Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις [Old]


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Θες να βαλεις δλδ από το pc ?

Δεν θα είναι ενισχυμένο το σήμα. Άλλη η έξοδος του τελικού ενισχυτή και άλλο το audio out.

Αυτο σκεφτομουν να κανω.

Αρα μου λες να μην το δοκιμασω καν ε?

Thanks :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν θες να το κάνεις γιατί δεν υπάρχουν καθόλου ηχεία εκεί που θα το κάνεις, μπορείς μια χαρά να το κάνεις - απλά η ένταση του (μη ενισχυμένου, που λέει κι ο Παντελόλυκος) θα είναι χαμηλή. Κάτι λιγότερο από λαπτοπ.

 

Επίσης, αντάπτορας δεν ξέρω αν παίζει (σε κάθε περίπτωση πρέπει να κάνεις μια βόλτα από ένα κατάστημα με ηλεκτρονικό εξοπλισμό), αλλά παίζει-δεν παίζει, όλο και κάπου δεν θα 'χεις αχρησιμοποίητο ένα σετ ακουστικά (έστω "ψείρες") ; Αν δεν είναι τα εσωτερικά σύρματα από 'κείνα τα χρωματιστά που δεν είναι αγώγιμα, απλά "πλέξ' τα" με τα καλώδια των ηχείων, αφού κόψεις το καλώδιο των ακουστικών (αν είναι χρωματιστά, πρέπει να πας μέχρι επάνω στις ψείρες και να τα αποσυνδέσεις από τις ενώσεις τους με αυτές, όπου η άκρες των καλωδίων είναι, πιθανότατα, αγώγιμες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Aν θες να το κάνεις γιατί δεν υπάρχουν καθόλου ηχεία εκεί που θα το κάνεις, μπορείς μια χαρά να το κάνεις - απλά η ένταση του (μη ενισχυμένου, που λέει κι ο Παντελόλυκος) θα είναι χαμηλή. Κάτι λιγότερο από λαπτοπ.

 

Επίσης, αντάπτορας δεν ξέρω αν παίζει (σε κάθε περίπτωση πρέπει να κάνεις μια βόλτα από ένα κατάστημα με ηλεκτρονικό εξοπλισμό), αλλά παίζει-δεν παίζει, όλο και κάπου δεν θα 'χεις αχρησιμοποίητο ένα σετ ακουστικά (έστω "ψείρες") ; Αν δεν είναι τα εσωτερικά σύρματα από 'κείνα τα χρωματιστά που δεν είναι αγώγιμα, απλά "πλέξ' τα" με τα καλώδια των ηχείων, αφού κόψεις το καλώδιο των ακουστικών (αν είναι χρωματιστά, πρέπει να πας μέχρι επάνω στις ψείρες και να τα αποσυνδέσεις από τις ενώσεις τους με αυτές, όπου η άκρες των καλωδίων είναι, πιθανότατα, αγώγιμες).

Got it, ευχαριστω για την επεξηγηση. :)

 

Βασικα δεν νομιζω πως θα προχωρησω κατα τα φαινομενα, διοτι στοχος ηταν να βγαζει υψηλοτερης εντασης ηχο απο εκεινη των ηχειων που ηδη εχω στον υπολογιστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιο site, που μπορώ να ενημερωθώ με το τι γίνεται σχετικά τις αναβολές του στρατού λόγω εκπαίδευσης (προπτυχιακής κ μεταπτυχιακής) και το τι γίνεται σε περίπτωση που κάποιος φύγει μόνιμα σε άλλη χώρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιο site, που μπορώ να ενημερωθώ με το τι γίνεται σχετικά τις αναβολές του στρατού λόγω εκπαίδευσης (προπτυχιακής κ μεταπτυχιακής) και το τι γίνεται σε περίπτωση που κάποιος φύγει μόνιμα σε άλλη χώρα?

 

Bασικα υπαρχουν πολλα, αλλα θελει λιγο ψαξιμο. ΠΧ

 

thiteia.org

army.gr

omhroi.gr

 

Συγκεκριμενα θα μπορουσες να απευθυνθεις και στο στρατολογικο σου γραφειο για σιγουρα και αν δεν θες να ψαχνεσαι...

 

Δες και εδω

 

http://www.thiteia.org/index.php?option=com_content&view=article&id=48&Itemid=55

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bασικα υπαρχουν πολλα, αλλα θελει λιγο ψαξιμο. ΠΧ

 

thiteia.org

army.gr

omhroi.gr

 

Συγκεκριμενα θα μπορουσες να απευθυνθεις και στο στρατολογικο σου γραφειο για σιγουρα και αν δεν θες να ψαχνεσαι...

 

Δες και εδω

 

http://www.thiteia.org/index.php?option=com_content&view=article&id=48&Itemid=55

 

Σε ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Υπενθυμίζω για πολλοστή φορά ότι το νήμα Μικρές Απορίες-Σύντομες Απαντήσεις προορίζεται για θέματα τα οποία α) επιδέχονται σύντομη απάντηση και β)δεν καλύπτονται από άλλες ενότητες του insomnia.

 

Επίσης, όπως ρητά έχει διατυπωθεί στο εναρκτήριο μήνυμα του νήματος, δεν προορίζεται για γενικές συζητήσεις εκτός θέματος. Γι' αυτό υπάρχει το γενικό Μπλα-Μπλα, πάντοτε στο πλαίσιο των υφιστάμενων κανονισμών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα! Έκανα μια κράτηση από airtickets και μου ζήτησε αν θέλω απόδειξη ή τιμολόγιο

Πρώτη φορά γίνεται αυτό γιατί συνήθως κλείνω απ ευθείας από αεροπορικές εταιρίες

Είπα απόδειξη και μου ήρθε ένα mail με ...απόδειξη!

Η ερώτησή μου είναι: Αυτή η απόδειξη μετράει στη φορολογική δήλωση; ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...