Προς το περιεχόμενο

Android Applications


Aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά.

 

Είμαι και εγώ ευτυχισμένος κάτοχος Android συσκευής και θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια εφαρμογή αντίστοιχη του PC SUITE της SE.

 

Βασικά θέλω να επεξεργαστώ με τον πιο εύκολο τρόπο τις επαφές μου γιατί τις βγάζει λίγο ό,τι ΄να ναι!

 

MyPhoneExplorer for Android!

Εξαιρετική εφαρμογή!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κανένα παιχνιδάκι παρατηρητικότητας, του στυλ να βρεις αντικείμενα κρυμμένα στην εικόνα υπάρχει;

 

Spot It

chart?cht=qr&chs=135x135&chl=market%3a%2f%2fdetails%3fid%3dcom.mobilemelon.spotit%26referrer%3dutm_source%253DAndrolib%2526utm_medium%253DPage%2526utm_campaign%253DAndrolib%2520Page

 

 

Mystique Ch1: Foetus, είναι δωρεάν τα chapter 2,3... δεν είναι.

chart?cht=qr&chs=135x135&chl=market%3a%2f%2fdetails%3fid%3dcom.bendroid.mystique1%26referrer%3dutm_source%253DAndrolib%2526utm_medium%253DPage%2526utm_campaign%253DAndrolib%2520Page

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1.μεταφέρεις τις επαφές της sim στο κινητό, αν δεν το έχεις ήδη κάνει.

2. Κατεβάζεις απο το market μια εφαρμογούλα contact export. Κάνεις export τις επαφές σε ενα αρχειάκι csv

3. Μπαίνεις στον λογαριασμό σου στην google, στα αριστερά εκεί που γράφει πατά mail --contacts -- Import contacts. Βάζεις το csv. Tώρα έχεις ολες τις επαφές σου στο gmail.

4. Κάνε τις κατάλληλες διορθώσεις, σβήσε ή κάνε merge επαφές που μπορεί να υπάρχουν 2 φορές, και οταν ανοίξεις το 3g/wi-fi του κινητού θα συγχρονίσει κια θα είναι ολα τέλεια :-D

 

Ευχαριστώ πολύ.:-)

 

@edit:Δεν μπορώ να την βρω την εφαρμογή!

Όλα OK!

 

---------- Προσθήκη στις 12:50 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 12:14 ----------

 

MyPhoneExplorer for Android!

Εξαιρετική εφαρμογή!!!

 

'Οντως πολύ καλή!

Επεξ/σία από gorillas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια,ποια ειναι αυτη η εφαρμογη που προβλεπει το κειμενο στα μηνυματα και μαλιστα τωρα κατι εμαθα πως την ειχαν φτιαξει ελληνες και πουληθηκε στην google για να την κατεβασω σε android?? πως θα την ψαξω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις πηρα το wildfire και εχω μερικες noob ερωτησεις πανω στο android.

-Μπορω να κανω uninstall προεγκατεστημενες εφαρμογες (πχ facebook for htc) η πρεπει να ειμαι root;

-Τελικα το task killer χρειαζεται η οχι γτ μετα απο μια προχειρη αναζητηση εχω μπερδευτει.

-Κατι αντιστοιχο του Ovi suite που εχουν τα νοκια υπαρχει;Εστω ενας τροπος να συνδεεται το htc sync μεσω bluetooth...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις πηρα το wildfire και εχω μερικες noob ερωτησεις πανω στο android.

-Μπορω να κανω uninstall προεγκατεστημενες εφαρμογες (πχ facebook for htc) η πρεπει να ειμαι root;

-Τελικα το task killer χρειαζεται η οχι γτ μετα απο μια προχειρη αναζητηση εχω μπερδευτει.

-Κατι αντιστοιχο του Ovi suite που εχουν τα νοκια υπαρχει;Εστω ενας τροπος να συνδεεται το htc sync μεσω bluetooth...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Δεν μπορείς. Πρέπει να κάνεις root την συσκευή.

 

2) Όχι δεν τον χρειάζεσαι. Το android έχει πολύ καλή διαχείριση μνήμης.

 

3) Νομίζω με το MyPhoneExplorer Client θα κάνεις δουλειά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εδώ ένα Π.Μ. παρακαλώ :-D

 

Μπορώ να έχω κι εγώ p.m (gps etc)....είμαι λίγο άσχετος αλλά θα την βρώ την άκρη με τον θειο..

αν και θα χρειαζόμουν και καμια περαιτέω διευκρίνιση στο p.m.

 

thnx...:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να παραθέσω και γω τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ και της θεωρώ must

 

1)3G watchdog (απαραίτητο για αυτούς που θέλουν να παρακολουθούν τα ΜΒ)

2) Advanced task killer (εφαρμογή που διαχειρίζεται της εφαρμογές που τρέχουν)

3) Aldiko (book reader παρά πολύ καλό app για να διαβάζεται e-books)

4) Android irc (πολύ απλά το irc στο κινητό σας)

5) Αstro manager (εφαρμογή για να κάνετε organize στα αρχεία σας κάνει τα πάντα!)

6) Backgrounds ( ότι καλύτερο κυκλοφορεί για να αλλάζετε wallpapers στο κινητό σας)

7) Bluetooth file manager (επεκτείνεται την δυνατότητα του bluetooth στο κινητό σας..στείλτε και λάβετε αρχεία)

8) Colore note (post-it, τώρα πλέον καρφιτσώνεις σημειωματάκια και στο κινητό!)

9) Compass ( Σε περίπτωση που χαθείς...)

10) Google sky Map ( Δες ποια αστέρια κοιτάς..)

11) Greader (Rss reader)

12) Handcet sms ( Tο απόλυτο must app για το android και τι δεν κάνει...)

13) Imdb (όμορφη εφαρμογή για να βλέπετε γρήγορα ταινίες και trailers)

14) Msn talk (o απόλυτος messenger για το android με πάρα πολλά extra)

15) Norton Security ( Δεν ξέρω κατά πόσο σημαντικό/lλειτουργικό είναι ένα antivirus στο android αλλά καλό είναι να υπάρχει προστατεύει από maleware)

16) Note everything (ένα ποιο πολύπλοκο σημειωματάριο με πιο εξειδικευμένα features)

17) Opera mini ( σίγουρα δεν είναι ο καλύτερος broswer αλλά τον προτιμάω διότι κάνει compress τα sites προτού τα δεις με συνέπεια την εξοικονόμηση στα MB.)

18) skyfire browser ( παίζει και flashakia)

19) Phonebook 2,0 (η τηλεφωνική ατζέντα ωστόσο αρκετά βαρύ στο hero μου)

20) Photoshop ( η επώνυμη σουίτα)

21) Rockplayer (παίζει όλα τα αρχεία μέχρι και flv θέλετε κάτι άλλο?)

22) Skype ( ότι κάνει το skype στο pc σου το κάνει και στο κινητό σου)

23) Soccer Livescores (είσαι παίχτης του στοιχήματος τότε believe me το χρειάζεσαι με ευγνωμονεί τε αργότερα :P)

24) Solo Lite ( η εφαρμογή που με κάνει να χαίρομαι που χρησιμοποιώ android app για να παίζεις κιθάρα)

25) Taptalk ( forum viewer με δυνατότητα reply στα ποστ κάτι που δεν στο προσφέρουν τα άλλα)

26) Τexas Holder (ε να μην βάλω και ένα παιχνιδάκι φυσικά παίζεται και online)

27) Tune in Radio ( μπορεί τα περισσότερα android να μην έχουν ενσωματωμένο radio player, αλλά με αυτήν την εφαρμογή τώρα πια έχεις)

28) Winamp ( it's official apps και it's official the best music player)

29) Zougla ( η ολοκληρωμένη ελληνική ενημέρωση σε μία εφαρμογή ,εφημερίδες. απόψεις, blogs, και άλλα πολλά σε μια εφαρμογή με πανέμορφο UI τα συγχαρητήρια μου στον ΙΩΑΝΝΗ ΠΑΠΑΔΑΚΗ [email protected] )

30) pholaryzer (δεν χάνεις κλήση)

31) Battery widget (για να ξέρεις ακριβώς πόσο μπαταρία σου απομένει)

 

Οι παραπάνω εφαρμογές προέκυψαν έπειτα από πολλές ώρες ψάξιμο στον ίντερνετ και μετά από αρκετές δοκιμές έναντι άλλων ομοίων εφαρμογών..και τελικά κατέληξα ότι είναι οι καλύτερες και φυσικά λειτουργικές

Επεξ/σία από TH_boy_20
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...