Προς το περιεχόμενο

Θρίλερ με συλλήψεις για το gamato.info


prigipa_m

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 775
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τα ποσά που αναφέρετε, τα έχετε διασταυρώσει με κάποιο τρόπο, ή έτσι ξεκάρφωτα;

 

Ξεκάρφωτα :P Σιγά μην έβγαζαν 150.000 μόνο από τις διαφημίσεις. Αν ήταν έτσι, τόσα βγάζει και το insomnia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξεχνάμε οτι είχε και 16.000.000 επισκέψεις την ημέρα.:eek::eek:

(Απορώ ποιος το σκέφτηκε αυτό.):eek::eek:

 

Τα 16,000,000 δεν είναι επισκέψεις αλλά σελίδες. Δεν απέχει πολύ από το πραγματικό. Τώρα για το ποσό που λέω.

Η goggle χρεώνει στον διαφημιζόμενο 0,20 ευρώ ανά χίλιες εμφανίσεις. Αν θεωρήσουμε οτι το νούμερο της ΔΗΕ είναι μεγάλο και υποθέσουμε οτι οι σελίδες ήταν οι μισές (η τσόντα της Τζούλιας είχε 900,000 κατεβάσματα (1 η αρχική, 1 το Browse, 1 to search, 1 η σελίδα του torrent, μας κάνουν 3,600,000) σελίδες.) Αν κάνουμε την υπόθεση οτι η goggle δίνει στο site που γίνεται η διαφήμιση το 30% (κάνω υπόθεση) των εισπράξεων και οτι η σελίδα είχε 5 διαφημίσεις η πράξη είναι 8,000,000(σελίδες/ημέρα)/1000(0,20ευρώ ανά χίλιες εμφ.)*0,20(cent)*0,3(ποσοστό διαφημιστή)*5(διαφημίσεις ανα σελιδα)*30(ημέρες τον μήνα)=72,000 τον μήνα :X:X:X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 16,000,000 δεν είναι επισκέψεις αλλά σελίδες. Δεν απέχει πολύ από το πραγματικό. Τώρα για το ποσό που λέω.

Η goggle χρεώνει στον διαφημιζόμενο 0,20 ευρώ ανά χίλιες εμφανίσεις. Αν θεωρήσουμε οτι το νούμερο της ΔΗΕ είναι μεγάλο και υποθέσουμε οτι οι σελίδες ήταν οι μισές (η τσόντα της Τζούλιας είχε 900,000 κατεβάσματα (1 η αρχική, 1 το Browse, 1 to search, 1 η σελίδα του torrent, μας κάνουν 3,600,000) σελίδες.) Αν κάνουμε την υπόθεση οτι η goggle δίνει στο site που γίνεται η διαφήμιση το 30% (κάνω υπόθεση) των εισπράξεων και οτι η σελίδα είχε 5 διαφημίσεις η πράξη είναι 8,000,000(σελίδες/ημέρα)/1000(0,20ευρώ ανά χίλιες εμφ.)*0,20(cent)*0,3(ποσοστό διαφημιστή)*5(διαφημίσεις ανα σελιδα)*30(ημέρες τον μήνα)=72,000 τον μήνα :X:X:X

 

Πολυ ωραια τα εγραψες και με ωραιο παραδειγμα!!!:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω την εντύπωση ότι η google πληρώνει μόλο για τα clicks στις διαφημίσεις και όχι για τα views. Σε αυτήν την περίπτωση τα clicks είναι πολύ λίγα σε σχέση με τα views...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω την εντύπωση ότι η google πληρώνει μόλο για τα clicks στις διαφημίσεις και όχι για τα views. Σε αυτήν την περίπτωση τα clicks είναι πολύ λίγα σε σχέση με τα views...

 

https://adwords.google.com/select/AfpoFinder?countryCode=US

 

Κόστος Ενεργοποίησης: €5,00

Μέγιστο κόστος ανά κλικ (CPC): €0,01

Ελάχιστο κόστος ανά χίλιες εμφανίσεις (CPM): €0,20

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Site που ξέρω με ~ 140000 pageviews την ημέρα κερδίζει 12-13 ευρώ. 16000000 / 140000 = 114

 

114*12 = 1368 Ε την ημέρα

 

1368 * 30 = 41040 E κάθε μήνα. Αυτή είναι μια προσέγγιση βασισμένη σε πραγματικά "κέρδη" άλλου site.

 

Δεν σημαίνει ότι είναι το ίδιο, αλλά παίρνεται μια πολύ καλή ιδέα για τη τάξη μεγέθους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members
https://adwords.google.com/select/AfpoFinder?countryCode=US

 

Κόστος Ενεργοποίησης: €5,00

Μέγιστο κόστος ανά κλικ (CPC): €0,01

Ελάχιστο κόστος ανά χίλιες εμφανίσεις (CPM): €0,20

 

Το link που παραθέτεις είναι για το adwords - αφορά αυτούς που θέλουν να διαφημίζονται στα αποτελέσματα της google (και σε κάποια άλλα σημεία) και όχι την εμφάνιση διαφημίσεων της google στο site σου.

 

Το adsense είναι αυτό που θες, και πληρώνει με τα clicks μόνο και όχι με τις απλές εμφανίσεις της διαφήμισης σε μια σελίδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το link που παραθέτεις είναι για το adwords - αφορά αυτούς που θέλουν να διαφημίζονται στα αποτελέσματα της google (και σε κάποια άλλα σημεία) και όχι την εμφάνιση διαφημίσεων της google στο site σου.

 

Το adsense είναι αυτό που θες, και πληρώνει με τα clicks μόνο και όχι με τις απλές εμφανίσεις της διαφήμισης σε μια σελίδα.

 

Παρόλα αυτά η δική μου εκτίμηση είναι από πραγματικά δεδομένα και είναι αρκετά κοντά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members
Παρόλα αυτά η δική μου εκτίμηση είναι από πραγματικά δεδομένα και είναι αρκετά κοντά

 

Ναι δεν διαφωνώ. Χωρίς να έχω σοβαρό μέτρο σύγκρισης, τα νούμερα που παραθέτεις μου φαίνονται ρεαλιστικά κρίνοντας από τα λίγα που έχω δει για το adsense.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγάζει πολλά. Αλλά δε τα βγάζει με copyrighted δουλειά άλλων.

 

Ειναι τόσα πολλά τα λεφτά Αρη μου;

Είναι βεβαιως ασχετο με τη συζήτηση αλλα μηπως μπορει να επιβεβαιωθεί / διαψευσθει αυτό από κάποιον; :confused:

 

Το ποσο των 40-50 χιλιάδων ευρω μηνιαίως ειναι το λιγοτερο προκλητικό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...