Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Topic


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά,

 

έφτασε επιτέλους η στιγμή που το πήρα απόφαση να αγοράσω την πρώτη μου φορητή κονσόλα της Nintendo.

 

Με ενδιαφέρει κυρίως να παίξω Super mario και Pokemon άρα η καλύτερη επιλογή υποθέτω είναι το 2DS στα 100€ έτσι; 

 

Ή μήπως το 3DS αξίζει τόσο ώστε να κάνω μια μικρή οικονομία και να τα σκάσω για να το πάρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Το 2ds αν και κακασχημο βολευει πολυ σαν σχημα.

Οποτε αν παιζεις μεσα στο σπιτι και οχι καπου που να σε βλεπουν και να σε κοροϊδευουν, σαφως, 2ds, go for it.

Τοσα χρονια στην αγορα υπαρχουν αξιολογοι τιτλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Όντως είναι πολύ βολικό το 2ds.Εγω μετά από χρονια απουσίας από τα handheld της Nintendo το πήρα σαν οικονομική λύση γιατί ξαναθυμήθηκα περσυ στα 30 μου τα Pokémon.Δεν το μετάνιωσα ούτε στιγμή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες να ρωτησω ποσα παιχνιδια εχουν τεραστια διαφορα στο 3ds και στο 2ds ? Διαφορα που οντως να αξιζει το ποσο παραπανω κοστιζει το 3ds και να εχεις τελιως διαφορετικη εμπειρία gameplay.

Eπισης το 2ds εχει σπασει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παιδες να ρωτησω ποσα παιχνιδια εχουν τεραστια διαφορα στο 3ds και στο 2ds ?

Όλα όσα υποστηρίζουν στερεοσκοπικό 3D, δηλαδή όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε μιλάμε και για τελείως διαφορετική εμπειρία game play;

 

Κάποια παιχνίδια κερδίζουν σε ατμόσφαιρα όταν τα παίζεις σε 3D ενώ κάποια άλλα το 3D αποκτά και gameplay χαρακτήρα (όπως κάποιες πίστες στο super mario 3d land). Γενικά όμως δεν θεωρώ ότι θα χάσεις κάτι αν δεν σε απασχολεί το 3D. Μια χαρά θα απολαύσεις ότι παιχνίδι μπορείς να απολαύσεις. Από την άλλη όμως αν -μπορείς- να πάρεις new 3DS τότε πήγαινε εκεί γιατί όπως και να το κάνουμε είναι η ολοκληρωμένη εμπειρία. 

 

Κατά τα άλλα τελικά πήρα το SMT: Apocalypse σε digital. Πήγα να το πάρω από το Γερμανικό Amazon αλλά με μεταφορικά μου έβγαινε 42 ευρώ και επίσης μου έγινε κάτι με την κάρτα την πρώτες φορές και σπάστηκα. Δοκίμασα να δω στο nintendo e-shop αν λειτουργεί...και ναι λειτούργησε με την πρώτη. Ετσι λοιπόν πήρα το παιχνίδι στα 40 ευρώ. Αντε να δούμε τώρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχουμε καπου μια λιστα με τα must games?Καθε ειδους?
Eχω να ασχοληθω με φορητο παρα πολυ καιρο.

Εχω ενα ds απλο και θυμαμαι ειχα κατα ευχαριστηθει μερικα παιχνιδια του οπως τα Trauma center,PRofessor Layton,radiant Historia,999,Worlds end with you,dragon quest

Οσο και αν φενεται παραξενο δεν αχοληθει καθολου με Μαριο και Ζελντα.

Επισης τελικα τι έκδοση και μετα κοιταω για να μπορεσω να το ''σπασω΄΄?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχουμε καπου μια λιστα με τα must games?Καθε ειδους?

Eχω να ασχοληθω με φορητο παρα πολυ καιρο.

Εχω ενα ds απλο και θυμαμαι ειχα κατα ευχαριστηθει μερικα παιχνιδια του οπως τα Trauma center,PRofessor Layton,radiant Historia,999,Worlds end with you,dragon quest

Οσο και αν φενεται παραξενο δεν αχοληθει καθολου με Μαριο και Ζελντα.

Επισης τελικα τι έκδοση και μετα κοιταω για να μπορεσω να το ''σπασω΄΄?

Είχα κάνει μία στη σελίδα 195. Βέβαια λείπουν αρκετά θα έλεγα και αυτά που είναι "not released yet" έχουν βγει.

 

Περί σπασίματος ρώτα στο 3ds hacking thread.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου την εχουν σπασει ,αγορασα 2ds απο αμαζον το οποιο χακαρα,στη πορεια αποκτησα και n3ds και αποφασισα να πουλησω το 2ds με την καρτα μνημης 32gb ετοιμο για homebrew και cia, στα 145 ευρω ,με φορτιστη φυσικα (μονο το 2ds μου κοστισε 110e) ο ενας μου λεει 60 ευρω  ο αλλος μου λεει σιγα μην σου δωσω τοσα περνω χβοχ one και η απορια μου,γεμισε το forum time waisters?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...