Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls V: Skyrim


DrFreeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα, ξεκίνησα new playthrough καθως το έχω ξεχάσει χρόνια τώρα. Και πράγματι είναι σαν να παίζω νέο παιχνίδι εντελώς. χαχαχ. Έχω ερώτηση. Είμαι στην Riften. Πήρα το quest για να βάλω το σμαράγδι στη τσέπη του Madesi. Αλλά του μίλησα και μου ζήτησε κάποια υλικά. Να ασχοληθώ με αυτά πριν πάει στη φυλακή (αν πάει), ή μπορώ και αργότερα; Θα είναι εκεί ο Madesi? Έψαξα google και βρήκα αυτό παρακάτω. Τι εννοεί;

  • Completing this quest counts towards your eligibility for becoming Thane of the Rift.

EDIT: κατάλαβα λάθος! Σορρυ για το άκυρο ποστ.

Επεξ/σία από sp3cial
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
27 λεπτά πριν, Balantakos είπε

Οταν λεει +500 creation club τι εννοει ακριβως? Θα ειναι ενσωματωμενα αυτα τα mods απο την αρχη?

Η θα τα περναει οποιος θελει προαιρετικα?

Εκεί δεν τα αγοράζεις τα mods?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μέχρι στιγμής ναι. Κι εμένα δεν μου είναι σαφές αν θα περιέχονται στο anniversary edition ή αν απλώς θα προστεθούν στο creation club προς πώληση. Λέει "includes", άρα μάλλον θα τα περιέχει (;).

Επεξ/σία από Gilmaru
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Gilmaru είπε

Μέχρι στιγμής ναι. Κι εμένα δεν μου είναι σαφές αν θα περιέχονται στο anniversary edition ή αν απλώς θα προστεθούν στο creation club προς πώληση. Λέει "includes", άρα μάλλον θα τα περιέχει (;).

αφού υπάρχει το nexus, τί μας νοιάζει αυτό ξέρω γω;
Για τις κονσόλες μόνο.. Επίσης με τα mods απενεργοποιούνται τα achievements και πρέπει να βάλεις mod που τα ενεργοποιεί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
9 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

 

Αν αυτά τα 500 νέα κομμάτια τα έχει εξ΄ αρχής στο βασικό παιχνίδι συν νέα achievements, βλέπω να το ξεκινάω ξανά από την αρχή... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε 9 μέρες συμπληρώνονται 10 χρόνια από την κυκλοφορία αυτού του μύθου! Έχει κυκλοφορήσει σε ότι φορμά έχει υπάρξει και υπάρχει, έχουν βγει χιλιάδες mods και ακόμα βγαίνουν ( τώρα θα γίνει αχταρμας βέβαια) και εχει δει 3 γενιές κονσολών και 2 εκδόσεις, εδώ είναι η 3η του(με του vr η 4η) Μεγάλωσε κόσμο και κόσμο το παιχνίδι σε αυτά τα 10 χρόνια.

Και μας έρχεται η anniversary του και μάλλον είναι πληρωτή!

11/11/11 - 11/11/21

 

The Elder Scrolls 5: Skyrim Anniversary Edition has new quests tapping into Morrowind and Oblivion

 

Στις 11 του Νοεμβρίου θα υπάρχει live κονσέρτο και θα μπορεί όποιος θέλει να το παρακολουθήσει από twitch/YouTube 

SKYRIM 10TH ANNIVERSARY FAN CELEBRATION

 

[quote]The London Symphony Orchestra and London Voices take us on a musical journey across Skyrim in this special online concert event at the historical Alexandra Palace Theatre. Experience the many rousing, ambient and iconic sounds of Skyrim’s original music as we celebrate the people who helped the game come alive – the players![/quote]

 

Είσοδος στο Μουσείο

 

 

 

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ δεν με άγγιξε το συγκεκριμένο. Καταλαβαίνω ότι είναι παιχνίδι σταθμός στην gaming ιστορία αλλά για μένα δεν. Ακόμα και στην εποχή που κυκλοφόρησε και είχα άπειρο σε σχέση με τώρα χρόνο και ενώ η ιδέα ότι ο κόσμος είναι ανοιχτός, πάω όπου θέλω κτλ στην αρχή με τράβηξε μετά με κούρασε απίστευτα. Είμαι και από αυτούς που θέλουν ιστορία - σενάριο ρε παιδί μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα το "Skyrim" ήταν/έγινε/ΕΙΝΑΙ η "ηρωίνη" μου, η "πρέζα" μου.
ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΗΜΟΥΝ ΦΙΛΟΣ της Bethesda και των προηγούμενων "Elder Scrolls". Δεν μου άρεσε που ήσουν "σόλο" και ξεκινούσες (αναγκαστικά) ως "warrior" και κατέληγες "θέλοντας και μη" να 'σαι πανίσχυρος "wizard" μπας και νικήσεις στο τέλος. Πάντοτε ήμουν φίλος/οπαδός των "party"-RPG (βλέπε BALDUR's GATE), που επέλεγες μια ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΚΛΑΣΗ και έπαιζες ΕΤΣΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ (όπως τα καθαρόαιμα "Dungeons 'n Dragons" που είχα την τύχη να παίξω παιδί, γιατί ζούσα δίπλα στην ΝΑΤΟική βάση του Ελληνικού και είχα αμερικανάκια που έπαιζαν το παραδοσιακό "D 'n D" ως board game).
Μου άρεσε πάντα λοιπόν, να έχω ΟΜΑΔΑ από διαφορετικούς χαρακτήρες και κλάσεις και η ΣΩΣΤΗ ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗ να σου έφερνε τη νίκη...
...Όμως... το "Skyrim" με "πλάνεψε", με "κέρδισε" ολοκληρωτικά, γιατί συνδίασε ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ που εγώ θεωρούσα ως "core" σε ένα κλασσικό RPG:

  • να 'ναι τύπου-Σκανδηναβία και τύπου-Βίκινγκ ανθρώπους, η περιοχή που διαδραματίζεται η ιστορία
  • να μπορείς να κάνεις ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ Ο,ΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΕΣ, να 'χεις ΠΛΗΡΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ σε ένα ΠΛΗΡΗ OPEN WORLD κόσμο
  • να υπάρχει το στοιχείο των ΔΡΑΚΩΝ! Τί σκατά RPG να 'ναι κάποιο παιχνίδι, δίχως δράκους;;;
  • να υπάρχει ωραία main story αλλά ΚΑΙ ΑΠΕΙΡΑ SIDE quests
  • να μπορείς να κάνεις interaction σχεδόν ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ NPCs που θα συναντήσεις

...Οπότε, το "Skyrim" ήταν ένα ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ "ΔΙΑΜΑΝΤΙ" για μένα, ανακάλυψα ΟΛΑ ΟΣΑ ΖΗΤΟΥΣΑ σε ένα και μοναδικό RPG fantasy game. Γι' αυτό και με "κέρδισε" τόσο ολοκληρωτικά. Όσο αφορά αυτό το ΓΕΛΟΙΟ ζήτημα, που το 'χουν... επαναεγκδόσει πεντακόσιες φορές μέχρι και για... τοστιέρες ή που τώρα βγάζουν το "10 years Anniversary Edition", με αφήνει πραγματικά ΠΑΓΕΡΑ ΑΔΙΑΦΟΡΟ... διότι πολύ απλά, απ' το 2012-13 που το "ανακάλυψα", εκτός του ότι το 'χω τελειώσει (μαζί με όλα τα DLCs του) 3-4 φορές (!!!), έχω ξεκινήσει τόσα χρόνια και το 'χω "μαξάρει" στο MODDING. Οπότε... άπαξ κι έχεις ασχοληθεί ΤΟΟΟΟΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ για να το mod-άρεις και το 'χεις "ΤΟΥΜΠΑΝΙΑΣΕΙ" κυριολεκτικά και πλέον παίζω ένα ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΛΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ (σε γραφικά, animations, άπειρους άλλους νέους κόσμους/περιοχές, άπειρες άλλες quests, εντελώς διαφορετική μαγεία, άλλο σχεδόν τελείως gameplay)... τί να "μου πεί" μια "νέα έκδοση των 10 ετών";;;

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σεναριο το θελω και εγω,αλλα για καποιο λογο το ειχα παιξει αρκετα το συγκεκριμενο και ειχα τελειωσει οτι quest ειχα βρει.

Βεβαια σημερα με το περιορισμενο χρονο ισως να μην το επαιζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...