Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Topic


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

έχω σπαστεί άσχημα με την σκηνή του 3ds,είναι κατα πολύ χειρότερη απο του ps3, έχει κάποια άτομα που βρήκαν κάτι και το κρατάνε μέχρι να βρουν άλλο exploit ,ενώ θα μπορούσαμε να έχουμε homebrew iso loader κτλπ,λένε δεν το κυκλοφορούν γιατί δίνει πολλά valnuabilities στην κονσόλα(piracy) και μπούρδες, και ακόμα και τώρα που η νιντέντο τους μπλόκαρε τον τρόπο να τρέχουν κώδικα μέσω αυτού του exploit δεν πρόκειται να το δώσουν public... 

 

και το αστείο της υπόθεσης είναι οτι έχουν και fundraiser για decaping ,μαζέυουν λεφτά για να ακτινογραφίσουν το 3ds και να βρουν πράγματα.ενώ είναι σίγουρο οτι ακόμα και αν βρουν κάτι δεν θα το δούμε Public.

 

κάνω Update την κονσόλα, fire emblem έρχεται με preorder απο τώρα ,δεν θα κάτσω να σκάσω με τα ζώα. και έχεις και άτομα να λένε οτι δεν θα βγουν καλά games αν σπάσει και οτι είναι νωρίς... 2 χρονών κονσόλα και οι πιο πετυχημένες κονσόλες ήταν αυτές που έσπασαν νωρίς.. τραγικά πράγματα. γέμισε ο τόπος egohots.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Skanjo εγω δεν βιαζομαι. Λεφτα δεν εχω τιποτα να παρω. Ενα παιχνιδι μονο θα παρω και αυτο γιατι θα ανταλλαξω αρκετα του PS3/DS μου στα public προκειμενου να παρω οσο φθηνοτερα γινεται το fire emblem (μιλαμε για στανταρ τιμη εδω Κυπρο στο 50άρικο και βαλε).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε δεν γινεται διαφορετικα. Το PS3 μου παιζει να εχω να το ανοιξω κοντα 2 μηνες τωρα και οχι δεν ειναι οτι δεν εχω να παιξω παιχνιδια αλλα ορεξη μηδεν. Τα παιχνιδια του DS που σκοπευω να πουλησω τα εχω ηδη χιλιοπαιξει οποτε μια χαρα δεν χανω κατι οποτε ναι θα προχωρησω στην αγορα του παιχνιδιου οταν με το καλο ερθει και στην Κυπρο (σε αντιθεση με το Persona 4 golden που ουτε το ξερουν εδω περα και δεν μπορω να προχωρησω σε τραμπα για να το αποκτησω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

10 uses μόνο το demo του fire emblem ,!#%Ρ$#^%$^%$@

 

edit" μιλάμε για παιχνίδι 10 στα 10.... απίστευτο production lvl, τρομερα cutscenes ,φοβερό battle system,το τερμάτισα το demo μέχρι και στην 2η δυσκολία στην 3η δυσκολία τα βρίσκω σκούρα στην 2η μάχη με τα ζόμπι ,απαλεψιές εντελώς ψοφάει ο κρομ  όσο πίσω και αν τον κρατήσω χαχαχα. 

 

goosebumps θέλω να το παίξω τώρα!!! και όταν βλέπεις οτι στην ιαπωνία το είχαν εδώ και τόσο καιρό και στην αμερική απο ιανουάριο είναι να τσατίζεσαι εντελώς. αυτό και το bravery default πιστέυω θα είναι 10 στα 10 και τα 2 για μένα.

Επεξ/σία από skanjos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα μιλαμε το fire emblem τα εσπασε κανονικα. Ρε συ, πλεον δεν μιλαμε απλα για top of the line tactics παιχνιδι αλλα για υπερπαραγωγη tactics παιχνιδι. Τι μουσικη, τι γραφικο, τι 3D effect, τι παρουσιαση, τι FMV, τι θες? Ολα τα εχει το παιχνιδι.

 

Αυτες οι 2 αποστολες που εχει το demo σε προιδεαζουν για πολλα. Πραγματικα φενεται για εξαιρετικη δουλεια αυτη τη φορα. Απο αποψη παραγωγης σιγουρα εχουν ξεφυγει σε σχεση με τα παλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα θελεις να δωσεις 50ευρω για ενα τετοιο game, οταν το Ηighborn στο steam εχει 5ευρω κ το μονο που δεν εχει ειναι τα cutscenes... Come on !!! Και αν κοιταξεις το trailer του battlefield 4 τριβεις τα ματια σου και λες, κοιτα δουλεια που επεσε, και το πουλανε 60ευρω.... plsss

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχα gogo salute είσαι αστείος πραγματικά. πάνε παίξε battlefield και cod και άσε εμάς να παίζουμε τα fire emblem και να δίνουμε τα λεφτά μας εκεί που δεν αξίζει. 

 

ikaruga φίλε έβαλα στο δελφίνι το path of radience (ήταν το μόνο που δεν έχω τερματίσει,καθώς και του wii το τερμάτισα ,ακόμα και τα ιαπωνέζικα με translations) ,είναι πολύ πίσω του gamecube αλλα και του wii τα fire emblem μπροστά στου 3ds. δεν μαρέσουν τα 3d models να πω την αλήθεια ,αυτό το chibi mode που έχουν ,μάλλον προσπάθησαν να φτιάξουν κάτι ανάμεσα σε real και final fantasy vii,θα μπορούσαν να είναι νορμάλ όπως των gcb-wii .το μοναδικό μειωνέκτημα του παιχνιδιού που ούτως ή αλλιώς το ήξερα πριν παίξω καν το demo.

 

το τερμάτησα και στην τελευταία δυσκολία,έβαλα τον πρωταγονιστή μέσα στο τανκ και τα διάλυσα όλα με εκείνον ενώ κρατούσα τον healer σε απόσταση. το easy με το normal δεν παρατήρησα μεγάλη διαφορά αλλα στην τελευταία δυσκολία φτήνεις αίμα και αν δεν ήταν το ντουκί που σου δίνει κλασικά σε κάθε fire emblem(εναν 2nd class)δεν θα μπορούσες να το βγάλεις με τπτ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φαντασου οτι του Wii το Fire emblem δεν το εχω παιξει καν ακομα (αν και θελω οπως και πολλα ακομα) και το τελευταιο FE που επαιξα ηταν του Path of Radiance (ναι ουτε καν το shadow dragon τελειωσα). Για του 3DS εγω παντως τουλαχιστον απο το Demo εφυγα με τις καλυτερες εντυπωσεις. Δεν με χαλαει το σχεδιο των ποδιων να σου πω την αληθεια. Θα προτιμουσα να τα ειχαν κανονικα αλλα δεν με χαλαει και ετσι οπως τα εχουν τωρα. Αν καταφερει παντως το παιχνιδι να κρατησει την ιδια αιγλη οπως και τωρα στο Demo καθ' ολη την διαρκεια του πραγματικα θα μιλαμε για ενα απο τα καλυτερα παιχνιδια ever και οχι μονο ενα απο τα καλυτερα tactics ever.

 

Η μουσικη ειδικα μου εκανε τρελη εντυπωση καθως ακουγεται οτι ειναι πληρως ορχηστρικη αυτη τη φορα και οχι ορχιστρικη με synths. Αν ειναι synths τοτε οφειλω να ομολογησω οτι ειναι οτι καλυτερο εχω ακουσε απο synths μεχρι σημερα σε οτι αφορα την πιστοτητα και πραγματικα δεν φενεται απο πουθενα οτι μιλαμε για synths (αν ειναι φυσικα). Αντε με το καλο να ερθει να τους τα σκασω και γελαω/κλαιω τα λεφτα μου αναλογα οταν φτασω στο τελος του.

 

Edit: Παρε παραδειγμα

 

http://www.youtube.com/watch?v=gc-0CI86qok

Επεξ/σία από ikaruga24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

btw στη 2η πίστα που είναι σκοτάδι και πετάνε νυχτερίδες ώρες ώρες νόμιζα οτι περνούσε κάνα μυγάκι μπροστά απο την οθόνη στην αρχή χαχαχα φοβερό 3ds εφέ, πάντα max το έχω το 3d.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα ναι και εγω το ιδιο νομισα, οτι πετουσαν μυγακια απο μπροστα μου και προσπαθουσα να τα διωξω. Ναι το 3D effect ειναι απο τα ποιο δυνατα που εχω δει στο 3DS μεχρι και σημερα (για εμενα αξεπεραστο παραμενει μεχρι στιγμης το Starfox αλλα δεν εχω δει και πολλα αλλα παιχνιδια ακομα οπως Mario 3D land).

 

Το καλυτερο FE παιχνιδι που εχω παιξει μεχρι σημερα ειναι το πρωτο που ειχε εμφανιστει στο GBA (που ειχε ονομα σκετο Fire Emblem). Λες αυτο να καταφερει να το ξεπερασει? Θα μαθω σε καποιο χρονικο διαστημα στα σιγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...