Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις [Old]


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια το θεμα ειχε μπει προηγουμενη χρονια , εξεταστικη (ναι ειναι μαθημα πρωτου ετους :P ) , αποκλειεται να χρειαζεται matlab για να λυθει η horner

 

Δες τι σου έγραψα ρέι. Μαθηματικά δευτέρας λυκείου είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

η τυπισσα βαζει καθε χρονια σχεδον τα ιδια θεματα πανω κατω, η ασκησεις που εχει λυσει μες την αιθουσα , και horner δεν εχει χρησιμοποιησει ποτε. γιαυτο το λεω

 

με horner ηξερα και γω να το λυσω, αλλα σκεφτηκα μηπως παραγοντοποιειται διαφορετικα με πιο απλο τροπο και δε μου ρχεται. τελος παντων ευχαριστω για τη βοηθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με horner ηξερα και γω να το λυσω, αλλα σκεφτηκα μηπως παραγοντοποιειται διαφορετικα με πιο απλο τροπο και δε μου ρχεται. τελος παντων ευχαριστω για τη βοηθεια

 

Η παραγοντοποίηση προσωπικά με κυνηγάει σε όλα τα προηγούμενα σχολικά χρόνια. Δε κατάφερα μέχρι στιγμής να τη μάθω. Βέβαια, προσπάθησα λίγο τώρα αλλά δε βλέπω να πραγματοποιείται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γω τα ιδια. εχω φτασει 4ο ετος , κανω μαθηματα 4ου ετους και ακομα κατι παραγοντοποιησεις κατι τετοιες μαλακιες τις κανω με matlab η τα αφηνω ετσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφαγα φλασιά μετά απο ~3 χρόνια

 

Τότε λοιπόν , το 2009 , μπήκα στο πανεπιστήμιο και δικαιώμουν έκπτωση για λαπτοπ

 

Πήγα λοιπόν στο Πλαίσιο και αγόρασα ένα .

 

Στο κουτί μέσα είχε μόνο το cd Του Office 2009 ( ? )

 

Αλλα τωρα που χρειάστηκα φορμάτ , συνειδητοποίησα πως δεν είχα CD των Windows ....

 

Ρωτάω λοιπόν ..

 

Με την αγορά του Λαπτοπ έπρεπε να είχα και Cd των Windows ή όχι ?

 

Σαφώς έβαλα κατεβασμένα Windows , αλλά μου έκανε εντύπωση ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφαγα φλασιά μετά απο ~3 χρόνια

 

Τότε λοιπόν , το 2009 , μπήκα στο πανεπιστήμιο και δικαιώμουν έκπτωση για λαπτοπ

 

Πήγα λοιπόν στο Πλαίσιο και αγόρασα ένα .

 

Στο κουτί μέσα είχε μόνο το cd Του Office 2009 ( ? )

 

Αλλα τωρα που χρειάστηκα φορμάτ , συνειδητοποίησα πως δεν είχα CD των Windows ....

 

Ρωτάω λοιπόν ..

 

Με την αγορά του Λαπτοπ έπρεπε να είχα και Cd των Windows ή όχι ?

 

Σαφώς έβαλα κατεβασμένα Windows , αλλά μου έκανε εντύπωση ...

Nope

 

Στα περισσότερα λάπτοπ με την αγορά τους δεν έρχεται το CD-DVD των Windows μαζί. Συνήθως υπάρχει ένα partition κρυμμένο από τον κατασκευαστή, που μπορείς να επαναφέρεις το laptop στην αρχική του κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει ένα "κρυφό" μέρος στον σκληρό δίσκο σου, το οποίο δε μπορείς (εύκολα) να σβήσεις. Μέσα σε αυτό υπάρχει το λειτουργικό και μπορείς να το εγκαταστήσεις από εκεί όπως (περίπου) θα το εγκαθιστούσες από ένα CD/DVD. Αυτό το σημείο του δίσκου λέγεται Recovery Partition.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με σταμάτησαν σήμερα για έλεγχο με το μηχανάκι. Είχα χαρτιά κ.λ.π αλλά δεν φορούσα κράνος. Δεν μου είπαν τίποτα, αλλά κάνανε αρκετή ώρα μέχρι να μου επειστρέψουν την ταυτότητα και κάτι γράφαν. Με ρώτησαν και την οδό του σπιτιού μου. Επειδή τώρα τελευταία με σταματάνε συχνά και ποτέ δεν κάνουνε τόση ώρα να μου πουν να φύγω, παίζει να με γράψαν για κράνος και να μην μου το είπαν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει ένα "κρυφό" μέρος στον σκληρό δίσκο σου, το οποίο δε μπορείς (εύκολα) να σβήσεις. Μέσα σε αυτό υπάρχει το λειτουργικό και μπορείς να το εγκαταστήσεις από εκεί όπως (περίπου) θα το εγκαθιστούσες από ένα CD/DVD. Αυτό το σημείο του δίσκου λέγεται Recovery Partition.

Και πως μπαίνεις εκεί; στο εκει σαν boot device?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...