Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δωσε περισσοτερες πληροφοριες τουλαχιστον (συστημα ρυθμισεις)

δεν ειμαστε μαγοι με μια ερωτηση να σου βρουμε το μελλον

λαπτοπ ειναι:gt540m ,i5 2410 3.9ghz, 4gb 1333mhz

απλως ρωταω πως θα καταλαβω αν εχω προβλημα με fps γιατι διαβασα οτι πολλοι εβαλαν mods και τετοια και ανεβηκαν αρκετα τα fps επισης εχω βαλει και το update 5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

και αυτό πλησιάζει με τον τρόπο του, αλλά όχι τόσο (κατά τη γνώμη μου)

 

εσύ ποιο ορίζεις ως RPG;

 

Baldur's Gate/Icewind Dale, Fallout, Planescape Torment, Neverwinter Nights, etc?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελευταία δεκαετία είναι εδώ και 10 χρόνια, όχι μετά το 2010 (αυτό θα ήταν η τρέχουσα δεκαετία).... B)

 

... και θεωρείς το ME 2, ας πούμε "πιο πολύ RPG" από το Skyrim;

 

μπορεί και να είναι, εγώ πάντως διαφωνώ (απλά η προσωπική μου άποψη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

hmm από το 2002 και μετά? Fallout 3, Deus EX 1 & 2, το ES 3: Morrowind, Mass Effect 1-2, Neverwinter Nights 1-2, Vampire the Masquerade Bloodlines, Gothic 2-3...

 

άνετα πάντως Morrowind>Oblivion>=Skyrim στο θέμα του "hardcore" rpg...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν είναι καθαρό ή βρώμικο RPG, αυτό που ξέρω είναι πως το skyrim είναι απο τα καλύτερα παιχνίδια που έχω παίξει ποτε και παίζω παρά πολλά χρόνια. Έχει πολυ καλα γραφικά, πολυ καλό χειρισμό, αν και στην αρχή ξενίζει λίγο. Το κύριο πλεονέκτημα του όμως είναι το gameplay του στυλ, μια αποστολή ακόμα, άντε άλλη μια , άντε λίγο ακόμα και έχει ξημερώσει. Αυτούς τους μήνες με απορρόφησε κυριολεκτικά, παράτησα τις σειρές που έβλεπα, παράτησα τα πάντα. Όταν δεν είχα δουλειά το μόνο που έκανα μπροστά στο pc ήταν skyrim.

 

Εμένα προσωπικά αυτο με ενδιαφέρει, να είναι ένα ευχάριστο παιχνίδι και ας μην είναι καθαρά σε ένα είδος. Επίσης έχω ένα κόλλημα με παιχνίδια-ανοικτούς κόσμους.

 

Έχω ευχαριστηθεί skyrim, oblivion, morrowind και απο πιο παλια ultima 9 ascension, outcast και omicron nomad soul.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θεωρείς τα morrowind, oblivion, Fallout 3 (& N.V.), Gothic 2,3 ... RPGs και το Oblivion λιγότερο RPG... ενώ μιλάμε ουσιαστικά για το ίδιο μοντέλο/είδος παιχνιδιού... με έχεις μπερδέψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

τα θεωρώ λιγότερο κονσολοποιημένα/απλοποιημένα, for sure...

 

από εκεί και πέρα όπως είπες και εσύ, προσωπικές απόψεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Deus Ex 2 τι σχέση έχει με rpg;;

 

Ένα υπεραπλουστευμένο sequel ήταν, καμία σχέση με το 1ο. Επίσης το 1ο βγήκε το 2000, οπότε πήγαινε 2 χρονάκια πίσω την λίστα :P

 

 

 

Και ξέχασες το Risen στην λίστα που είναι Gothic Style.

 

 

Επίσης, πρέπει να ορίσετε τι εννοείτε RPG, γιατί αν εννοείτε απλά να έχουν συνέπειες στην πλοκή οι επιλογές σου, τότε έχουμε χαλαρά το Witcher στην λίστα.

 

 

Η ουσία είναι μία πάντως, ΤΟ SKYRIM ΤΑ ΣΠΑΕΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

δεν διαφωνώ με την τελευταία πρόταση, απλά αν θεωρείς υπεραπλουστευμένο το Deus Ex 2, κάτι αντίστοιχο πρέπει να είναι και τα Oblivion/Skyrim σε σχέση με το Morrowind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...