Προς το περιεχόμενο

Ποιος είναι καλύτερο να κάνει την πρώτη κίνηση?


Edelwaiss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η τρολλαρεις η το πηρες πολυ πατριωτικα το θεμα και επιμενεις να εισαι ο μονος στο φορουμ που πηρε στα σοβαρα ως προταση προσεγγισης το "ριξε ενα κερμα κατω και σκυψε στα 4 να το πιασεις". :rolleyes:

 

 

Ή δεν καταλαβαίνεις τι γράφεις ή καταλαβαίνεις και τώρα κάνεις κ**τούμπες.

 

 

Το μήνυμά σου προφανώς αναφερόταν στο δικό μου. Προφανώς και διακωμωδείς κάτι που έγραψα. Δικαίωμά σου. Και εγώ το έχω κάνει με άλλους και όλοι το κάνουν. Μέχρι εδώ όλα καλά.

 

 

Αλλά είναι παράλογο να ζητάς από κάποιον και τα ρέστα, λέγοντάς του "έχεις τσακωθεί με...", επειδή δεν βρήκε αυτό που είπες το ίδιο ευρηματικό με εσένα.

 

 

 

Επίσης, δεν σε τιμάει καθόλου το γεγονός ότι κάνεις την παραπάνω κωλοτούμπα. Που αντί είτε να αράξεις στο γεγονός πως καυτηρίασες μία διαφορετική από την δική σου άποψη, το γυρνάς στο πόσο πατριωτικά το πήρε κάποιος ή το εάν trollάρει ή όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 169
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Το να γλείψεις κάτι απέχει πολύ από το "και καταλάθος να το αγγίξεις με το στόμα σου".

 

Εξαρτάται τι θα γλείψεις.

 

Πέραν αυτού το ερωτικό παιχνίδι ούτε αρχίζει ούτε τελειώνει με το φιλί. Αντιστοίχως δεν τελειώνει στο σεξ. Και γενικά, μια γυναίκα που θα κάνει τα πάντα προκειμένου να μην φιλήσει έναν άντρα είναι μέσες άκρες το ίδιο κολλημένη με έναν άντρα που θα χορέψει στο ταψί το γκομενάκι πριν το ρίξει.

 

Α προπό, εντάξει καλή η ενασχόληση με το ποιος θα κάνει την πρώτη κίνηση και σε κανέναν δεν αρέσει να εκτίθεται, ειδικά στην περίπτωση που δεν υπάρχει ανταπόκριση αλλα ας μην κολλάμε και σε παρωχυμένα πρότυπα.

 

Ειλικρίνια. Δεναι κακό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται τι θα γλείψεις.

 

Θα μπορούσα να απαντήσω για το που ταξιδεύει το μυαλό του καθενός και και και και..

 

Αλλά δεν νομίζω ότι έχει νόημα. Όσοι είναι να το δουν και να το καταλάβουν δεν χρειάζεται κάποιος να τους το δείξει.

 

 

Πέραν αυτού το ερωτικό παιχνίδι ούτε αρχίζει ούτε τελειώνει με το φιλί. Αντιστοίχως δεν τελειώνει στο σεξ.

 

Για αυτό και η απάντηση:

 

το φιλί είναι το τελευταίο μέσα σε ένα παιχνίδι φλερτ

E ναι. Ποιος το χέζει το σεξ.

 

Άρα, συμφωνείς με αυτά που γράφω.. και είχα καταλάβει το αντίθετο.

 

 

Και γενικά, μια γυναίκα που θα κάνει τα πάντα προκειμένου να μην φιλήσει έναν άντρα είναι μέσες άκρες το ίδιο κολλημένη με έναν άντρα που θα χορέψει στο ταψί το γκομενάκι πριν το ρίξει.

 

 

ΟΚ. Αλλά δεν είδα κανέναν πουθενά να λέει να κάνει κανείς τα πάντα για να μην τον φιλήσει κάποιος. Πώς κολλάει λογικά κάτι τέτοιο;

 

 

 

Α προπό, εντάξει καλή η ενασχόληση με το ποιος θα κάνει την πρώτη κίνηση και σε κανέναν δεν αρέσει να εκτίθεται, ειδικά στην περίπτωση που δεν υπάρχει ανταπόκριση αλλα ας μην κολλάμε και σε παρωχυμένα πρότυπα.

 

Ειλικρίνια. Δεναι κακό.

 

 

 

Το θέμα με την πρώτη κίνηση... είναι ένα πρότυπο από μόνο του.

 

 

Κολλάνε όλοι σε αυτό, όπως ήδη έχω γράψει, ενώ έχουν τόσους τρόπους αφενός να δουν εάν υπάρχει ανταπόκριση και αφετέρου να έχουν ένα πιο ωραίο και πιο ερωτικό φλερτ.

 

 

Και επειδή είναι πιο εύκολο για μία γυναίκα να κάνει τέτοιες τσιριμόνιες ενώ για έναν άντρα να κάνει την τόσο πολυσυζητημένη πρώτη κίνηση, θα μπορούσε κάλλιστα μία γυναίκα να κάνει την αρχή, και να συντηρήσει, ένα πάρα πολύ ωραίο και ερωτικό φλερτ ΜΕΧΡΙ να έρθει η κορύφωσή του στο πρώτο φιλί.

 

 

 

Ελπίζω, μετά από όλο αυτό να έγινα κατανοητός. Εάν όχι... sorry μέχρι εκεί φτάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Ποιος είναι καλύτερο να κάνει την πρώτη κίνηση?

 

Η γυναίκα που θα έχει και υψηλά ποσοστά επιτυχίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσα να απαντήσω για το που ταξιδεύει το μυαλό του καθενός και και και και..

 

Αλλά δεν νομίζω ότι έχει νόημα. Όσοι είναι να το δουν και να το καταλάβουν δεν χρειάζεται κάποιος να τους το δείξει.

 

 

 

Βλέπω είσαι και πορνηρούλης. Αλλά, ναι, εννόησα πως υπάρχουν πολύ πιο κραυγαλέα πράγματα που μπορεί να κάνει μια γυναικά (όπως και ένας άντρας) τα οποία καταλήγουν να μην είναι "τσιριμονιές" και τα οποία - τελείως μεταξύ μας - είναι πολύ χειρότερα από το να κάνεις την πρώτη κίνηση στην τελική.

 

Δηλαδή εντάξει, αν είναι να μπεις σε τόσο κόπο, παύει να είναι και φλερτ.

 

Απ'ότι καταλαβαίνω όμως, δεν είσαι εδώ για να εκθέσεις άποψη αλλά για να χαρακτηρίσεις αυτούς που διαφωνούν.

 

 

Eμ Yin, τα θελε και σενα ο πισινος σου..

 

Με τη διαφορά ότι ο πισινός μου ξέρει να επιχειρηματολογεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Timon πιστευω το γαμησες λιγο οχι τοσο για την αποψη σου πει περι φλερτ που σ'αναβει κλπ - το οποιο εχει καποια βαση ασχετα τι προτιμα ο καθενας,προσωπικο θεμα, αλλα επειδη το λες με υφος απολυτο και δασκαλιστικο

 

Για μενα καθε στυλ εχει τη χαρη του, αναλογα τα ατομα και αρκετες αλλες παραμετρους, αλλα το να βγαζουμε κανονες και πρεπει ετσι και οχι αλλιως και να νουθετουμε ειδικα σε τετοια θεματα ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω είσαι και πορνηρούλης. Αλλά, ναι, εννόησα πως υπάρχουν πολύ πιο κραυγαλέα πράγματα που μπορεί να κάνει μια γυναικά (όπως και ένας άντρας) τα οποία καταλήγουν να μην είναι "τσιριμονιές" και τα οποία - τελείως μεταξύ μας - είναι πολύ χειρότερα από το να κάνεις την πρώτη κίνηση στην τελική.

 

Δηλαδή εντάξει, αν είναι να μπεις σε τόσο κόπο, παύει να είναι και φλερτ.

 

Απ'ότι καταλαβαίνω όμως, δεν είσαι εδώ για να εκθέσεις άποψη αλλά για να χαρακτηρίσεις αυτούς που διαφωνούν.

 

 

 

 

Με τη διαφορά ότι ο πισινός μου ξέρει να επιχειρηματολογεί.

 

 

Ας μου βρεις μία, μόνο μία, πρότασή μου που αφενός πρώτος να ξεκινάω αντιπαράθεση - προκαλώ και αφετέρου να χαρακτηρίζω.

 

Εάν δεν την βρεις, τότε νομίζω και εγώ πως άνετα μπορείς να συζητάς με τον πισινό σου, και κάθε άλλον πισινό, που καταλαβαίνετε και τα επιχειρήματα ο ένας του άλλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίταξε...το θέμα είναι πολύπλοκο..

όμως απολύτως ψυχρά αν το δούμε δεν αρέσει στον άντρα μια γυναίκα να κάνει την πρώτη κίνηση.επειδή νιώθουμε πως χάνουμε ένα από τα όπλα μας...

 

Τι ???

 

Πολύ Τατιάνα βλέπεις,

 

... μια χαρά αρέσει. βουρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...