Προς το περιεχόμενο

Official Lineage 2 Topic


irmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας!Έχω ακούσει οτι γίνεται τηλεμεταφορά για να πάς απ΄το ένα μέρος στο άλλο αντι να περπατάς με τις ώρες.:mad: Ισχύει κάτι τέτοιο?Κι αν ναί,πώς γίνεται?:o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπόν επειδή δεν μπορώ να βγάλω άκρη θέλω να φτιάξω έναν Lineage II c3 server αλλά δεν μπορώ να βρω links που να δουλεύουν. Μπορείτε να με βοηθήσετε να φτιάξω τον server δηλ. θέλω να μου δώσετε κάποια links που να δουλεύουν για να μπορέσω να φτιάξω τον server. Ευχαριστώ για όσους μου απαντήσουν. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν επειδή δεν μπορώ να βγάλω άκρη θέλω να φτιάξω έναν Lineage II c3 server αλλά δεν μπορώ να βρω links που να δουλεύουν. Μπορείτε να με βοηθήσετε να φτιάξω τον server δηλ. θέλω να μου δώσετε κάποια links που να δουλεύουν για να μπορέσω να φτιάξω τον server. Ευχαριστώ για όσους μου απαντήσουν. :-)

Ισως το 2005 να εβρησκες καποια links για ενα τοοοοσο παλιο λογισμικο....

Πλεων ειμαστε στο 2008 και στο Kamael plus (Chaotic Throne 1,5).

Οταν λες δεν εβγαλες ακρη τι θες να πεις με αυτο? το wiki το ειδες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά βρήκα links για kamael server αλλά δεν ξέρω πως θα ανοίξω τις ports. Μπορείτε να με βοηθήσετε από που θα τις ανοίξω και επίσης να μου πείτε ποιες να ανοίξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Γεία σας φορουμίτες και φορουμίτισες

Δε ξέρω αν είναι το σωστό μέρος,αν όχι παρακαλώ ένας mod να το μετακινήσει :-)

Αποφάσισα να φτιάξω έναν σέρβερ για το παιχνίδι,τον οποίο ανέβασα μόλις χθές σε έναν dedicated server.Τα rate του σέρβερ είναι τα εξης:

x50 xp/sp

x200 adena

Ακόμα δεν υπάρχει ιστοσελίδα,αλλά θα φτιαχτεί αυτές τις ημέρες.Μερικά από τα features του σέρβερ:

GM shop

NPC buffer(3hour buffs)

Global Gatekeeper

Auto TvT-Events

Safe enchant +10(unlimited enchants,μπορεί να φτάσει μέχρι 65535)

Class manager(Για αλλαγή class χωρίς quest)

Bank system(Για περισσότερα χρήματα με χρήση gold bar)

Και γενικά πιστεύω ότι έχει τα πιο πολλά πράγματα και ΧΩΡΙΣ ενοχλητικά bugs.

Επίσης θα υπάρχει donate, για να καλύψω τις ανάγκες πληρωμής του σέρβερ και να τον απολαμβάνουμε όλοι.Φυσικά το παιχνίδι δε χρειάζεται donate για να κάνετε έναν καλό παίκτη αλλά σίγουρα σας δίνει ένα πλεονέκτημα(π.χ. 100% enchant scrolls).Περισσότερες πληροφορίες για τα donate θα υπάρχουν στην ιστοσελίδα του σέρβερ όταν αυτή ολοκληρωθεί.

 

Πώς μπορώ να συνδεθώ?

 

Για να συνδεθείτε,πρώτα απ όλα χρειάζεται ο client του lineage 2, και να είναι updated σε kamael hellbound.(Αυτό μπορεί να γίνει τρέχοντας το LineageII.exe).Μπορείτε να κατεβάσετε τον client από εδώ: http://www.gamershell.com/download_25136.shtml

 

Για να βάλετε τον client να συνδέεται στην ip του σέρβερ,πρέπει να αλλάξετε το αρχείο hosts.Αυτό μπορεί να γίνει πηγαίνοντας στο C:/WINDOWS/system32/drivers/etc Μέσα σ'αυτόν τον φάκελο υπάρχει ενα αρχείο "hosts",το ανοίγουμε με το σημειωματάριο, και κάτω από την γραμμή

127.0.0.1 localhost προσθέτουμε αυτές τις δύο:

 

213.133.110.62 l2authd.lineage2.com

78.47.101.197 nProtect.lineage2.com

 

Αν δε μπορείτε να βρείτε πώς να το κάνετε,έχω φτιάξει ένα προγραμματάκι που το τρέχετε,φτιάχνει ένα backup του παλιού αρχείου,και βάζει τις γραμμές.Το πρόγραμμα υπάρχει στο τέλος του post.

 

Μόλις φτιάξετε το hosts,πηγαίνετε στον φάκελο system του lineage και τρέχετε το l2.exe

 

Το όνομα του σέρβερ ακόμα δεν έχει αποφασιστεί αλλά υπάρχουν κάποιες ιδέες και φυσικά μπορείτε αν θέλετε να προτείνετε και εσείς κάποιο όνομα.

 

Παρακαλώ θέλω να καταλάβετε ότι, ούτε προγραμματιστές είμαστε, αλλά ούτε δουλειά μας είναι αυτός ο σέρβερ. Παρ' όλα αυτά,θα προσπαθήσουμε να κάνουμε το καλύτερο δυνατό για να σας βοηθήσουμε με προβλήματα στο παιχνίδι.

 

Επίσης,μην περιμένετε να δείτε 500 άτομα μόλις μπείτε,καθώς όπως είπα είναι καινούριος και είναι το πρώτο φόρουμ που λέω για τον σέρβερ.

 

Σας ευχαριστώ πολύ που το διαβάσατε και καλό παιχνίδι!

 

Το πρόγραμμα για το hosts: http://rapidshare.com/files/111828402/Host-patcher.rar.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικά από τα features του σέρβερ:

GM shop

NPC buffer(3hour buffs)

Global Gatekeeper

Auto TvT-Events

Safe enchant +10(unlimited enchants,μπορεί να φτάσει μέχρι 65535)

Class manager(Για αλλαγή class χωρίς quest)

Bank system(Για περισσότερα χρήματα με χρήση gold bar)

Και γενικά πιστεύω ότι έχει τα πιο πολλά πράγματα και ΧΩΡΙΣ ενοχλητικά bugs.

Επίσης θα υπάρχει donate, για να καλύψω τις ανάγκες πληρωμής του σέρβερ και να τον απολαμβάνουμε όλοι.Φυσικά το παιχνίδι δε χρειάζεται donate για να κάνετε έναν καλό παίκτη αλλά σίγουρα σας δίνει ένα πλεονέκτημα(π.χ. 100% enchant scrolls).

 

 

Φασισμός! Προδοσία! Αισχροί κι οι δυό!

 

Γιατί ρε φίλε γιατι??? Όλα πάνω κάτω τα ίδια είναι στους Pvp servers. Τα 2-3 που δεν τα κάνουν όλοι είναι το safe+10 και max unlimited, το bank system, και τα scrolls 100% για ειδικές περιπτώσεις.

Ακριβώς αυτά έχω και στο δικό μου server!!!! Μα τόση σύμπτωση γ@μw??? :lol:

safe +10 max unlimited...

Η μόνη διαφορά ότι εγω δεν έχω donate. Τα 100% scrolls τα παίρνεις απο event.:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗΤΕΡO L2J-SERVER ή L2J-FREE? ξερει κανεισ? Εγω χρεισιμοποιω l2j-free αλλα σε ενα καλο top4 σερωερ που επαιζα ειδα οτι χρισιμοπιουν l2j-server? τι ειναι καλυτερο ? και πιο αρχειο ειναι για να αλαξω αυτο που λεει κατω κατω στο login?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...