Προς το περιεχόμενο

Softmod οποιουδήποτε Wii έκδοσης 4.2 και κάτω


vdanasto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 91
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα vdanasto,εχω wii black 4.2e.Ακολουθησα τον οδηγο απο το βημα Τροποποίηση της 4.2,πως εγκαθιστω τα cios?

Επεξ/σία από moontraveller
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,εχω προβλημα με το wbfs3.Συνδεω τον σκληρο 320 gb western digital 2.5 και οταν παταω load μου βγαζει το εξης μυνημα:error occurred while loading drive.make sure the drive is not in use or open and that it has been formatted to wbfs format.Το ιδιο και οταν προσπαθω να τον κανω format.Ο δισκος ειναι ολοκαινουριος,ουτε 1 ωρα δεν τον εχω στα χερια μου.Μπορει να βοηθησει καποιος?Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,εχω προβλημα με το wbfs3.Συνδεω τον σκληρο 320 gb western digital 2.5 και οταν παταω load μου βγαζει το εξης μυνημα:error occurred while loading drive.make sure the drive is not in use or open and that it has been formatted to wbfs format.Το ιδιο και οταν προσπαθω να τον κανω format.Ο δισκος ειναι ολοκαινουριος,ουτε 1 ωρα δεν τον εχω στα χερια μου.Μπορει να βοηθησει καποιος?Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,εχω προβλημα με το wbfs3.Συνδεω τον σκληρο 320 gb western digital 2.5 και οταν παταω load μου βγαζει το εξης μυνημα:error occurred while loading drive.make sure the drive is not in use or open and that it has been formatted to wbfs format.Το ιδιο και οταν προσπαθω να τον κανω format.Ο δισκος ειναι ολοκαινουριος,ουτε 1 ωρα δεν τον εχω στα χερια μου.Μπορει να βοηθησει καποιος?Ευχαριστω

 

Κάνε τον format σε FAT32 και ξαναπροσπάθησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,εχω προβλημα με το wbfs3.Συνδεω τον σκληρο 320 gb western digital 2.5 και οταν παταω load μου βγαζει το εξης μυνημα:error occurred while loading drive.make sure the drive is not in use or open and that it has been formatted to wbfs format.Το ιδιο και οταν προσπαθω να τον κανω format.Ο δισκος ειναι ολοκαινουριος,ουτε 1 ωρα δεν τον εχω στα χερια μου.Μπορει να βοηθησει καποιος?Ευχαριστω

 

Κάνε τον format σε FAT32 και ξαναπροσπάθησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά συγγνωμη . Ειμαι σχετικά άσχετος. Εχω Wii 4.2Ε . Εχω κανει install to Homebrew Channel. Αλλά δεν ξέρω αν έχω σωστά τις ρυθμίσεις. Μπορώ να συνεχίσω απο την τροποποίηση? Δεν εγκατέστησα το DVDX και δεν ξέρω τι εγινε με το Bootmii. Πως μπορώ να δω αν το εγκατεστησα σαν IOS ή boot2 ?? Παρακαλώ για βοήθεια

Για την ακρίβεια ακολούθησα τις οδηγίες :

Take the folder named "aad1f v108zip", which you downloaded and extract it using WINZIP or WINRAR. You will end up with

a folder called "private". Copy this onto the root folder of your SD card.

Take the folder named "hackmii_installer_v0.6 and extract it using WINZIP or WINRAR. Open the extracted folder and copy the "boot.elf" file onto the root folder of your SD card

On your Wii go to the SD Card

Then insert your SD card. Your card will then show "Load boot.dol/elf?"

Select yes and the installer will continue and allow you to install thenewer Homebrew Channel.

Ετσι εκατέστησα το Homebrew Channel αλλά δεν νομίζω οτι έκανα κάτι με το DVD X ή το Boottmii

.

Επεξ/σία από gdicu
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα. Εχω την εκδωση 4.2

Επιδη ειμαι λιγο ντουγανι σε αυτα.. ειναι κανεις απο θεσσαλονικη να με βοϊθισει???

 

Thanx

Επεξ/σία από newtech
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασες καθόλου τον οδηγό της πρώτης σελίδας; Αναφέρει κάπου ότι χρειάζεται wifi;

 

Αναφέρθηκα σε άλλους οδηγούς που χρειαζόταν wifi.Θα διαβάσω τον οδηγό και θα προσπαθήσω.Ελπίζω να μη κολλήσω κάπου.Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Εχω την εκδωση 4.2

Επιδη ειμαι λιγο ντουγανι σε αυτα.. ειναι κανεις απο θεσσαλονικη να με βοϊθισει???

 

Thanx

 

Πες μου ποια περιοχή είσαι να τα βρούμε, γιατί ένας καφές δεν φτάνει.... θέλει τσίπουρα μεζέδες κλπ...

 

Άσε που θα παίξει και ρόλο το τι ομάδα είσαι... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εκανα την διαδικασια.. μου εχει βγάλει το HOMEBREW icon..

Τωρα εχω εναν σκληρό δίσκο και μερικά ISO files ...

πως τα φορτώνω?

Επεξ/σία από newtech
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κάποιες απορίες παρακαλώ όποιος γνωρίζει να μου πει.

Έκανα την διαδικασία και όλα ΟΚ. Όμως:

 

1. Όταν πάω να τρέξω το darkcorp από το hombrew πάει να φορτώσει κάτι και μου κάνει reset την κονσόλα. Που μπορεί να είναι το πρόβλημα;

 

2. Όλη τη διαδικασία την έκανα με μία SD κάρτα. Μπορώ να αντικαταστήσω αυτή την κάρτα με άλλη κάνοντας copy paste ότι έχει μέσα ή πρέπει να κάνω κάποιες άλλες διαδικασίες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κάποιες απορίες παρακαλώ όποιος γνωρίζει να μου πει.

Έκανα την διαδικασία και όλα ΟΚ. Όμως:

 

1. Όταν πάω να τρέξω το darkcorp από το hombrew πάει να φορτώσει κάτι και μου κάνει reset την κονσόλα. Που μπορεί να είναι το πρόβλημα;

 

2. Όλη τη διαδικασία την έκανα με μία SD κάρτα. Μπορώ να αντικαταστήσω αυτή την κάρτα με άλλη κάνοντας copy paste ότι έχει μέσα ή πρέπει να κάνω κάποιες άλλες διαδικασίες;

 

1.Το έχω δει κι εγώ να γίνεται σε άλλο hombrew, αλλά θεώρησα ότι το πρόβλημα ήταν στην εφαρμογή. Μήπως είναι πολύ καινούργια η κονσόλα σου;

 

2. Βεβαίως και μπορείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Το έχω δει κι εγώ να γίνεται σε άλλο hombrew, αλλά θεώρησα ότι το πρόβλημα ήταν στην εφαρμογή. Μήπως είναι πολύ καινούργια η κονσόλα σου;

 

2. Βεβαίως και μπορείς.

 

1.Ναι είναι καινούρια κονσόλα και είχε 4.2

Αν δεν διορθώνεται αυτό το πρόβλημα υπάρχει κάτι εναλλακτικό του darkcorp με οδηγίες;

 

2. Ναι το τσέκαρα κι εγώ. Αντέγραψα την SD σε νέα και δούλεψε μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...