Προς το περιεχόμενο

Θρίλερ με συλλήψεις για το gamato.info


prigipa_m

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 775
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Super Moderators
Εδω ειχε αναοινωθει σε σχετικο thread και στο adslgr.com to QoS που εφηρμοζε η Οτενετ.

 

Προσωπικα δεν εχω εμπειρια επειδι δεν εχια ποτε Conn-X αλλα ειχα ακουσειο πολλες γρκρινεις και απο παιδια που γνωριζαν τι κανουν και το ξεπερνουσαν ετσι.

 

και η HOL εφάρμοζε traffic shaping για κάμποσο καιρό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ηλίθια και αφοπλιστική λογική του έλληνα με την κατσίκα του γείτονα ποτέ δε θα πάψει να με εκπλήσσει.

 

Δυστυχως φιλε μου καποιοι βλεπουν το δεντρο και χανουν το δασος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ηλίθια και αφοπλιστική λογική του έλληνα με την κατσίκα του γείτονα ποτέ δε θα πάψει να με εκπλήσσει.

 

Εννοείς να μην απαιτήσουν πίσω τα κλεμμένα; Άσχετα με το αν κατεβάζει κάποιος από το gamato ή όχι (εγώ πχ δεν το χρησιμοποιούσα). Αυτή που λες είναι η λογική του σταρχιδιστή: ε, αφού τα φάγανε, πάνε τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείς να μην απαιτήσουν πίσω τα κλεμμένα; Άσχετα με το αν κατεβάζει κάποιος από το gamato ή όχι (εγώ πχ δεν το χρησιμοποιούσα). Αυτή που λες είναι η λογική του σταρχιδιστή: ε, αφού τα φάγανε, πάνε τώρα...

 

Μα πως αλλιώς θα τους ψηφίσουν την επόμεη φορά που θα βρεθούν μπροστά στην κάλπη... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός θέματος.

 

 

Ξέρεις ΠΟΣΟΙ πολλοί ισχυρίζονται πως έχουν δει UFO? Και ΠΟΣΟΙ περισσότεροι είναι σίγουροι για την ύπαρξή τους? Δεν είναι επιχείρημα σοβαρό αυτό, όταν σου λέει ο άλλος "εγώ δεν έχω πρόβλημα εδώ και 2 χρόνια".

Στο κάτω κάτω, ποιός είπε πως σε κάθε 0.1 build του utorrent "αλλάζει ο αλγόριθμος κρυπτογράφησης", τί φρούτο είναι πάλι αυτό? Καταρχήν αν άλλαζε, πώς θα υπήρχε backward compatibility? Και ποιός είπε πως αν κάποιος ISP κάνει περιορισμό στα πακέτα αυτό σχετίζεται με είδος του αλγόριθμου κρυπτογράφησης ή του αν προέρχονται από bittorrent πρωτόκολλο ή VOIP ή streaming? Υπάρχει κάπου τεχνική τεκμηρίωση για τα λογισμικά που - ΞΕΡΕΤΕ ΠΩΣ - χρησιμοποιεί για το φιλτράρισμα ή απλά ό,τι λένε κάποιοι? :rolleyes:

 

 

WTF, τί εννοείς με αυτό? :confused: Με την ίδια (όποια) λογική μπορείς να θέσεις και αντίστροφο ερώτημα.

Επίσης βάλε και την πιθανότητα πως μπορεί απλά να μην αρέσκομαι να διαβάζω ατεκμηρίωτες φήμες, κακό είναι?

 

Τί είναι δυσνόητο από τα παραπάνω?

 

Τέλος πάντων, μήπως αν συνέβη κάποτε δε συμβαίνει πια? Μήπως γίνεται μόνο σε ορισμένες περιοχές? Μήπως είναι τεχνικό το ζήτημα και όχι θέμα φιλτραρίσματος? Μήπως ένα ποσοστό αυτών που τάχα το παρατηρούν και το επιβεβαιώνουν, απλά είναι στον κόσμο τους εν ελλείψη ποικίλλων τεχνικών γνώσεων? :o

 

Oραια τοτε εξηγησε μας αν θελεις το γεγονος οτι οπως ειπαν και αλλα παιδια μολις παιρνουσαν την νεα alpha/beta version του utorrent το downloading ανεβαινε κατακορυφα ενω στο stable utorrent σερνοτανε.

 

Ειναι η δεν ειναι αυτο Traffic Shaping? Aφου το γρηγορο κατεβασμα μετα ακριβως απο αυτην την αλλαγη γινοτανε. Το ειδα και γω σε φιλο μου με τα ματια μου.

 

Οσο για τον ΠΟΤΕ εγω απλα δεν τον γουσταρω για τις ακριβες τιμες του και υποστηριζω ενναλακτικους, εσυ ομως γιατι τον υποστηριζεις τοσο? Εκτος απο FUN μηπως δουλευεις για αυτον?(αν ναι τοτε το καταλαβαινω)

 

Επισης αναφερεις τον εαυτο σου(και εισαι ενας εν αντιθεση με τους αλλους και ειναι πολλοι αυτοι που το παρατηρησαν), ο οποιος δεν ειχες προβλημα(εσυ μπορει να τρεχεις FreeBSD με κανα περιεργο cli τορρεντ client με επισης scrubbled encryption algo) ενω οι υπολοιποι που πεφτανε στην φακα του traffic shaping να χρησιμοποιουσαν το known encryption algo pattern του utorrent, το οποιο και φιλτραρε ο οτε ακριβως λογο του οτι το χρησιμοποιει ο πολυς κοσμος.

 

Τεχνικες γνωσεις πολλες μπορει να μην εχουμε αλλα δεν ειμαστε και βοδια.

Φιλικα στα γραφω ολα τα παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείς να μην απαιτήσουν πίσω τα κλεμμένα; Άσχετα με το αν κατεβάζει κάποιος από το gamato ή όχι (εγώ πχ δεν το χρησιμοποιούσα). Αυτή που λες είναι η λογική του σταρχιδιστή: ε, αφού τα φάγανε, πάνε τώρα...

 

Φιλε μου η "τσιμπιδα" του νομου ,μπορει να πιασει 12 ατομα που σιγουρα παρανομουσαν.

Αλλα τα "μεγαλα κεφαλια" δεν χωρανε στην φυλακη ειναι μικρα για αυτους τα καγκελα .

Μαλλον παρεξηγησε ο φιλος απλα αναφερομουν οτι στην Ελλαδα δεν υπαρχει ισονομια και ισοπολιτεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Nik0s

 

Oραια τοτε εξηγησε μας αν θελεις το γεγονος οτι οπως ειπαν και αλλα παιδια μολις παιρνουσαν την νεα alpha/beta version του utorrent το downloading ανεβαινε κατακορυφα ενω στο stable utorrent σερνοτανε.

Πάντως όχι επειδή "αλλάζει ο αλγόριθμος κρυπτογράφησης". :o

Αν ήμουν εκεί κι έβλεπα ίσως το εξηγούσα ή είχα κάποια άλλη ιδέα ή συμφωνούσα με τη θεωρία αυτή, δεν ξέρω. Εδώ που είμαι δε βλέπω τέτοια. Ξαναρωτάω, είμαι από άλλο σύμπαν ή είμαι ΟΤΕτζής επειδή σου λέω πως δε βλέπω τέτοια?

 

εσυ ομως γιατι τον υποστηριζεις τοσο? Εκτος απο FUN μηπως δουλευεις για αυτον?(αν ναι τοτε το καταλαβαινω)

Τον υποστηρίζω? Fan? Δουλεύω στον ΟΤΕ? :confused:

Καταρχάς για δεύτερη φορά είναι προσβλητικός ο τρόπος αυτός που μου απευθύνεσαι με αυτή τη φράση. Δε συνηθίζω να συνομιλώ με τέτοια άτομα. Αν το καταλαβαίνεις έχει καλώς, θα προτιμούσα να το ανακαλέσεις.

 

εσυ μπορει να τρεχεις FreeBSD με κανα περιεργο cli τορρεντ client με επισης scrubbled encryption algo ενω οι υπολοιποι που πεφτανε στην φακα του traffic shaping να χρησιμοποιουσαν το known encryption algo pattern του utorrent, το οποιο και φιλτραρε ο οτε ακριβως λογο του οτι το χρησιμοποιει ο πολυς κοσμος.

Windows, σχεδόν όλες τις ΚΑΝΟΝΙΚΕΣ (δε χρησιμοποιώ beta ποτέ) εκδόσεις του μTorrent (όσες κυκλοφόρησαν τα τελευταία 2+ χρόνια, πάντως τώρα είμαι ακόμα με την 1.8.5) και όλες τις δυνατές ρυθμίσεις στο encryption (μάλιστα τα είχα δοκιμάσει από περιέργεια ένα ένα και δεν είδα καμία διαφορά).

Αν έχεις αμφιβολία, δώσε μου αυτή τη στιγμή σε ΠΜ ένα t.link με μπόλικα seeds να στο κατεβάσω χωρίς κάποιο encryption (στο default είναι τώρα) και να μου πεις μετά αν έχω φαινόμενο traffic shaping...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εδώ που είμαι δε βλέπω τέτοια. Ξαναρωτάω, είμαι από άλλο σύμπαν ή είμαι ΟΤΕτζής επειδή σου λέω πως δε βλέπω τέτοια?

 

 

 

Το ότι δεν συμβαίνει σε σένα δεν σημαίνει κάτι. Ούτε βέβαια αν συμβαίνει σε έναν μόνο σημαίνει πολλά.

 

Δεν είναι απαραίτητο όμως να το κάνει αυτό σε όλους. Γιατί αν συνέβαινε αυτό σίγουρα θα το είχανε ψιλιαστεί οι πιο ψαγμένοι, και τότε θα γίνονταν το μπαμ, που κανένας ΟΤΕτζής δεν θα μπορούσε να το σταματήσει.

 

Οπότε καλό θα ήταν να κρατάς τις επιφυλάξεις σου, και ταυτόχρονα απολαύσεις την VDSL σου :-D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Linus_21

 

Δεν είναι απαραίτητο όμως να το κάνει αυτό σε όλους.

Αν δεν το κάνει στα μεγάλα αστικά κέντρα για να κόψει το "πολύ" τότε πού αλλού να το κάνει και για ποιό λόγο? Ή μήπως έχει επιλέξει συγκεκριμένες περιοχές να το κάνει (με τί νόημα δεν αντιλαμβάνομαι πάντως)?

Αν δεις καλύτερα τα παραπάνω posts μου αφήνω ανοιχτά όλα τα ενδεχόμενα για το τί μπορεί να συμβαίνει αλλού, όπως αφήνω ανοιχτό και το ενδεχόμενο να μην οφείλεται σε κάποιου είδους ηθελημένο φιλτράρισμα αλλά σε τεχνικά αίτια. Δεν είναι πιο λογικό αυτό, αντί να βγαίνεις και να διαδίδεις πράγματα που είναι απλά μια θεωρία? :-)

Δεν είπα τίποτα κακό, που βγήκε ο Nik0s και μου πετάει "δουλεύεις στον ΟΤΕ" και κάτι τέτοιες αηδίες... :-(

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα ρε μην αρπαζεσαι, απλα μιλουσες με τοση σιγουρια και επιμονη για το ο,τι ο οτε ΔΕΝ το κανει που μου μπηκαν ψυλλοι as to γιατι να τον υπεραμυνσεσαι τοσο :-)

 

Δεν ηθελα να ειμαι προσβλητικος, συγνωμη αν εδωσα τετοια εντυπωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Traffic Shaping δηλαδή προηγούνται τα άλλα πακέτα αντί των torrents. Αν δεν υπάρχει γενικά κίνηση σε μια περιοχή, ακόμα και με traffic shaping καλές ταχύτητες θα πιάνουν όλοι.

 

Οπότε το ότι κάποιο πελάτες ΟΤΕ έχουν καλές ταχύτητες σε torrents δεν αποκλείει το Traffic shaping.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...