Προς το περιεχόμενο

Softmod οποιουδήποτε Wii έκδοσης 4.2 και κάτω


vdanasto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1.Ναι είναι καινούρια κονσόλα και είχε 4.2

Αν δεν διορθώνεται αυτό το πρόβλημα υπάρχει κάτι εναλλακτικό του darkcorp με οδηγίες;

 

Κατέβασέ το από αλλού, διάβασα πως είχε πρόβλημα το αρχείο!

http://www.chrislowthian.co.uk/darkcorp-v1-1-released/1472/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 91
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κατέβασέ το από αλλού, διάβασα πως είχε πρόβλημα το αρχείο!

http://www.chrislowthian.co.uk/darkcorp-v1-1-released/1472/

 

Χίλια ευχαριστώ! Έγινε η δουλειά πιστεύω. Τώρα πια αρκεί να το τεστάρω.

 

Ερώτηση: Έβαλα τον usbloader και όλα καλά. Πως μπορώ να τον βάλω στα channels για να μην πηγαίνω από Homebrew?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ξέρει κάποιος πως μπορώ να βάλω το usbloader στα channels;

 

Πρέπει να κατεβάσεις την εφαρμογή με κατάληξη wad και αφού την βάλεις στην κάρτα μνήμης να την τρέξεις μέσα από το homebrew channel (με κάποια εφαρμογή σαν το wadmanager που είχες και έτρεξες και τα ios).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να κατεβάσεις την εφαρμογή με κατάληξη wad και αφού την βάλεις στην κάρτα μνήμης να την τρέξεις μέσα από το homebrew channel (με κάποια εφαρμογή σαν το wadmanager που είχες και έτρεξες και τα ios).

 

Ναι οκ, αλλά στο Link στο πρώτο Post που παραπέμπει στο configurable usb loader δεν βρήκα μέσα κανένα wad. Τι να κάνω; Να κατεβάσω ότι να 'ναι από το internet; Δεν είναι λίγο επικίνδυνο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια εχω ενα προβλημα κανω install το Homebrew και το Βootmii σαν iso

τρεχω το Bootmii απο το Homebrew αλλα ποτε δεν ανοίγει μένει στο loader

Μετα ανοιξα το MMM αλλα μου βγαζει error στο Install & Patch IOS36

κάποια βοήθειά? ευχαριστω!!

εχω 4.2e version

δεν ξερω αν κατεβασα το σοστω zip απο το email κατεβασα το 42mod.zip μηπως επρεπε να κατεβασω το 43mod.zip?η το cios.zip?

σκεφτομουν μηπως να αναβαθμισω σε 4.2 πανω απο τιν 4.2ε του δικου μου μηπως και φτιαξει?

Μου ζηταει το IOS 15-64-v523.wad

Επεξ/σία από DarkLord22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως βλεπω τι εκδοση εχω? αν και απ οσο θυμαμαι μολις συνδεθηκα στο ιντερνετ μου ζητησε να κανω update και δεν ηξερα και εκανα, οποτε λογικα θα εχω την 4,3 ε?εχει βρεθει κανενας εφικτος τροπος για αυτη την εκδοση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω φτάσει μέχρι το σημείο που λέει "τροποποίηση της 4.2". Έχω παρακάμψει το βήμα με την nand, γιατί έχω μικρής χωρητικότητας κάρτα, αλλά μετά δεν κάνει τα υπόλοιπα βήματα.

Συγκεκριμένα όταν πατάω Install & Patch IOS36 μου βγάζει error -1. Downgrading.

 

Έχετε καμιά ιδέα τι φταίει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω φτάσει μέχρι το σημείο που λέει "τροποποίηση της 4.2". Έχω παρακάμψει το βήμα με την nand, γιατί έχω μικρής χωρητικότητας κάρτα, αλλά μετά δεν κάνει τα υπόλοιπα βήματα.

Συγκεκριμένα όταν πατάω Install & Patch IOS36 μου βγάζει error -1. Downgrading.

 

Έχετε καμιά ιδέα τι φταίει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εφτιαξα το wii ενος φιλου, του τα χα περασει ολα παλιοτερα, αλλα δεν του βλεπε τον σκληρο ξαφνικα.Επειδη δεν ειδα homebrew chanel φανταζομαι οτι τα σβησε κατα λαθος η εκανε καμια αναβαθμιση. Τελος παντον ακουλουθησα αυτον τον οδηγο

http://www.chrislowthian.co.uk/new-nintendo-wii-4-2-softmodding-guide/985/

 

διοτι δεν μου ρθε κανα εμαιλ με αρχεια απο τον αλλο οδηγο. Φανταζομαι ιδια διαδικασια ειναι.

 

Ολα μοιαζουν οκ, εβαλα και το wiiflow και μαλιστα ετρεξα και το wii sport resort αφου πρωτα επεξα με τις ρυθμισεις και την αλλαγη στο dol που φωρτωνει. Καλη φαση που το εχει μεσα ο λοαντερ.

 

ΑΛΛΑ δεν μπορεσα να περασω το priiloader, βγαζει καποιο ερορ νομιζω για ios 36. Αυτο σημενει οτι δεν εχω προστασια απο updates kai different region games?? μπορω να κανω κατι? εχω την εnτυπωση οτι δεν εχω κανει ενα βημα, το Installing a Trucha'd IOS into slot 236. η μηπως λεω βλάκεια, διοτι το σοφτμοντ εγινε τελικα, αρα εχει γινει και αυτο το βημα?

 

Επισης εχουν μεινει απο παλιοτερα αλλοι λοαντερς σαν καναλια στο αρχικο μενου που δεν διαβαζουν τον δισκο. Πως γινονται uninstall?

 

Και τελος, με τον οδηγο που εχει το λινκ ποιο πανω, ειμαι καλυμενος απο ios, cios και πρασινα αλογα η πρεπει να περασω και τιποτα ποιο καινουριο στο μανιουαλ??τα κανει ολα αυτοματα το Multi-Mod Manager οποτε δεν ξερω τι περναει. μηπως εκανε αυτοματα και το Trucha'd IOS και εγω νομιζω οτι δεν το κανα?

 

παιδες αν μπορειτε απαντηστε μου συντομα, διοτι πρεπει να το δωσο αυριο πισω, φευγει αθηνα ο φιλος.

 

εντιτ -- αν και μου βγαζε λαθος, τελικα περασα το ποιο καινουριο priiloader και εκανα τα hacks, blocks...ktlp. Για τα αλλα περιμενω ακομα ινφο. Κυριως το πως σβηνουμε παλια καναλια, παλιους λοαντερς

Επεξ/σία από tzinos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Φίλε είσαι θεός..!!

Μπράβο σου..!!

Επιτέλους αξιώθηκα να χακάρω το wii μου..!!

Χίλια ευχαριστώ..!!

 

Μια μικρή παρατήρηση μόνο..!

Στα files που κατεβάζουμε, δεν υπάρχει ο mmm..!

Το βρήκα από εδώ τον κατέβασα, έβαλα τον φάκελο mmm στον φάκελο apps της κάρτας και δούλεψε μια χαρά..!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα κ χρονια πολλα θα ηθελα λιγη βοηθεια..ειμαι κατοχος ενος wii black 4.2E κ απ'οσο ακουω η μονη διεξοδος για να παιξει ειναι απο σκληρο δισκο.

Ακολουθησα τον οδηγο μεχρι το Priiloader και ολα καλα η ερωτηση ειναι: θα πρεπει να στησω κ τα Neogamma,Softchip και Darkcorp; κ σχετικα με τo usb loader ειπαρχει κανενας αναλυτικος οδηγος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Όλα ΟΚ, έχω και το παιχνίδι για το wii 4,3. Απλά επειδή το πήρα 200 ευρώ από το ebay όπως καταλαβαίνετε, όποιος το θέλει πρέπει να βοηθήσει και οικονομικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 1 μήνα μετά...

sorry γ την ερωτηση αλλα χρειαζεται κ η διαδικασια με το zelda twilight για να ολκληρωθει η διαδικασια?εχω το το 4.0e

 

κ κατι αλλο συνεχως μου κολλαει στην αναβαθμιση σε 4.2 στο σημειο που λεει " Τρεξτε το Yet Another Wad Manager Mod". Μου εμφανιζεται το μηνυμα

 

post-76024-0-97091300-1303028309_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...