Προς το περιεχόμενο

Path of Exile


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eχει 4-5 μερες που ξεκινησα να παιζω το παιχνιδάκι.
Τιμιότατο,και κακως δεν ειχα ασχοληθει νωρίτερα.
Εχω κολλησει στο quest hidden architect.
Μου λέει "follow the shaper deeper into the atlas..,complete tier 4 maps or above" ,αλλα δεν καταλαβαινω που θα βρω 4 tier or above maps.
Εχω διαφορα 1-2 tier maps,αλλα οχι μεγαλύτερα.
Λίγη βοήθεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, suffocater είπε

Eχει 4-5 μερες που ξεκινησα να παιζω το παιχνιδάκι.
Τιμιότατο,και κακως δεν ειχα ασχοληθει νωρίτερα.
Εχω κολλησει στο quest hidden architect.
Μου λέει "follow the shaper deeper into the atlas..,complete tier 4 maps or above" ,αλλα δεν καταλαβαινω που θα βρω 4 tier or above maps.
Εχω διαφορα 1-2 tier maps,αλλα οχι μεγαλύτερα.
Λίγη βοήθεια?

Οταν τρέχεις maps ,υπαρχει πιθανοτητα να σου πεσουν μεγαλυτερο tier map απο το επιπεδο που κανεις, παιξε μερικα 2αρια μεχρι να μαζεψεις καποια 3αρια και μετα παιζε τα 3αρια για να βρεις 4αρια. Αν βαριεσαι να το κανεις αυτο μπορεις απλα να τα αγορασεις απο το poe.trade. Τα Low lvl ειναι σχετικα φτηνα αλλα οσο ανεβαινεις tier ακριβαινουν.

Επισης ενα σωτηριο κυριολεκτικα website για ανταλλαγή χαρτων ειναι το https://poemap.live/ , κανεις συνδεση με το λογαριασμο του poe και με ενα πολυ απλο UI επιλεγεις ποια maps εχεις και ποια θέλεις. Μετα σου εμφανιζει αλλους χρηστες που ταιριαζουν στις ανταλλαγες σου και με ενα κλικ κανεις copy ενα ετοιμο μηνυμα ανταλλαγής. Το κανεις paste ingame και κανετε trade γρηγορα και ομορφα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aλλη μια απορία.
Προσπαθησα να αγορασω κατι απο poe.trade,εκανα copy-paste απ την σελιδα,μου απαντησε ο τυπος ,και μετα με ρώτησε "no league?bb".
Δεν καταλαβα χριστούλη για το τι εννοουσε,και μετα δεν μου απαντούσε
.Δεν βρισκομαστε/μπαίνουμε party απλά και κανουμε trade?

😕

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθε χαρακτηρας ανηκει σε καποιο league. Υπάρχουν τα Standard/Hardcore Standard οπου ειναι ολοι οι "παλιοι" χαρακτηρες και το legion/hardcore legion οπου ειναι το τελευταιο league. Καθε ενα απο αυτα εχει διαφορετικη οικονομια και δεν μπορεις να κανεις trade αν οι χαρακτηρες ειναι σε αλλο league. 

Αυτο που φανταζομαι να συνεβει ειναι οτι δεν παιζεις το τελευταιο league αλλα μπηκες στο standard. Αν ειναι ετσι οι επιλογες σου ειναι ειτε να συνεχισεις Standard και να επιλεξεις το αντιστοιχο league απο την επιλογη στο poe.trade ειτε να ξεκινησεις στο Legion.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, k4ts0u είπε

 

Σε ευχαριστώ πολύ.
Ειμαι στα χαμένα και εχει ΠΑΡΑ πολλά πράγματα που πρέπει να κατανοήσεις και δυστυχώς το παιχνίδι δε σε βοηθάει ingame να τα καταλάβεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...

Μιας και άρχισα να το παίζω χαλαρά σήμερα άρχισα εναν χαρκατήρα στην standar league και οχι στην legion ... ποια η διαφορά ανάμεσα στις 2 , μπορώ αυτον τώρα να τον μεταφέρω στην legion ή πρέπει να αρχίσω απο την αρχή ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, SPANK είπε

Μιας και άρχισα να το παίζω χαλαρά σήμερα άρχισα εναν χαρκατήρα στην standar league και οχι στην legion ... ποια η διαφορά ανάμεσα στις 2 , μπορώ αυτον τώρα να τον μεταφέρω στην legion ή πρέπει να αρχίσω απο την αρχή ?

Oχι δεν μπορεις, οταν κανεις char σε league μενει εκει μεχρι το τελος της. Η διαφορα ειναι τα mods που τρεχουν, αναλογα και το  league. Επισης δε μπορεις να κανεις trade με ατομα που παιζουν σε leagues. Για μενα καλυτερα παιξε σε league, ειναι πιο fun. Ριξε μια ματια κ εδω αν εχεις χρονο, τα εξηγει καλυτερα Leagues

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Oχι δεν μπορεις, οταν κανεις char σε league μενει εκει μεχρι το τελος της. Η διαφορα ειναι τα mods που τρεχουν, αναλογα και το  league. Επισης δε μπορεις να κανεις trade με ατομα που παιζουν σε leagues. Για μενα καλυτερα παιξε σε league, ειναι πιο fun. Ριξε μια ματια κ εδω αν εχεις χρονο, τα εξηγει καλυτερα Leagues

Ωραία τοτε θα αρχίσω εναν καινούργιο στην Legion γιατι απο οτι διάβασα μετα το τέλο της μεταφέρονται οι char σε standar οποτε δεν χάνεται

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, NT1G είπε

Η legion τελειώνει σε μια βδομάδα περίπου.

End date, 2019-09-03

Όταν τελειώσει η Legion μπορώ να το τελειώσω το campaign οταν θα πάει ο χαρακτήρας στην standar ? , επίσης στην καινούργια που θα βγεί πρέπει να φτιάξεις παλι χαρακτήρα δεν μπορείς να συνεχίσεις με τον ίδιο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...