Προς το περιεχόμενο

Official Lineage 2 Topic


irmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδια να ρωτησω οσους εχετε δικο σας σερβερ.

Ειχα κανει εναν πειραματικα στο pc μου για να παιζω με τους φιλους μου,και τελοσπαντων ξερω πως να στησω,και να συντηρισω εναν σερβερ.

Η απορια μου ειναι αν αξηζει να ανεβασω εναν σερβερ σε καποια hosting υπηρησια,με donate και online shop,με 10χ10χ15(easy-rpg)?Και αν αξηζει να αγορασω τα files(και αν γινεται)για να ειναι bugless.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια να ρωτησω οσους εχετε δικο σας σερβερ.

Ειχα κανει εναν πειραματικα στο pc μου για να παιζω με τους φιλους μου,και τελοσπαντων ξερω πως να στησω,και να συντηρισω εναν σερβερ.

Η απορια μου ειναι αν αξηζει να ανεβασω εναν σερβερ σε καποια hosting υπηρησια,με donate και online shop,με 10χ10χ15(easy-rpg)?Και αν αξηζει να αγορασω τα files(και αν γινεται)για να ειναι bugless.

Ναι παντα σε dedicated host ειναι πιο καλα αν θες να εχεις κοσμο και να μην εισαι εσυ και αλλα 2 ατομα. :-)

donations θα στο κλεισει η ncsoft. :-(

Να αγορασεις l2j δεν παιζει ειναι free μαζι παντα με bugs....

Official files ειναι 1000000000000% παρανομο + παλι θα εχεις bugs + θελεις super ουαου κατσε καλα server ειτε θα εχεις κοσμο ειτε οχι :fear:

 

Για μενα L2J-Free (πολλα custom και πιο πολλες επιλογες απο L2J) σε ενα server 2~4core με 4GB ram σε raid hdd και 100mbps internet και εισαι οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ απλα θα κανω τον σερβερ και θα πληρωνω....

Περιπτωση να μπει σε section στο φορουμ με pass το donate και οποιος θελει να μπαινει να κανει donate,να μου ζηταει το pass και μετα να αλλαζει δεν παιζει?

Δευτερος VIP σερβερ μπορει να γινει χωρις να μου τ οκλησει η ncsoft?(δλδ να αγοραζουνε vip υπηρησια,και να μπαινουνε εκει με το account που θα μπαινανε στον freε)δεν παιζει?ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα με τα donations ειναι κατι σαν το τζοκερ....αν σου κατσει....

Πολλα μπορεις να κανεις το θεμα ειναι οτι αυτοι θελουν να τα σκασουν (ειναι αρκετοι) θελουν αυτο που θα πληρωσουν να εχει διαρκεια και οχι ενα μηνα πχ.... και το αλλο πχ στον official δινεις 26ευρω το 2μηνο ή 35 το τριμηνο για να παιζεις δεν νομιζω κανεις να πληρωνει για να παιζει και να μην ειναι στον Official....

ισως καποιος αλλος απο εδω να εχει αλλη αποψη και να ξερει κατι πιο καλα.

Για μενα αν ειναι να κανεις σερβερ να το κανεις γιατι αγαπας το παιχνιδι και οχι για να βγαλεις λεφτα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ δεν λεω οτι δεν το αγαπαω το παιχνιδι.Αλλα οταν βλεπω τον αλλο να παιρνει απο items που πουλαει μεχρι και 100ε ε οσο και να το κανουμε...

Φυσηκα donations και λοιπα δεν θα μπουνε απο την αρχη.

Θα μπαινουνε σταδιακα καποια ιτεμς και αν δω οτι μαζευει κοσμο φυσηκα και θα τον κρατησω και χρονια τον σερβερ(ισως να αγορασω και δικο μου μηχανημα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

χαχα είμαστε και οι δύο καινοτόμοι τζόνι :P το id της gatekeeper που θες είναι 30256

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΜΑ Η IP ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 192.168.***.** ΤΟΤΕ ΤΟ HOST ΘΑ ΕΙΝΑΙ

 

192.168.***.** l2authd.lineage2.com

192.168.***.** l2testauthd.lineage2.com

ετσι πρεπει να ειναι????

 

Kαι βρικα σε ενα σιτε κατι καλα geodata να τα χρησιμοποιισω????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρομαι για να βάλω το server μου σε hosting. Έχει κανεις τίποτα υπ'όψην του?

(Αν πρόκειται να φανει σαν διαφίμηση στείλτε μου Pm)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δΗΛΑΔΗ ΤΑ GEODATA ΠΡΟΣΘΕΤΟΥΝ LAG???Εγω νομιζα οτι βοηθανε στο να μην εχει???το host ειναι σωστο???? και κανενασ τροποσ για να περιορισω το lag????(που μαλλον θα εχει οτυαν μπουν κατι πολι φιλοι μου)το eclipse ti kanei??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thx που μου το ηπες πριν κανω καμια βλακια!!

το host ειναι σωστο???? και κανενασ τροποσ για να περιορισω το lag????(που μαλλον θα εχει οτυ αν μπουν κατι πολι φιλοι μου)το eclipse ti kanei??

 

μπορει κανεισ να μου απαντησει σε αυτα???? και κανενα οδηγο για το eclipse για c6 servers? για tvt παω navigat kai ρυθμιζω σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εμένα είτε με geodata+pathnodes είτε χωρίς, ο σέρβερ φορτώνει σε 32 δευτερόλεπτα και η χρήση CPU κάτω από 1%... Το setup έχει τεράστια σημασία.... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...