Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Topic


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επειδή παίζω του gamecube τώρα και έχω τερματίσει και του wii είναι καλύτερα τα γραφικά και απο τα 2 παιχνίδια. λίγο τα καταραμένα chibi legs.... χαχαχα, τέσπα απίστευτο production level, το καλό είναι οτι τα fire emblem ταιριάζουν γάντι στο 3ds-ds καθώς έχεις την 2η οθόνη για stats.που βολέυει πραγματικά πολύ. πραγματικά θέλω να τα πάει απίστευτα καλά το παιχνίδι για να δούμε τουλάχιστον 3 fire emblem στην γενιά του 3ds, το ds είχε μόνο 2 και το 2ο δεν έχει έρθει ευρώπη-αμερική(υπάρχει μετάφραση όμως)

 

ένα ακόμα καλό στο σπασμένο ds ,τα mods στα games ,εκτός απο translation projects είχαμε και mods, πχ μονταρισμένο ποκεμον black/white(1-2) με όλα τα πόκεμον μέσα 640+ ,με περισσότερες μάχες και άλλα. γενικά δεν βρίσκεις Mods πολύ συχνά στις κονσόλες. μεταφράσεις συχνά βρίσκεις αλλα Mods σπάνια.

 

τέσπα κάτι που μαρέσει στο fire emblem είναι οτι η αμερικάνικη έκδοση έχει και japanese voice,ελπίζω να την αφήσουν και σε μας και να μην βάλουν τπτ μπούρδες γερμανικά-γαλλικά-ισπανικά και βρουν δικαιολογία οτι δεν έχει χώρο για japanese voice.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πραγματι και απο το Wii και απο το GC αυτο εχει καλυτερα γραφικα αλλα ειναι μακρια απο το να θεωρουνται τα καλυτερα στο συστημα. Ειναι ομως πανεμορφο παιχνιδι, εχει τυπο και αυτο ειναι που βοηθαει πολυ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κάνω μια ερώτηση και ας απαντήσει όποιος μπορεί είτε εδώ είτε με pm... επειδή δεν έχω ιδέα τι παίζει με τα handheld consoles. αν υποθέσουμε οτι θέλουμε ένα απτα psp/vita/3ds/ds κτλπ, και θέλουμε να μας στέλνει ο "θείος" παιχνίδια ποιο απο όλα παίρνουμε??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά έχεις 2 επιλογές,ανάλογα ποια βιβλιοθήκη σου αρέσει περισσότερο, psp vs ds/3ds . μην ξεχνάμε οτι το 3ds πέρνει καρτούλα και παίζει όλα τα παιχνίδια του ds. με το 3ds έχεις μια κονσόλα τωρινής γενιάς που αν σπάσει θα έχεις και του 3ds εκτός απο του ds την βιβλιοθήκη, και δεν θέλω να ακούω βλακείες οτι το ds δεν έχει καλά παιχνίδια ,μόνο του το twewy πατάει κάτω ότι τίτλο έχει βγάλει το Psp.

 

φυσικά και το psvita έχει κατα καιρούς exploit για psp emulation , γενικά είμαι της άποψης vita+3ds μακριά πλέον απο psp-ds

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κάνω μια ερώτηση και ας απαντήσει όποιος μπορεί είτε εδώ είτε με pm... επειδή δεν έχω ιδέα τι παίζει με τα handheld consoles. αν υποθέσουμε οτι θέλουμε ένα απτα psp/vita/3ds/ds κτλπ, και θέλουμε να μας στέλνει ο "θείος" παιχνίδια ποιο απο όλα παίρνουμε??

φιλε αναλογα με τα γουστα σου.

αν εισαι ninty fan γιατι ειναι συγκεκριμενο το κοινο που απευθυνεται και γενικα ξερεις τα παιχνιδια της τοτε ds και το βρισκεις και σε πολυ καλη τιμη. 3ds δεν εχει δωρακια απο τον θειο ακομη και κανεις δεν ξερει ακομη τιποτα, οτι εχουν πει ολο βρωμες κ καμια πραξη.

το vita εκτος οτι δεν εχει και αυτο απο τον θειο τιποτα, δεν εχει και τιτλους.Το psp , εκτος απο αρκετα παιχνιδια και emulators, εχει και ps1 παιχνιδια.

προσωπικα τα ειχα χαρει και τα 2 (psp-nds).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω κολλησει στο castlevania mirror of fate ειμαι στο πρωτο boss με τα κορακια του τελειωνω την ενεργεια αλλα δεν μου βγαζει το QTE εχω φαει 2 ωρες ειναι καποιο glitch? οτι και να ειδα στο youtube δεν βοηθησε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tasooos θα μου άρεσε να μου εξηγήσεις πως έκανες rip τα νόμιμα αντίγραφα των 3d παιχνιδιών χαχαχα. 

 

20 του μηνός πωπω, μέσα σε 2 εβδομάδες καθάρισα path of radiance και radiant dawn (skip animations) η αλήθεια είναι οτι θέλω ένα διάλειμμα απο fire emblem χαχαχα,αλλα πιστέυω 15 μέρες θα είναι αρκετές

 

btw η Intelligent είπε οτι μετά το fire emblem awakening θα της άρεσε να δούλευε καινούριο advance wars. αν και καλά παιχνίδια γενικά πρωτειμώ το fantasy απο το military οπότε θα ήθελα νέο fire emblem παρά advance wars. το ds είχε 2 fire emblem και το 2ο δεν ήρθε ποτέ ευρώπη/αμερική ,μακάρι στο 3ds να βγάλουν παραπάνω αν και αμφιβάλλω καθώς μετά την επιτυχία του awakening θα βγάλουν fire emblem για το wii u και πρόσφατα κιόλας να εκμεταλευτούν το hype(δεν μιλάω για το crossover με την atlus που λογικά θα είναι fighting game)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα ναι το δοκίμασα σε έναν φίλο ωραίο παιχνίδι , το θέμα με κάποιους reviewers δεν μπορώ να καταλάβω,επειδή κάποια παιχνίδια είναι σε φορητή κονσόλα τα δίνουν χάλια βαθμολογίες.εμένα μου άρεσε αλλα δεν αξιζει πάνω απο 20ε ο τίτλος imo. άσε που υπάρχουν άλλα πολλά που πρέπει να πάρει κάποιος πριν απο αυτό.

 

btw 50e το fire emblem στην Ελλάδα... πωπω εμ θα σκοτώσω παιχνίδια για να το πάρω εμ πρέπει να σκάσω +25ε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απο τα ιδια και για εμενα. Το παιχνιδι ειμαι σιγουρος οτι ειναι φοβερο (Luigis mansion) ακομα και μισο να ηταν σε σχεση με το πρωτο θα ηταν φοβερο αλλα προσωπικα θεωρω οτι δεν αξιζει τα 50 ευρω του και για να ειμαι και δικαιος μονο μια χουφτα απο παιχνιδια αξιζουν τα 50+ ευρω που ζητανε.

 

Μεταξυ Fire Emblem και Luigi για εμενα δεν υπαρχει καμια συγκριση. Το fire emblem ειναι σιγουρα πολυ μπροστα και με "χαρα" (λεμε τωρα) σκαω το 50άρικο. Αντιθετα το luigi ουτε που μου περναει απο το μυαλο να τα σκασω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...