Προς το περιεχόμενο

Mass Effect 3


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Να λοιπόν που ο αρχηγός των Foot Ninja είναι κάτω από την γυναίκα του. Γιατί και ο Son Goku την Chi Chi φοβάται και ας μπορεί ο ίδιος να καταστρέψει πλανήτες. :P

 

Να δούμε λοιπόν το demo λίγο για μια δώση και μετά βουρ στο ψητό τον Μάρτιο! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mass Effect 3 Recommended System Requirements

 

OS - Windows XP SP3/Vista SP1, Win 7

 

CPU - 2.4 GHz Intel Core 2 Duo (equivalent AMD CPU)

 

RAM - 2GB for XP / 4GB RAM for Vista/Win 7

 

HDD - 15 GB of free hard disk space

 

GFX - AMD/ATI Radeon HD 4850 512 MB or greater, NVidia GeForce 9800 GT 512 MB or greater

 

GFX RAM - 512MB (with Pixel Shader 3.0 support)

 

 

Θα μπορούσαν και καλύτερα, αλλά ΟΚ καλές είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Mass Effect 3 Recommended System Requirements

 

OS - Windows XP SP3/Vista SP1, Win 7

 

CPU - 2.4 GHz Intel Core 2 Duo (equivalent AMD CPU)

 

RAM - 2GB for XP / 4GB RAM for Vista/Win 7

 

HDD - 15 GB of free hard disk space

 

GFX - AMD/ATI Radeon HD 4850 512 MB or greater, NVidia GeForce 9800 GT 512 MB or greater

 

GFX RAM - 512MB (with Pixel Shader 3.0 support)

 

 

Θα μπορούσαν και καλύτερα, αλλά ΟΚ καλές είναι.

 

Δώστε κόσμε λεφτα στις καρτες γραφικών..Ακου νοοτροπία! :lol:

 

Μια χαρά είναι ! Δεν απαραιτητο, για να είναι πολύ καλό παιχνιδι, να λες "ουάου" στα γραφικά αν το gameplay ειναι αισχρό !

Επεξ/σία από ex3Lmei
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκτός των περίπου 3 εκατομμυρίων bugs κ τη δυσχρηστία κ την ηλιθιότητά του το κυριότερο για μένα θέμα είναι αυτό με την EULA. Περισσότερα σε διάφορα άρθρα ένα εκ των οποίων αυτό. Και επίσης ότι αν είναι έτσι σε ένα χρόνο θα έχεις 10 διαφορετικές εφαρμογές εγκατεστημένες (μια για κάθε μεγάλο publisher).

 

Για μένα αυτό είναι ανεπίτρεπτο κ γιαυτό μπαίνει κ η ΕΑ στη λίστα που μποϋκοτάρω (με Νο1 σταθερά κ με διαφορά στη λίστα προφανώς τη Ubisoft :mrgreen:) ή τουλάχιστον σε ότι βγάζει που να χρειάζεται απαραίτητα steam.

 

Συνεπώς εγώ δυστυχώς δεν θα πάρω μπλουζάκι "Ι saved the galaxy from the reapers" ^^ :-(

 

Παράξενο. Εγκατέστησα το Origin για χάρη του Battlefield 3,και δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα απολύτως bug,ενώ το ότι είναι στα ελληνικά μεταφρασμένο κάνει πιο βολική τη χρήση του.

 

Όταν όμως προσπάθησα να εγκαταστήσω το Steam για χάρη του Skyrim,μου βγήκε η Παναγία..

Το Steam θα κράσαρε στην εγκατάσταση κάθε φορά που δοκίμαζα να το εγκαταστήσω. Έστειλα e-mail και στο Steam Support και δεν ξέραν ούτε αυτοί πως να λύσουν το πρόβλημα μου. Μετά από κάνα μήνα με εξαντλητικό ψάξιμο στο Google και αφού είχα απελπιστεί και είχα εγκαταλείψει το ψάξιμο,ήμουνα στο modding community chat του SkyrimNexus (άσχετο) και ένας random modder από το chat μου έλυσε το πρόβλημα.

Έπρεπε να μπω στο Command Prompt και να περάσω κάποιες εντολές ώστε να μπορέσει να γίνει install το Steam..

Αυτό δεν θα έπρεπε να συμβαίνει.Το installer θα έπρεπε να περιείχε τις εντολές που έγραψα χειροκίνητα από μόνο του,ή τουλάχιστον το TECHNICAL SUPPORT της υπηρεσίας να γνωρίζει και να είναι πρόθυμο να μου πει το ίδιο τις εντολές,και να μην είναι θέμα τύχης για το αν θα βρω κάποιον τυχαίο σε κάποιο chat το αν θα μπορέσω να το εγκαταστήσω ή όχι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγώ πάλι δεν είχα πρόβλημα ούτε με το Steam, ούτε με το Origin.

 

Αλλά η ΕΑ πάλι κάνει χαζομάρες και χάνει πωλήσεις με το να μην βάζει το ΜΕ3 και στο Steam.

 

Όσο και να το παλεύουν για να γίνει το Origin σαν αντικατάστατο του Steam ή θα περάσει πολύυυυς καιρός ή απλά δεν θα γίνει ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω το Skyrim στο Steam και δεν μου παρουσίασε κανένα πρόβλημα με το install.

Όσο για το ME3 εγώ επιφυλάσσομαι όσπου να κυκλοφορήση..

Επιφυλάσσεσαι για το ME3 ή για το Origin ? :P

Αν κρίνω πάντως με βάση τα δύο προηγούμενα της σειράς,και το 3 θα 'ναι παιχνιδάρα. :D:D:D

(Φυσικά υπάρχει και το παράδειγμα του Dragon Age II που ήταν ψιλοαπογοήτευση αλλά τέσπα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγώ για το μόνο που επιφυλάσσομαι (γιατί δεν πιστεύω να κάνει την ίδια απογοήτευση όπως με το DA2 η BioWare, αν και αρκετοί δεν βρήκαν το ME2 όσο καλό όσο το 1) είναι... η μουσική.

 

Για μένα (και άλλους πολλούς) η μουσική μπορεί να δώσει άλλη διάσταση σε ένα παιχνίδι.

 

Και είχα πωρωθεί με του Mass Effect 1 και 2. Ελπίζω στο 3 να έχει πάλι επική μουσική και είναι σχεδόν σίγουρο, αλλά... δεν θα είναι το ίδιο στυλ. Θα δούμε ή μάλλον θα ακούσουμε βέβαια και μακάρι να βγουν αβάσιστες οι ανησυχίες μου. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιφυλάσσεσαι για το ME3 ή για το Origin ? :P

Αν κρίνω πάντως με βάση τα δύο προηγούμενα της σειράς,και το 3 θα 'ναι παιχνιδάρα. :D:D:D

(Φυσικά υπάρχει και το παράδειγμα του Dragon Age II που ήταν ψιλοαπογοήτευση αλλά τέσπα)

 

Για την origin ποιό πολύ αλλά και απο το Dragon age 2 που ευτυχώς δεν το τίμησα.

Από ΜΕ έχω το 2 βασικά και μου άρεσε αρκετά μόνο που θα το ήθελα με περισσότερα RPG στοιχεία στο παιχνίδι κι όχι τόσο απλουστευμένο.

Ελπίζω όταν βγεί με το καλό να είναι αντάξιο του ονόματος του προς το παρών προτιμώ να κρατάω μικρό καλάθι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Soso75, βρες και παίξε το ΜΕ1 και μετά πάρε το save και προχώρα στο 2. ;)

Και μετά κράτα το save του 2 για το 3. :D

 

Προλαβαίνεις ακόμα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ για το μόνο που επιφυλάσσομαι (γιατί δεν πιστεύω να κάνει την ίδια απογοήτευση όπως με το DA2 η BioWare, αν και αρκετοί δεν βρήκαν το ME2 όσο καλό όσο το 1) είναι... η μουσική.

 

H μουσική ; Τι να βαλει; Χατζηγιαννη , Ρουβά, Παριο, Metallica, Pantera ή Outcast; :lol: ¨Η να βαλει ραδιοφωνο; :cry: :P

 

To βρήσκω κατ εμε καλύτερο από ΜΕ1 το 2 γιατι στο 1 ωρες ωρες εκανες ανουσια round round που το μονο που λες ειναι αντε μια ωρα... να ειχε κανα μετρο για μετακινησεις για διευκολυνση...

Χαρακτηριστικο παραδειγμα το παλιο Normandy με το 2! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Soso75, βρες και παίξε το ΜΕ1 και μετά πάρε το save και προχώρα στο 2. ;)

Και μετά κράτα το save του 2 για το 3. :D

 

Προλαβαίνεις ακόμα. :)

 

Αυτό είναι και η μεγαλύτερη ιδιαιτερότητα του παιχνιδιού, ουσιαστικά χάνεις το 50% του τρίτου μέρους αν δεν εισάγεις τα saves από τα δύο προηγούμενα. Το 2 παίζεται πολύ άνετα αλλά το 1 φοβάμαι πως θα αποκοπεί.

 

Σε κάθε περίπτωση δε θα συνιστούσα σε κανένα να πιάσει το 3 χωρίς να έχει παίξει το 1 σε quick playthrough και το 2 σε full.

 

 

Από μουσική Africa Bambaata πρέπει να βάλουν :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

H μουσική ; Τι να βαλει; Χατζηγιαννη , Ρουβά, Παριο, Metallica, Pantera ή Outcast; :lol: ¨Η να βαλει ραδιοφωνο; :cry: :P

 

Απλά έχω συνηθίσει το στυλ των 2 προηγουμένων παιχνιδιών. Σκέψου στα Star Wars prequels αντί για John Williams, να έβαζε Hans Zimmer, δεν λέω, ωραία μουσική αλλά θα ήταν τελείως διαφορετική. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά έχω συνηθίσει το στυλ των 2 προηγουμένων παιχνιδιών. Σκέψου στα Star Wars prequels αντί για John Williams, να έβαζε Hans Zimmer, δεν λέω, ωραία μουσική αλλά θα ήταν τελείως διαφορετική. ;)

 

Η μουσική ειναι να βοηθαει στο πελατη να εχει αμεσοτητα σε ταινιες και παιχνιδια...

Το θεωρώ αστειο κριτηριο μιας και μιλαμε για παιχνιδι και οχι για μουσικη...

Σου σπαει τα νευρα..Κοψτο και ριξε ο,τι μουσική θες παραλληλα με το παιχνιδι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...