Προς το περιεχόμενο

Lost Season 6 Finale FULL SPOILERS topic


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 780
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν μπορώ να καταλαβω γιατί συζητάμε ακόμα για το πότε πέθαναν. Αυτό τουλάχιστον το ξεκαθάρισαν. Δεν ήταν νεκροί από την αρχή, ο Λοκ πέθανε οταν τον σκότωσε ο Μπεν, ο Τζακ στο τέλος του επεισοδίου.

Αυτό που έγινε στην εκκλησία δεν έγινε αμέσως μετά τον θάνατο του Τζακ αλλα κάποια στιγμή στο μέλλον όταν πλέον είχαν πεθάνει όλοι (είτε εντός είτε εκτός νησιού) αλλά δεν είχαν βρει την ηρεμία τους και χρειάστηκε να βρεθούν όλοι μαζι μια τελευταία φορά για να οδηγηθούν προς τον παράδεισο ή οπουδήποτε αλλού.

 

συμφωνω 100%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω καιρο ταινιες και τηλεοπτικες σειρες, πραγματικα κατι καλυτερο σε σειρα δεν θα βρειτε..

 

 

αυτο για να το πεις πρεπει να μου πεις, εχω δει τις ταδε σειρες, ξερω γω το τοπ 10 μου ειναι αυτο και δεν εχει βγει ποτε τιποτα καλυτερο απο το λοστ. Διοτι εγω εχω να σου προτεινο τουλαχιστον 10 σειρες καλυτερες απο το λοστ! Διοτι πολυ απλα οσοι κανουν τετειες βαρυσημαντες δηλωσεις συνηθως εχουν χασει πολλα διαμαντια και ασχολουνται μονο με τα γνωστα πριζον, λοστ, heroes....ktlp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω να πω ότι μου άρεσε το τέλος και ότι μόνο έτσι θα μπορούσαν να τους ικανοποιήσουν όλους. Όσοι το έκραζαν από πριν, κράζουν και το τέλος...

 

Όλοι πέθαναν κάποια στιγμή και οι ψυχές τους βρέθηκαν στον εικονικό κόσμο, για να εξιλεωθούν και να αναπαυθούν...

 

Όμως κρίμα γιατί δεν απάντησαν τί είναι το νησί, τί δυνάμεις είχε, από που τις πήρε και πως είχαν δυνάμεις οι προστάτες του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H κέιτ λογικά πέθανε αρκετά χρόνια μετά τον τζακ, μιας και μόλις τον βλέπει του λέει "περίμενα πολύ καιρό να σε δω".

Προφανώς κάποιοι πέθαναν πολύ μετά τον τζακ και σε πολύ μεγάλη ενδεχομένως ηλικία, αλλά το σημείο συνάντησης στην εναλλακτική πραγματικότητα που άρχισαν όλοι να θυμούνται την ζωή τους ήταν όχι το πραγματικό 2004 (μιας και ο κρίστιαν λέει πως εδώ δεν έχει σημασία ο χρόνος), αλλά μια εικονική χρονολογία στην οποία όλοι (ανεξαρτήτως του πότε πέθαναν) έχουν την ηλικία που είχαν όταν πρωτομπήκαν στην πτήση 815.

Όσοι ήταν στην εκκλησία λίγο πριν το φως, είχαν πλέον βρει την ευτυχία και είχαν τακτοποιήσει τις εκκρεμότητες τους. Ο μπεν μάλλον δεν ένοιωθε ακόμα έτοιμος, διότι έπρεπε να ολοκληρώσει την ιστορία με άλεξ/ρουσώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο για να το πεις πρεπει να μου πεις, εχω δει τις ταδε σειρες, ξερω γω το τοπ 10 μου ειναι αυτο και δεν εχει βγει ποτε τιποτα καλυτερο απο το λοστ. Διοτι εγω εχω να σου προτεινο τουλαχιστον 10 σειρες καλυτερες απο το λοστ! Διοτι πολυ απλα οσοι κανουν τετειες βαρυσημαντες δηλωσεις συνηθως εχουν χασει πολλα διαμαντια και ασχολουνται μονο με τα γνωστα πριζον, λοστ, heroes....ktlp

 

Πολυ σωστο το παλικαρι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια, ο μπεν τι εγινε?? Δεν μπηκε στην εκκλησια και στο τελος δεν τον χαιρετησε κανεις.. εχετε καμια ιδεα??

 

Απ'ότι έχω καταλάβει στην εκκλησία μπήκαν όσοι είχαν "δεθεί" συναισθηματικά ή πνευματικά όπως θες πάρτο. Δηλαδή οι άνθρωποι στην εκκλησία ήθελαν να είναι ενωμένοι και στην μεταθάνατον ζωή (Παράδεισος ή όπου αλλού). Ολοι όσοι ήταν στην εκκλησία είχαν ένα connection μεταξύ τους.

Ο Μπεν προφανώς δεν τηρούσε τις προυποθέσεις αυτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειδα και εγω και γαμησε. Το lost για εμενα ειναι η No1 σειρα ever. Δεν νομιζω οτι η συζητηση για το αν ηταν καλο η οχι οδηγει πουθενα η αν θα ξαταφερει η μια πλευρα να πεισει την αλλη για το αντιθετο ουτε χρειαζεται..

 

μου την σπαει παντως που βλεπω στο internet τους ιδιους που προσκυνανε το "the cube" η το "limbo" να θαβουν το lost γιατι "δεν εξηγει τιποτα". Απλα υπαρχει anti-fanboυσμος οπως υπαρχει και fanboyσμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο για να το πεις πρεπει να μου πεις, εχω δει τις ταδε σειρες, ξερω γω το τοπ 10 μου ειναι αυτο και δεν εχει βγει ποτε τιποτα καλυτερο απο το λοστ. Διοτι εγω εχω να σου προτεινο τουλαχιστον 10 σειρες καλυτερες απο το λοστ! Διοτι πολυ απλα οσοι κανουν τετειες βαρυσημαντες δηλωσεις συνηθως εχουν χασει πολλα διαμαντια και ασχολουνται μονο με τα γνωστα πριζον, λοστ, heroes....ktlp

Αναφερομαι στο ειδος του οχι σε ολες τις σειρες που εχουνε βγει, επισης στον τροπο που αρχισε και τελειωσε, δεν περνω το ποσο βαρετα η ανουσια ητανε μερικα επισοδεια του, αλλα το αποτελεσμα.

 

 

Κατι ακυρο, το κομματι θα ταιριαζε προς το τελος ? [ame]http://www.youtube.com/watch?v=0aliCw5zu0k&feature=youtube_gdata[/ame]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη δεν πολυκαταλαβα, τελικα ειναι ολοι νεκροι στο παραλληλο συμπαν; Και αν ναι, ποτε ακριβως διαδραματιζονται ολα αυτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη δεύτερη σεζόν όλα γαμάτα και κατανοητά.3η 4η γίνεται τι γίνεται και στο τέλος γυρνάνε μερικοί στα σπίτια τους.Μετά το νησί τους καλεί και πρέπει να είναι και όλοι ακόμη και ο πεθαμένος,άλλοι επειδή θέλουν να πάνε στο νησί,άλλοι επειδή θέλουν να πάνε να σώσουν όσους μείναν πίσω επιστρέφουν στο νησί και ανακαλύπτουν ότι το νησί έχει δύο φύλακες έναν καλό και έναν κακό.Ο καλός τους έφερε στο νησί,ο κακός προσπαθούσε να το καταστρέψει και να την κάνει.Ο Τζάκ σώζει το νησί,πεθαίνει,οι υπόλοιποι την κάνουν,ο Χιούγκο μένει στο νησί μαζί με τον Μπέν,κάποτε πεθαίνουν όλοι και βρίσκονται στην Εκκλησία όλοι πεθαμένοι.

 

Λοιπόν.Τι σκατά ήταν το νησί,τι ρόλο βαρούσαν οι άνθρωποι στο νησί,η Ντάρμα τι προσπαθούσε να κάνει,τι σχέση είχε με τον Τζέικομπ,τι ήταν ο Τζέικομπ και ο αδερφός του,ποιός πανέξυπνος σκέφτηκε να δείχνουν σε μια ολόκληρη σεζόν ένα ξεκάρφωτο παράλληλο σύμπαν για να καταλήγει στο τέλος ότι είναι ένα σύμπαν πεθαμένων,δεν θα τα μάθουμε ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτοβουλως δεν μπηκε στην εκκλησια ο Μπεν.

 

Ναι αλλά γιατί? Μήπως επειδή σκότωσε την κόρη του και ένιωθε τύψεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...