Προς το περιεχόμενο

Εφορευτική επιτροπή στις εκλογές


filip123go

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναρωτιέμαι λοιπόν, τι μπορούν να σου κάνουν λοιπόν αφού δεν υπάρχει πουθενά η υπογραφή σου που να αποδυκνύει ότι παρέλαβες την κλήση;

 

Ας πούμε δηλαδή πως ο δικαστικός είναι στραβόξυλο και κινεί τις "νόμιμες" διαδικασίες για την τιμωρία σου. Πως θα αποδείξει ότι ήσουν ενήμερος για την "υποχρέωση" σου να παραστείς στην διαδικασία;

 

 

 

Σε κάθε εκλογικό τμήμα υπάρχουν αντιπρόσωποι των παρατάξεων. Πως στο καλό θα υπάρξει νοθεία;

 

γι αυτο θα υπαρξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 277
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπορεί κάποιος να επικαλεστεί οικονομικούς λόγους για να μην παραστεί στην εφορευτική; Εγώ ας πούμε ψηφίζω στη Ν. Ιωνία Αττικής, αλλά μένω Ηράκλειο Κρήτης. Μου κοστίζει τουλάχιστον 50€ να πάω "πάνω". Άμα δε τα έχω τι θα κάνω, θα μπω στο πλοίο λαθρεπιβάτης;

 

:D

 

Εγκυκλοπαιδική η ερώτηση, μιας και δε πρόκειται καν να πάω να ψηφίσω, τέτοια ταλαιπωρία δε την τρώω για κανένα λόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος να επικαλεστεί οικονομικούς λόγους για να μην παραστεί στην εφορευτική; Εγώ ας πούμε ψηφίζω στη Ν. Ιωνία Αττικής, αλλά μένω Ηράκλειο Κρήτης. Μου κοστίζει τουλάχιστον 50€ να πάω "πάνω". Άμα δε τα έχω τι θα κάνω, θα μπω στο πλοίο λαθρεπιβάτης;

 

:D

 

Εγκυκλοπαιδική η ερώτηση, μιας και δε πρόκειται καν να πάω να ψηφίσω, τέτοια ταλαιπωρία δε την τρώω για κανένα λόγο.

 

 

Κάπου διάβασα ότι δεν ψηφίζουν όσοι διαμένουν την ημέρα της ψηφοφορίας σε απόσταση μεγαλύτερη από 200 χιλιόμετρα από το εκλογικό τμήμα που ψηφίζουν και έχουν εφοδιαστεί με την ειδική βεβαίωση (χιλιομετρική απόσταση) από το Δήμο της περιοχής τους.

Τώρα για εφορευτική επιτροπή δεν γνωρίζω αν ισχύει το ίδιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω έχω το εξής θεμα. Ο πατέρας μου (με τον οποίο τσακώθηκα βεβαίως σήμερα) πήγε και υπέγραψε και παρέλαβε το χαρτί που με καλούν για εφορευτική επιτροπή ενώ ξερει ότι δεν μένω εκει!

Τι κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω έχω το εξής θεμα. Ο πατέρας μου (με τον οποίο τσακώθηκα βεβαίως σήμερα) πήγε και υπέγραψε και παρέλαβε το χαρτί που με καλούν για εφορευτική επιτροπή ενώ ξερει ότι δεν μένω εκει!

 

Τι κάνω;

 

Στειλε τον ιδιο.

Χαμπαρι δε θα παρουν τα ζωα...

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στειλε τον ιδιο.

Χαμπαρι δε θα παρουν τα ζωα...

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Αυτό ακριβώς του είπα... εσύ υπέγραψες, εσύ να πάς!

Μα αν είναι δυνατόν!

Αν δηλαδη, λεω αν, καλιάσει και προλάβω να πάω στο χωριό και ψηφίσω (γιατι το σκεφτόμουν να διακτινιστώ απο έναν γάμο που έχω στην άλλη άκρη της Ελλάδας το Σάββατο) και μου πουν τιποτα, τι να τους πω;

Δεν ήρθα το πρωι γιατι ήμουν στο γλέντι; Θα αφήσουμε το γάμο να πάμε για πουρνάρια;

Το μόνο που ευχαριστιέμαι έιναι ότι θα ξυπνήσουν τον πατέρα μου στις 6 το πρωι ψάχνοντας με στο πατρικό μου! :P

Αυτά παθαίνει όποιος φτάνει 60 χρονών και δεν έχει μάθει που να βάζει την υπογραφή του! :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol, πλάκα-πλάκα και εγώ απο ξενύχτι θα γυρίσω εκείνη την μέρα. Θα τους πώ οτι είμαι ντίρλα και δεν βλέπω που πάνε τα τέσσερα απο το αλκοόλ. Λογικά θα το χάψουν :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα δεις καμια ωραια γκομενα σημειωσε το ονομα και καντην add στο facebook :P

 

Δεν είμαι της βιβλιόφατσας :P Αλλά το κινητάκι γιατί όχι; :D

 

Κι εγώ από ξενύχτι! Θα πάω και θα λέω στον δικαστικό "ΔΩΣΜΕ ΛΕΦΤΑ!!!" μπας και με στείλει σπίτι! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως πρέπει να υπάρχουν μέλη εφορευτικής επιτροπής.

Αν δεν θέλει για τον α ή β λόγο να πάει κανείς τι θα γίνει;

Μια μέρα είναι, θα περάσει.

Για συμμετοχική δημοκρατία δεν λέμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

*κοινοβουλευτική.

 

Ξέρει κανείς τι παίζει φέτος με τα λεφτά του γραμματέα; Έριξα μια ματιά στο ιντερνετ αλλά βρήκα μόνο τις αμοιβές του 2009 και η δικαστική αντιπρόσωπος επίσης δεν ξέρει ακόμη. Λοιπόν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα με είχαν ειδοποιήσει στις δημοτικές εκλογές αλλα επειδη έλειπα εκτός Αθηνων το βρήκα όταν επέστρεψα !!!επειδη ήμουν στην επαρχία κ πάνω απο 300 χλμ είχα πάρει δικαιολογητικό ανήμερα των εκλογών!!το έχω φυλάξει γιατι όπως ρώτησα ενα δικηγόρο μπορει να υπάρξουν κυρώσεις :) βέβαια μέχρι στιγμής δεν με έχει ενοχλήσει κανεις!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

*κοινοβουλευτική.

 

Ξέρει κανείς τι παίζει φέτος με τα λεφτά του γραμματέα; Έριξα μια ματιά στο ιντερνετ αλλά βρήκα μόνο τις αμοιβές του 2009 και η δικαστική αντιπρόσωπος επίσης δεν ξέρει ακόμη. Λοιπόν;

 

σε λίγες μέρες θα ξέρω, περιμένω ενημέρωση από ξάδερφο που πηγαίνει δικαστικός αντιπρόσωπος και με παίρνει μαζί για γραμματέα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...