Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις [Old]


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με σταμάτησαν σήμερα για έλεγχο με το μηχανάκι. Είχα χαρτιά κ.λ.π αλλά δεν φορούσα κράνος. Δεν μου είπαν τίποτα, αλλά κάνανε αρκετή ώρα μέχρι να μου επειστρέψουν την ταυτότητα και κάτι γράφαν. Με ρώτησαν και την οδό του σπιτιού μου. Επειδή τώρα τελευταία με σταματάνε συχνά και ποτέ δεν κάνουνε τόση ώρα να μου πουν να φύγω, παίζει να με γράψαν για κράνος και να μην μου το είπαν;

Λες να στο κραταν για εκπληξη και να στο ταχυδρομησουν με αρωματισμενο πολυχρωμο φακελακι?

 

Απλα ειναι "υποχρεωμενοι" να κρατανε πληρη στοιχεια απο οσους σταματανε.Εκτος αυτου για τη μη χρήση κράνους ή ζωνης σε αφερουν και το διπλωμα κανα 10ημερο οποτε θα το ειχες παρει γραμμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα τέτοιο http://www.stereotik...product_id=3409 ματζαφλέρι κάνει όντως τη δουλειά που ισχυρίζεται ή είναι μούφα;

Ρε φίλε δεν έχω δοκιμάσει αλλά με ψήνει & απ'ότι βλέπω δεν είναι μούφα. Πρέπει να δουλεύει. Μάλλον θα χτυπήσω ένα από ebay. Όποιος έχει ας δώσει ένα feedback.

 

Σίγουρα δε θα δουλεύει σε όλα τα κατσαβίδια, ανάλογα το υλικό κατασκευής.

Η STEREOTIKI τι λέει ως κατάστημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θελουμε να βρουμε σε μια συναρτηση τα ακροτατα στον κυκλικο δισκο...Τοτε παραμετροποιουμε την f σε μια καμπυλη για το συνορο...

Αυτο ειναι η σ(t)=(sint,cost) ή σ(t)=(cost,sint) ; Εχει διαφορα γιατι το βλεπω και με τους δυο τροπους γραμμενο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με σταμάτησαν σήμερα για έλεγχο με το μηχανάκι. Είχα χαρτιά κ.λ.π αλλά δεν φορούσα κράνος. Δεν μου είπαν τίποτα, αλλά κάνανε αρκετή ώρα μέχρι να μου επειστρέψουν την ταυτότητα και κάτι γράφαν. Με ρώτησαν και την οδό του σπιτιού μου. Επειδή τώρα τελευταία με σταματάνε συχνά και ποτέ δεν κάνουνε τόση ώρα να μου πουν να φύγω, παίζει να με γράψαν για κράνος και να μην μου το είπαν;

Τυπικός έλεγχος,μη ψαρώνεις.

Το πολύ-πολύ να τους ρίξεις ένα απ' τα ανεκδοτάκια σου.

 

Μακάρι να συνεχιζόταν ο έλεγχος τέτοιου είδους κι όχι να σταματάμε ό,τι είναι εύκολο για τη δουλειά μας (ξεχωρίζουν από μακρυά οι νομοταγείς,ψωμάκι τους) κι όχι άμα δουν κανα χλιμίτζουρα να σφυρίζουν κλέφτικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολοκληρωμα του x / (x^2-4x+3) ? για ln μου κανει

http://www.wolframalpha.com/input/?i=derivative+x+%2F+%28x%5E2-4x%2B3%29

 

εγώ να κάνω μια άσχετη ερώτση;ποτέ σκατά ξεκινάει ο σίλας στο comedy lab?Δεκέμβριο?...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.wolframal... x / (x^2-4x+3)

 

εγώ να κάνω μια άσχετη ερώτση;ποτέ σκατά ξεκινάει ο σίλας στο comedy lab?Δεκέμβριο?...

εκτος του οτι δε καταλαβα πως το λυνει, εγω με το τροπο που το ελυσα με λιγο ψαξιμο, βρηκα 3*ln [(x-3)/(x-1)]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πρωι μου έβαζα βενζίνη αφαιρέθηκα κοιτώντας την αντλία. καλά εκτός απ τα ψυχολογικά του 30€ -> 16 λίτρα αναρωτιόμουνα το εξής...

η αντλία μετράει τον όγκο της βενζίνης κοντά στο μηχανημα ωραία? μέτράει πχ 16 λίτρα. σταματάει. Στο σωλήνα μέσα δε μένει βενζίνη? Δλδ, στο 16 που σταμάτησε είναι τα 15,5 που ήρθανε σε μένα + το 0.5 που έμεινε στο σωλήνα? :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπολογισμένο είναι έτσι & αλλιώς διότι εσύ βάζεις στην αρχή το μέρος που είναι στο σωλήνα που έχει μετρήσει από τον προηγούμενο. Μια η άλλη είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...