Προς το περιεχόμενο

Call Of Duty: Black Ops


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

απορια: σε μερικους σερβερς οταν σκοτονω καποιον δεν μου βγαζει οτι πηρα πχ 50 ποντους με αποτελεσμα να μην ξερω αν τον σκοτωσα και να κοιταω κατω αριστερα..

μπορω να εμφανιζω σε ολους τους σερβερς αυτην την επιλογη ή ειναι θεμα σερβερ? και αν ειναι θεμα σερβερ υπαρχει καποια επιλογη να μου εμφανιζονται ΜΟΝΟ οι σερβερς που σου δειχνουν τους ποντους που παιρνεις οταν σκωτονεις καποιον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απορια: σε μερικους σερβερς οταν σκοτονω καποιον δεν μου βγαζει οτι πηρα πχ 50 ποντους με αποτελεσμα να μην ξερω αν τον σκοτωσα και να κοιταω κατω αριστερα..

μπορω να εμφανιζω σε ολους τους σερβερς αυτην την επιλογη ή ειναι θεμα σερβερ? και αν ειναι θεμα σερβερ υπαρχει καποια επιλογη να μου εμφανιζονται ΜΟΝΟ οι σερβερς που σου δειχνουν τους ποντους που παιρνεις οταν σκωτονεις καποιον?

 

αν δεν κάνω λάθος μόνο στους hardcore servers δεν το εμφανίζει, όπως και καθόλου HUD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνει benchmark χωρίς να περιμένει το patch ενώ είναι γνωστό ότι έχει προβλήματα με το performance μεγάλη βλακεία του techspot.

Και απο tweet ότι δουλεύουν και σε cpu optimization και όχι μόνο σε gpu optimization:

 

Καλά έκαναν στο TechSpot. Γιατί φαίνεται κάργα πόσο optimized έχει γίνει στους I5/I7. Είναι ελεεινό και τρισάθλιο ένας Q9650 στα 4.2Ghz να μην διατηρεί 60fps constant στην απαρχαιωμένη engine του COD. Ειλικρινά, όσο περνάει ο καιρός, τόσο πιο lazy γίνονται οι devs. Το θα βγει patch το ακούω βερεσέ, ας μην το έβγαζαν λοιπόν. Γιατί δηλαδή να θάβουμε το Demigod που είχε προβληματικό launch κι όχι το Black Ops; Ίσα ίσα που όσο πιο AAA είναι ο τίτλος, τόσο περισσότερο κράξιμο πρέπει να πέφτει για τα χάλια τους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δηλαδή να θάβουμε το Demigod που είχε προβληματικό launch κι όχι το Black Ops; Ίσα ίσα που όσο πιο AAA είναι ο τίτλος, τόσο περισσότερο κράξιμο πρέπει να πέφτει για τα χάλια τους!

+10000 ... πέστα...

 

 

συν οτι έχουμε έναν ακόμα λόγο να κράζουμε γιατι γράφανε οτι κυκλοφορεί 11/9/10 και μας ψαρώσαν.. :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι πολυ απλο το θεμα.Αν βγαζανε beta testing λιγο πριν την κυκλοφορια σαν το Medal of Honor και ολοι ειχαν προβληματα τοτε κανεις δεν θα το παιρνε και θα πατωναν στις πωλησεις.Οπως και στο Medal of Honor.Ειδαν τοσα ατομα πως ειναι το gameplay και δεν εκαναν τον κοπο να το αγορασουν.

Ενω τωρα με το Black Ops,εκαναν τοσο ντορο με trailers κτλ,το αγορασαν ολοι σαν τρελοι και μετα ηρθαν τα προβληματα.Αφου βεβαια τα λεφτα μπηκαν στην τσεπη τους.Και να πιστεψουμε μηπως οτι δεν ηξεραν τα προβληματα αυτα απο πριν? LOL....Απλα περιμεναν πρωτα τις πωλησεις και μετα θα εκαναν τα υπολοιπα.Εξαλλου καποια εταιρεια που σεβεται το κοινο της αν θελει να βγαλει εναν τιτλο καλο, βγαινει και κανει και καμια ανακοινωση του τυπου:"Λογω προβληματων μετα απο testings θα καθυστερησει ο τιτλος για 2 βδομαδες".Καλυτερα αυτο παρα να τραβιομαστε και να περιμενουμε patches.Αλλα για το χρημα......!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανείς δεν έχει πει κουβέντα για την ιστορία του παιχνιδιού και για το τι συμβαίνει.

Όλες οι αναφορές στο παιχνίδι έχουν να κάνουν με τα γραφικά, τα Frames, τον ήχο, κ.α. Μερικές φορές πιστεύω ότι παίζουμε παιχνίδια στο PC για να πάρει στροφές η κάρτα γραφικών και όχι για να ευχαριστηθούμε το παιχνίδι.

Συμβαίνει σε όλα τα Topics με παιχνίδια, δεν το λέω μόνο για το συγκεκριμένο.

 

Εχει βάση το σκεπτικό σου αλλά προσωπικά παίζω μόνο multiplayer οπότε η ιστορία δεν με απασχολεί, εχω οπλα σκοτώνω και τρέχω.. Καθαρά για ψυχαγωγία, το ιδιο κάνω και στα simulation race, και εκει δεν υπάρχει κάποια ιστορία ! Διαλέγω κάποιο αυτοκίνητο και προσπαθώ να βγω πρώτος..

 

Τα γραφικά εχουν μεγάλη σημασία σε συνάρτηση πάντα με το gameplay, αν το δευτερο εχει πρόβλημα τότε οτι γραφικά και να εχεις εκει εχεις πρόβλημα..

 

Το Bad Company 2 για μένα εχει τα καλύτερα γραφικά και ατμόσφαιρα πολέμου για fps αλλά το gameplay του εχει πρόβλημα οπότε οταν το αγόρασα ξενέρωσα..

 

Το Black Ops το θεωρώ υποδεέστερο απο το Modern Warfare 2, απλά επείδη μου αρέσει ο συγκεκριμένος τίτλος της σειράς το παίζω..Παίζω Call απο τότε που βγήκε το 1 !!!

 

---------- Προσθήκη στις 17:52 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 17:48 ----------

 

το διόρθωσα το πρόβλημα(δε άκουγα καθόλου τα βήματα μου και αυτόν που κάνει το Briefing),

σε multi παίζω πάντα με ακουστικά.

 

Πράγματι κ εγω με τα βήματα είχα ενα θέμα, εκανα τις ρυθμίσεις που εχεις ποστάρει και είδα μια βελτίωση..

 

Κ εγω με ακουστικά παίζω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μουφα μου φαινεται εμενα

γιατι νομιζω οτι οσο πανε τα κανουν και ποιο σκατα?

αν και διαφορετικος πολεμος το 2 μακραν το καλυτερο απο ολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Aπορία:

Είναι αλήθεια αυτά που λένε οτι στο παιχνίδι αυτό έχει αποστολή που πρέπει να σκοτώσεις τον Φιντελ Καστρο; :confused:

 

Απάντηση:

 

Ναι, στην αρχή έχει μια τέτοια απόπειρα δολοφονίας του Φιντέλ. ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά έκαναν στο TechSpot. Γιατί φαίνεται κάργα πόσο optimized έχει γίνει στους I5/I7. Είναι ελεεινό και τρισάθλιο ένας Q9650 στα 4.2Ghz να μην διατηρεί 60fps constant στην απαρχαιωμένη engine του COD. Ειλικρινά, όσο περνάει ο καιρός, τόσο πιο lazy γίνονται οι devs. Το θα βγει patch το ακούω βερεσέ, ας μην το έβγαζαν λοιπόν. Γιατί δηλαδή να θάβουμε το Demigod που είχε προβληματικό launch κι όχι το Black Ops; Ίσα ίσα που όσο πιο AAA είναι ο τίτλος, τόσο περισσότερο κράξιμο πρέπει να πέφτει για τα χάλια τους!

 

Ένα προβληματικό launch είναι αυτό, ένα προβληματικό launch. Κάτι που μοιράζονται τα περισσότερα παιχνίδια που βγαίνουν τελευταία και είναι ξεχωριστό θέμα που όλοι συμφωνούμε. Το performance in-depth όμως σε κάτι που ξέρουμε ότι δεν ισχύει, μόνο in-depth δεν είναι. Ειδικά όταν ξέρουμε πως το patch θα διορθώσει πρόβλημα, και όχι απλά θα βελτιώσει κάτι παραπάνω.

Αλλά επειδή το έκαναν στο "demigod" να το κάνουν και σε όλα και ειδικά σε αυτό αφού είναι αντίπαλος; Όχι, κακώς κάναν και στα 2. Τι έχει σειρά μετά; Benchmark κάρτας γραφικών με προβληματικούς drivers;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συν οτι έχουμε έναν ακόμα λόγο να κράζουμε γιατι γράφανε οτι κυκλοφορεί 11/9/10 και μας ψαρώσαν.. :P

 

ναι γράφανε στις 11/9/10 σύμφωνα με το αγγλικό σύστημα , άρα για το δικό μας ήταν 9/11/10 δηλαδή η μέρα που κυκλοφόρησε :-)

 

Πράγματι κ εγω με τα βήματα είχα ενα θέμα, εκανα τις ρυθμίσεις που εχεις ποστάρει και είδα μια βελτίωση..

 

Κ εγω με ακουστικά παίζω..

venumis για μένα πολύ σημαντική ρύθμιση είναι το Listening level όπου πρέπει να είναι στο quiet. έπαιζα επί μια βδομάδα στο loud (με την λογική ότι θα ακούγεται πιο δυνατά το παιχνίδι) και όταν άλλαξα σε quiet δε πίστευα στα αφτιά μου, τι δε άκουγα τόσο καιρό :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τα γραφικά εχουν μεγάλη σημασία σε συνάρτηση πάντα με το gameplay, αν το δευτερο εχει πρόβλημα τότε οτι γραφικά και να εχεις εκει εχεις πρόβλημα..

 

Το Bad Company 2 για μένα εχει τα καλύτερα γραφικά και ατμόσφαιρα πολέμου για fps αλλά το gameplay του εχει πρόβλημα οπότε οταν το αγόρασα ξενέρωσα..

 

Mα το ΒC2 για το gameplay του φημιζεται και ειναι καλο .Ειναι το σημειο που επαιρνε θεωρητικα πιο πολλες ψηφους απο το MW2.Tωρα αν το black ops εχει ακομα καλυτερο gameplay πασο,γιατι δεν το εχω αγορασει ακομα οποτε δεν μπορω να ξερω.Αλλα πανω κατω ιδιο μου κανει το gameplay του με το mw2.Διορθωσε με αν κανω λαθος ...Παντως για το bc2 ισχυει αυτο που σου λεω ,ενω τα γραφικα του για μενα ειναι απλα προσεγμενα κυριως σε οτι εχει να κανει με τα δεντρα και τα οχηματα τιποτα παραπανω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μερικές ερωτήσεις:

1. Το gamekeystore θα ανοίξει ξανά ή όποιος πρόλαβε πρόλαβε;

2. Υπάρχει κάποιο παρόμοιο site, αξιόπιστο, που να δίνει keys για το Black Ops γύρω στα 20 ευρώ;

2. Σε 2mbps γραμμή θα μπορούν να παίξουν άνετα 2 άτομα ταυτόχρονα ή θα έχουν πρόβλημα με lag;

Επεξ/σία από Indiko_Xoiridio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικές ερωτήσεις:

1. Το gamekeystore θα ανοίξει ξανά ή όποιος πρόλαβε πρόλαβε;

2. Υπάρχει κάποιο παρόμοιο site, αξιόπιστο, που να δίνει keys για το Black Ops γύρω στα 20 ευρώ;

2. Σε 2mbit γραμμή θα μπορούν να παίξουν άνετα 2 άτομα ταυτόχρονα ή θα έχουν πρόβλημα με lag;

 

1)λογικά θα ανεβεί ξανά,αλλά δε γράφουν σε πόσες μέρες θα είναι back

2)όταν έψαχνα να δω αν είναι αξιόπιστο το http://www.gamekeystore.net , πολύ πρότειναν και το http://www.keys4.me .Δεν έχω αγοράσει από εκεί αλλά έλεγαν θετικά σχόλια και για αυτό.

3)ναι δε θα έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...