Προς το περιεχόμενο

Softmod οποιουδήποτε Wii έκδοσης 4.2 και κάτω


vdanasto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 91
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

καμια ιδεα για το μηνυμα που μου βγαζει? cool.png

 

το συγκεκριμενο μου το εβγαζε διοτι δεν ειχα ποιο πριν την αναβαθμιση σε 4.2ε αλλα αν μπορει καποιος να μου δωσει τα φωτα του.......

εχω φτασει στο κομματι που κανω εγκατασταση το ΜΜΜ κ μου βγαζει το εξης μηνυμα

post-76024-0-83774600-1303401089_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

μπορει να μου πει καποιος με ποιον τροπο μπορω να παιζω απο σκληρο δισκο usb? σε τι φορματ πρεπει να ειναι? kai στο wii τι προγραμμα να περασω για να το αναγνωριζει? κατεβασα και του εβαλα το USB Loader GX αλλα δεν αναγνωριζει τον εξωτερικο δισκο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο δίσκος πρέπει να ειναι ntfs και για να περάσεις τα iso χρησιμοποιείς το WBFS Manager 3.0.

Επίσης πρέπει ο δίσκος πρέπει αν συνδέεται με μια usb αυτους που θέλουν 2 usb για να λειτουργήσουν δεν τους αναγνωρίζει το USB Loader GX

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

γεια ειμαι καινουργιος στο forum και δεν καταλαβενω τιποτα απο wii μπορει να μου πει καποιος πως θα το κανω π.χ εικονες η βίντεο εχω την 4.0Ε επισης δεν μπoρω να κανω off το wiiconnect24 μου λεει οτι θελει ιντερνετ και κατι τετοια help!!

Επεξ/σία από mixosse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα..

διαβασα σε εναν ξενο οδηγο που ειναι ακριβως ιδιος με αυτον αυτο

 

If you were to ever brick, just copy the bootmii folder and 'NAND.bin' from your PC onto the root of your SD Card. Then repeat parts a, b & c but this time selecting the icon that points to the chip. While bootmii/boot2 can save you from full bricks, bootmii/IOS cannot! It is not recommended to use bootmii as an IOS to restore your NAND!

 

δλδ αν δεν μπει το bootmii σαν boot2 (που προφανως σε εμενα δεν μπηκε για αυτο ρωtαω) δεν μπορεις να κανεις restore αν γινει κατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα..

διαβασα σε εναν ξενο οδηγο που ειναι ακριβως ιδιος με αυτον αυτο

 

If you were to ever brick, just copy the bootmii folder and 'NAND.bin' from your PC onto the root of your SD Card. Then repeat parts a, b & c but this time selecting the icon that points to the chip. While bootmii/boot2 can save you from full bricks, bootmii/IOS cannot! It is not recommended to use bootmii as an IOS to restore your NAND!

 

δλδ αν δεν μπει το bootmii σαν boot2 (που προφανως σε εμενα δεν μπηκε για αυτο ρωtαω) δεν μπορεις να κανεις restore αν γινει κατι?

 

Πες μας ακριβως τι προβλημα αντιμετοπιζεις...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχω καποιο προβλημα (προς το παρων τωρα ξεκινησα να κανω το softmode ) απλα διαβασα οτι αν το bootmii μπει σαν IOS και οχι σαν boot2 (σε εμενα μπεικε σαν ios) δεν υπαρχει η δυνατότητά να κανεις restore ισχυει? και αν γινει κανα brick (οπως το αναφερει εκει δλδ αν φαει σκαλωμα το wii ) τι κανω μετα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...