Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ έβγαλα το dremora lord στην αρχή , έκανα και κανα 2 spells , και μετά πήρα και τη πανοπλία από τους πρώτους που έφαγα. Εσένα τώρα σε κόβω να μην παίζεις καθόλου με magic οπότε θα είναι κάπως πιο δύσκολο :P .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

με φονικά χτυπήματα judo, χαχα

Είναι σε ένα σεντούκι δίπλα στον npc που σε βάζει μέσα κ έχει κ το χαρακτηριστικό questo-βελος από πάνω.

 

Εκεί είναι αυτά που έδωσες στον ίδιο npc όταν τον βλέπεις πρώτη φορά στο solitude. Τα υπόλοιπα που έδωσες στην τύπισα από το riverwood τα παίρνεις μετά. Μήπως δε του δωσες τπτ αυτουνού (δλδ τα έδωσες όλα στην τύπισσα?)

 

 

edit: Malborn κ Delphine λέγονται :-)

 

 

 

Αυτο εγινε,στον τυπο δεν εδωσα τπτ.Τα εδωσα ολα στη Delphine.Τωρα τι κανουμε?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτο εγινε,στον τυπο δεν εδωσα τπτ.Τα εδωσα ολα στη Delphine.Τωρα τι κανουμε?

 

 

 

πωωω βλακεία, ε αν δεν έχεις κανα save ακριβως πριν, βάλτο στο ευκολο φάε κανενα φρουρο με spells/shouts κ παρτου το gear για να κάνεις τη δουλειά σου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτο εγινε,στον τυπο δεν εδωσα τπτ.Τα εδωσα ολα στη Delphine.Τωρα τι κανουμε?

 

 

 

 

Δεν τρεχει τπτ εχει μπαουλο αν θυμαμαι καλα σε ενα δωματιακι στην αρχή με απλά οπλα πανοπλιες κτλ. Αν εχεις αξιοπρεπεές sneak περνάς και χωρίς καν μαχη

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες παρακολουθώ το θέμα εδώ και κάτι μέρες. Πρόσφατα ξεκίνησα το παιχνίδι, τους τελευταίους μήνες δεν προλάβαινα να ασχοληθώ, αλλά το ειχα κατά νου κάποια στιγμή να το δοκιμάσω.

 

Όπως έλεγα, τις τελευταίες μέρες διάβασα σχεδόν όλο το thread. Κάποια στιγμή είδα και τα links για τα μods, κατέβασα αρκετά και προσπάθησα να τα βάλω (με το nexus mod manager) αλλά κάπου είδα το παιχνίδι άρχισε να βαραίνει. Αρχικά να πώ δυο-τρία πραγματάκια:

 

- Έχω την έκδοση του θείου, αλλά σήμερα θα το αγοράσω στο Steam

- Είχα βάλει το Update V και στου θείου βρήκα και κάτι 2κ textures (3 gigabyte αρχείο), τα έβαλα κι αυτά

- Το PC specc μου - i7 3.06ghZ, 6gb RAM 1333, 1 gtx 460 OC, Gigabute mobo αντίστοιχων προδιαγραφών (δε θυμάμαι τώρα ^_^) και το game το έπαιζα αυτές τις μέρες στην 40άρα αραχτός στο σαλόνι B)

 

Τώρα στο δια ταύτα... Υπάρχει κάποιος φίλος που μπορεί να με κατατοπίσει με τo θέμα των mods? Δηλ, να μου προτείνει ποια να βάλω, αν χρειάζεται συγκεκριμένη σειρά με την οποία πρέπει να μπουν, λαμβάνοντας πάντα υπόψιν και τη δυνατότητα του PC μου (επίσης, μάλλον θα συνεχίσω στην οθόνη και όχι στην TV, οπότε η ανάλυση πέφτει 1680x1050)? Αν κουράζει η συζήτηση εδώ στο thread, έστω και με pm :rolleyes:

 

Σόρρυ για το ψιλό off (-game-) topic κι ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Δεν τρεχει τπτ εχει μπαουλο αν θυμαμαι καλα σε ενα δωματιακι στην αρχή με απλά οπλα πανοπλιες κτλ. Αν εχεις αξιοπρεπεές sneak περνάς και χωρίς καν μαχη

 

 

 

 

Αυτο εκανα.Εφτασα μεχρι εκει που απελευθερωνεις τον τυπα χωρις να με παρει κανενας πρεφα.Αλλα κολλησα γιατι ειναι δυο εκει που χωρις μαχη δεν γινεται.Τεσπα,θα δω μηπως τους ξεκανω με ενα τσεκουρι που βρηκα και λιγο magic.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Τώρα στο δια ταύτα... Υπάρχει κάποιος φίλος που μπορεί να με κατατοπίσει με τo θέμα των mods? Δηλ, να μου προτείνει ποια να βάλω, αν χρειάζεται συγκεκριμένη σειρά με την οποία πρέπει να μπουν, λαμβάνοντας πάντα υπόψιν και τη δυνατότητα του PC μου (επίσης, μάλλον θα συνεχίσω στην οθόνη και όχι στην TV, οπότε η ανάλυση πέφτει 1680x1050)? Αν κουράζει η συζήτηση εδώ στο thread, έστω και με pm :rolleyes:

 

 

 

http://skyrim.nexusmods.com/downloads/file.php?id=11

 

Με διαφορα ο καλυτερος οδηγος για το τι mod να βαλεις (και με τι σειρα) για να ΒΕΛΤΙΩΣΕΙΣ και να ΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ το παιχνιδι, οχι για να το αλλαξεις, κρατωντας δηλαδη το βασικο gameplay, balance κλπ (π.χ. ο ανθρωπος δεν προτεινει το.. lightsaber mod.)

 

 

Επισης στον οδηγο αναφέρει και προτασεις για το ποια mod βαραινουν τα παιχνιδι και διευκρινιζει ποια εχουν και ελαφρύτερες εκδοσεις ωστε να πετυχεις την τελεια ισοροπια.

 

Εμπιστεψου τον, ο οδηγος εχει καθολικη αποδοχη απο την modding κοινοτητα του skyrim.

 

49,184

UNIQUE D/LS

115,710

TOTAL D/LS

1,491,847

TOTAL VIEWS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το Wars in Skyrim μη το βαλεις ακομα.

Θα βγαλει συντομα πολυ σημαντικο update.

 

Και εχε υποψιν Οτι αυτο αλλαζει πολυ το παιχνιδι και ενδεχεται να σου φερει bugs.

 

 

Ενω αυτα που προτεινει το step guide εχω περασει τρελλο ελεγχο και συνεχιζει να υφισταται καθε μερα απο τους παρα πολλους χρηστες που το χρησιμοποιουν. Π.Χ. εκει θα βρεις ολα τα απαραιτητα bug fixes, και με τι σειρα να εγκαταστησεις τα παμπολα texture mods που κανουν το ενα overwrite το αλλο ωστε να εχεις τα πιο αποτελεσματικα και πιο ομορφα textures.

 

 

Αφου βαλεις ολα αυτα, και ξερεις οτι εχεις το original game, οπως θα πρεπει να ειναι για pc, μετα βαλε οτι αλλος θες που να αλλαζει με βαση προσωπικο γουστο (π.χ. αλλος θελει να βαλει οπλα απο το final fantasy, αλλως θελει η μαχη να ειναι deadlier Κλπ). Αλλα το step guide ειναι το vanilla Skyrim experience -enhanced.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία, ακολουθώ το STEP λοιπόν, με το που βάζω τα High Res Textures με τον τρόπο που περιγράφει και αφού φτιάχνω και την προσθήκη στο Skyrim.ini όπως περιγράφει.... το παιχνίδι δε ξεκινάει! Με το που τα αφαιρώ, ξεκινάει!

 

Ναι το εκτελώ ως διαχειριστής - και από launcher και από TESV.exe...

 

Ξέρει κανείς τι φταίει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω 135 ωρες με wars in skyrim και δεν εχω βρει Bug (@wars in skyrim)

 

τι αλλαζει?

γεμιζει τον εξωτερικο κοσμο με δρακους,μαχες και πολλα Npc

και ετσι φαινεται ζωντανο αλλα και πιο επικινδυνο το skyrim

 

και δεν νομιζω να ειναι πρωτο στα top γιατι εχει bugs και αλλαζει το game σε μλκια ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...