Προς το περιεχόμενο

Softmod οποιουδήποτε Wii έκδοσης 4.2 και κάτω


vdanasto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν, παίρνεις το αρχείο μέσα στο RAR και το μετονομάζεις σε boot.dol

Στη συνέχεια φτιάχνεις έναν φάκελο με όνομα cmios μέσα στον φάκελο apps της SD κάρτας και τρέχεις το setup μέσα από το Homebrew Channel. Χρειάζεται σύνδεση του Wii με το internet για να κατεβάσει ένα αρχείο που χρειάζεται (επιλέγεις δηλαδή Network Installation).

Αν δεν έχεις internet πες μου να κοιτάξω, μπορείς να προμηθευτείς το κατάλληλο αρχείο αλλιώς, απλά δεν το θυμάμαι τώρα, πρέπει να το ψάξω :P.

Καλησπέρα,

 

Επαναφέρω το θέμα για να ενημερώσω οτι έκανα το cMIOS install σαν v4 (καλά έκανα?), πέρασα τον GCBackup launcher, έκανα και το cmios patch σαν v4 + gcbackup + wiibackup, αλλά μόλις βάλω το backup και ξεκινήσω τον launcher διαβάζει για λίγο κ μετά η οθόνη "σπάει" χρωματικά κ μένει εκεί.

Αν ξεκινήσω πρώτα τον loader και μετά βάλω το dvd πετάει error 263 cannot read disc κλπ....

 

Any idea?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 91
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδια ,εχω μερικα προβληματακια με τον wiiflow.

 

Οταν το εκανα install wad μ εφτιαξε ένα channel στο μενού το οποίο οταν το παταω φορτωνει 2 3 δευτερολεπτα και υστερα με βγαζει παλι στο μενου.

 

Στο homebrew channel εχει 2 επιλογες ,μια ios 222 και αλλη μια ios 249 .Η δευτερη δεν παιζει ενω η πρωτη δεν παιζει ολα τα games.παντως και ο usbloader δεν δουλευει μου βγαζει ενα error για το 249.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη στιγμή που και οι 2 loaders παρουσιάζουν πρόβλημα με το cIOS 249, μάλλον δεν το έχεις εγκαταστήσει. Έχεις ακολουθήσει τον οδηγό κατά γράμμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ,το Ιos 249 το εχω βαλει απο το wad manager .

 

Τωρα θα παθει τιποτα αν το εγκαταστησω πανω του 2η φορα ,η αν επαναλαβω τον οδηγο γενικότερα??

 

Οχι, δεν υπάρχει πρόβλημα να κάνεις οτιδήποτε από τα 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Επαναφέρω το θέμα για να ενημερώσω οτι έκανα το cMIOS install σαν v4 (καλά έκανα?), πέρασα τον GCBackup launcher, έκανα και το cmios patch σαν v4 + gcbackup + wiibackup, αλλά μόλις βάλω το backup και ξεκινήσω τον launcher διαβάζει για λίγο κ μετά η οθόνη "σπάει" χρωματικά κ μένει εκεί.

Αν ξεκινήσω πρώτα τον loader και μετά βάλω το dvd πετάει error 263 cannot read disc κλπ....

 

Any idea?

 

vdanasto, αν μπορείς ρίξε μια ιδέα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γνωρίζει κάποιος να μου πει αν παρω wii Και του περάσω softmoda και μετά χαλάσει. αν γίνεται κάτι σαν φορματ έτσι ώστε να το στείλω εγγύηση?

 

επίσης παιζει να έχουνε βγει στην αγορά με firm 4.3? xλωμό ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γνωρίζει κάποιος να μου πει αν παρω wii Και του περάσω softmoda και μετά χαλάσει. αν γίνεται κάτι σαν φορματ έτσι ώστε να το στείλω εγγύηση?

 

επίσης παιζει να έχουνε βγει στην αγορά με firm 4.3? xλωμό ε?

 

Αν η βλάβη είναι πχ στο dvd-rom, κάτι δηλαδή που να μην εμποδίζει την κονσόλα από το να ξεκινήσει και μπορείς να μπεις στο μενού κανονικά, μπορείς να εξαφανίσεις το softmod (όχι με format όμως).

 

Για Wii με 4.3, πολύ χλωμό το κόβω, πριν λίγο καιρό βγήκε, θα αργήσει να μπει στην παραγωγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η βλάβη είναι πχ στο dvd-rom, κάτι δηλαδή που να μην εμποδίζει την κονσόλα από το να ξεκινήσει και μπορείς να μπεις στο μενού κανονικά, μπορείς να εξαφανίσεις το softmod (όχι με format όμως).

 

Για Wii με 4.3, πολύ χλωμό το κόβω, πριν λίγο καιρό βγήκε, θα αργήσει να μπει στην παραγωγή.

 

μπράβο ρε μεγάλε!!

στο live όταν παίζεις σοφτμοντεντ το μαριο μπρος τίθεται θέμα μπαν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω wii 4,2E μαύρο.Υπάρχει κάποιος άλλος οδηγός για softmod χωρίς wifi .Είμαι λίγο άσχετη,θα καταφέρω να κάνω softmod ή θα χαλάσει το wii.Ψάχνω καιρό στο ίντερνετ αλλά δεν βρήκα 1 ελληνικό οδηγό που να μη θέλει wifi.Αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ξέρεις αγγλικά και κάποια στοιχειώδη πράγματα απο υπολογιστή το κάνεις και συ. αλλιώς πληρώνεις κάποιον και στο κάνουν.

 

εγω το πέτυχα άνετα. χωρίς δυσκολία. λέξη - λέξη ο οδηγός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω wii 4,2E μαύρο.Υπάρχει κάποιος άλλος οδηγός για softmod χωρίς wifi .Είμαι λίγο άσχετη,θα καταφέρω να κάνω softmod ή θα χαλάσει το wii.Ψάχνω καιρό στο ίντερνετ αλλά δεν βρήκα 1 ελληνικό οδηγό που να μη θέλει wifi.Αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει..

 

Διάβασες καθόλου τον οδηγό της πρώτης σελίδας; Αναφέρει κάπου ότι χρειάζεται wifi;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...