Προς το περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο νέο Insomnia


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ναι αν ο χρήστης περιμένει ως δια μαγείας μια διαφορετική πλατφόρμα να έχει ακριβώς τα ίδια πράγματα με την προηγούμενη, ναι δεν νομίζω πως είναι λειτουργικό και φιλικό το IPB...

 

Δεν με ενδιαφερει να εχει ακριβως τις ιδιες αλλα στοιχειωδεις λειτουργιες οπως η ειδοποιηση με email να λειτουργει οπως πριν που ηταν μια χαρα καλο θα ηταν.

Επισης να παταμε για νεα μηνυματα και να λεει οτι δεν εχει νεο περιεχομενο στεκει ?

Τελικα τι παραπανω εχει αυτη η πλατφορμα ?

Επεξ/σία από Γιαννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 856
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν με ενδιαφερει να εχει ακριβως τις ιδιες αλλα στοιχειωδεις λειτουργιες οπως η ειδοποιηση με email να λειτουργει οπως πριν που ηταν μια χαρα καλο θα ηταν.

Επισης να παταμε για νεα μηνυματα και να λεει οτι δεν εχει νεο περιεχομενο στεκει ?

Τελικα τι παραπανω εχει αυτη η πλατφορμα ?

 

δλδ κρίνεις μια πλατφόρμα πριν ολοκληρωθεί σωστά το στησιμό της? ναι ok η ειδοποίηση με email δεν δουλεύει με τον ίδιο τρόπο που δούλευε στο vbulletin, αλλά η εμφάνιση νέου περιέχουμενου είναι 1000% σίγουρο ότι θα φτιαχτεί...

 

το τι παραπάνω έχει φαίνεται κι από μόνο, αν έχει ασχοληθει/ψαχτεί κάποιος με το forum και δεν εννοώ από development πλευράς...

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δλδ κρίνεις μια πλατφόρμα πριν ολοκληρωθεί σωστά το στησιμό της? ναι ok η ειδοποίηση με email δεν δουλεύει με τον ίδιο τρόπο που δούλευε στο vbulletin, αλλά η εμφάνιση νέου περιέχουμενου είναι 1000% σίγουρο ότι θα φτιαχτεί...

 

το τι παραπάνω έχει φαίνεται κι από μόνο, αν έχει ασχοληθει/ψαχτεί κάποιος με το forum και δεν εννοώ από development πλευράς...

 

Αυτο δεν το ηξερα...Μακαρι και πραγαματικα το ευχομαι γιατι περναω οπως κι εσυ αρκετες ωρες εδω μεσα , να αποδειχτει καλυτερο το νεο forum.Ποιος δεν το θελει ? Αν μπορει να γινει κατι και για τις ειδοποιησεις θα ηταν αριστο γιατι ετσι με την επιλογη ή email για καθε απαντηση ή καμμια δεν ειναι λυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο δεν το ηξερα...Μακαρι και πραγαματικα το ευχομαι γιατι περναω οπως κι εσυ αρκετες ωρες εδω μεσα , να αποδειχτει καλυτερο το νεο forum.Ποιος δεν το θελει ? Αν μπορει να γινει κατι και για τις ειδοποιησεις θα ηταν αριστο γιατι ετσι με την επιλογη ή email για καθε απαντηση ή καμμια δεν ειναι λυση.

 

Υψίστης προτεραιότητας είναι η μετάβαση στο τελευταίο μη αναγνωσμένο που δεν δουλεύει σε πολλά τόπικ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Tι πρεπει να κανει καποιος ωστε να δει τη λιστα με τα μυνηματα του?

Μεσω του profil/μυνηματα βλεπω μονο 4-5, τα υπολοιπα? :huh:

 

 

Πατα "το περιεχομενο μου" πανω ψηλα στην σελιδα στο ονομα σου διπλα στο avatar.

Επεξ/σία από Γιαννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αν μπορει να γινει κατι και για τις ειδοποιησεις θα ηταν αριστο γιατι ετσι με την επιλογη ή email για καθε απαντηση ή καμμια δεν ειναι λυση.

 

για τις ειδοποιήσεις έχει ειπωθεί από την ομάδα διαχείρισης ότι έτσι δουλεύει το IPB και δεν υπάρχει επιλογή για να στέλνει email με τον τρόπο που έστελνε το Vbulletin :(

 

στην επόμενη version του IPB ίσως να βάλουν τέτοια επιλογή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι πολύ απλό.

Για ποιο λόγο έγινε η αλλαγή τελικά;

Για να έχουμε να λέμε οτι είμαστε μοντέρνοι και το επιβάλλουν οι καιροί?

Για να εναρμονιστούμε με αυτό το αναθεματισμένο ποια social networking? Έλεος ποια με αυτό το πράγμα. Παντού σε όλα τα site βλέπω Facebook Like, Twitter και άλλα τέτοια..Αμαν με αυτές τις κοινότητες ποια.

Για να λέμε οτι φτάσαμε στο 2011 και επειδή όλα αλλάζουν (προς το χειρότερο δυστυχώς) να αλλάξουμε κι εμείς?

Αυτά από μένα.

Επεξ/σία από panraf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα σκεφτώ -καλόπιστα- οτί τελικά, ίσως έπρεπε η αναβάθμιση να γίνει από τους ειδικούς που προτείνει (έναντι αμοιβής) η κατασκευάστρια εταιρία. Απ'οτι διαβάζω διαβεβαιώνουν για την άψογη μεταφορά όλου του board και μάλιστα δίνουν redirect links ώστε να μην κρεμάσουν τα links που έχει κρατήσει το ρομπότ του google για τις αναζητήσεις.

 

Αν ισχύουν οι ισχυρισμοί, θα γλίτωναν οι διαχειριστές από μεγάλη ταλαιπωρία και αρκετή γκρίνια. :unsure:

Επεξ/σία από pigeon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι πολύ απλό.

Για ποιο λόγο έγινε η αλλαγή τελικά;

Για να έχουμε να λέμε οτι είμαστε μοντέρνοι και το επιβάλλουν οι καιροί?

Για να εναρμονιστούμε με αυτό το αναθεματισμένο ποια social networking? Έλεος ποια με αυτό το πράγμα.

Για να λέμε οτι φτάσαμε στο 2011 και επειδή όλα αλλάζουν (προς το χειρότερο δυστυχώς) να αλλάξουμε κι εμείς?

Αυτά από μένα.

 

Δεν βλεπω λογο αν και θα ηθελα να μην συμφωνησω μαζι σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι πολύ απλό.

Για ποιο λόγο έγινε η αλλαγή τελικά;

Για να έχουμε να λέμε οτι είμαστε μοντέρνοι και το επιβάλλουν οι καιροί?

Για να εναρμονιστούμε με αυτό το αναθεματισμένο ποια social networking? Έλεος ποια με αυτό το πράγμα. Παντού σε όλα τα site βλέπω Facebook Like, Twitter και άλλα τέτοια..Αμαν με αυτές τις κοινότητες ποια.

Για να λέμε οτι φτάσαμε στο 2011 και επειδή όλα αλλάζουν (προς το χειρότερο δυστυχώς) να αλλάξουμε κι εμείς?

Αυτά από μένα.

 

 

Δεν βλεπω λογο αν και θα ηθελα να μην συμφωνησω μαζι σου.

 

Το λεέι ο Hal9000 στο πρώτο μήνυμα...

 

Η σημαντικότερη αλλαγή όμως βρίσκεται στην πλατφόρμα που τρέχει το Insomnia. Ύστερα από αρκετά χρόνια πορείας με το vBulletin, κρίθηκε αναγκαία η μεταφορά σε μια αρκετά καλύτερη πλατφόρμα (κατά τη γνώμη μας), το ip.board το οποίο διαθέτει αρκετά σύγχρονα χαρακτηριστικά. Το σπουδαιότερο όμως είναι ότι η συγκεκριμένη πλατφόρμα μας δίνει τη δυνατότητα να αναπτύξουμε δικά μας χαρακτηριστικά στην κοινότητα. Ένα παράδειγμα είναι η ενότητα των αγγελιών για την οποία θα αναφερθούμε στη συνέχεια.
Επεξ/σία από Rooters
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

τότε σκέτο whining χωρίς να γίνονται προτάσεις...

 

Shame βρε Χάρη που θα βαφτίσεις και κλαψούρισμα την άποψη και τα γεγονότα (...αχαρακτήριστη δε μέθοδος η "προτάσεις or stfu"...Tεσπα)

 

 

 

 

Pigeon, δεν έπαθα κάτι ξαφνικά (;!). Απλά δήλωσα την αντίθεσή μου στην άποψη ότι "κρίνοντας από  γνώμες  νεότερων μελών, βγαίνει το συμπέρασμα ότι η δυσαρέσκεια των όποιων παλαιότέρων βασίζεται στη συνήθεια", και διατύπωσα την άποψη πως ενδέχεται ο ενίοτε οπτιμισμός να κουραστεί στο όχι και τόσο μακρυνό μέλλον. Πρόβλεψη γεγονότων κάνω, δεν είναι ότι είμαι κολλημένα αρνητικός.

 

Συγκεκριμένα, είμαι πολύ πιο σίγουρος από πολλούς, ότι αφ' ενός είναι θέμα λίγου σχετικά χρόνου να διορθωθούν τα όποια bugs, κι ακόμα σιγουρότερος ότι οι σχετικοί υπεύθυνοι θα συνεχίσουν να εισάγουν εμφανισιακές παρεμβάσεις, σχεδόν εις το διηνεκές.

 

Θεωρώ μάλιστα πως είμαι πολύ πιο κουλ και ζεν από πολλούς.Έτερον όμως εκάτερον, και μια και δε μ' αρέσει το "σκάσε, κι αν είναι κολύμπα"...

 

 

 

Επεξ/σία από washcloud
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι πολύ απλό.

Για ποιο λόγο έγινε η αλλαγή τελικά;

Για να έχουμε να λέμε οτι είμαστε μοντέρνοι και το επιβάλλουν οι καιροί?

Για να εναρμονιστούμε με αυτό το αναθεματισμένο ποια social networking? Έλεος ποια με αυτό το πράγμα. Παντού σε όλα τα site βλέπω Facebook Like, Twitter και άλλα τέτοια..Αμαν με αυτές τις κοινότητες ποια.

Για να λέμε οτι φτάσαμε στο 2011 και επειδή όλα αλλάζουν (προς το χειρότερο δυστυχώς) να αλλάξουμε κι εμείς?

Αυτά από μένα.

 

Συμφωνω 101% μαζι σου.

Ποιος ξερει πόσο κοστισε αυτη η αβολη και κακογουστη "ανακαινιση"... πεταμενα λεφτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Hal λέει κατά την γνώμη μας.. Δεν συμφωνώ μαζί του έχοντας δουλέψει και τις 2 πλατφόρμες.

Δεν νομίζω οτι η πλατφόρμα αυτή προσφέρει κάτι καλύτερο σε σχέση με την προηγούμενη. Ίσα ίσα έχει σημαντικότατες ελλείψεις με αποκορύφωμα την προσαργογή του προφίλ και το προσωπικά μηνύματα και το πολύ δύσχρηστο περιβάλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...