Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα θα κανω μια ερώτηση που μπορεί να ειναι ηλίθια. Υπαρχει πρόγραμμα στο android που να σου δείχνει τα χαρακτηριστικά της συσκευής; Λ.χ Ποσα mAh ειναι η μπαταρία; Μέγεθος ραμ; Επεξεργαστής κλπ... Οσα περισσότερα δείξει τοσο το καλύτερο.

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα θα κανω μια ερώτηση που μπορεί να ειναι ηλίθια. Υπαρχει πρόγραμμα στο android που να σου δείχνει τα χαρακτηριστικά της συσκευής; Λ.χ Ποσα mAh ειναι η μπαταρία; Μέγεθος ραμ; Επεξεργαστής κλπ... Οσα περισσότερα δείξει τοσο το καλύτερο.

 

Ευχαριστώ 

αμα πάς στις ρυθμισεις-πληροφορίες τηλεφώνου δίχνει τα περισσότερα απο αυτά που ζητάς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη το έψαξα λιγο παραδόξως δεν μου τα λεει (ειναι ταμπλετ). Απλα κατι γενικά χαρακτηριστικά. Ελεγα μήπως υπήρχε καποια εφαρμογή που να μου τα έδειχνε πιο αναλυτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, έχω πάρει ένα mk808 III και ψάχνω 2 προγράμματα. Aν δεν κάνω δουλειά θα του περάσω linux.

Θέλω να μπορώ να κάνει κοινόχρηστο ένα δίσκο για να μπορώ να έχω πρόσβαση στα αρχεία μου και από άλλους υπολογιστές σε τοπικό δίκτυο και θέλω και μία λύση με το πληκτρολόγιο. Να βάλω μία server έκδοση στον αντρουίνο και την client έκδοση στο κινητό android

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλη την παρέα ,

 Εχω συνδέσει σε ένα android tablet ένα 3g usb stick .

 Υπάρχει κάποια εφαρμογή η οποια να με ενημερώνει & να εμφανίζει τυχόν sms & κλήσεις

 που θα λαμβάνω στην  Sim που έχω τοποθετήσει στο stick ??

  Καλο Σαβ/κο σε όλους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλησπέρα σε όλη την παρέα ,

 Εχω συνδέσει σε ένα android tablet ένα 3g usb stick .

 Υπάρχει κάποια εφαρμογή η οποια να με ενημερώνει & να εμφανίζει τυχόν sms & κλήσεις

 που θα λαμβάνω στην  Sim που έχω τοποθετήσει στο stick ??

  Καλο Σαβ/κο σε όλους

 

Καλησπέρα σε όλη την παρέα ,

 Εχω συνδέσει σε ένα android tablet ένα 3g usb stick .

 Υπάρχει κάποια εφαρμογή η οποια να με ενημερώνει & να εμφανίζει τυχόν sms & κλήσεις

 που θα λαμβάνω στην  Sim που έχω τοποθετήσει στο stick ??

  Καλο Σαβ/κο σε όλους

πως το συνδεσες? ετρεξες καποια εφαρμογη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν χρειάστηκε να τρέξω κάποια εφαρμογή...

Το είδε αυτόματα (μέσω usb otg) & συνδέθηκε στο διαδίκτυο...

Αν σε ενδιαφέρει ειναι αυτό : http://ipadalternative.com/el/24-huawei-e1750-3g-usb-modem.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αγορασα ενα smartphone (πρωτη φορα με smartphone)  και  δεν μου ανοιγει οταν εχει μεσα μια σελιδα above flash player (η σελιδα ανοιγει αλλα δεν βλεπω στο παρακατω λινκ την δορυφορικη,ολα τα αλλα τα βλεπω ) ,και διαβασα οτι δεν υποστηριζει πια η above flash player σε android.Γνωριζει καποιος καποιο αλλο προγραμμα για να μπορω να βλεπω οταν εχουν μερικες σελιδες μεσα εφαρμογες με flash player ,οχι βιντεο ,τα βιντεο μια χαρα τα παιζει στο youtube,απλα εφαρμογες.

Και για να σας δωσω ενα παραδειγμα τι εννοω ,στην παρακατω σελιδα π.χ το δορυφορικο animation δεν μπορω να το δω με το android κινητο μου,ολα τα υπολοιπα τα βλεπω κανονικα.

 

http://www.yr.no/satellitt/europa_animasjon.html

 

Yπαρχει κατι ? η να το παρω αποφαση οτι οτι εχει μεσα above flash player δεν θα το βλεπω απο το κινητο ?

 

Ευχαριστω

 

Για Android 4 .. ;)

http://download.macromedia.com/pub/flashplayer/installers/archive/android/11.1.115.36/install_flash_player_ics.apk

 

Εδω εχει τα παντα..

Απλα κατεβαζετε οτι εχετε και δουλευει 100% 

http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/archived-flash-player-versions.html

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας.

Υπαρχει καποια εφαρμογη που να μετραει τον χρονο που ειναι αναμμενη η οθονη του κινητου?

 

(για να δω ποση ωρα την ημερα περιπου, τρωω μπροστα στο κινητο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας.

Υπαρχει καποια εφαρμογη που να μετραει τον χρονο που ειναι αναμμενη η οθονη του κινητου?

 

(για να δω ποση ωρα την ημερα περιπου, τρωω μπροστα στο κινητο)

αν θες στο περίπου έχει στο μενού της μπαταρίας,στις ρυθμίσεις.Μόνο που αυτό δείχνει απο την στιγμή που το φόρτισες όχι την ημέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας.

Υπαρχει καποια εφαρμογη που να μετραει τον χρονο που ειναι αναμμενη η οθονη του κινητου?

 

(για να δω ποση ωρα την ημερα περιπου, τρωω μπροστα στο κινητο)

 

1. Μπορεί να ψάξεις στο google play για uptime widget, είχα ένα που έλεγε χρόνο uptime και ποσοστό awake αλλά δεν θυμάμαι ποιο. Θα το βρεις.

2.Το elixir έχει δυνατότητα widget που κάνει ακριβώς το ίδιο.

3.Αν δεν βγάλεις άκρη με αυτά πές μου να ψάξω να βρω ποιό είχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Meraklis56, οπως λες,ο χρονος ανανεωνεται καθε φορα που φορτιζεις οποτε δεν μου πολυκανει, αφου οταν 'χαζευω' με τις ωρες στο κινητο,το βαζω παραλληλα να φορτιζει.

 

@funbreaker δεν βρηκα ακρη.

Με (σχεδον) ολα αυτα τα προγραμματα, νομιζω οτι και παλι ο ιδιος χρονος μετριεται(...απο την τελευταια φορτιση)

Αν δεν βαριεσαι,ψαξτο λιγο και πες μου αν βρεις κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...