Προς το περιεχόμενο

Ποιος είναι καλύτερο να κάνει την πρώτη κίνηση?


Edelwaiss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 169
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είναι τόσο σημαντικό ποιος θα κάνει την πρώτη κίνηση. Εντάξει μερικές φορές μπορεί να είναι άβολο, αλλά αυτό (ανάλογα και με τις ηλικίες) είναι αποδεκτό έως ένα βαθμό. Ειδικά τη στιγμή που μπορεί και οι δύο να έχουν τον ίδιο στόχο, γιατί να έχει σημασία αν θα κάνει ο άντρας την πρώτη κίνηση ή η γυναίκα? Και αντίπαλοι στο σκάκι να ήτανε τόση σημασία στο ποιος θα έχει τα λευκά δεν θα έδιναν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσεξε τα λόγια σου για το σκάκι. Θα χεστούμε.

 

Μανάρι μου, κάνε ότι τραβάει η καρδούλα σου και θα βρεθεί κοινός τόπος συνεννόησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσεξε τα λόγια σου για το σκάκι. Θα χεστούμε.

 

Μανάρι μου, κάνε ότι τραβάει η καρδούλα σου και θα βρεθεί κοινός τόπος συνεννόησης.

 

ό,τι.

 

Γραμματική - συντακτικό, η τελευταία σου ευκαιρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσεξε τα λόγια σου για το σκάκι. Θα χεστούμε.

 

Μανάρι μου, κάνε ότι τραβάει η καρδούλα σου και θα βρεθεί κοινός τόπος συνεννόησης.

 

Δεν είπα τίποτα κακό για το σκάκι. Μου αρέσει το σκάκι, είμαι πάρα πολύ κακή βέβαια, αναλυτική σε βαθμό κακουργήματος και αμυντική, αλλά τι να κάνουμε :-D .

 

Κι εγώ αυτό λέω, κανένας από τους δύο δεν έχει κάτι να χάσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ό,τι.

 

Γραμματική - συντακτικό, η τελευταία σου ευκαιρία.

 

Εχεις το δικό σου τρόπο να προσεγγίζεις τους άντρες...

 

[1] Δεν είπα τίποτα κακό για το σκάκι. Μου αρέσει το σκάκι, είμαι πάρα πολύ κακή βέβαια, αναλυτική σε βαθμό κακουργήματος [2] και αμυντική, αλλά τι να κάνουμε :-D .

 

Κι εγώ αυτό λέω, κανένας από τους δύο δεν έχει κάτι να χάσει...

 

[1]&[2] => Κι όχι μόνο στο σκάκι.

 

Να κάνω ένα edit;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

[1]&[2] => Κι όχι μόνο στο σκάκι.

 

Εεε, είμαι λίγο δύσκολος άνθρωπος, παίζω και χάνω από καλούς παίκτες, αλλά τους σπάω τα νεύρα μέχρι να τα καταφέρουν ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε τι βλεπουν τα ματακια μου!!

 

ασε τα φορουμ και τα τσατρουμ και κανε αυτο που γουσταρεις!!

αν γουσταρει κ αυτος να γινει κατι μεταξυ σας τοτε δεν προκειται να τον χαλασει η αποφαση να κανεις πρωτη κινηση..το αντιθετο μαλιστα!

θα του δωσεις και ποντους!λογο να καυχιεται στους φιλους!(μου την επεσε μαλακες ενα γκομενακι αστερι!εχω τρελαθει μαλακες.την γουσταρω με χιλια.............)αρκει να μην ειναι μαλακας και την ψωνισει σε στυλ τζον τραβολτα στο πυρετος το σαββατοβραδο!εκει του δινεις χαλαρα ποδι!

 

 

τεσπα!για να τελειωνω.

αν θες χωσου.δεν παιζει θεμα!!

 

just do it! (safety first)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κάτι κοπελιές σαν κι εσάς, τραυματία, μας αποθαρρύνουν, εμάς τα αρσενικά, να σας φλερτάρουμε ανοιχτά: "Κάνε εσύ κίνηση και θα το παίξω δύσκολη" κετς. Και μετά βγαίνετε στα ιντερνετζ και δίνεται (<- το "-αι" για να ξαναγράψει η yin :D) τις αναποδες συμβουλές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κάτι κοπελιές σαν κι εσάς, τραυματία, μας αποθαρρύνουν, εμάς τα αρσενικά, να σας φλερτάρουμε ανοιχτά: "Κάνε εσύ κίνηση και θα το παίξω δύσκολη" κετς. Και μετά βγαίνετε στα ιντερνετζ και δίνεται (<- το "-αι" για να ξαναγράψει η yin :D) τις αναποδες συμβουλές.

 

Εγώ δεν είπα ότι το παίζω δύσκολη. Είπα ότι είμαι δύσκολος άνθρωπος. Το να είναι κάποιος κλειστός και επιφυλακτικός με τους ανθρώπους, δεν έχει να κάνει με το φλερτ, έχει να κάνει με το πως είναι. Άσε που αν είμαι ερωτευμένη με κάποιον ή αν για κάποιο λόγο τον συμπαθώ είμαι πολύ πιο ανοιχτή απ ότι αν δεν ήμουν ερωτευμένη μαζί του. Κάνω και την πρώτη κίνηση αν χρειαστεί. Αλλά αυτά έχουν να κάνουν με τον χαρακτήρα καθαρά. Δεν σχολιάζω τους όρους "εύκολη/δύσκολη" :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε γ@μ@ την πρώτη κίνηση. Ο άντρας ο σωστός φαίνεται στην τελευταία!

 

 

...και με αυτά τα λόγια, άφησε κάτω το κινητό και κοίταξε την απέναντι ταράτσα με στόμφο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε γ@μ@ την πρώτη κίνηση. Ο άντρας ο σωστός φαίνεται στην τελευταία!

 

 

...και με αυτά τα λόγια, άφησε κάτω το κινητό και κοίταξε την απέναντι ταράτσα με στόμφο.

 

Δεν είπαν πολλά. Ένα διστακτικό χάδι στον καρπό, ένα λιτό χαμόγελο και μια φωτιά για το δρόμο. Ο καθένας για τον δικό του, προς την αιώνια παραλληλία τους, την απώλεια του διττού με τις νυχιές των αναμνήσεων στην πλάτη. "Τη ζωή μου έφαγες καριόλα τόσο καιρό" μπόρεσε να ψελλίσει ενώ ο αέρας έφερε μια τούφα γλυκά στο πρόσωπό της. "Μικροπούτση" αναστέναξε αυτή, τα μάτια της στεγνά σαν το μέλλον.

 

Ποτέ ξανά δεν άκουσαν ο ένας τη φωνή του άλλου, και το δέρμα τους, ένα μισοξεχασμένο παιδικό παραμύθι, από τις ημέρες που πίστευαν ακόμα στη ζωή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...