Προς το περιεχόμενο

Mass Effect 3


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο insanity όλοι οι απλοί εχθροί ένα headshot με το αρχικό sniper είναι (adrenaline rush φυσικά). Γενικά ως soldier ακόμα και στο insanity το παιχνίδι είναι γελοίας δυσκολίας (ακόμα και χωρίς τα heavy).

παιξε vanguard να ορμας πανω στους εχθρους

θυμαμαι προς το τελος τα εβρισκα δυσκολα στο νορμαλ

(ευτυχως που αλλαξα class στο insanity :P(invisibility και μου γυρναει πλατη ο shadow broker και QQ του me to +70% weap dmg :P))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το έχω τερματίσει με Vanguard στο insanity και έφτυσα αίμα μέχρι να πάρω assault rifle στο Collectors' vessel. Πολύ δύσκολη class, εγκρίνω playthrough μαζί της και συνιστώ assault rifle training στο Collectors Vessel. Και καλό κουράγιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματι σαν vanguard χρειαζεται να εισαι συνεχως εκτος καλυψης και σε θεριζουν οι αντιπαλοι σε χρονο DT. Επισης καθολου ευκολο οταν εχεις να κανεις με μεγαλα ρομποτ ή Crogan οπου και θα εισαι για παρα πολυ ωρα σε μαχες σωμα με σωμα (ναι ναι ο vanguard κανει τρελη χρηση του melee).

 

Τωρα ενα ποιο σχετικο θεμα για το ΜΕ3 ειναι οτι δεν θα χρησιμοποιει steam. Θα χρησιμοποιει origin.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ήταν αναμενόμενο αλλά το community δεν το έχει δεχτεί θερμά. Πολλή γκρίνια αλλά τους βλέπω να την καταπίνουν εν όψει του launch. Δε νομίζω να μείνει αποκλειστικό του Origins σε μήκος χρόνου.

 

Το πιο δύσκολο με το Vanguard δεν ήταν το ότι έμενε ακάλυπτος αλλά το ότι μπορούσε να χρησιμοπιήσει τα biotics του μόνο όταν οι εχθροί είχαν χάσει τις ασπίδες και τις πανοπλίες τους, δηλαδή τρίχες. Το charge βοηθούσε δίπλα σε τρύπες για να τους ξεφορτωθείς κατευθείαν ενώ οι καραμπίνες μου φάνηκαν τρισάθλιες. Θέλω πολύ να δω τι damage output θα έχει το omni-blade και πώς θα χειρίζεται τα biotics.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιξε vanguard να ορμας πανω στους εχθρους

θυμαμαι προς το τελος τα εβρισκα δυσκολα στο νορμαλ

(ευτυχως που αλλαξα class στο insanity :P(invisibility και μου γυρναει πλατη ο shadow broker και QQ του me to +70% weap dmg :P))

Δε λέω δύσκολο ως vanguard, αλλά ως engineer είναι εφιάλτης. Μάπα όπλα, μάπα δυνάμεις, μάπα (όπως πάντα) η squad ...

Το καλύτερο είναι να κάνεις πρώτο playthrough soldier σε veteran για να μην τα βρεις μπαστούνια και αφού εξοικειωθείς πλήρως με το gameplay (3-4 φορές τερματισμός) παίζεις insanity soldier. Βάλε το αρχικό sniper, την plasma shotgun, το mattock rifle (το καλύτερο όπλο μακράν) και το πιστόλι με το laser sight και θα γίνει ... casual! Κατεβάζεις robot σε δευτερόλεπτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το mattock rifle (το καλύτερο όπλο μακράν)

true story

παντα αυτο επαιρνα

 

 

ειχα ξεχασει οτι οι noobades οι αμερικανοι βαζουν το μηνα μπροστα και νομιζα θα βγει ιουνιο αααααααααα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοσο κακο ειναι το origin?

η επειδη ειναι νεο το εχουμε παρει με κακο ματι?

εκτός των περίπου 3 εκατομμυρίων bugs κ τη δυσχρηστία κ την ηλιθιότητά του το κυριότερο για μένα θέμα είναι αυτό με την EULA. Περισσότερα σε διάφορα άρθρα ένα εκ των οποίων αυτό. Και επίσης ότι αν είναι έτσι σε ένα χρόνο θα έχεις 10 διαφορετικές εφαρμογές εγκατεστημένες (μια για κάθε μεγάλο publisher).

 

Για μένα αυτό είναι ανεπίτρεπτο κ γιαυτό μπαίνει κ η ΕΑ στη λίστα που μποϋκοτάρω (με Νο1 σταθερά κ με διαφορά στη λίστα προφανώς τη Ubisoft :mrgreen:) ή τουλάχιστον σε ότι βγάζει που να χρειάζεται απαραίτητα steam.

 

Συνεπώς εγώ δυστυχώς δεν θα πάρω μπλουζάκι "Ι saved the galaxy from the reapers" ^^ :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοσο κακο ειναι το origin?

η επειδη ειναι νεο το εχουμε παρει με κακο ματι?

 

Βασικα ειναι πληρως ελευθερο να ψαχνει τα παντα στο PC σου ακριβως οπως τα spyware. Συμφωνεις με αυτο κατα την εγκατασταση του και το κανει με την συγκαταθεση σου. Αρχεια, history, δισκους, traffic τα παντα μπορει να τα ελεγχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάθε gaming εταιρία που ζήλεψε την επιτυχία του steam βγάζει το δικό της ηλεκτρονίκο κατάστημα..

Δε ξέρω για σας αλλά προσωπικά προτήμω να έχω μια πλατφόρμα όπως το steam και να έχω όλα τα παιχνίδια μου εκεί παρά να πρέπει να κάνω εγγραφή στην κάθε εταιρία που βγάζει το εκάστοτε παιχνίδι..

Απαράδεκτη η Origin.

Επεξ/σία από Tritton
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ! εχει να πέσει στήσιμο αχ! ρε καημένες κοπελίτσες!! :-D

 

τι λες ρε?! εισαι σοβαρος?! :shock: οχι και να στησουμε τις κοπελες μας για ενα παιχνιδι.... :devil: :devil: θα παιξω αν προλαβω πριν το ραντεβου αλλιως θα το παιξω την επομενη μερα. Το ιδιο να κανετε και εσεις. Δεν αξιζει να διακυνδυνεψουμε τοσο πολυ για ενα παιχνιδι!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...