Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν διαφωνώ με την τελευταία πρόταση, απλά αν θεωρείς υπεραπλουστευμένο το Deus Ex 2, κάτι αντίστοιχο πρέπει να είναι και τα Oblivion/Skyrim σε σχέση με το Morrowind...

 

Συγχωρέστε με για την άγνοιά μου, αλλά δεν έχω καμία επαφή με το Skyrim γιατί έχω δουλειές και δε θέλω να κολλήσω (φοβάμαι έστω και να το δω, οπότε το αγνοώ όσο γίνεται).

 

Αν κατάλαβα καλά, από αυτό το post, το Skyrim βρίσκεται μαζί με το Oblivion στο θέμα "κονσολοποίησης", έτσι; Αν τα συγκρίνουμε μεταξύ τους, που μπαίνει το Skyrim; Περιμένω απάντηση από κάποιον που θεωρεί δεδομένα το Morrowind πάνω από το Oblivion για τους παραπάνω λόγους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το μονο που με ενοχλεί στο Skyrim ειναι πως τα περισσότερα quest που εχω βρει τουλάχιστον ειναι γραμμικά. Δεν εχουν δηλαδή εναλλακτικές επιλογές, απλά κανεις αυτο που πρεπει και τελος. Περα απο αυτό το feeling ειναι πανω κατω σαν το Oblivion θα ελεγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο κει και πέρα ειναι ποσο ψείρας εισαι. Για παράδειγμα τα όπλα δεν χαλάνε ποτέ, ή τα ποτά(κρασιά μπυρες κτλ) δεν σε επηρρεάζουν αρνητικά καθόλου κτλ. Εμενα αυτα δεν με ενοχλούν ιδιαίτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λαπτοπ ειναι:gt540m ,i5 2410 3.9ghz, 4gb 1333mhz

απλως ρωταω πως θα καταλαβω αν εχω προβλημα με fps γιατι διαβασα οτι πολλοι εβαλαν mods και τετοια και ανεβηκαν αρκετα τα fps επισης εχω βαλει και το update 5

το hd pack μην το βαλεις

και περα απο αυτο υπαρχουν μερικα Mods που βοηθανε με το fps

1.drivers update must

2.αν εχεις βαλει hd(2048 resolution) mods Κοιτα μηπως εχουν 1024(Lite) κομματι

3.θα σου κανω link οτι mod εχω για καλυτερο fps

θα υπαρχουν κιαλλα search :)

http://skyrim.nexusmods.com/downloads/file.php?id=3288

http://skyrim.nexusmods.com/downloads/file.php?id=6387

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκεί έχει το equip που είχες δώσει νωρίτερα σε κάποιον σε ένα μπαρ αν θυμάμαι καλα. Τα πράγματα που έδωσες πριν μπεις στο thalmor embassy θα τα πάρεις αφού φύγεις από εκεί μέσα :P .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εκεί έχει το equip που είχες δώσει νωρίτερα σε κάποιον σε ένα μπαρ αν θυμάμαι καλα. Τα πράγματα που έδωσες πριν μπεις στο thalmor embassy θα τα πάρεις αφού φύγεις από εκεί μέσα :P .

 

 

 

 

Το θεμα ειναι να τα παρω οσο ειμαι εκει μεσα γιατι αλλιως δεν μπορω να φυγω.Πως θα σκοτωσω τους φρουρους χωρις οπλα,με σφαλιαρες? :-D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το θεμα ειναι να τα παρω οσο ειμαι εκει μεσα γιατι αλλιως δεν μπορω να φυγω.Πως θα σκοτωσω τους φρουρους χωρις οπλα,με σφαλιαρες? :-D

 

 

 

με φονικά χτυπήματα judo, χαχα

Είναι σε ένα σεντούκι δίπλα στον npc που σε βάζει μέσα κ έχει κ το χαρακτηριστικό questo-βελος από πάνω.

 

Εκεί είναι αυτά που έδωσες στον ίδιο npc όταν τον βλέπεις πρώτη φορά στο solitude. Τα υπόλοιπα που έδωσες στην τύπισα από το riverwood τα παίρνεις μετά. Μήπως δε του δωσες τπτ αυτουνού (δλδ τα έδωσες όλα στην τύπισσα?)

 

 

edit: Malborn κ Delphine λέγονται :-)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

με φονικά χτυπήματα judo, χαχα

Είναι σε ένα σεντούκι δίπλα στον npc που σε βάζει μέσα κ έχει κ το χαρακτηριστικό questo-βελος από πάνω.

 

Εκεί είναι αυτά που έδωσες στον ίδιο npc όταν τον βλέπεις πρώτη φορά στο solitude. Τα υπόλοιπα που έδωσες στην τύπισα από το riverwood τα παίρνεις μετά. Μήπως δε του δωσες τπτ αυτουνού (δλδ τα έδωσες όλα στην τύπισσα?)

 

 

edit: Malborn κ Delphine λέγονται :-)

 

 

Επειδή δεν βαριόμουν, έδωσα στον τύπο να τρυπώσει μέσα στην πρεσβεία ολόκληρο το σετ όπλα/πανοπλία, πιοτά, κλπ που είχα μαζί μου. Βοήθησε ώστε να φάνε χώμα πολλοί Thalmor :devil:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...