Προς το περιεχόμενο

Θρίλερ με συλλήψεις για το gamato.info


prigipa_m

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορεί να γίνει άρση απορρήτου για τέτοια θέματα; Υπάρχει δηλαδή σχετικός νόμος στην ελλάδα; Γιατί προφανώς για τα παιδιά που έπιασα, έγινε.

 

Το να τζιράρεις 100000 150000 τον μήνα από διαφημίσεις υποβοηθώντας την διακίνηση παράνομου υλικού, μάλλον σαν οικονομικό έγκλημα θα το δουν. Και μη ξεχνιόμαστε η πειρατεία είναι κακούργημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 775
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ι Δ Ε Α (ρεαλιστική)

 

800.000 μελη τυπικά (πρακτικά ας πούμε 400.000)

Μέσω του paypal να δώσουμε 1,20 ευρώ ο καθένας! (που?)

Λοιπόν...

Ο admin ή κάποιος από τους mod ή κάποιο άλλο ΕΠΙΣΗΜΟ ΠΡΟΣΩΠΟ (γιατι έτσι θα είμαστε σίγουροι ότι θα πάνε σε αυτόν τον σκοπό) να φτιάξει έναν λογαριασμό paypal να βάλουμε ΟΛΟΙ εκεί τα λεφτά για τον ΔΙΚΗΓΟΡΟ της δικης των παιδιών!

ΕΜΕΙΣ ΟΛΟΙ να τον πληρώσουμε! 1,20 ευρώ ο καθένας (0,20 ευρώ είναι η προμήθεια του paypal)!

και καλό θα ήταν να μην πει κανείς μας δικαιολογία ΔΕΝ ΕΧΩ PAYPAL.

ΔΕ ΚΟΣΤΙΖΕΙ τιποτα να φτιάξεις... και οι πιο πολλοί ήδη έχουμε!

1 ευρώ ΟΛΟΙ έχουμε!

ΜΑΖΕΥΟΝΤΑΙ 300.000 ευρώ (έβγαλα τα 100.000 μέλη που θα πούν οτι ΔΕΝ έχουν 1,20 ευρώ) ή έστω 120.000 ευρώ (όσα είναι τα μέλη αυτού του groupως ως τώρα...)

 

120.000 ευρώ φτάνουν για ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ δικηγόρο και τις δικογραφίες?

Πόσο μάλλον 300.000 (φτάνουν και περισσεύουν και για δημιουργία σέρβερ του γαμάτο στην ΣΟΥΗΔΙΑ...)

 

ΛΟΙΠΟΝ??? τι λέτε?

Μήπως ήρθε η ώρα πραγματικά να ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ???

εγώ είμαι μέσα πάντως...

 

(ελπίζω και όλοι οι υπόλοιποι-αν ναι, παιδιά προωθήστε το ΠΑΝΤΟΥ)

 

Θα σας μπλοκάρει το paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όποιον δικηγόρο και να βάλεις, δεν πρόκειται να τους γλυτώσει.

 

Το θέμα είναι να μην σε πιάσουν.

 

Εξωδικαστικά πολλά μπορεί να γίνουν , αλλά αν η χασούρα υπολογίζεται σε 1 δις ευρώ,

"είναι πολλά τα λεφτά Άρη" για να μπορέσουν να το κουκουλώσουν.

 

Και μην ξεχνάτε, εδώ δεν παίζονται μίζες πολιτικών και δεν είναι παιδιά βουλευτών στο κόλπο για να τη βγάλουν όλοι καθαροί.;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, για να ευθυμήσουμε και λίγο μέσα σ’αυτο το τοπίο θα ανασηκώσω το θέμα «Julia». Είχα μείνει στο σημείο που ανακοινώθηκε πως ξεπέρασε το φράγμα των 200.000+ αντίτυπων (αλήθεια στα πόσα έχει φτάσει σήμερα;) το περιοδικό της Sirina. Τέλεια θα πει κάποιος. Από εκδοτικής άποψης είναι σαν να έβγαλε θέμα μια εφημερίδα πχ ένα σκάνδαλο «ΒΑΤΟΠΕΔΙΟ Νο2″. Από διαφημιστικής, ακόμα μεγαλύτερη επιτυχία (φανταστείτε ΟΛΑ, ή σχεδόν όλα τα κανάλια της ΤV, ραδιόφωνα, ιστότοποι) να διαφημίζουν ΔΩΡΕΑΝ το νέο προιόν. Δεν μιλάω φυσικά για επισκεψιμότητα σε «σελίδες» που απλά αναφέρεται το όνομα Julia ή έχει 1-2 παλαιές φώτο με μαγιώ. Είμαι σίγουρος το Alexa και το Google θα τα βρουν σκούρα ως προς την ανάλυση.Από κινηματογραφικής, ακομα πιο μεγάλη επιτυχία.Ποιος δίνει σήμερα 20 ευρώ για 30′ ταινίας (και χωρίς popcorn δώρο); Δεν μιλώ δα και για τα downloads (από rapidshare μέχρι p2p και torrent).Μια λέξη περιγράφει το φαινόμενο: ΥΣΤΕΡΙΑ. Αγχος απο αυτούς που δεν πρόλαβαν να το αγοράσουν, αγωνία απο αυτούς που μόλις το πήραν για να το δουν, λογοδιάρροια από αυτούς που το είδαν να το περιγράψουν. Ανακοίνωση της Sirina αναρτήθηκε σε αρκετές ιστοσελίδες που προειδοποιούσε πως θα προβεί σε νομικές κυρώσεις αν δεν αποτραπεί η δημόσια προβολή του προιόντος τους. Τι προιόντος όμως; Υποκλοπής; (κλεμμένο;) Δηλαδή ο κλέψας του κλέψαντος.Ηρθε βέβαια και η διασαφήνηση, ότι πληρεί το προιόν όλους τους νόμους της αγοράς (συμβόλαιο, αμοιβές, φόρος προς το κράτος) αν πάρουμε στα σοβαρά τον ιδιοκτήτη της Sirina, ο οποίος μέχρι πρότινως κρυβόταν από έλεγχο της ΣΔΟΕ.

Στην Ελλάδα, χώρα της αρπακτής, χώρα της λαμογιάς (μεταξύ μας συμφωνώ με τους ξένους που μας έχουν πάρει στο ψιλό) στη χώρα που η γενιά μου (35-άρηδες) κοιτούν και ξανακοιτούν τα 700-1000 ευρώ μηνιαίως (στην καλύτερη) που μετά από ενοίκια, λογαριασμούς ΔΕΚΟ και ψώνια στο super-market τους μένουν $$ για τσίχλες, όχι μόνο θα προσπαθήσει να βρει το φθηνό, πόσο μάλλον το «τσάμπα» θέλει να βγει να αντιδράσει. ΔΩΣΤΕ ΦΘΗΝΗ JULIA ΣΤΟ ΛΑΟ…..Τα νέα πρότυπα της νεολαίας έχουν ξεπεράσει τα «Greek Ιdol» και την star-system-γκλαμουριά. Πολλές βγαίνουν και δηλώνουν συνεχίστριες της Julia.Μεταξύ μας το κορίτσι δεν έκανε κάτι κακό (ας αφήσουμε τις ηθικολογίες απ’έξω). Είμαι σίγουρος οτί πολλοί πίνουν νερό στο όνομα της (για να μη μιλήσουμε για σαμπάνια και μπλέξουμε τα νοήματα, χεχε) Κοιτάξτε τι κινητοποιήθηκε με τα 26 min «σκηνικής παρουσίας και εκτέλεσης» από μέρους της Julias μας. Σήμερα άκουσα για επιπλέον «καυτό» υλικό που είναι έτοιμο προς δημοσίευση (της Julias μας βεβαίως-βεβαίως). Μια βιομηχανία θεάματος και εμπορίου ξαφνικά ξύπνησε, ανασηκώθηκε, άρχισε να δουλεύει πυρετωδώς μέχρι και τις φωνές έβαλε στους γνωστούς παραβάτες του internet αφού είδε μπροστά της κέρδος και το ήθελε ΟΛΟ. Είμαι σίγουρος τα αντιγραφάδικα (DVD-Recorders) και τα «κατεβαστήρια» πήραν φωτιά. Ενας οργασμός εργασίας και χαράς παντού στην ατμόσφαιρα.

Οσο για το gamato.info… και εκεί ανεβοκατέβαιναν τα αρχεία torrents (όσα δεν προλάβαιναν οι admins να τα κάνουν «bad» δηλαδή να τα απενεργοποιήσουν μπας και βρουν «τον μπελά τους με τον Σηρινάκη».

Που θέλω να καταλήξω; Ολα ακολουθούν το ρυθμό της αγοράς. Εδώ δεν ισχύει πάντα «ΟΤΙ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΠΑΙΡΝΕΙΣ»….μερικές φορές χωρίς να δώσεις μπορεί και να πάρεις. Το ερώτημα είναι γιατί δεν θες να δώσεις …. Είμαι σίγουρος πως ένα νέο «site» με torrents θα βγεί να αντικαταστήσει το κενό (;) που άφησε πίσω του το gamato. Το θέλουν οι νόμοι της αγοράς βλέπετε.

Φιλιά σ’ολους τους φίλους.

ΥΓ: Πόσοι από εσάς περιμένετε 2ο DVD της Julias; Θα το αγοράσετε ή θα το κατεβάσετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να τζιράρεις 100000 150000 τον μήνα από διαφημίσεις υποβοηθώντας την διακίνηση παράνομου υλικού, μάλλον σαν οικονομικό έγκλημα θα το δουν. Και μη ξεχνιόμαστε η πειρατεία είναι κακούργημα.

 

γνωρίζεις από κάπου το μέγεθος των ποσών; γιατί πολλά μου φαίνονται τόσα που λες...

 

αν είναι τόσα πάντως καταρρίπτονται και οι ισχυρισμοί του εμείς δεν βγάζαμε λεφτά από αυτό απλά κάναμε χαβαλέ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, δεν το κάνουν μόνο για την ψυχή της μάνας τους, σίγουρα....

 

(χωρίς να είμαι εναντίον αυτού)

 

υπάρχουν πάντως κάποιοι (μάλλον όχι στην Ελλάδα) που το κάνουν για ιδεολογικούς λόγους ..

 

btw είναι του κλίματος τώρα, πολύ καλό βιβλίο, το προτείνω

 

http://www.amazon.com/Pirates-Dilemma-Culture-Reinventing-Capitalism/dp/1416532188

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι σίγουρος πως ένα νέο «site» με torrents θα βγεί να αντικαταστήσει το κενό (;) που άφησε πίσω του το gamato. Το θέλουν οι νόμοι της αγοράς βλέπετε.

 

Κανένα κενό φίλε. Μια τρύπα στο νερό έκαναν.

 

Μην νομίζεις ότι στεναχορηθήκαμε πολύ για τους leechers του gamato.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που περιγράφεις είναι traffic shaping ή QoS?

 

μια διευκρυνηση

 

το QoS ειναι ομπρελα. το traffic shaping ειναι μια μεθοδος εφαρμογης του

 

η εγω το εχω καταλαβει λαθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να τζιράρεις 100000 150000 τον μήνα από διαφημίσεις υποβοηθώντας την διακίνηση παράνομου υλικού, μάλλον σαν οικονομικό έγκλημα θα το δουν. Και μη ξεχνιόμαστε η πειρατεία είναι κακούργημα.

 

Ναι, αλλά αυτά τα τζιζάρει ο ιδιοκτήτης του domain, όχι τα παιδιά που έπιασαν (vip users).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αλλά αυτά τα τζιζάρει ο ιδιοκτήτης του domain, όχι τα παιδιά που έπιασαν (vip users).

 

Aντε και μερικοι mods. Ωραιο τροπο βρηκαν να τα οικονομανε πισω απο την την ατυχή δικαιολογια οτι ο τελικος χρηστης ειναι αυτος που στην τελικη ανταλλασει το υλικο. Ο μοναδικος λογος που ανοιγονται αυτα τα site ειναι οχι για να μας εξυπηρετησουν-διευκολυνουν και με φιλοσοφιες περι ελευθερης διακινησης λογισμικου και λοιπα αλλα πρωτιστως για να εξυπηρετησουν τις τσεπες τους.

 

Οποτε μιλαμε και για παρανομο sharing copyrighted υλικου

αλλα και για οικονομικο εγκλημα απο προθεση.

 

Σαν να μην τους λυπαμαι και πολυ που τους πιασανε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...