Προς το περιεχόμενο

Apple iPhone 4


kage

Ποιο χρώμα του iPhone 4 σας αρέσει περισσότερο ;  

381 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιο χρώμα του iPhone 4 σας αρέσει περισσότερο ;

    • Άσπρο
      276
    • Μαύρο
      532
    • Whatever brotha
      141


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειναι κουραστικό γιατί ολοι πια ειναι με το μάτι στη μπαταρία. Ναι, τα αειφον δεν έχουν την καλύτερη μπαταρία και το iOS δε βοηθάει. Αλλά προσωπικά δε θα θυσίαζα features του ios 5/6 για να κάτσω στο 4. Από κει και πέρα, οσα 3gs και 4αρια εχω δει και έχω φτιάξει/στήσει στην 6.1.2/6.1.3 σφαίρα πάνε και απροβλημάτιστα από πλευράς απόδοσης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Edit: Μολις ειδα το edit σου

Υποστηριζει καποιο πρωτοκολλο που βελτιωνει την ταχυτητα (spdy?) ή εννοεις κατι αλλο?

Οχι δεν εχει καποιο πρωτοκολλο, απλα ειναι βελτιστοποιημενη τοσο η javascript engine οσο και το γενικοτερο rendering του safari.

Υπαρχουν τεστ που δειχνουν ενα 20% πιο γρηγορο loading time σελιδων σε real-world tests.

Πχ

http://www.macworld.com/article/2010286/lab-tests-ios-6-and-ios-5-performance-differences.html

 

@haHa

Ευχαριστω για το feedback :-)

Οχι, μια τοσο μικρη διαφορα δεν με ενοχλει καθολου. Εαν μπορεις (..και θυμασαι), σχετικα με την αποδοση καποιο σχολιο?

Η εντυπωση που ειχα αποκομισει ηταν οτι τουλαχιστον στο browsing το iphone 4 ηταν ολο κ πιο γρηγορο με  καθε νεα εκδοση ios. Αυτο φαινεται να επιβεβαιωνουν και τα τεστ.

 

Αλλο προβλημα/αργοπορια δεν ειχα παρατηρησει.

 

 

------------------------------

 

 

Τελος, δοκιμασε και το endomondo αντι για runkeeper κλπ.

Εχει λιγο παραπανω ρυθμισεις στην αρχη που μπορει να σε μπερδεψουν, αλλα εχει πολυ καλυτερο web interface και περισσοτερες πληροφοριες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ειναι κουραστικό γιατί ολοι πια ειναι με το μάτι στη μπαταρία. Ναι, τα αειφον δεν έχουν την καλύτερη μπαταρία και το iOS δε βοηθάει.

Δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να αναλυσουμε το σκοπο της ερωτησης μου επειδη (υποθετω) εσυ εχεις δει να γινεται η συγκεκριμενη συγκριση πολλες φορες και σε "κουραζει". Ο haHa - ο οποιος απ οτι φαινεται συμφωνει μαζι σου επι του θεματος- ειπε την αποψη του, εδωσε μια εκτιμηση, τον ευχαριστησα μια και αυτο ακριβως εψαχνα και συνεχιζουμε.

Μπορουσες απο την αρχη (απο τη στιγμη που ηθελες να μου απαντησεις) πολυ απλα να παραθεσεις την εμπειρια σου σε καποια απο τις αποριες μου, οπως εκανες με το παρακατω, και προχωραμε απτοητοι.

Από κει και πέρα, οσα 3gs και 4αρια εχω δει και έχω φτιάξει/στήσει στην 6.1.2/6.1.3 σφαίρα πάνε και απροβλημάτιστα από πλευράς απόδοσης.

Σ ευχαριστω για το feedback

 

@haHa

Big time thank you!

 

 

Τελος, δοκιμασε και το endomondo αντι για runkeeper κλπ.

Εχει λιγο παρπανω ρυθμισεις στην αρχη που μπορει να σε μπερδεψουν, αλλα εχει πολυ καλυτερο web interface και περισσοτερες πληροφοριες.

:wub:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 6.1.3 έχει τρομερό πρόβλημα με την μπαταρία. Καλό είναι να κάνουμε τα μεγάλα update αλλά θέλει προσοχή με τα μικρά αφού κάθε φορά βγάζουν άλλες εκπλήξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το 6.1.3 έχει τρομερό πρόβλημα με την μπαταρία.

Εαν θελεις γινε λιγο πιο περιγραφικος. Τι προβλημα εννοεις? Τι διαφορες εχεις παρατηρησει με το 4.x?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον το 1/3 σε διαφορά και τουλάχιστον 20 παραγγελίες για νέα μπαταρία σε iPhone 4. Όλα με 6.1.3.

Αυτό με τις παραγγελίες μπαταρίας πάλι δεν το καταλαβαίνω. Αφού είναι θέμα λογισμικού, δε θα τους σώσει η μπαταρία να αλλάξει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

φιλος εχει iphone 4 8GB εχει προβλημα πηγαινε να σηκωσει το τηλεφωνο και εκλεινε το εστειλε μεσω vodafone για service και του ειπαν οτι δεν υπαρχει service για iphone και του δινουν καινουριο με 170 ευρω. ειναι λογικο αυτο? το τηλεφωνο θα ειναι ανακατασκευη? γιατι να μην υπαρχει service?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>φιλος εχει iphone 4 8GB εχει προβλημα πηγαινε να σηκωσει το τηλεφωνο και εκλεινε το εστειλε μεσω vodafone για service και του ειπαν οτι δεν υπαρχει service για iphone και του δινουν καινουριο με 170 ευρω. ειναι λογικο αυτο? το τηλεφωνο θα ειναι ανακατασκευη? γιατι να μην υπαρχει service?</p>

Αν ειναι μες την εγγύηση πρεπει να του δωσουν ανακατασκευασμένο ανευ χρέωσης. Αν δεν ειναι, ναι δυστυχώς (ή μάλλον ευτυχώς), δεν τα φυιάχνουν. Γιατί ετσι ειναι η πολιτική της εταιρίας και καλύτερα γιατί οι περισσοτεροι ειναι άσχετοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα.Εχω κάποιο πρόβλημα με το κινητό μου.Δεν μου ανοίγει κάποια link απο διαγωνισμούς συνήθως που πάιρνω μέρος μέσω fb.Πατάω το link να το ανοίξω και μου γράφει η σελίδα που ζητήσατε δεν βρέθηκε.Μήπως γνωρίζετε τι μπορεί να φταίει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα.Εχω κάποιο πρόβλημα με το κινητό μου.Δεν μου ανοίγει κάποια link απο διαγωνισμούς συνήθως που πάιρνω μέρος μέσω fb.Πατάω το link να το ανοίξω και μου γράφει η σελίδα που ζητήσατε δεν βρέθηκε.Μήπως γνωρίζετε τι μπορεί να φταίει?

Δεν είναι πρόβλημα του κινητού, είναι θέμα της εφαρμογής facebook. 

 

Δοκίμασε μέσω σαφάρι να πας στο facebook  και επέλεξε desktop version. 

 

το πηρε δεκεμβρη του 2011 δεν ξερω αν εχει εγγυηση

Δεν έχει, ένα χρόνο έχουν εγγύηση αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...