Προς το περιεχόμενο

Lost Season 6 Finale FULL SPOILERS topic


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χωρίς να θέλω να φανώ αγενής όταν ακούω για ωραία σκηνοθεσία, φωτογραφία, ερμηνείες, συγκίνηση κτλ θέλω ή να βάλω τα κλάμματα ή να φωνάξω. Αποκλείεται λέω και κοιτάζω τις ηλικίες των παιδιών που τα γράφουν αυτά και είμαστε τουλάχιστον συνομήλικοι (άνω των 30!).

 

Είναι δυνατόν να βλέπεις το Lost για όλα τα παραπάνω κι όχι για τα μυστήρια του; Σίγουρα όλα τα παραπάνω βοηθούν αλλά δεν σε κάνουν να διαλέγεις ποιες σειρές θα δεις.

 

Το Lost έγινε μια σειρά φαινόμενο λόγω του μυστηρίου του που γέννησε τόσες θεωρίες περί επιστήμης, θρησκείας κτλ και μας κράτησε όλους σε αγωνία.

 

Ειλικρινά ακόμα κι αν ήταν κανείς ο χειρότερος εχθρός του Lost δεν θα έγραφε τέτοιο σενάριο. Απορώ πως μπορεί να σας ικανοποιεί σε επίπεδο πλοκής ένας φελός γίγας, ένας τροχός, μια τρελή μητριά, ένας μπούλης (Τζέικομπ) και ο αδερφός του που θέλει να πάει σπίτι και γενικότερα όλες αυτές οι π@π@ριές του 6ου κύκλου;

 

Πως κολλάνε όλα αυτά με ότι είδαμε και αγαπήσαμε στους προηγούμενους κύκλους; Απλά δεν κολλάνε! Για εμένα το Lost ήταν απλά μια τεράστια ευκαιρία που πήγε χαμένη. Κρίμα.

 

PS. για όσους θέλουν να κλάψουν αγκαλιά με τις κοπέλες τους δείτε το Notebook.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 780
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι εξηγηση να υπαρχει για κατι φανταστικο?

Αν το σκεφτουμε και ετσι, δεν χρειαζοταν να παρουμε καμια εξησηση για τιποτα (αριθμοι, νταρμα, μαγνητικες ενεργειες)...το νησι ηταν το Καθαρτηριο, οπως λετε και πολλοι.Περασαν ολες αυτες τις περιπετειες για να φτασουν το φως~! Αυτες ηταν ολες οι σεζον..

Ηταν στην φαντασια τους, αφου ολοι πεθαναν τη στιγμη που επεσε το αεροπλανο.

Ολες οι σεζον ηταν μια "εναλλακτικη" πραγματικοτητα των losties, ΑΝ ειχαν επιζησει απο την πτωση..

 

Βλεποντας την πρωτη σκηνη απο το 1ο επισοδειο, 1ης σεζον [ame]http://www.youtube.com/watch?v=GoGebTIYjPg[/ame]

ειδα οτι τελειωσε ακριβως ετσι. (ακομα και το παπουτσι που κρεμεται στο δεντρο ειναι το ιδιο!!)

 

Απλα ολοι νομιζαμε οτι υπηρχε νοημα για ολα αυτα τα περιεργα και ψαχναμε να βρουμε τις απαντησεις, ετσι φτασαμε να δουμε 6 ολοκληρες σεζον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω κάποιους που κράζουν, γιατί σώνει και ντε έπρεπε να μας εξηγήσουν τα μυστήρια του νησιού. Αφού το λένε και οι παραγωγοί. Στόχος τους ήταν να μας δείξουν την ψυχοσύνθεση και το χτίσιμο των χαρακτήρων πάνω στο νησί, με σκοπό να φτάσουν στην τελική εξιλέωση και κάθαρση ή όχι των ψυχών τους. Γιαυτό και ο Μπεν δεν μπαίνει μέσα στην εκκλησία, γιατί η ψυχή του δεν ήταν καθαρή και δεν είχε εξιλεωθεί για τα λάθη του...

 

Δεν χρειαζόταν τελικά να μας πουν τί ήταν το νησί, γιατί υπήρχαν φύλακες, ποιοί ήταν οι κανόνες και ποιός τους έβαλε. Όλα αυτά συνέβησαν απλά στο νησί, ήταν μια περιπέτεια ανεξήγητη για τους πρωταγωνιστές που απλά αντιδρούσαν στα ερεθίσματα (πολλές φορές χωρίς να καταλαβαίνουν τί συμβαίνει), όπως ανεξήγητα θα μείνουν κάποια πράγματα και σε εμάς. Και στην τελική, σας έχει εξηγήσει κανείς πχ σε κάποιους από προέρχεται ο Θεός ή ο Αλλάχ ή ο Μωάμεθ ας πούμε (ανάλογα με την θρησκεία του καθενός)? Γιαυτό αν δείτε στο βιτρό και στα ράφια του δωματίου της εκκλησίας, υπάρχουν τα σύμβολα από όλες τις θρησκείες, που μας δείχνει ότι ο άνθρωπος είναι ένας και δεν διαχωρίζεται από τις θρησκείες...

 

Έτσι και το νησί. Ήταν κάτι σαν ηλεκτρομαγνητικός δίαυλος (σαν το τρίγωνο των βερμούδων ας πούμε) όπου δεν βρισκόταν κάπου γεωγραφικά. Το νησί αυτό προυπήρχε, είχε δυνάμεις, το φύλαγαν πάντα κάποιοι αιώνια προφανώς, και όποιος πήγαινε εκεί τραβούσε αυτά που τραβούσε. Πάντα όμως ήταν άνθρωποι προβληματικοί που δεν είχαν στον ήλιο μοίρα και τελικά δοκιμάζονταν πάντοτε...Φυσικά και δεν πέθαναν όλοι με το πρώτο αεροπλάνο, αλλά έζησαν κανονικά όλες αυτές τις περιπέτειες. Κάποιοι πέθαναν στην πορεία και κάποιοι πολύ μετά τον Τζακ στον κανονικό κόσμο (Κέιτ κλπ) ή στο νησί (Χέρλι,Μπεν)...

 

Για μένα ήταν μια τέλεια σειρά μηνυμάτων, χωρίς να ψάχνω λεπτομέρειες τελικά για καπνούς, δαίμονες, ηλεκτρομαγνητικά πεδία κλπ...Θεωρώ τον εαυτό μου τυχερό που έζησα αυτή την σειρά 6 χρόνια και πήρα μέρος σε αυτό το ταξίδι...

 

Τώρα για όσους δεν θέλουν να καταλάβουν το μήνυμα και περίμεναν εξωγήινους, εναλλακτικές πραγματικότητες κλπ, σόρρυ αλλά δεν είναι πάντα όλα στο Hollywood τόσο πεζά...Τελικά μήπως αυτό είναι το βαθύτερο νόημα της σειράς και όσοι το κράζετε είστε βαθιά νυχτωμένοι? Γνώμη μου πως ναι...

 

Και μόνο που ακόμα συζητάμε όπως και πριν τελειώσει η σειρά, αυτό δείχνει το τεράστιο μέγεθος της επιτυχίας της σειράς, όσο κι αν κάποιοι θέλουν να το ξεφτιλίσουν το θέμα...

 

Αυτά και ελπίζω να μας προσφέρει η τηλεόραση κάποτε μια σειρά ανάλογη του Lost...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

a)ο τζακ εχει γιο? (για να τον βοηθησει to let go?)

Υποθετω για να τον βοηθησει να ξεπερασει τα προβληματα στη σχεση πατερα/γιου με τον Κριστιαν. Η ψυχη του ηθελε ενα συμπαν οπου θα εχει ενα γιο ωστε να μην κανει τις παπαριες που εκανε σε αυτον ο Κριστιαν
B)παρολο που οι ηρωες προφανως πεθαναν σε διαφορετικες ηλικιες ειναι στη εκκλησια οπως τους αφησαμε?

Υποθετω αφου το εφτιαξαν ολοι μαζι, θα επρεπε να δειχνουν οπως θυμουνταν ολοι ολους

c)δεν εχω καταλαβει τι ακριβως εξυπηρετουσε το εναλλακτικο συμπαν. προφανως to let go, αλλα αυτο προκυπτει μονο για καποιους χαρακτηρες (τζακ, λοκ, σαιντ οταν ο χερλι του λεει πως ειναι καλος και να μην αφηνει τους αλλους να τον προσδιοριζουν κτλ). οι υπολοιποι χαρακτηρες απο τι εκαναν let go ακριβως?

Αποτι τους βασανιζε. Η Σανον τα βρηκε με τον αδελφο της, ο Μπουν δεχτηκε οτι η Σανον δεν θα γινει γκομενα του κτλ

e)τελος αναφορικα με την τελευταια σκηνη εμενα μου κανει ξεκαθαρα πως αφου ολοκληρωθηκε ο κυκλος και επηλθε η καθαρση (και το νησι ξεμπερδεψε και δε χρειαζοταν πια τους ηρωες) επανερχομαστε στην αρχικη σκηνη του πρωτου κυκλου οπου απλα βλεπουμε πως δεν υπαρχουν επιζωντες μετα την πτωση της 815 this time around (χωρις φυσικα να σημαινει πως οτι ειδαμε στους 6 κυκλουε δεν συνεβει πραγματικα)
Για ποια πτωση μιλατε?

Νομιζω ειναι ξεκαθαρο, η θεωρια με τα loops παει περιπατο, η 815 επεσε μια φορα, ειδαμε οτι ειδαμε, και στο τελος ο Τζακ πεθαινει βλεποντας πιθανοτατα την Ατζιρα να φευγει, ησυχος οτι εκπληρωσε το σκοπο του

 

---------- Προσθήκη στις 10:40 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 10:29 ----------

 

Και κατι πανω στην κοντρα

 

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΡΑΞΙΜΟ, ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ

 

Μην τα μπερδευετε. Εχω πλακωθει εδω μεσα με τους μισους οχι στην 3η σεζον αλλα μεχρι πριν 4-5 βδομαδες που να παρει για το Λοστ. Το υπερασπιζομουν μεχρι θανατου αλλα τι να κανω?Να πω οτι δεν με απογοητευεσε?

 

Καταλαβαινετε την διαφορα του "δεν μου αρεσει" με το "με απογοητευσε"

Χεστηκα για το Heroes, χεστηκα για το Law and Order και μην σας πω οτι χεστηκα και για το Dexter και για το House.

Υπαρχουν ομως 2-3 οχι παραπανω σειρες που ΔΕΝ ΘΕΣ να σε απογοητευσουν γιατι ακριβως σε γοητευσαν τοσο πολυ καποτε

 

Δεν γουσταρω σημερα να δω τον Τζακ Μπαουερ να ειναι τελικα εξωγηινος, Δοξα τω Θεω δεν ειδα τον Ντιν και τον Σαμ Γουιντσεστερ να εχουν απο 3 κουτσουβελα και να πηγαινουν μαζι πικ νικ και ελπιζω ο Κλαρκ Κεντ να μην παντρευτει την Χλοη και το Smallville γυρισει σε legal drama.

Ε, που να παρει, το Λοστ ηταν στην κορυφη της αγαπο-πυραμιδας.

 

Αν μου ελεγες "Θα σου γαμησουμε τα ονειρα για ολες τις σειρες εκτος απο μια, διαλεξε", αυτη θα ηταν το Λοστ. Στο επισοδειο που μαθαμε για τον Τζεικομπ και τον Κωστα λοιπον στο τελος η μονη μου σκεψη ηταν "οχι ρε πουστη μου, οχι στο Λοστ μου"

 

Ειμαι κατανοητος ή τσαμπα τα λεω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 σεζον για να μου πουν στο τελος οτι το νησι ηταν καθαρτηριο για την εξιλεωση των ψυχων τους μετα απο ολα οσα μας ειχαν δειξει, το θεωρωο απαραδεκτο.

 

Οι συγγραφεις ειχαν πει οτι στο τελος ολα εξηγουνται, με αυτο το ολα δεν μπορω να καταλαβω τι εννοουν αφου στην ουσια δεν μας εξηγησαν τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

back on topic

 

Η Τζουλιετ τελικα μπορουμε να καταλαβουμε τι εννοουσε με το 'Δουλεψε" λιγο πριν πεθανει?

Γιατι προφανως δεν αναφεροταν στο παραλληλο συμπαν αφουτ τελικα αυτο ηταν λιμπο

Παντως ειναι τραγικο ποσα σκηνικα, αν ξαναδει καποιος απο την αρχη δεν κολλανε.

Για μενα το κορυφαιο ειναι ο Ααρον ο οποιος τελικα δεν ειχε κανενα ιδιεταιρο ρολο. Τσαμπα σημασια του δωσαμε/δωσανε.

Θα μπορουσα να πω και για τον Γουολτ αλλα εκει καθαριζεις με το "απλα ειχε καποιες δυναμεις, δεν σημαινει αυτο οτι η ιστορια επρεπε να εξαρταται απο αυτον". Ψιλο lame αλλα ενταξει, βγαζει νοημα οτι κανανε focus πανω του για αυτο που ηταν και οχι για τον ρολο που ειχε να παιξει στην εξελιξη

 

---------- Προσθήκη στις 10:45 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 10:44 ----------

 

6 σεζον για να μου πουν στο τελος οτι το νησι ηταν καθαρτηριο για την εξιλεωση των ψυχων τους μετα απο ολα οσα μας ειχαν δειξει, το θεωρωο απαραδεκτο.

 

Οι συγγραφεις ειχαν πει οτι στο τελος ολα εξηγουνται, με αυτο το ολα δεν μπορω να καταλαβω τι εννοουν αφου στην ουσια δεν μας εξηγησαν τιποτα.

Νοpe δεν ηταν. Οτι εγινε στο νησι, εγινε πραγματικα

Συμφωνω μαζι σου αλλα νομιζω τσαντιζεσαι για λαθος λογο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι κατανοητος ή τσαμπα τα λεω?

Εντελώς.... τσάμπα! Η σειρά έσπειρε, είναι ότι καλύτερο μου χει συμβεί μετά τα... windows 7! Πάω να βρω μαντήλι να κλάψω

για τα LOST years!

 

 

ΥΓ. Μακάρι να ήταν όλοι νεκροί εξ' αρχής. Θα ήταν το πρώτο λογικό πράγμα που θα συνέβαινε. Όταν ένα αεροπλάνο πέφτει, you die!!! Αν δεν πεθάνεις, something is wrong και δε μπορείς παπάρα να το αγνοείς! Στη χειρότερη, δοξάζεις το Θεό για το θαύμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ. Μακάρι να ήταν όλοι νεκροί εξ' αρχής. Θα ήταν το πρώτο λογικό πράγμα που θα συνέβαινε. Όταν ένα αεροπλάνο πέφτει, you die!!! Αν δεν πεθάνεις, something is wrong και δε μπορείς παπάρα να το αγνοείς! Στη χειρότερη, δοξάζεις το Θεό για το θαύμα.

 

Πλακα πλακα, μαθαμε το πως σωθηκαν?

Τον Τζεικομπ τον ειδαμε να εχει καποιες δυναμεις εκτος απο την ομαλη προσγειωση αεροσκαφους. Τι εκανε καποιους να πεθανουν στην πτωση και καποιους οχι?

Μπορει ο Τζεικομπ-αφου ηταν αυτος, και οχι το νησι που διαλεξε τους Λοστις-να λεει αμπρα καταμπρα και να εξουετερωνει την βαρυτητα, την αδράνεια, την τριβή και το ΘΜΚΕ και ετσι να επιζησουν συγκεκριμενα ατομα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

back on topic

 

Η Τζουλιετ τελικα μπορουμε να καταλαβουμε τι εννοουσε με το 'Δουλεψε" λιγο πριν πεθανει?

Γιατι προφανως δεν αναφεροταν στο παραλληλο συμπαν αφουτ τελικα αυτο ηταν λιμπο

Παντως ειναι τραγικο ποσα σκηνικα, αν ξαναδει καποιος απο την αρχη δεν κολλανε.

Για μενα το κορυφαιο ειναι ο Ααρον ο οποιος τελικα δεν ειχε κανενα ιδιεταιρο ρολο. Τσαμπα σημασια του δωσαμε/δωσανε.

Θα μπορουσα να πω και για τον Γουολτ αλλα εκει καθαριζεις με το "απλα ειχε καποιες δυναμεις, δεν σημαινει αυτο οτι η ιστορια επρεπε να εξαρταται απο αυτον". Ψιλο lame αλλα ενταξει, βγαζει νοημα οτι κανανε focus πανω του για αυτο που ηταν και οχι για τον ρολο που ειχε να παιξει στην εξελιξη

 

---------- Προσθήκη στις 10:45 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 10:44 ----------

 

Νοpe δεν ηταν. Οτι εγινε στο νησι, εγινε πραγματικα

Συμφωνω μαζι σου αλλα νομιζω τσαντιζεσαι για λαθος λογο

 

α) Η τζουλιετ είπε δούλεψε γιατί έσκασε η βόμβα και διαλύθηκε το hatch και πίστευε ότι έτσι αλλάζει το μέλλον. Άσχετα αν δεν άλλαξε τίποτα και όλα ήταν λούπα στο νησί. Έπεσε το αεροπλάνο, έκαναν μετά όλες αυτές τις προσπάθειες, αλλά μέσα στον χωροχρόνο του νησιού δεν κατάφεραν να αλλάξουν τίποτα. Απλά κάποιοι πέθαναν στο νησί και κάποιοι έφυγαν τελικά με το αεροπλάνο της Ajira...

 

β) Δεν καταλαβαίνω για τον Άαρων. Εσείς του δώσατε σημασία με τις θεωρίες σας. Ήταν απλά ένα μωρό που το μεγάλωσε μια άλλη εκτός νησιού και τελικά πέθανε κι αυτό καποια στιγμή στον κανονικό κόσμο...

 

Όλα είναι απλά. Γιατί τα κάνετε σύνθετα. Μιλάμε για την πιο προσεγμένη παραγωγή, όσο και αν θέλουν κάποιοι να το βγάλουν μούφα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε, ας ασχοληθουμε και λιγο με τη σειρα

Το βιτρο πισω απο τον Κριστιαν στην αιθουσα με το φερετρο που ειχε συμβολα απο τις μεγαλυτερες γνωστες θρησκειες, ηταν για να μας δειξει ότι στο λιμπο ήταν καλοδεχουμενοι ολοι ανεξαρτητως θρησκειας?(πχ ο Σαγιντ ειναι μουσουλμανος, πιθανως καποιος να ειναι Εβραιος, ο Μαιλς ισως ειναι Ταοιστης κτλ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εξηγηση να υπαρχει για κατι φανταστικο?

Αν το σκεφτουμε και ετσι, δεν χρειαζοταν να παρουμε καμια εξησηση για τιποτα (αριθμοι, νταρμα, μαγνητικες ενεργειες)...το νησι ηταν το Καθαρτηριο, οπως λετε και πολλοι.Περασαν ολες αυτες τις περιπετειες για να φτασουν το φως~! Αυτες ηταν ολες οι σεζον..

Ηταν στην φαντασια τους, αφου ολοι πεθαναν τη στιγμη που επεσε το αεροπλανο.

Ολες οι σεζον ηταν μια "εναλλακτικη" πραγματικοτητα των losties, ΑΝ ειχαν επιζησει απο την πτωση..

 

Βλεποντας την πρωτη σκηνη απο το 1ο επισοδειο, 1ης σεζον http://www.youtube.com/watch?v=GoGebTIYjPg

ειδα οτι τελειωσε ακριβως ετσι. (ακομα και το παπουτσι που κρεμεται στο δεντρο ειναι το ιδιο!!)

 

Απλα ολοι νομιζαμε οτι υπηρχε νοημα για ολα αυτα τα περιεργα και ψαχναμε να βρουμε τις απαντησεις, ετσι φτασαμε να δουμε 6 ολοκληρες σεζον...

 

το νησι δεν ηταν καθαρτηριο για τις ψυχες υπήρξε κανονικα....μαλλον αρκετοι δεν εχουν καταλαβει ακομα τι εγινε στο λοστ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

β) Δεν καταλαβαίνω για τον Άαρων. Εσείς του δώσατε σημασία με τις θεωρίες σας. Ήταν απλά ένα μωρό που το μεγάλωσε μια άλλη εκτός νησιού και τελικά πέθανε κι αυτό καποια στιγμή στον κανονικό κόσμο...

 

Όλα είναι απλά. Γιατί τα κάνετε σύνθετα. Μιλάμε για την πιο προσεγμένη παραγωγή, όσο και αν θέλουν κάποιοι να το βγάλουν μούφα...

 

Ελα ντες, δεν ειναι λες και δειξανε ενα Λοκ με ενα μαυρο ματι και ενα ασπρο στο ονειρο της Κλαιρ να απαιτει να μεγαλωσει η ιδια το μωρο και οχι αλλοι για να μας κανει να πιστεψουμε οτι εχει σημασια.

Ουτε μας δειξανε κανενα πχ μεντιουμ να πρηζει την Κλαιρ να μπει στην 815 ή μετα κανα μαυρο παπα με μπρατσα να πηγαινει στο μεντιουμ και αυτο να λεει οτι δεν ειναι πραγματικα μεντιουμ ωστε να πιστεψουμε οτι καποιος ηθελε τον Ααρον να γεννηθει στο νησι

 

Πως μας ηρθε πραγματικα δεν το καταλαβαινω:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαίνεται αδιανόητο πόσοι πολλοί πιστεύουν ότι το νησί είναι καθαρτήριο και μάλιστα δηλώνουν απογοητευμένοι για αυτή την εξέλιξη. Τους συμβουλεύω να ξαναδούν τα τελευταία 15 λεπτά του επεισοδίου, όχι τίποτε άλλο για να μην εκτίθενται δηλαδή...

 

back on topic

 

Η Τζουλιετ τελικα μπορουμε να καταλαβουμε τι εννοουσε με το 'Δουλεψε" λιγο πριν πεθανει?

Γιατι προφανως δεν αναφεροταν στο παραλληλο συμπαν αφουτ τελικα αυτο ηταν λιμπο

Παντως ειναι τραγικο ποσα σκηνικα, αν ξαναδει καποιος απο την αρχη δεν κολλανε.

Για μενα το κορυφαιο ειναι ο Ααρον ο οποιος τελικα δεν ειχε κανενα ιδιεταιρο ρολο. Τσαμπα σημασια του δωσαμε/δωσανε.

Θα μπορουσα να πω και για τον Γουολτ αλλα εκει καθαριζεις με το "απλα ειχε καποιες δυναμεις, δεν σημαινει αυτο οτι η ιστορια επρεπε να εξαρταται απο αυτον". Ψιλο lame αλλα ενταξει, βγαζει νοημα οτι κανανε focus πανω του για αυτο που ηταν και οχι για τον ρολο που ειχε να παιξει στην εξελιξη

 

Αυτό για τον Άαρον είναι η μεγαλύτερη μου ένσταση και το μόνο για το οποίο σπάστηκα που δεν απαντήθηκε. Ηταν προφανές ότι ο Αάρον επρέπε να πέσει για κάποιο λόγο στο νησί, δε μπορείς να το αγνόεις έτσι αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
το νησι δεν ηταν καθαρτηριο για τις ψυχες υπήρξε κανονικα....μαλλον αρκετοι δεν εχουν καταλαβει ακομα τι εγινε στο λοστ.....

 

Μου φαίνεται αδιανόητο πόσοι πολλοί πιστεύουν ότι το νησί είναι καθαρτήριο και μάλιστα δηλώνουν απογοητευμένοι για αυτή την εξέλιξη. Τους συμβουλεύω να ξαναδούν τα τελευταία 15 λεπτά του επεισοδίου, όχι τίποτε άλλο για να μην εκτίθενται δηλαδή...

 

Έχω την εντύπωση πως είμαστε όλοι εκτός ...αλλά δεν το κάνω θέμα ακόμη...

:lol:B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...