Προς το περιεχόμενο

Official Lineage 2 Topic


irmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και εμένα ο server μου τρέχει "τσάμπα" ακόμα, σε 1 σπίτι με 24/1 Mbps Forthnet (υπολογίζω 50-70 άτομα σηκώνει, αν έχω και άλλα άτομα 8α το στέιλω για hosting). Βέβαια χρειάζονται κάποιες απαραίτητες γνώσεις από υπολογιστές, τις οποίες τις μαθαίνεις πολύ απλά από πρωσωπική αναζήτηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχει κανείς ιδέα για την διοργάνωση events, όπως tvt, ctf και fortress siege? Έχω κάνει όλες τις ριθμίσεις απο το navicat και από InGame. Δέν ξέρω πώς να αρχίσω 1 event και πώς να βάλω τα possitions στισ ομάδες στο tvt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον εγω θελω να στησω εναν server σπιτι μου χορισ να πληρωνω και να ειναι interlude!!!!ακομα εχω ετημαση τον server μπαινουν ατομα αλλα με δικο μου κολπο και θελω να φτιαξω host !!Ξερω πολα για τουσ pc ,απλοσ με τουσ server ειμαι λιγο ασχετοσ !!!! ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΛΙΓΟ HELP ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟ FORUM ΤΟΥ RAGEZONE ΑΠΛΟΣ ΠΡΟΤΙΜΑΩ ΝΑ ΡΩΤΑΩ ΕΔΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΟ ΝΑ ΣΗΝΕΝΟΗΘΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ !!! PLSS ΒΟΗΘΗΣΤΕΜΕ ΛΙΓΟ ΕΧΩ ΠΟΣΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΝΑ ΜΠΥΝ ΣΤΟΝ SERVVER!!! ΕΧΩ ΚΑΛΗ ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΤΟ INTERNET KAI ΚΑΛΟ PC ΑΡΑ ΜΠΟΡΟ ΝΑ ΦΤΙΑΚΣΩ ΕΝΑΝ SERVEWR ΧΩΡΙΣ ΠΟΛΙ LAG??? (MILAΩ GIA 20-50 ΑΤΟΜΑ)καλοS ειναι οι l2j-free?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι απλό: αν θες να μπεις από lan την lan ip του server αλλά αφού χρησιμοποιείς το no-ip βάλε το domain του no-ip.

π.χ.(το δικό μου) l2smiles.no-ip.biz

Εγώ προσωπικά το έχω χρησιμοποιήσει στο patch αλλά γίνεται δουλιά και από το host.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σου πο εαν χρισιμοποιησω patch που δεν ειναι νομιμο θα εχο προβλιμα??? και που θα βρω ενα patcher για interlude??? και τιν να βαλω στο host μετα το domain styn no-ip?? kai ama kano patch πια αρχεια πρεπει να αλλξω για να λεει κατω κατω το ονομα του server??? thx προκαταβολικα

 

 

ps:για tvt πηγαινε στο φακελο doc στον gameserver :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Απάντησε μόνος σου! Πόσους server έχεις δει που να χρησιμοποιούν patch και να έχουν πρόβλημα???

2. Ότι έβαζες και στην IP (δηλαδή ***.no-ip.*** l2authd.lineage2.com) (αν έχεις patch ξέχνα το host!)

3. το προγραμματάκι http://rapidshare.com/files/113494119/L2_FileEdit__Int-Kamael_.rar

4. αλλάζεις το l2.ini από το system (καλύτερα σε patchαρισμένο system, και βάζεις εκεί που έχει το IP του server το domain του no-ip σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να χρησιμοποιήσω VPS (Virtual Private Server) για το server μου?

Ναι, το δικο μου dev station ειναι VPS. Σε live καταστασεις και με μεγαλο φορτο πανω απο 300 ατομα θα εχεις προβλημα. Γιατι ειναι τα παντα emulated και αν ο Host τρεχει και αλλα πραγματα με ιδιο βαρος την εκατσες τοτες....

Για αρχη ναι μια χαρα ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ υπολογίζω στην σύνδεση forthnet που τον έχω 50-75 άτομα. Το TvT το έχω ρυθμήσει κανονικά αλλά δέν μου αναγνωρίζει τις ομάδες από την db και δεν ξέρω πώς να το αρχήσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...