Προς το περιεχόμενο

Softmod οποιουδήποτε Wii έκδοσης 4.2 και κάτω


vdanasto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@KinigosPsixon

Απ' ότι κατάλαβα, το brickαρες πρίν περάσεις το BootMii. Απ' όσο γνωρίζω, δεν μπορείς να κάνεις κάτι.

 

Σε τι firmware βρίσκεσαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 91
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

οχι οχι παιδια σορρυ δεν ημουν μαλλον ξεκαθαρος... το wii δουλευει μαι χαρα απλα ρωταω αν το brickαρo σε τι γινεται εφοσον οπως αναφερετε(στον ξενο οδηγο) δεν μπορω να κανω restore... τωρα κανω το softmode και ολα μεχρι στιγμης παν μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύσκολο (εώς απίθανο πλέον) να σου πάει κάτι στραβά, να ξέρεις, εκτός κι αν κάνεις εσύ καμιά πατάτα... :rolleyes:

Απ' όσο έψαξα κι εγώ τώρα, δεν bootάρει απο IOS το bootmii.. Αν είσαι κάτω απο 4.2 (αν θυμάμαι καλά) μπορείς να το βάλεις σαν boot2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα κατι δεν πηγε καλα δεν μπορω να κανω αυτο το βημα

Επαναφορά του Trucha Bug, Αφαίρεση των Stub IOS's, Εγκατάσταση cIOS και Patching του System Menu IOS

μου λεει οτι 11 (δλδ ολα ) δεν διαγράφονται.

οχι αυτο ειναι μετα στην αρχη μ λεει οτι δεν διαγραφονται τα 4 που πρεπει και μετα δεν κανει εγγατασταση τα wad (ta 11)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κάτσω μια μέρα να ανανεώσω τον οδηγό στην 4.3. Έχει κυκλοφορήσει επίσης και το εξαιρετικό ModMii το οποίο απλοποιεί πολύ τη διαδικασία.

 

Αν μπορείς θα σου ήμασταν ευγνώμων :wub:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Εκανα την διαδικασια με το ModMii, πηγε καλα. Δουλευαν ολα σωστα. Για κακη μου τυχη επελεξα να βαλω ενα μαυρο-μπλε θεμα που ειχε σαν επιλογη, αυτο τελικα δεν μου αρεσε και καθως νομιζα οτι ηταν ενα απλο θεμα το εκανα απεγκατασταση απο ενα wad manager. Αυτο δυστηχως ηταν το "SystemMenu_4.1E_v450_DarkWiiBlue". Τωρα πλεον το Wii μου ενω ανοιγει το πρασινο λαμπακι και το CD ακουγεται να γυρναει, δεν δινει σημα, μαυρη οθονη.

 

Εχω κανει nand backup αλλα δεν ξεκιναει μεχρι το προγραμμα για να κανω restore.

Διαβασα για ενα κολπο με χειριστηριο GameCube, αλλα δεν βρηκα περισσοτερες πληροφοριες για αυτο.

Καμια ιδεα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον εγκατέστησες το Priiloader, άνοιξε την κονσόλα από το power κρατώντας πατημένο και το reset. Από το μενού του Priiloader μπορείς να σώσεις την κονσόλα σου :-).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον εγκατέστησες το Priiloader, άνοιξε την κονσόλα από το power κρατώντας πατημένο και το reset. Από το μενού του Priiloader μπορείς να σώσεις την κονσόλα σου :-).

 

Κατα την διαρκεια του οδηγου, ειχε ενα βημα οπου εκανα ακριβως αυτο που λες, ξεκινησα το priiloader με το reset κατα την εναρξη και ειχα αλλαξει ρυθμισεις απο το μενου.

Σημερα μετα την "εξυπνη κινση" το δοκιμαζω αλλα δεν αντιδραει καθολου. Δεν ξερω γιατι, θα επρεπε να ξεκιναει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι παίζει με τα θέματα, δεν έχω ασχοληθεί. To Priiloader προσφέρει μια μερική προστασία, δεν είναι όμως σαν το BootMii (σε boot2) που καθιστά το Wii σου unbrickable.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

λίγο βοήθεια στον νέωπα :-)

αν αγοράσω το wii από ένα κατάστημα τώρα τι έκδοση θα είναι?

παραπάνω από 4.1?

θα μπορέσω δηλαδή να του κάνω softmod όλα οκ ? θα πρέπει να προσέξω κάτι κατά την αγορά μου?

επειδή μέχρι τώρα είχα μόνο ps3 και ps2 ξέρω ότι πχ στο ps3 η έκδοση firmware δεν πρέπει να είναι μεγαλύτερη από

3.55 γιατί μετά δεν χακάρεται. Θα πρέπει να προσέξω κάτι ανάλογο κατά την αγορά μου στο wii?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω τα games σε ενα εξωτερικο δισκο και θελω να τα κανω backup και σε ενα εσωτερικο

Μπαινω με το wbfs manager να κανω clone disk αλλα λεει δεν μπορει να κανει φορματ τον εσωτερικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λίγο βοήθεια στον νέωπα :-)

αν αγοράσω το wii από ένα κατάστημα τώρα τι έκδοση θα είναι?

παραπάνω από 4.1?

θα μπορέσω δηλαδή να του κάνω softmod όλα οκ ? θα πρέπει να προσέξω κάτι κατά την αγορά μου?

επειδή μέχρι τώρα είχα μόνο ps3 και ps2 ξέρω ότι πχ στο ps3 η έκδοση firmware δεν πρέπει να είναι μεγαλύτερη από

3.55 γιατί μετά δεν χακάρεται. Θα πρέπει να προσέξω κάτι ανάλογο κατά την αγορά μου στο wii?

 

Στο Wii χακάρονται όλες οι εκδόσεις firmware, μην σε ανησυχεί κάτι. Προχώρα άφοβα σε αγορά.

Λογικά θα έχει πάνω την 4.3, αλλά δεν έχεις κάποιο πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Wii χακάρονται όλες οι εκδόσεις firmware, μην σε ανησυχεί κάτι. Προχώρα άφοβα σε αγορά.

Λογικά θα έχει πάνω την 4.3, αλλά δεν έχεις κάποιο πρόβλημα.

 

thanks man, με έσωσες! B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...