταν παω να κανω join οποιοδηποτε παιχνιδι παντα μπαινω σαν UnamedPlayer.Αν και μεσα στα settings του παιχνιδιου φαινομαι με το ονομα του Steam,μεσα στα games ειμαι σαν UnamedPlayer.Γνωριζει κανεις κατι περι του θεματος?

 

Ευχαριστω πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απορια.. αν αγορασω το παιχνιδι για να παιξω online πρεπει να αγορασω και λογαριασμο στο stream η απλα βαζω το κλειδι του παιχνιδιου και παιζω κανονικα χωρις συνδρομες??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...