Προς το περιεχόμενο

Εφορευτική επιτροπή στις εκλογές


filip123go

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πλάκα έχει ο κόσμος, κανείς δεν θέλει να διαθέσει ούτε λίγες ώρες από την ζωή του για το κράτος και την δημοκρατία, όλοι άρρωστοι, κουρασμένοι,δεν το παρέλαβα εγώ,μένω μακριά,δουλεύω την άλλη μέρα,τι θα γίνει αν δεν πάω,έχω να ταΐσω το σκυλί. Κατά τ'άλλα οι ρουφιανοι πολιτικοι φταίνε για όλα. Ρε δεν αλλάζει ο Έλληνας, αυτοί είμαστε. Πάντα ο διπλανός μας είναι ο ελληναρας αλλά την δική μας καμπουριτσα δεν την κοιτάμε. Εμείς είμαστε κουρασμένοι,άσε να πάει ο μαλακας ο αλλος.

 

Πλάκα έχει να μιλάμε εκ του ασφαλούς φίλτατε.

Το να σε αναγκάζουν να εργαστείς άμισθος από τις 06:30 μέχρι τις 02:30, με μία ώρα διάλειμμα πίστεψε με δεν έχει καθόλου πλάκα και μιλώ από προσωπική εμπειρία.

 

Τώρα αν εσύ θέλεις να διαθέσεις αυτές τις "λίγες" ώρες από τη ζωή σου μπορείς πάρα πολύ εύκολα να πας την ημέρα τον εκλογών και να το ζητήσεις. Είμαι σίγουρος πως θα σε λατρέψουν!

 

 

 

 

 

Εγώ κάτι άλλο θέλω να ρωτήσω. Αν πάω χαρτί από γιατρό μετά θα μπορώ να ψηφίσω;

 

Αν θες την γνώμη μου, καλό είναι να μην εμφανιστείς καθόλου εκείνη την ημέρα. Θα είναι λίγο προκλητικό..

 

Τώρα αν δεν έχεις πρόβλημα πάνε...Εφόσον θα έχεις βεβαίωση από δημόσιο νοσοκομείο και όχι από ιδιώτη ιατρό ότι έχεις κάποιο πρόβλημα υγείας, δεν μπορούν να σε κρατήσουν εκεί με το ζόρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 277
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πλάκα έχει ο κόσμος, κανείς δεν θέλει να διαθέσει ούτε λίγες ώρες από την ζωή του για το κράτος και την δημοκρατία, όλοι άρρωστοι, κουρασμένοι,δεν το παρέλαβα εγώ,μένω μακριά,δουλεύω την άλλη μέρα,τι θα γίνει αν δεν πάω,έχω να ταΐσω το σκυλί. Κατά τ'άλλα οι ρουφιανοι πολιτικοι φταίνε για όλα. Ρε δεν αλλάζει ο Έλληνας, αυτοί είμαστε. Πάντα ο διπλανός μας είναι ο ελληναρας αλλά την δική μας καμπουριτσα δεν την κοιτάμε. Εμείς είμαστε κουρασμένοι,άσε να πάει ο μαλακας ο αλλος.

 

Με ένα μύριο ανέργους, θα μπορούσε αυτό το μπουρδέλο που θέλει να λέγεται κράτος να καλέσει μέσω ΟΑΕΔ άτομα που δεν έχουν στον ήλιο μοίρα να εργαστούν έστω για μια μέρα λαμβάνοντας κάποια χρηματική αποζημίωση. Αντί να τσέπωναν όσα τσέπωσαν οι παρατάξεις προεκλογικά για να μας ζαλίσουν τα κάκαλα με διαφημίσεις παντώς τύπου ας πήγαιναν σε κάποιους που τα έχουν ανάγκη. Λεφτά υπάρχουν αλλά όχι για εμάς.

 

Ελληνάρας είναι για σένα αυτός που δεν θέλει να εργαστεί αμισθί; Μάλιστα. Και μαλάκας ποιος ακριβώς είναι; Γιατί τα έχω μπερδέψει λιγάκι......

 

Θα δεχόμουν να μην πληρωνόμουν ως μέλος εφορευτικής επιτροπής αν όντως αυτό γινόταν για χάρη της...."δημοκρατίας" και όλοι όσοι εργάζονταν για την ομαλή και ακέραια διεξαγωγή της διαδικασίας το έκαναν γι' αυτό το σκοπό. Αλλά όχι οι, δικολάβοι θα πληρωθούν, οι μπάτσοι θα πληρωθούν, οι δημοτικοί υπάλληλοι θα πληρωθούν και εσύ κορόιδο έλληνα πολίτη πήγαινε να εργαστείς τσάμπα για χατήρι της μαμάς πατρίδας. Θα έχεις την ευκαιρία να εργαστείς έστω και αμισθί μια μέρα. Τέτοιες ευκαιρίες δεν πρέπει να χάνονται!!!! Αν είσαι νέος εξάλλου μπορείς να το δεις και σαν προετοιμασία για το τι θα αντιμετωπίσεις στην αγορά εργασίας που η αγαπημένη "δημοκρατία" την οποία καλείσαι να υπηρετήσεις φρόντισε να δημιουργήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα έχει ο κόσμος, κανείς δεν θέλει να διαθέσει ούτε λίγες ώρες από την ζωή του για το κράτος και την δημοκρατία

 

Ποιό κράτος και ποιά δημοκρατία exactly;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κοιμηθεις στις 4 και την επομενη να πρεπει να σηκωθεις 6-7 να πας στη δουλεια σου γιατι δε σου δινουν εστω αδεια

Πρεπει να ειναι πολυ διασκεδαστικο

Ας βαλουν τουλαχιστον τους δημοσιους υπαλληλους να το κανουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα έχει ο κόσμος' date=' κανείς δεν θέλει να διαθέσει ούτε λίγες ώρες από την ζωή του για το κράτος και την δημοκρατία, όλοι άρρωστοι, κουρασμένοι,δεν το παρέλαβα εγώ,μένω μακριά,δουλεύω την άλλη μέρα,τι θα γίνει αν δεν πάω,έχω να ταΐσω το σκυλί. Κατά τ'άλλα οι ρουφιανοι πολιτικοι φταίνε για όλα. Ρε δεν αλλάζει ο Έλληνας, αυτοί είμαστε. Πάντα ο διπλανός μας είναι ο ελληναρας αλλά την δική μας καμπουριτσα δεν την κοιτάμε. Εμείς είμαστε κουρασμένοι,άσε να πάει ο μαλακας ο αλλος.[/quote']

 

Το κραξιμο για αυτα που γραφεις το εχεις ηδη φαει, αλλα πρεπει να κραξω και εγω λιγο...

Ρε φιλε τι ειπες τωρα; Μας ζητας να υπηρετησουμε το κρατος και τη δημοκρατια τσαμπα; Καταρχην ποιο κρατος και ποια δημοκρατια; Το κρατος του ΔΝΤ και τη χουντα της Μερκελ;

Τα πουλησαν ολα, παρτο χαμπαρι. Δε μας ανηκει τιποτα! Αρα δε δουλευω για ξενους και τσαμπα κιολας.

Αν τα πραγματα ηταν διαφορετικα, τοτε ναι θα πηγαινα.

Και κατι ακομα, τα κομματοσκυλα (φολα θεε μου,φολα...) μεσα στα ιδρυματα τι κανουν; Μονο για για κουνανε σημαιουλες, να πηγαινουν Μυκονο τσαμπα, να τους περνανε μαθηματα και αλλα τετοια ωραια;

Ας πανε αυτα τα βοδια να τους υπηρατησουν αφου ειναι fans τους η πηγαινε και εσυ μαζι τους γιατι βλεπω οτι ψοφας να γινεις δουλος.

Καλα να περασεις και κοιτα μη γινει καμια νοθεια! Στηριζομαστε σε σενα!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Να κοιμηθεις στις 4 και την επομενη να πρεπει να σηκωθεις 6-7 να πας στη δουλεια σου γιατι δε σου δινουν εστω αδεια

 

Πρεπει να ειναι πολυ διασκεδαστικο

 

Ας βαλουν τουλαχιστον τους δημοσιους υπαλληλους να το κανουν

 

Ασε τους δημοσιους υπαλληλους.

Τουλαχιστον αυτοι πες οτι δουλευουν οντως καποιοι.

Ας βαλουν ομως τα κομματοσκυλα μεσα απο τα ιδρυματα αφου γουσταρουν.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχετε δίκιο, πως να το κάνουμε τώρα;

Από το κράτος έχετε όλοι απαιτήσεις αλλά όταν σας ζητηθεί κάτι

να κάνετε τότε θυμάστε ότι "δεν έχουμε δημοκρατία", "δεν δουλεύω τσάμπα

για την Μέρκελ", "ρουφιάνοι πολιτικοί βάλτε τα κομματόσκυλα να κάνουν καταμέτρηση" κτλ.

 

Γελοιότητες.

Ο άλλος ο φίλος πιο πάνω λέει μιλάω εκ του ασφαλούς.

Στις τελευταίες εκλογές μου ήρθε χαρτί για αναπληρωματικό μέλος

και ήμουν ο μόνος μαζί με μια άλλη κοπέλα που πατήσαμε το πόδι μας εκεί

και βγάλαμε όλοι την δουλειά, συν την μέρα των επαναληπτικών εκλογών.

Δεν πέθανε κανείς. Ζήσαμε.

 

Δικαιολογίες ένα σωρό υπάρχουν.

"Για ποια δημοκρατία μιλάς;" Αν δεν είναι οι εκλογές δημοκρατική διαδικασία, τότε τί είναι;

 

"Να βάλουν τα κομματόσκυλα να κάνουν την καταμέτρηση". Είστε σοβαροί τώρα; Εδώ από πάνω στέκονται οι κομματικοί αντιπρόσωποι και πάλι γίνεται της πόρνης εννίοτε, να τους βάλουμε να κάνουν και οι ίδιοι την καταμέτρηση;

 

Τεμπελιά και τίποτα άλλο δεν είναι.

Θα χάσετε 8 ώρες από την ζωή σας για το κοινό καλό.

Και αυτός που "δουλεύει" αμισθί δεν ονομάζεται μαλάκας όπως είπε κάποιος πιο πάνω,

δίνεις 8, 10 ώρες για το κοινό καλό. Φαντάζομαι τι θα γίνει αν σας πούνε να πάτε σε τίποτα

φιλανθρωπικές οργανώσεις να βοηθήσετε, θα τους αρχίσετε στις σφαλιάρες ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αν δεν τους παω χαρτι απο γιατρο (ειλικρινά βαριεμαι να ξαναπάω στον γιατρο για να πάρω δικαιολογητικό) υπάρχει περίπτωση να έχω κυρώσεις όπως γράφει το χαρτι? εδω η χώρα δεν εχει να πληρώσει τα χρέη της θα βάζει φυλακή όποιο δεν την υπηρέτησε σε μια εκλογική διαδικασία? :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχετε δίκιο' date=' πως να το κάνουμε τώρα;

 

Από το κράτος έχετε όλοι απαιτήσεις αλλά όταν σας ζητηθεί κάτι

 

να κάνετε τότε θυμάστε ότι "δεν έχουμε δημοκρατία", "δεν δουλεύω τσάμπα

 

για την Μέρκελ", "ρουφιάνοι πολιτικοί βάλτε τα κομματόσκυλα να κάνουν καταμέτρηση" κτλ.

 

Γελοιότητες.

 

Ο άλλος ο φίλος πιο πάνω λέει μιλάω εκ του ασφαλούς.

 

Στις τελευταίες εκλογές μου ήρθε χαρτί για αναπληρωματικό μέλος

 

και ήμουν ο μόνος μαζί με μια άλλη κοπέλα που πατήσαμε το πόδι μας εκεί

 

και βγάλαμε όλοι την δουλειά, συν την μέρα των επαναληπτικών εκλογών.

 

Δεν πέθανε κανείς. Ζήσαμε.

 

Δικαιολογίες ένα σωρό υπάρχουν.

 

"Για ποια δημοκρατία μιλάς;" Αν δεν είναι οι εκλογές δημοκρατική διαδικασία, τότε τί είναι;

 

"Να βάλουν τα κομματόσκυλα να κάνουν την καταμέτρηση". Είστε σοβαροί τώρα; Εδώ από πάνω στέκονται οι κομματικοί αντιπρόσωποι και πάλι γίνεται της πόρνης εννίοτε, να τους βάλουμε να κάνουν και οι ίδιοι την καταμέτρηση;

 

Τεμπελιά και τίποτα άλλο δεν είναι.

 

Θα χάσετε 8 ώρες από την ζωή σας για το κοινό καλό.

 

Και αυτός που "δουλεύει" αμισθί δεν ονομάζεται μαλάκας όπως είπε κάποιος πιο πάνω,

 

δίνεις 8, 10 ώρες για το κοινό καλό. Φαντάζομαι τι θα γίνει αν σας πούνε να πάτε σε τίποτα

 

φιλανθρωπικές οργανώσεις να βοηθήσετε, θα τους αρχίσετε στις σφαλιάρες ε;[/quote']

 

Οκ εχουμε διαφορετικη αντιληψη. Δε πειραζει.

Αλλα επειδη εχουμε δημοκρατια μια ημερα καθε 4 χρονια, αυτο σημαινει οτι θα πρεπει να τους υπηρετησουμε κιολας; Αυτοι τι εχουν κανει-κανουν για εμας;

Ασε φιλε γιατι αυτοι μαλακες ψαχνουν και δυστηχως βρισκουν.

 

Και ναι γιατι να μην πανε τα κομματοσκυλα των ιδρυματων;; Τι προσφερουν αυτοι που ασχολουνται υποτιθεται με τα πολιτικα;

 

Ασε σου λεω γιατι ειμαστε η μια ακρη με την αλλη απο αποψη ιδεων.

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος πρέπει να κάνει και αυτή τη δουλειά. Το θέμα είναι ότι θα μπορούσαν να βρεθούν πολύ καλύτερες λύσεις από το να διαλέγονται άτομα στην τύχη, χωρίς να λαμβάνεται υπόψιν το παραμικρό.

 

Θα μπορούσαν να επιλέγουν αποκλειστικά δημοσίους υπαλλήλους, στους οποίους θα παρέχουν μία μέρα άδεια μετά από τα καθήκοντά τους στην εφορευτική. Ή δηλωμένους ανέργους (αυτούς που παίρνουν επίδομα). Σίγουρα πολύ καλύτερο από το να βάζουν σε αυτή τη διαδικασία άτομα που την επόμενη πρέπει να σηκωθούν στις 6:00 για να πάνε στη δουλειά τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα έχει ο κόσμος, κανείς δεν θέλει να διαθέσει ούτε λίγες ώρες από την ζωή του για το κράτος και την δημοκρατία, όλοι άρρωστοι, κουρασμένοι,δεν το παρέλαβα εγώ,μένω μακριά,δουλεύω την άλλη μέρα,τι θα γίνει αν δεν πάω,έχω να ταΐσω το σκυλί. Κατά τ'άλλα οι ρουφιανοι πολιτικοι φταίνε για όλα. Ρε δεν αλλάζει ο Έλληνας, αυτοί είμαστε. Πάντα ο διπλανός μας είναι ο ελληναρας αλλά την δική μας καμπουριτσα δεν την κοιτάμε. Εμείς είμαστε κουρασμένοι,άσε να πάει ο μαλακας ο αλλος.

 

για το συγκεκριμενο κρατος κανεις δεν πρεπει να δωσει τπτ

για την χωρα και την δημοκρατια ομως...

 

οπως ειπαν και οι υπολοιποι

καλυτερα να βαζουν ανθρωπους που εχουν οικονομικες συναλλαγες με το τερας που ονομαζεται δημοσιο

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ας βάλουν τα κομματόσκυλα να μετράνε τις ψήφους. πολύ καλή ιδέα :rolleyes:

 

 

Δική μου άποψη είναι ότι θα έπρεπε να πληρώνονται όσοι συμμετέχουν στην εφορευτική επιτροπή ή έστω να παίρνουν κάποια επιστροφή φόρου.

Δεν είναι δυνατόν να υπάρχει χρηματοδότηση των κομμάτων για προεκλογική εκστρατεία και όχι χρηματοδότηση για τον απλό πολίτη που κληρώθηκε στην επιτροπή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα έχει ο κόσμος, κανείς δεν θέλει να διαθέσει ούτε λίγες ώρες από την ζωή του για το κράτος και την δημοκρατία, όλοι άρρωστοι, κουρασμένοι,δεν το παρέλαβα εγώ,μένω μακριά,δουλεύω την άλλη μέρα,τι θα γίνει αν δεν πάω,έχω να ταΐσω το σκυλί. Κατά τ'άλλα οι ρουφιανοι πολιτικοι φταίνε για όλα. Ρε δεν αλλάζει ο Έλληνας, αυτοί είμαστε. Πάντα ο διπλανός μας είναι ο ελληναρας αλλά την δική μας καμπουριτσα δεν την κοιτάμε. Εμείς είμαστε κουρασμένοι,άσε να πάει ο μαλακας ο αλλος.

 

Δεν περιμένω κάποιο αντάλλαγμα απο το κράτος.

Είμαι άνεργη και υπήρξα ωρομίσθια εκπαιδευτικός. Τα ένσημα δεν έφτασαν ούτε για ταμείο ανεργίας ούτε για ασφάλεια. Περιμένω απο την Ευρώπη για να φύγω απο εδώ.

Οχι μόνο γιατι έχω το γάμο του κολλητού μου αλλα και απο άποψη δεν θέλω να πάω ως εφορευτική επιτροπή.

Η τζάμπα δουλειά είναι για τους τζαμπατζήδες, όχι για τους άνεργους.

Η δημοκρατία που λες, μπορεί να εξυπηρετηθεί και από τους δημοσίους υπαλλήλους που πληρώνονται κανονικά ενώ δεν δουλεύουν Παρασκευή-Δευτέρα.

Η Ελληνική Δημοκρατία όφειλε να έχει εκμοντερνιστεί από τους χιλιάδες δημοσίους υπαλλήλους και να μην χρειαζεται να τρέχουμε χιλιόμετρα κάθε φορά για να ψηφίζουμε.

Ο Ελληνάρας λοιπον ας κοιτάξει την καμπούρα του. Εγω θα κοιτάξω το άδειο μου πορτοφόλι. Θα κοιτάξω και την 100άρα της βισματούχου που πήραν ως γραμματέα και του "hose cuervo" που πήραν για την εφορευτική επιτροπή.

Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί οι δημόσιοι υπάλληλοι αποκλείονται απο αυτή τη διαδικασία.

Δεν υποτίθεται ότι είναι υπάλληλοι του ελληνικού κράτους; Δεν τους πληρώνω με την ανεργία μου για να κάνουν αυτή την δουλειά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λογος που οι περισσότεροι από εμάς δε θέλουμε να παραστούμε σε μια τέτοια διαδικασία ειναι ακριβως επειδή θα δουλέψεις για τουλάχιστον 20 ώρες και δε θα πάρεις φράγκο.

 

Το να αποκλείονται οι δημόσιοι υπάλληλοι από τη διαδικασία, τη στιγμη που υπάρχει δικαστικός αντιπρόσωπος σε κάθε εκλογικο τμήμα (δηλαδη δημόσιος υπάλληλος), υπεύθυνος για τη διαδικασία, ειναι αστείο, γελοίο, καταδικαστέο και προκλητικό.

 

Είναι απαράδεκτος στο κράτος που ζούμε να ΑΠΑΙΤΟΥΜΕ απο πολίτες που δουλεύουν στον ιδιωτικο τομέα ή είναι άνεργοι ή έχουν επιχειρήσεις να δουλεύουν κάθε που θα έχει εκλογές για 20 ώρες ΔΩΡΕΑΝ, τη στιγμή που υπάρχουν χιλιάδες που έχουν τη δυνατότητα να το κάνουν.

 

Αν οπωσδήποτε πρέπει να αποκλείσουν τους Δ.Υπάλληλους τότε θα έπρεπε ο κακομοίρης που θα φάει τη μέρα του εκεί να πληρώνεται.

 

Το κράτος παίρνει ήδη πολλά από τον Ελληνα φορολογουμενο και ειδικά από τον ιδιωτικό υπάλληλο, δίνοντάς του υπηρεσίες που δεν ανταπεξέρχονται σε αυτά που φορολογεί τόσα χρόνια.

 

Το να σε υποχρεώνει και μάλιστα με ποινή φυλάκισης να υποστείς ένα τέτοιο βασανιστήριο (για μένα ειναι) είναι απλά μη δημοκρατικό.

 

Αντιλαμβάνομαι πως το να προσφέρεις στο κράτος σου εθελοντικά είναι κάτι που ειναι αναγκαίο.

Για αρχή όμως και πριν προχωρήσουμε στον εθελοντισμό προέχει η εργασία, η ξεκούραση και η ψυχική ηρεμία του εκάστοτε πολίτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

υπάρχει δικαστικός αντιπρόσωπος σε κάθε εκλογικο τμήμα (δηλαδη δημόσιος υπάλληλος)

 

Aυτο πως προεκυψε; Δεν ειναι καθε δικαστικος αντιπροσωπος δημοσιος υπαλληλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιλαμβάνομαι πως το να προσφέρεις στο κράτος σου εθελοντικά είναι κάτι που ειναι αναγκαίο.

Για αρχή όμως και πριν προχωρήσουμε στον εθελοντισμό προέχει η εργασία, η ξεκούραση και η ψυχική ηρεμία του εκάστοτε πολίτη.

 

Και κάποιος θα σου πει, για να υπάρχει εργασία, ξεκούραση, ψυχική ηρεμία πρέπει να αλλάξει κάτι. Και για να αλλάξει κάτι (λέμε τώρα) πρέπει να γίνουν εκλογές. Η κότα ή το αυγό σαν να λέμε. Εντάξει, όλοι ξέρουμε τα σκατά του ελληνικού κράτους, αλλά όταν ακούω για άμεση δημοκρατία από αγανακτισμένους το Μαϊο του 2011 και ένα χρόνο αργότερα γκρίνια για την εφορευτική επιτροπή θαρρώ πως ξεχειλίζουμε απο υποκρισία. Πόσω μάλλον σε μια περίοδο που δεν υπάρχει δεκάρα τσακιστή. Δηλαδή, εντάξει, θέλουμε δημοκρατία, αλλά θέλουμε μόνο δικαιώματα, όχι υποχρεώσεις.

 

Α προπό, έχω πάει εφορευτική επιτροπή. Δεν ήταν τόσο τραγική η κατάσταση. Αλλά δεν ήταν τραγική γιατί εκεί που ήμουν εμφανίστηκε μέχρι και ο αναπληρωτής. Σε άλλα τμήματα την πλήρωσε ο ένας κακομοίρης που πήγε, ενώ οι άλλοι που ήταν μάγκες δεν εμφανίστηκαν.

 

 

 

 

Aυτο πως προεκυψε; Δεν ειναι καθε δικαστικος αντιπροσωπος δημοσιος υπαλληλος.

 

Προς στιγμήν αναρωτήθηκα κι εγώ. Μάλλον αναφέρεται στο γεγονός ότι ο δικαστικός πληρώνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...