Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Topic


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επειδή με ενδιαφέρει η αγορά ενός 3ds από ότι καταλαβαίνω αν ο προηγούμενος χρήστης δεν έχει κάνει μεταφορά σε νέα συσκευή τότε το ID του αλλά και λογαριασμός eshop μένουν αποθηκευμένα στη συσκευή.
Το ID από όσο διάβασα γίνεται unlink και βάζεις το δικό σου αλλά ο λογαριασμός eshop αν και μπορεί να διαγραφεί (αν εχεις τους κωδικούς) στην ουσία απενεργοποιείται εντελώς και χάνεις όλα τα παιχνίδια που ήταν συνδεδεμένα/αγορασμένα με αυτόν.
Σωστά;
Πολύ περίεργο σύστημα έχει υιοθετήσει η Ν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και σε αλλα γραφομενα σου συμφωνω με (με αποψεις για παιχνιδια και αλλα διαφορα) εδω νομιζω εχεις αδικο.

145 για το 2ds ειναι παρα πολλα.

Και ας εχεις cfw.Οταν με 100 κατι το περνεις καινουργιο(με εγγυηση και με την ''μυρωδια'' του καινουργιου) και αλλα 25 -30 για να παρεις την καρτα δεν νομιζω τα 145 να ανταποκρινονται σε τιμη μεταχειρισμενου,Αν και το site εχει πολλους που σου στελνουν ακομη και καλτσες για ανταλλαγη εδω νομιζω εχεις λαθος.

μιλαμε για ολοκαινουριο αγαπητε μου ,ανοιχθηκε και περαστηκε custom firmware μονο η micro sd ειναι 18 ευρω και αν υπολογισεις τον χρονο και την προσοχη για custom firmware μια χαρα τιμη θεωρω οτι ειναι απο την στιγμη που δεν εχει ουτε καν γδαρσιμο πανω του και ουτε περαν της μιας φορτισης.... οπως και να χει αν δεν δοθει μια χαρα το αφηνω για την συλλογη μου αλλιμονο αν θεωρειται μεταχειρισμενο τοσο  συσκευη 2 βδομαδων  που δουλεψε 2 φορες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου την εχουν σπασει ,αγορασα 2ds απο αμαζον το οποιο χακαρα,στη πορεια αποκτησα και n3ds και αποφασισα να πουλησω το 2ds με την καρτα μνημης 32gb ετοιμο για homebrew και cia, στα 145 ευρω ,με φορτιστη φυσικα (μονο το 2ds μου κοστισε 110e) ο ενας μου λεει 60 ευρω  ο αλλος μου λεει σιγα μην σου δωσω τοσα περνω χβοχ one και η απορια μου,γεμισε το forum time waisters?

 

Κοίτα, εγώ πήρα 2DS από παζάρι της Cosmote στα 60 ευρώ καινούριο με παιχνίδι για τον ανιψιό μου. Του έβαλα και CFW πανεύκολα και παίζει ό,τι παιχνίδι θέλει. 145 όντως παίρνεις XBOX ONE...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλαμε για ολοκαινουριο αγαπητε μου ,ανοιχθηκε και περαστηκε custom firmware μονο η micro sd ειναι 18 ευρω και αν υπολογισεις τον χρονο και την προσοχη για custom firmware μια χαρα τιμη θεωρω οτι ειναι απο την στιγμη που δεν εχει ουτε καν γδαρσιμο πανω του και ουτε περαν της μιας φορτισης.... οπως και να χει αν δεν δοθει μια χαρα το αφηνω για την συλλογη μου αλλιμονο αν θεωρειται μεταχειρισμενο τοσο  συσκευη 2 βδομαδων  που δουλεψε 2 φορες....

 

Παντα ξεκινας απο 50% τιμης καινουργιου. Εδω το βρισκεις ψαχνοντας σε καταστημα για 70 ευρω. Αρα...

Εαν σου δινει καποιος 60  ευρω τυχερος εισαι. Εγω θα σου εδινα 50, ισως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντα ξεκινας απο 50% τιμης καινουργιου. Εδω το βρισκεις ψαχνοντας σε καταστημα για 70 ευρω. Αρα...

Εαν σου δινει καποιος 60  ευρω τυχερος εισαι. Εγω θα σου εδινα 50, ισως.

οκ , εσυ δοκιμασε κανα ebay ,το ακουσαμε και αυτο, δεν ξερω για ποια καταστηματα μιλας αλλα απο αμαζον που το πηρα ηταν 110 μονο του ,προφανως και δεν το σκοτωνω.,...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ , εσυ δοκιμασε κανα ebay ,το ακουσαμε και αυτο, δεν ξερω για ποια καταστηματα μιλας αλλα απο αμαζον που το πηρα ηταν 110 μονο του ,προφανως και δεν το σκοτωνω.,...

 

Κι εγώ πιστεύω πως άμα θες να το πουλήσεις πρέπει να το δώσεις γύρω στα 50 ευρώ. Αν βρεις με 60 είσαι άρχοντας. Διαφορετικά μάλλον θα το βάζεις για πολλές εβδομάδες στις αγγελίες. Λάβε υπόψη σου ότι το χρήμα στην Ελλάδα πλέον είναι πολύ ακριβό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ πιστεύω πως άμα θες να το πουλήσεις πρέπει να το δώσεις γύρω στα 50 ευρώ. Αν βρεις με 60 είσαι άρχοντας. Διαφορετικά μάλλον θα το βάζεις για πολλές εβδομάδες στις αγγελίες. Λάβε υπόψη σου ότι το χρήμα στην Ελλάδα πλέον είναι πολύ ακριβό.

οκ οταν το πουλησω θα σε ενημερωσω για να μην νιωθεις οτι στην ελλαδα ειναι ακριβο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

οκ , εσυ δοκιμασε κανα ebay ,το ακουσαμε και αυτο, δεν ξερω για ποια καταστηματα μιλας αλλα απο αμαζον που το πηρα ηταν 110 μονο του ,προφανως και δεν το σκοτωνω.,...

Καινούριο έχει 99 ευρώ με μαζί με game. Δεν θεωρείς ότι στα 140 είσαι υπερβολικός;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καινούριο έχει 99 ευρώ με μαζί με game. Δεν θεωρείς ότι στα 140 είσαι υπερβολικός;

class 10 32gb micro sd

φορτιστης

 

και με custom firmware ,οχι δεν θεωρω οτι ειμαι υπερβολικος, το να κανεις cfw εμπεριεχει και καποιο ρισκο ,αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα ,τοσο το δινω για την αψογη του κατασταση δεν θα το δωσω λιγοτερο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και μάλλον τσάμπα θα το πω.

 

110€ το πήρες καινούργιο.

 

Άντε πες λόγο του ότι είναι σε τέλεια κατάσταση το δίνεις 90€ (όπως και να το κάνουμε στην original τιμή να το δώσεις δεν παίζει), βάλε 10-12€ για την sd card (τόσο την είχα πάρει από eshop εγώ) και άντε βάλε πες 20€ για το cfw (το οποίο είναι απλά πανεύκολο αν μπορείς να ακολουθείς οδηγίες) βγαίνουμε στα 120€ περίπου. 145€ για κανένα λόγο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και μάλλον τσάμπα θα το πω.

 

110€ το πήρες καινούργιο.

 

Άντε πες λόγο του ότι είναι σε τέλεια κατάσταση το δίνεις 90€ (όπως και να το κάνουμε στην original τιμή να το δώσεις δεν παίζει), βάλε 10-12€ για την sd card (τόσο την είχα πάρει από eshop εγώ) και άντε βάλε πες 20€ για το cfw (το οποίο είναι απλά πανεύκολο αν μπορείς να ακολουθείς οδηγίες) βγαίνουμε στα 120€ περίπου. 145€ για κανένα λόγο.

ωραια επετρεψε μου να το πουλω οσο θελω ,ειναι πανευκολο λες αλλα μπες στο gbatemp να δεις ποσοι εκαναν ωραιοτατα τουβλα, και η καρτα micro sd ηταν 18 ευρω τωρα αν θα παρεις μια του κιλου σιγουρα θα βρεις και 10-12 οπως λες ,τωρα εσυ θεωρεις οτι απο 110 επειδη ανοικτηκε και δουλεψε 2-3 φορες οτι αμεσως ειναι μεταχειρισμενο και δικαιωμα σου ,αλλα δεν θεωρω λογικη την αντιμετωπιση οτι πρεπει να το σκοτωσω οπως εμμενει με σιγουρια ο αλλος για κανενα 50αρι και χαρη μου κανει, αν σκεφτεις οτι με το ταχυδρομειο συστημενο ελλαδα κυπρο 12 ευρω ειναι τοτε ναι μια χαρα τιμη ειναι 145

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...